Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][ICS][JB] MIUI V4 Android 4.1.2 - за GN i9250
#1

...един вид - местя си темата от раздела на форума, за i9000 - ще е полезна и тук, на тези които не знаят за какво иде реч!
Също така не виждам в "нашия" раздел, нито една тема за някакъв къстъм ром, за нашите телефони?!

И така! Да започнем от самото начало!

[Изображение: 424201_402388436487404_387830074_n.jpg]

За всички фенове, на MIUI V4 (за справка - V4, е базиран на ICS 4.0.3-4.0.4, Jelly Bean 4.1.2 (за NEXUS устройства), не на Gingerbread)!

Тук, ще се опитам да разясня, поне малко, "мистерията" около "мистериозния", за повечето колеги във форума ROM! Angel

Съществуват, много разновидности/портове, на MIUI V4 ! Аз ще се спра само на 2 ОСНОВНИ, които произлизат от сорс-кода на XIAOMI, за MI One (M1), известен още като: Mi code

Q: Какво е MIUI? :unknw: :confused:
A: :coffee: През Март 2010г. XIAOMI China прави, конкурс съвместно с Китайското министерство на образованието (CME), в който участват всички, големи университети, за разработка на OS за масов бюджетен телефон, който да се предлага в Китай, от трите най-големи мобилни оператора: China Mobile, China Unicom, China Telecom, и да е субсидиран от държавата!
Конкурса печели, University of Science and Technology в Бейджинг
[Изображение: 220px-Logo_University_of_Science_and_Tec...eijing.png]

Разработката е спонсорирана от XIAOMI и е на базата на тогавашния Android Еclair 2.1. Първия тест на MIUI e в/у телефон наречен M1 - познат по-късно като, Mi One или First Millet Phone и развиван във времето само хардуерно, докато достигне днешните си параметри!
Ето как се работи в XIAOMI и FOXCON

http://micgadget.com/25943/how-the-xiaom...tion-line/



[Изображение: mione_01.jpg]
Първата седмица след представянето, китайците полудяват в буквалния смисъл на думата и телефона става, най-продаваната джаджа, в Азия!
За около 3 месеца, са продадени малко повече от 2 милиона телефона, а XIAOMI става лидер на пазара на "тамагочита" в Китай!
Ето една интересна реклама на XIAOMI China, с представяне на възможностите на MIUI за Mi One!
http://youtu.be/QPrZ3m1ZY-E?hd=1 А това е по-ново видео: http://youtu.be/NDu7RxWTfd4?hd=1

От днес 16 Август 2012г. XIAOMI представиха официално и своя флагман Mi2 Rock - по-долу на картинката!

[Изображение: misc.php?item=20781&download=0]
С 2 думи! Към днешна дата - няма аналог сред най-модерните устройства предлагани на пазара!
Хардуера е внушителен, и нито едно от устройствата, от най-високия клас (дори и iPhone 4S) не се доближава, като параметри!
Ето кратък разбор на параметрите на Mi2

Mi2 ! Rock

https://www.androidbg.com/forum/post618037.html#p618037

Това е интервюто с Лей Джун, създателя на XIAOMI China - преведено на Български език! :thumbup: Интересно е да се прочете, за да разберете, че не всичко правено в Китай е "китайско менте"!
И тук е момента да вметна едно мое виждане относно XIAOMI China! Феновете на XIAOMI/MIUI в Китай, са точно като феновете на Apple в останалата част на света :thumbup: Rock :bow: - за справка тук: http://youtu.be/I6ScAh_7PKE

[Изображение: Lei-Jun-Xiaomi-offices-01.jpg]

Ето и една супер яка статия на "TheNextWeb.com" относно XIAOMI China - заслужава си да бъде прочетена. :thumbup:

А сега по същество.

Актуалната верия в момента според MIUI China e: http://www.miui.com/download.html -> Нарочно НЕ пиша версията, защото всеки петък се сменя, покрай "петъчния" ъпдейт, поради, което ще е нужно, всеки петък да редактирам поста, което от своя страна се обезсмисля! :facepalm:
Във втория пост от темата, на 1-ва страница, ще пействам ПРЕВЮ-чейнджлог-а, който излиза в четвъртък сутринта, а в петък сътринта излиза целия + видео-ревю на визуалните нововъведения (ако има такива) и фиксовете!

