Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[NEW] Отключване и заключване на HBOOT с ***Wildfire S Utility*** без регистрация
#1

[h]
[highlight=lightgray] *** Wildfire S Utility *** [/highlight]
[/h]
Кратко ръководство:
Поради това, че отключване е възможно само при Hboot 1.08.0099 и 1.09.0099, е необходимо да се убедите,
че телефона Ви е с нужната версия.
Ако Вашата версия е различна от посочените, изпълнете точката "Ъпдейт на Bootloader-а преди отключването му"
от темата "Отключване на HTC Wildfire S от htcdev.com в 10 стъпки + CWM + ROOT + BackUp"


1. Сваляме и разархивираме на произволно място Wildfire_S_Utility_V1.0.7a Mirror
Проверете, с прикачения в края на темата файл, контролната сума на сваления архив:
md5 4c18c4eef51b258c867baf57dc9a941b
[spoiler=По-стари версии на *** Wildfire S Utility ***]v1.0.7 Wildfire S Utility Mirror

v1.0.4 Wildfire S Utility Mirror
[/spoiler]

2. Включваме телефона към компютъра в режим на зареждане, с поставена отметка на
Settings > Applications > Development > USB debugging и стартираме файла WFSU_1.07a_bg.exe.
Пред нас се появява прозореца на инструмента.

[Изображение: 5725828Q.png]

С необходимите опции:
- отключване на bootloader-a без регистрация в htcdev.com (Запазва се гаранцията)
- инсталация на CWM Recovery Имате избор между последната официална версия и модифицираната за телефоните произведени през 2012 година.
- инсталация на Root права, трябва да имате инсталирано CWM Recovery.
- заключване на bootloader-a (Locked) и Superversion (понижаване на версията),
за инсталация на оригинален ROM по желание.

Това позволява, да се избавим от съобщението "main versoin is older" след FOTA
или да се ползва при смяна с по-ранни версии.

- Позволява също, да се върне телефона в състояние "От кутията".
Нужно е да инсталирате RUU 2.13.401.2 или PG76IMG 2.13.401.2 след като заключите Hboot.


В процеса на отключване и заключване, устройството се рестартира 2 пъти в Recovery
(удивителна в триъгълник на черен фон).
Не се паникьосваме, натискаме VolumeUp + Power > попадаме в менюто на recovery > избираме с копчетата за звука > reboot system now > потвърждаваме с Power.
Изчакваме телефона да се рестартира в boot меню и да видим ***UNLOCKED*** или съответно ***LOCKED***.

3. Рестартираме телефона. Радваме се на получените блага. Wink

4. Натискайте бутоните в менюто само по веднъж и изчакайте, инструмента да завърши своята работа.

Какви са промените в 1.0.7a:
- добавено е Recovery за моделите от 2012 година.

Какви са промените в 1.0.7:
- съкратен е Sleep Time, с което е намалено общото време.
- оправен е бъга със Status Bar.
- включени са всички опции на TacoRoot, което повишава стабилноста.
- оправен е проблема с 32 bit версии на Windows.

Какви са промените в 1.0.5:
- Променен е метода за получаване на временен ROOT. Така е съкратено времето, и е повишена стабилноста.
- Премахнат е бъга при заключване на HBOOT и наличие на къстъм recovery.
- Добавен е бутон CleanUp, за почистване на временните файлове в компютъра.
- F.A.Q. е допълнен и изнесен на отделен бутон.

Тествано под Windows 7 64 и WinXp 32 SP3
[Изображение: testedf.png]



[Изображение: logo210q.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
Аксесоари
#2

:bow: да разбирам,че след това мога да кетря на телефона други ромове без проблем? Huh
Цитирай
#3

@valkodav
След като се отключи Hboot и имаш инсталирано CWM Recovery, ще можеш.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#4

А може ли после, ако се наложи S-ON unroot, за да се ползва гаранция? И ако може да споделите някой хубав, стабилен custom rom! Smile

ONEPLUS 6 
Цитирай
#5

chorlav написа:А може ли после, ако се наложи S-ON unroot, за да се ползва гаранция?
Така или иначе телефона си остава S-On, освен ако не е манипулиран с XTC Clip.
Самия рут няма отношение към гаранцията на този модел, той е допълнение. Гаранцията се губи ако се отключи bootloader-а и така го занесеш в сервиза. Освен това при отключване по другия начин (през htcdev.com) в базата им данни остава информация за устройството, от което е поискан ключ.
Това обаче не е достатъчно условие за да отпадне гаранцията. Затова в края на процеса (през htcdev.com) има опция за допълнително съгласие от страна на потребителя (никой не може да каже, какво сте решили в този момент) и последващо отключване.

