Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[XU]##[Урок] Отключване на Bootloader. Заключване. Root.
#51

Може ли да качиш стъпки и за Android 4.0.4. Аз намерих http://m.youtube.com/#/watch?v=kEz4NhCFx...Ez4NhCFxqM сега не мога да пробвам, но изглежда лесно.

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай
Аксесоари
#52

Последния начин не става Smile

Sony Xperia U Unlock BL, Root and Samsung Galaxy S Tab 4.2
Цитирай
#53

Хубаво щом не става. А след root маха ли се гаранцията на тела?
Намерих една програма в замундата UnlockRoot.

 LG G3 32GB 5.0.1 Stock + Nexus 7 Chroma 5.1.1


Цитирай
#54

Здравейте,

може ли малко помощ с отключването на BL. Значи всичко ОК. Bootloader unlock allowed Yes. Взех си ключа за unlock. Прочетох подробно какво са писали Sony и дори си свалих последната версия на SDK. Замених USB драйвера в SDK-то и включих USB-то. Телефона светна в синьо (както си трябва), но Windows-a не го разпознава! Свети за няколко секунди, след което започва да се зарежда. Съответно драйвера не е инсталиран. Когато пробвам да се вържа с fastboot ми изписва <waiting for device> и толкова ... няма връзка, а без връзка е ясно, че не мога да отключа BL.
Проблема е на Windows 7 / 64bit. Някакви идеи как да накарам Windows да го засече?

Samsung Galaxy Tab 8.9 :::: Sony Xperia U
Цитирай
#55

Свали си флаштуул и инсталирай от папката му драйверите.
Цитирай
#56

Добри новини.

Проблема който имах не се реши с инсталацията на флаштуул драйверите, но открих защо проблема се появява на 64 битов Windows.
INF файла който Sony са дали за да се сложи в SDK-то има описани правилни пътеки само за 32bit, но в частта за 64bit липсват описания на хардуерните пътеки. Решението е доста просто. В частта от INF файла под [Google.NTamd64] се добавят следните редове (взети от 32bit частта):

Код:
; SonyEricsson
%SingleAdbInterface%        = USB_Install, USB\VID_0FCE&PID_0DDE
%CompositeAdbInterface%     = USB_Install, USB\VID_0FCE&PID_0DDE&MI_01
%SingleBootLoaderInterface% = USB_Install, USB\VID_0FCE&PID_0DDE

След добавянето на редовете Windows-a намира правилния драйвер. Тествах с fastboot.exe и има връзка ... т.е. работи. Желателно е този файл да се смени в туториала, за да няма бъдещи проблеми при хора с 64bit Windows.

Samsung Galaxy Tab 8.9 :::: Sony Xperia U
Цитирай
#57

Добре, като съм с ICS, ако се опитам да руут-на по начина описан по-горе, ще стане ли нещо на телефона - понеже виждам, че е 2.3.7 GB ?
Цитирай
#58

highLAND написа:Добре, като съм с ICS, ако се опитам да руут-на по начина описан по-горе, ще стане ли нещо на телефона - понеже виждам, че е 2.3.7 GB ?

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#59

^ цитирал си колегата, а си забравил да му отговориш!
Цитирай
#60

Добър вечер колеги.
Днес реших да отключа боотлоадера.
Преди се пробвах но се отказах.
Натискам Volume Up при включване на USB кабела но не ми се инсталира драйвара.
Може ли урок как да го инсталирам ползвам този урок https://www.androidbg.com/forum/topic424...-root.html
Благодаря ви.

Samsung Galaxy S2 4.1.2 jelly bean Smile готинн Big Grin
Цитирай
#61

Ако си на 64 битов Windows, трябва да промениш INF файла на драйверите. Аз също имах подобен проблем, но съм описал как се справих тук:

https://www.androidbg.com/forum/post774561.html#p774561

Samsung Galaxy Tab 8.9 :::: Sony Xperia U
Цитирай
#62

GH0STFACE написа:^ цитирал си колегата, а си забравил да му отговориш!

Цитирах го за да не го пиша същото понеже никой не му е отговорил а и мен ме интересува същото.

ПС: До сега не ми се е закучвал така апарат. Не мога и Не мога да го руутна ... накрая ще го метна през терасата!
Гледам и съпорта го няма....

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#63

Колеги съпорт? рута го оправих но рекавърито и отключването на буутлодера ми се опъва Smile

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#64

Отключи буутлоудъра и тогава ще сложим рекавъри. Но първо виж дали може да го отключиш.

Iphone
Цитирай
#65

mi6096 написа:Отключи буутлоудъра и тогава ще сложим рекавъри. Но първо виж дали може да го отключиш.

Ми то има къстъм ромове който потдържат и заключен бутлодер ? как се слагат нали през рекавъри? как са го сложили те тогава?

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#66

За рекавъри има тема как се слага. Smile И за заключен и отключен буутлоудър Smile Просто аз предпочитам първо да си отключа буутлоудъра и тогава да сложа рекавъри, затова така ти казах.

Iphone
Цитирай
#67

Има тема ама аз не съм с 6.1.1.B.1.10
Ако сложа само кернела за 6.1.1.B.1.10 както за рута дали ще стане ? че го пробвах тоя метод но не стана....
Аз съм с 6.1.1.B.1.54

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#68

Сложи си .10, аз съм с него Smile Ако го искаш само ми кажи.

Iphone
Цитирай
#69

кернела или рома? , сложил съм си 10000 неща , и настройки на пощи и простотий пък не съм фен на бекъпите... обичам чистия инстал ... и много требва се занимавам , нема ли вариант при моят случай?
я дай линк междодругото Smile

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#70

Ето ти линк за фирмуера (рома). Втория файл изтегли, защото първия не се разпознава от флаштул нещо. А за такъв вариант като твоя не знам, не съм пробвал. А може ли ти да ми дадеш кернели ако имаш за .10 и .54

Iphone
Цитирай
#71

All Stock Kernels for ICS and GB

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#72

Ако не искаш да си губиш нищо от телефона просто му отключи BL и сложи някой ауторуут кернел.
Цитирай
#73

и windows-a ще започне инсталацията на драйверите, когато те попита за тях избираш папката където си разархивирал fastboot_with_Android_USB_file.rar и съответно USB драйвърите.

Нищо не започва..Пише ми че драйверите са успешно инсталирани и до там..Нито прозорци изкачат нито нищо..
Цитирай
#74

Линка за Flashtool Add-on Device ST25 не работи моля дайте нов.

Iphone
Цитирай
#75

Някой, ако може да даде работещ линк за това - fastboot пакет с usb driver-и.Моля.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)