Основните портове са два:

Първият е, MIUIAndroid: http://miuiandroid.com - този порт е официалния англоезичен, и аз поне до сега не съм имал случай да се забави след петък версия при него, преведена по-малко от 98-99%! Обикновенните юзери дори не разбират, че е правен от китайци! Smile

Ромът е с поддръжка на OTA (Over-the-air), което ще рече, че в статусбара ви излиза нотификейшън, за него и можете да си го изтеглите през телефона!
Обикновенно това се случва, най късно в Неделя на обяд! Smile

MIUI V4 има и частичен превод на Български! - нямам идея, кой го превежда но никъде не фигурира официално - поне аз не съм намерил преводача за този момент! Smile
Можете да следите мненията на този юзер Benson, в подписа му има линк към актуалния Multi Language Pack, в момента! :thumbup:

Вторият е, MIUI-USA

Ето и още един интересен порт на MIUI: Wasabi MIUI - > http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1772970

Как се инсталира MIUI V4 ?
Инсталация според официалния гайд на XIAOMI, за тези които им е интересно!
След като се стартира нормално - задължително влезте в телефона и веднага го рестартирайте отново!
Това е! Вече си имате, чистичък и много КРАСИВ MIUI V4

Как да ъпдейтваме ръчно съществуващата MIUI-инсталация, вижте тук:

П.С:
Има и още няколко сполучливи порта, на MIUI V4, за GT-i9250, но за мен, те не са от ROM-овете, на които си заслужава да обръщам внимание, просто защото не се ъпдейтват редовно, а са само любителски наченки, на преработки, на по-горе посочените!
Цитирай
Аксесоари
#2

Петък е! :bow: :coffee:

MIUI ROM 2.11.16 Changelog Full Changelog

Взето от: http://en.miui.com/ & http://miuiandroid.com/community/

Video Preview:
[video]http://www.youtube.com/watch?feature=pla...cnC_NoTpxU[/video]


MIUI 2.11.16 Update Highlights
1. MIUI New Drive Mode
2. Desktop Shortcut Toggles



[System]
New Text-to-speech (TTS) Speed adjustment

[Lock screen, status bar and notification bar]
Fix adjusting brightness settings, the notification bar highlight strip appears out of sync

[Desktop]
New toggle desktop shortcuts (Edit widgets -> Menu key -> Add -> Toggle), you can select toggles from the menu to place on your desktop homescreens
Fix in some cases, after restart of application from the SD card will result in icon rearrangement

[Изображение: 153017vwmk3uws7p2ps3kp.png]

[Themes]
Fix in some cases, downloaded themes do not display in the local list
Optimization to improve the import speed of theme resources
Fix problem where fonts cannot be used in mix (mashup) mode
Fix issues authorizing themes
Add the Variety lock screen framework, increase unlock sliding control target point state variables
Fix in some cases, the use of the theme process becomes stuck
Fix unsuccessful application of boot animations

[Settings]
New Dolby effects setup including surround sound (MI-2 only)
New Dolby equalizer function

[Изображение: 153032q2b9aask66mzn9pk.png]



Thanks to miui-uk for English translation.


Status: Uploaded
MD5 Checksum: a7a98421d6969a3a08530dededeee8ef
http://files.miuiandroid.com/2.11.16/miu....11.16.zip (Galaxy Nexus GSM maguro)

Mirror: http://goo.im/devs/ibotpeaches/miuiandro...es/2.11.16
Цитирай
#3

Offtopic Хаха ,като гледам и ти си сам в тази тема както и аз в раздела на С2. Tooth

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#4

dp4u4umi6ev написа:Offtopic Хаха ,като гледам и ти си сам в тази тема както и аз в раздела на С2. Tooth
И, честно да си призная - идея си нямам защо?!

Явно 98-99% от колегите с GN i9250, се страхуват да експериментират, или да минат на нещо много по интуитивно и "нестандартно", и гледат да са в рамките на общоприетото за момента!

За мен стоковия JB е супер "сив" и еднообразен! Няма абсолютно никакви опции и екстри, за по-адванс'т юзери, и не е никак интуитивен!

За момента приемам, че просто почти всички, които са си накупили GN i9250, просто ги е страх, да минат на нещо по-различно от стандарта? - по-друг начин, не мога да си го обясня!
Всъщност, в България сме много консервативни по-отношение на различното! - ползваме това, което ни се предлага и рекламира и си мислим, че сме в крак с модата (дори повече от другите).
Давам простичък пример, който не е свързан с телефоните!