За да се върне фабричния вид на телефона, ползваш четвъртата опция Заключване на HBOOT

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#6

Благодаря много на Operator за труда, чаках го това. Та реших да пробвам инструмента, който вече е преработен.
Bootloader-a ми е последната версия, свързах телефона на зареждане и нищо не стана, както си е стандартно с кабела,разпознава устройството в Device manager. Пуснах HTC sync от менюто на телефона и веднага излезе червен удивителен на черен телефон. Изчаках малко, после дадох power +vol up и ми пишеше някакъв error и рестартирах, после дадох на bootloader и беше LOCKED. Сега трябва ли да дам clean.bat и да пробвам пак? Колко време приблизително трябва да седи този черен екран с червения удивителен преди да дам power + vol up за да разбера кога процеса е готов? Имах 12 мб свободни само, може ли от това да не ми де получава?

Asus Zenfone 2 ZE551ML (4gb RAM/32gb ROM) - Android M 6.0.1
Asus Memo pad 10 Smart (JB 4.2.1)

Цитирай
#7

-Телефона трябва да бъде в режим на зареждане, а не в HTC Sync.
-Когато се появи удивителната в триъгълник (това е входа на стоковото recovery), веднага трябва да натиснеш Vol+ и Power за да влезеш в recovery и от него да рестартираш телефона. Не се чака, защото има заложено време до следващата операция.
-Това се повтаря два пъти и на третия телефона е отключен.
-Прочети хелпа отново и виж F.A.Q. от първия пост, описано е подробно.

-Не мисля, че малкото място е причината за неуспеха. Но за всеки случай, пробвай да освободиш поне 20 Мб и от recovery да почистиш кеша, преди да пробваш отново.
-В процеса на отключване, телефона е в доста нестабилно състояния и затова изпълнявай точно инструкциите.
-Не вади USB кабела, не рестартирай компютъра, не стартирай други програми и не кликай други опции в Wildfire S Utility по време на отключването.
-Целия процес трае не повече от 10 минути.
-За да изчистиш временните файлове на компютъра, пусни clean.bat.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#8

Искам само да попитам след като се инсталира CWM Recovery задължително ли е да се инсталира някакъв къстъм ROM или телефона си остава със настоящия ROM? В смисъл дали може да се ползва като нормален телефон след отключването без инсталация на друг ROM
Цитирай
#9

maniaca написа:Искам само да попитам след като се инсталира CWM Recovery задължително ли е да се инсталира някакъв къстъм ROM или телефона си остава със настоящия ROM? В смисъл дали може да се ползва като нормален телефон след отключването без инсталация на друг ROM
Да може. CWM Recovery дава възможност, но не е задължително да инсталираш друг Rom. Освен това CWM се ползва за инсталиране на Root и други добавки, за почистване и най-важното - за правене пълно резервно копие на рома.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#10

Здравейте, и при мен не се получи...
Два пъти ми се появява черния екран с червената удивителна, но после не се стартира :confused:
зареждаше постоянно сякаш ще се включва телефона, но след малко гасне...какво да правя сега
Цитирай
#11

Ваня_Иванова написа:Здравейте, и при мен не се получи...
Два пъти ми се появява черния екран с червената удивителна, но после не се стартира :confused:
зареждаше постоянно сякаш ще се включва телефона, но след малко гасне...какво да правя сега
Поради нестабилното състояние, в което e телефона по време на отключването, понякога може да изпадне в boot loop (цикличен рестарт).
Нужно е да влезете в boot менюто (Махате батерията за няколко секунди и я връщате. Задържате копчето на Vol - и натискате и отпускате Power) и от там или от recovery, избирате wipe data/factory reset. Потребителските приложения ще се изтрият. Контактите ще ги възстановите от Google акаунта.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#12

Здравейте, малко съм нов в рутването, но се старая и бързо се уча.
Имам следните въпроси:

1. Изпълних всички стъпки от първия пост, но все още е S-ON, трябва ли да правя нещо повече?
2. При отключване по този начин, мога ли да подкарам коректно работеща Link2sd?
3. Каква е разликата във функционалността на телефона, спрямо другия начин на отключване -https://www.androidbg.com/forum/topic317...ackup.html ?
Цитирай
#13

djindjiplqktora написа:Здравейте, малко съм нов в рутването, но се старая и бързо се уча.
Имам следните въпроси:

1. Изпълних всички стъпки от първия пост, но все още е S-ON, трябва ли да правя нещо повече?
2. При отключване по този начин, мога ли да подкарам коректно работеща Link2sd?
3. Каква е разликата във функционалността на телефона, спрямо другия начин на отключване -https://www.androidbg.com/forum/topic317...ackup.html ?
1. Телефона си остава S-On, но се появява надпис ***UNLOCKED***, което е достатъчно.
2. За да работи Link2SD, ти трябва инсталиране на Root и разделяне на картата, описано тук.
3. Няма абсолютно никаква разлика във функционалноста. Но по този начин не подаваш на HTC информация ( IP address, browser type, operating system version, location-based information, device type, IMEI, MEID, Serial, CID, MID and eMCC ID number or SIM card ID.), и не те включват в база данни. Така не може да отпадне гаранцията, освен ако не занесеш в сервиза отключен телефон.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#14

И при мене подобно.
При цъкане на "Отключване на HBOOT" Ми изписва, че еди к'во си exe го няма в някаква темп папка. рестартиране на програмата не помогна.
CWM се инсталира, но руут няма.
Останали са 3-4 MB свободни в системната памет ако има значение.

Сега мисля да пробвам с другия начин - през сайта. Това, че има вече CWM има ли значение? Трябва ли да се връща към някакви начални настройки. С официален 2.3.5 е в момента. 2011 е купуван. Hboot = 1.09.0099

Samsung Galaxy S III black
Цитирай
#15

nikolav написа:И при мене подобно.
При цъкане на "Отключване на HBOOT" Ми изписва, че еди к'во си exe го няма в някаква темп папка. рестартиране на програмата не помогна.
CWM се инсталира, но руут няма.
Останали са 3-4 MB свободни в системната памет ако има значение.

Сега мисля да пробвам с другия начин - през сайта. Това, че има вече CWM има ли значение? Трябва ли да се връща към някакви начални настройки. С официален 2.3.5 е в момента. 2011 е купуван. Hboot = 1.09.0099
Единствената причина да липсва някое exe в темп папката, е антивирусна програма. Тя или го е блокирала или направо го е изтрила. Защо се случва това, е описано в F.A.Q.

Можеш да отвориш с WinRar файла WFSUbg.exe и ще видиш, че всички exe-та са си там. За отключването отговаря 01.exe. Извади го от архива и го стартирай ръчно. Не случайно предупреждавам за нуждата, от спиране на антивирусните програми и защитните стени.
Инструмента е тестван за съвместимост с Windows 7 и XP.

Доста е странно, че при наличие на CWM не можеш да инсталираш Root. Пробвай по този начин.
А още по-странно е, че си успял да инсталираш, CWM без да е отключен Hboot.
Това може да стане само след хардуерен S-Off, резултата от който се изписва в бут менюто, но не е тема на нашия разговор.

[Изображение: plKcG.jpg]

Ако решиш да отключваш през htcdev.com, това че имаш CWM определено ще ти попречи.

ПП Ако имаш възможност, направи по един скрийншот от бут менюто и от CWM.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#16

Деактивирана е (уж) антивирусната (MS Security Essentials), ще опитам и да я деинсталирам ако трябва. Довечера ще се опитам да го щракна какво показва, че е на жена ми. Иначе по памет - пишеше, че е locked нещо си.

Samsung Galaxy S III black
Цитирай
#17

nikolav написа:И при мене подобно.
При цъкане на "Отключване на HBOOT" Ми изписва, че еди к'во си exe го няма в някаква темп папка. рестартиране на програмата не помогна.
CWM се инсталира, но руут няма.
Останали са 3-4 MB свободни в системната памет ако има значение.

Сега мисля да пробвам с другия начин - през сайта. Това, че има вече CWM има ли значение? Трябва ли да се връща към някакви начални настройки. С официален 2.3.5 е в момента. 2011 е купуван. Hboot = 1.09.0099

При мен го изписа същото, но със старата версия на програмата нямаше проблеми.
Цитирай
#18

Формен идиот съм... Не е било CWM, a стоковото си рекавъри.
Но така или иначе в крайна сметка успях със старата версия. Новата с/без антивирусна не щеше - 01.exe извадено от архива казваше, че е невалидно win32 приложение.