Бях в началото на месеца в Лондон за Олимпиадата, и успях да се поразходя в голямо "количество" пъбове и повечето им големи магазини за хранителни стоки!
Така известният у нас "сайдер" Sommersby, дето е на няква безумна цена за 250мл. бутилка по скъпите магазини, Пикадили, 345, Билла и някой други - в Лондон, във вериги като "Сейнсбъри" и всички останали пъбове, в града (а те са на всеки ъгъл), като попитам или потърся "сайдер Sommersby", само вдигат рамене и гледат тъпо!

На едно единственно място, в някакъв пъб, близо до Трафългар, един барман се замисли и каза нещо от рода (ма това не е сайдер а някаква лимонада, и до колкото съм чъвал, не е английско!!!?!?!?! WTF).
Хахахахха - нали!?!
Та смятай в какво заблуждение живеем тук в родината!
Кат опитах истински английски сайдер (който м/у другото е не-по малко от 7% алкохол, някои стигат до 15%) Magners най ми хареса - нищо общо с това дето съм пил! Та исках да кажа с цялото това словоизлияние, че не се връщам на чист Jelly Bean никога повече, при условие, че има много по добро и функционално от него!
За справка! Подписа ми! :coffee:
Цитирай
#5

Offtopic Добре де да речем ,че тук колегите ти са го взели наскоро и ги е страх да ''ръчкат'' ,а С2 и MIUI за него има от доста време ,но така и не спечели фенове ,доколкото си спомням и със С1 не беше пълно с фенове ,но явно си е въпрос на вкус ,избор и не знам какво още.Аз например изобщо не харесвам UI на Гугълския Андроид ,но много му се кефят.

ПС:Ама и ти не взе едно С2 и да си пишем на едно място. Tooth

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#6

dp4u4umi6ev написа:Offtopic Добре де да речем ,че тук колегите ти са го взели наскоро и ги е страх да ''ръчкат'' ,а С2 и MIUI за него има от доста време ,но така и не спечели фенове ,доколкото си спомням и със С1 не беше пълно с фенове ,но явно си е въпрос на вкус ,избор и не знам какво още.Аз например изобщо не харесвам UI на Гугълския Андроид ,но много му се кефят.

ПС:Ама и ти не взе едно С2 и да си пишем на едно място. Tooth
Ха! Аз бях с i9000 и i9100 - но SII-ката се прецака и много време не можеха да я оправят, докато не мина през "Ултразвукува вана"! Накрая, реших - Взимам Gnex, и се приключи с цялата епопея!
Сега сме едни от първите с MIUI/JB !!! - има го само за Gnex, Nexus S и Nexus 7 :bow: и разбира се за Mi2 !

До преди малко съм обяснявал, на един познат цял час какви са му екстрите на MIUI-то за Gnex - накрая го сложи и каза: "Йебем" ти стоковия ром дето го ползвах, до преди да ми кажеш за MIUI!

Ама това е друга тема! :coffee:
Цитирай
#7

Аз по принцип съм фен на миуи ,на предишните ми 4-5 телефона го ползвах доста.Вчера като видях ,че за Нексуса излиза миуи желе мислех да го сложа.Но прегледах темата за релийза в miuiandroid.com(което според мен си е най-доброто миуи) и се отказах.Със сигурност ще го флашна,но мисля да изчакам още 1-2 релийза да го доизкусурят.
Цитирай
#8

spook написа:Аз по принцип съм фен на миуи ,на предишните ми 4-5 телефона го ползвах доста.Вчера като видях ,че за Нексуса излиза миуи желе мислех да го сложа.Но прегледах темата за релийза в miuiandroid.com(което според мен си е най-доброто миуи) и се отказах.Със сигурност ще го флашна,но мисля да изчакам още 1-2 релийза да го доизкусурят.

http://miuiandroid.com/community/threads...ost-134521 - може би си гледал там, преди да постнат това?!