Samsung Galaxy S III black
Цитирай
#19

nikolav написа:...Новата с/без антивирусна не щеше - 01.exe извадено от архива казваше, че е невалидно win32 приложение.
Нещо се случва на ниво операционна система-User Account Control (UAC)-антивирус в твоя компютър. Понеже не съм пред него, няма и как да открия причината. За да не гадаем, генерирах контролна md5 сума. Тя е гаранция, че си свалил правилния архив и по време на свалянето или след това не е бил променен или повреден. Сумата е в първия пост, а в края му е и програмката за проверка.

От двете версии на руски и български, изтеглени повече от 1200 пъти, това са единствените 2 случая с близък проблем.
За да провериш и ти, прикачам проблемния файл.
Контролната сума на намиращия се вътре в архива 01.exe е 7464E028373D92B6EB4C094CAA56C35D

[Изображение: 5544184A.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#20

Отключих го, сложих CWM Recovery, руутнах го без проблем.
Но още преди каквото и да съм направил след горе изброените, взе да ми изкарва грешка на Status Bar-а и грешка при влизането в Wi-fi settings-ите. След дълги крашвания рестарти и т.н., влезе в цикличен рестарт и се наложи Factory reset Sad

П.П. Направих backup след появяването на проблема, ако някой може да измисли решение, ще му бъда благодарен

Samsung Galaxy Note 3
Цитирай
#21

Dian4o написа:Отключих го, сложих CWM Recovery, руутнах го без проблем.
Но още преди каквото и да съм направил след горе изброените, взе да ми изкарва грешка на Status Bar-а и грешка при влизането в Wi-fi settings-ите. След дълги крашвания рестарти и т.н., влезе в цикличен рестарт и се наложи Factory reset Sad

П.П. Направих backup след появяването на проблема, ако някой може да измисли решение, ще му бъда благодарен
Да, понякога се случва и решението е Factory reset, при което отключване, CWM и Root си остават.
Причината е, в липсата на съвършен начин за вземане на временен root за нашия телефон.
Старият ZergRush експлойт работеше по-надежно, но от HTC след версия 2.14.401.1 закърпиха дупката. Сега единствения възможен начин за рут е експлойта Tacoroot. Проблема при него е, че устройството е значително нестабилно по време на операцията и има нужда от няколко рестарта в recovery.
За да се предотврати в голяма степен цикличния рестарт и проблемите със Status Bar-а е нужно, предварително да се направи почистване на кеша и по възможност Factory reset.

ПП Засега има докладвани само няколко случая на проблем със Status Bar-а. Ако зачести този бъг, ще се върнем на tacoroot от версия на инструмента 1.0.4. Там рестартите бяха повече и това в известна степен изнервяше.

В новия ъпдейт на Wildfire S Utility до версия 1.0.7 тези проблеми са решени. Smile

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#22

В подкрепа на функционалността на този метод, --- Още две устройства, преминаха процедурата успешно, без проблем и в момента работят без проблем.. Телефоните на приятелката и на майка ми в момента са с CM-7.2 ROM със S2E и поради тая причина, никой до сега не се е оплакал от липса на място за инсталация на приложения Smile
Цитирай
#23

при мене се получи,root-нах го и си качих Titanium Backup,с него си направих доста от системните приложения на потребителски(не местете Google play на картата,една седмица ми отне докато го накарам да проработи на ново...),иначе съм много доволен като изключим факта че исках да му напомпам малко процесора,а то се оказа че работи на макс...

HTC Wildfire S
Цитирай
#24

Имам няколко въпроса, моля Ви да ми отговорите Smile
Последвах всяка една стъпка от " Wildfire S utility "
1 - отключване на HBOOT
Това, което се получи беше няколко рестарта и се върна в нормално положение телефона...
2- CWM Recovery - отново изключи се телефона излезе ми отново триъгълника с удивителния - дадах му рестарт и отново ме закара в нормалното състояние на телефона ( под нормално разбирам - че си работи и мога да се обаждам примерно)
Не помня дали след първа или втора или трета стъпка, но така или иначе ми изписа че е "Unlocked" (зарадвах се) отново мисля, че се рестартира телефона и пак се върнах в нормално положение на телефона.
3- Root - появи ми се по различна картинка този път- започна да зарежда нещо си там.... и отново ме върна в нормално състояние.
Изпълних и четвърта стъпка
4-заключване на HBOOT - прави си там каквото си прави - сега телефона отново си е "LOCKED"

Та ВЪПРОСИТЕ ми са:

Какво всъщност направих, къде е ползата?
1 - трябваше ли да го оставя "unlocked"
2 - защо го заключих отново ?
3 - докато беше "Unlocked" ли трябваше да си правя промените по телефона, като (преместване на файлове, които не искат да се преместват примерно)?
Всъщност какво друго мога да правя ?
и все пак трябва ли да стои отключен или да го оставя заключен?
малко може би повтарям въпросите си, но наистина неможах много да разбера, не са ми много в кръвта тези "операции"
Съответно ако разбирам правилно - мога да си инсталирам някакъв "custom ROM" - докато е отключен или съм в грешка, трябва ми може би - "S-off" ???
Още нещо - реално какво направих с всички тези стъпки - накратко - ОТКЛЮЧИХ ТЕЛЕФОНА И ГО ЗАКЛЮЧИХ, така ли е?
Ще съм ви Благодарен ако внесете малко яснота Smile
Съответно кога точно трябва да се използва това " RUU", след като съм решил да си сменя "ром-а" и реша, че не ми харесва - един вид това " RUU" ми е спасението - за да си върна стария(оригиналния) ром ?
Ще се радвам на хората, които се опитат да ме разберат какво точно не ми е ясно - за да може да ми го обяснят.
Моля! :bow:
Цитирай
#25

[spoiler=Имам няколко въпроса, моля Ви да ми отговорите Smile]
s7ei написа:Последвах всяка една стъпка от " Wildfire S utility "
1 - отключване на HBOOT
Това, което се получи беше няколко рестарта и се върна в нормално положение телефона...
2- CWM Recovery - отново изключи се телефона излезе ми отново триъгълника с удивителния - дадах му рестарт и отново ме закара в нормалното състояние на телефона ( под нормално разбирам - че си работи и мога да се обаждам примерно)
Не помня дали след първа или втора или трета стъпка, но така или иначе ми изписа че е "Unlocked" (зарадвах се) отново мисля, че се рестартира телефона и пак се върнах в нормално положение на телефона.
3- Root - появи ми се по различна картинка този път- започна да зарежда нещо си там.... и отново ме върна в нормално състояние.
Изпълних и четвърта стъпка
4-заключване на HBOOT - прави си там каквото си прави - сега телефона отново си е "LOCKED"

Та ВЪПРОСИТЕ ми са:

Какво всъщност направих, къде е ползата?
1 - трябваше ли да го оставя "unlocked"
2 - защо го заключих отново ?
3 - докато беше "Unlocked" ли трябваше да си правя промените по телефона, като (преместване на файлове, които не искат да се преместват примерно)?
Всъщност какво друго мога да правя ?
и все пак трябва ли да стои отключен или да го оставя заключен?
малко може би повтарям въпросите си, но наистина неможах много да разбера, не са ми много в кръвта тези "операции"
Съответно ако разбирам правилно - мога да си инсталирам някакъв "custom ROM" - докато е отключен или съм в грешка, трябва ми може би - "S-off" ???
Още нещо - реално какво направих с всички тези стъпки - накратко - ОТКЛЮЧИХ ТЕЛЕФОНА И ГО ЗАКЛЮЧИХ, така ли е?
Ще съм ви Благодарен ако внесете малко яснота Smile
Съответно кога точно трябва да се използва това " RUU", след като съм решил да си сменя "ром-а" и реша, че не ми харесва - един вид това " RUU" ми е спасението - за да си върна стария(оригиналния) ром ?
Ще се радвам на хората, които се опитат да ме разберат какво точно не ми е ясно - за да може да ми го обяснят.
Моля! :bow:
[/spoiler]
Нужните операции за да се сложи къстъм ром са първата и втората. Трябва да си остане отключен.
Третата инсталира Root на рома, който е в момента.
Четвъртата е за заключване и е необходима само, ако решиш да го върнеш до "вид от кутията" (След заключване се инсталира посочения RUU.) или да сложиш по-стара версия на стоков ром.
Ти си ги изредил всичките и в момента си се върнал на изходна позиция. Smile
S-Off не ти е необходим, защото първо се прави с хардуерно устройство, второ при обикновенно ползване няма разлика с отключването и трето прави необратими (трудно и скъпо обратими) промени по телефона и отпада гаранцията.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)