Hotfix 1 Posted for JB ROMs
crespo, maguro, grouper, toro

Added Google Now
Fixed Network Location
Added Updated GApps
Added more carrier data to fix issues with Settings -> About
Minor translation fixes
Lockscreen tiny tweak in regard to volume
See OP for links.
Цитирай
#9

Да,точно това.Може да го пробвам днес.Иначе съм доволен и от AOKP
Цитирай
#10

''Сега сме едни от първите с MIUI/JB !!!''
С1 и С2 са следващите защото се портват ромчетата от Нексус С за тях. Dance

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#11

Аз лично бих си го сложил и ми допада, но просто съм отскоро с нексуса и засега се радвам на стоковия ром.Предполагам, че и повечето хора са на моето мнение и за това все още не е толкова разпространен.
Цитирай
#12

Ако си отдавна с Андроид едва ли щеше да се радваш на стоковия.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#13

не мога да се ориентирам-как мога да изтегля само ъпдейта,или трябва да тегля целия ром

MI MIX2
Българският език е изключително лаконичен и съдържателен. Например надписът „тук бяха български туристи“ се състои само от три букви.
Цитирай
#14

иван иванов написа:не мога да се ориентирам-как мога да изтегля само ъпдейта,или трябва да тегля целия ром

Заповядай! BG mirror http://android.bulfon.com/JB/MIUI/miuian...2.8.17.zip

Теглиш целия ром - правиш само wipe cache и wipe dalvik - и слагаш в/у стария! (ако разбирасе до сега си бил с MIUI)
Ако не! Следвай това дето съм написал в 1-ви пост!
:thumbup:
Цитирай
#15

Ха! Някой обърна ли внимание на този Уиджет!? - олекна ми телефона с едно допълнително приложение! В моя случай - Shazam :coffee: :bow:

[Изображение: screenshot2012081920350.png]
Цитирай
#16

:bow: :bow:

MI MIX2
Българският език е изключително лаконичен и съдържателен. Например надписът „тук бяха български туристи“ се състои само от три букви.
Цитирай
#17

Спокойно пичове, аз преди година сайт бях напрвил за Miui на BG ама си стоях почти сам в него. Иначе с вас съм до вчера с S2 от днес с Gnex и винаги с MIUI Smile

[Изображение: zorvalth.jpg]
Цитирай
#18

Поздравления към автора на темата и подробното инфо.
Естествено и малко акъл ще ти дадем, думите: олимпиада, официални, италиански се пишат както ги четеш в поста ми.
MIUI ползвах на предходния ми телефон и бях доволен защото можех да си сменям теми, статус бар, икони и т.н.
С по-новите версии мисля, че не е съвсем така... например можеш ли да смениш в статус бара всички иконки по твой избор от друга тема ?
Днес инсталирах JB рома, но не останах впечатлен... цъкаш witgets и списъка почти не може да го прочетеш защото са сложили черни букви на почти черен фон.
Отделно виждаш един огромен списък защото ползвам Android Pro Widgets който съдържа 40 widget-a както и други които разчекват списъка безкрайно.
С рома от подписа ми нещата стоят по доста по-удобен начин:
Буквите са бели на черен фон както трябва да бъде, имаш едно бутонче Android Pro Widgets където са събрани всичките 40 widget-a, така е за всички програми.
Другото нещо на което аз изключително много държа е да мога да намалявам размера на софтуерните бутони и да ги настройвам по мой вкус.
С MIUI мога само да им разменям местата и да махна един от тях... нищо друго, което мен не ме устройва.
В общи линии поразцъках за 20-30 мин рома и се върнах на стария ми ром.
Също така бутоните за включване и изключване в настройките са му много грозни... едни ръбести и къси, в старите им версии като имитираха сиФоните бяха доста по-добре.
Но всеки човек си има мнение и вкус, на едни ще им хареса MIUI ROM-a на други не.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#19

MMJ написа:Поздравления към автора на темата и подробното инфо.
Естествено и малко акъл ще ти дадем, думите: олимпиада, официални, италиански се пишат както ги четеш в поста ми.
MIUI ползвах на предходния ми телефон и бях доволен защото можех да си сменям теми, статус бар, икони и т.н.
С по-новите версии мисля, че не е съвсем така... например можеш ли да смениш в статус бара всички иконки по твой избор от друга тема ?
Днес инсталирах JB рома, но не останах впечатлен... цъкаш witgets и списъка почти не може да го прочетеш защото са сложили черни букви на почти черен фон.
Отделно виждаш един огромен списък защото ползвам Android Pro Widgets който съдържа 40 widget-a както и други които разчекват списъка безкрайно.
С рома от подписа ми нещата стоят по доста по-удобен начин:
Буквите са бели на черен фон както трябва да бъде, имаш едно бутонче Android Pro Widgets където са събрани всичките 40 widget-a, така е за всички програми.
Другото нещо на което аз изключително много държа е да мога да намалявам размера на софтуерните бутони и да ги настройвам по мой вкус.
С MIUI мога само да им разменям местата и да махна един от тях... нищо друго, което мен не ме устройва.
В общи линии поразцъках за 20-30 мин рома и се върнах на стария ми ром.
Също така бутоните за включване и изключване в настройките са му много грозни... едни ръбести и къси, в старите им версии като имитираха сиФоните бяха доста по-добре.
Но всеки човек си има мнение и вкус, на едни ще им хареса MIUI ROM-a на други не.

Плагодаря за градивната критика! :cheers:

1.
Код:
цъкаш witgets и списъка почти не може да го прочетеш защото са сложили черни букви на почти черен фон.
[Изображение: screenshot2012082009340.png]
Аммм, никъде не виждам, черни букви на "почти", черен фон!?

2.
Код:
Отделно виждаш един огромен списък защото ползвам Android Pro Widgets който съдържа 40 widget-a както и други които разчекват списъка безкрайно.
Това незнам какво е и не го ползвам? - не мога да го коментирам!

3.
Код:
Другото нещо на което аз изключително много държа е да мога да намалявам размера на софтуерните бутони и да ги настройвам по мой вкус.
Предполагам, че ще го фикснат в следващите версии! Специално, на мен не ми е болка! Мога, да си работя с всякакви бутони! ДА! Всеки си има вкус. Не може, да се угоди разбира, се на всички. За това си има отделен раздел в XDA - за теми и модификации!

Разбира се, че всеки има правона собствен избор! Хората не са еднакви! На едни се харесва, РОМ-а, на други не, и никога няма да свикнат с него.
Както на мен не ми харесва iOS и не мога да свикна с него, а и поради ред други причини... но това си е много голяма тема за разговор, която не е за тук!
Цитирай
#20

s01o написа:1.
Код:
цъкаш witgets и списъка почти не може да го прочетеш защото са сложили черни букви на почти черен фон.

Аммм, никъде не виждам, черни букви на "почти", черен фон!?

Колега, натисни с пръст и задръж - отваря се прозорец от който може да добавиш widgets.
Цъкни на widgets и направи един шот, след което го добави тук за да видят и други хора за какво става дума.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#21

MMJ написа:
s01o написа:1.
Код:
цъкаш witgets и списъка почти не може да го прочетеш защото са сложили черни букви на почти черен фон.

Аммм, никъде не виждам, черни букви на "почти", черен фон!?

Колега, натисни с пръст и задръж - отваря се прозорец от който може да добавиш widgets.
Цъкни на widgets и направи един шот, след което го добави тук за да видят и други хора за какво става дума.
Не мога да разбера!? - на по-горния "шот" съм направил точно това, което обясняваш?!
Цитирай
#22

Добреее, как добавяш widget на някой от екраните ти ?
Аз цъкам с пръст и задържам, появява се това меню:
[Изображение: 6f97863a57cbf459.png]

След което цъкам на widgets нали все пак искам да добавя такъв Smile и виждам това:
[Изображение: 7cf8da759c3b0ecd.png]

Точно този списък с widgets го снимай и пусни тук за да се види за какво става дума.
Аз няма как да го добавя защото както казах вече не съм с MIUI.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#23

MMJ написа:Добреее, как добавяш widget на някой от екраните ти ?
Аз цъкам с пръст и задържам, появява се това меню:
Точно този списък с widgets го снимай и пусни тук за да се види за какво става дума.
Аз няма как да го добавя защото както казах вече не съм с MIUI.

Ето така, се адва Widget в MIUI http://youtu.be/zJg2urKwO-0?hd=1
Цитирай
#24

Колега... защо пише EDIT widgets а не ADD ?

[Изображение: 5e111db3c22e43be.png]

Много ясно, че може да се добави както аз съм показал и съм убеден, че повечето хора ползват моя начин а там има голям бъг с фона.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#25

MMJ написа:Колега... защо пише EDIT widgets а не ADD ?

[Изображение: 5e111db3c22e43be.png]

Много ясно, че може да се добави както аз съм показал и съм убеден, че повечето хора ползват моя начин а там има голям бъг с фона.

Аз ползвам, както се вижда "MIUI 2.8.17" ! Ти ползваш "XenonHD v9.0" - единственото, което ги "свързва" е Jelly Bean 4.1.1 - от там нататък, двете нямат абсолютно никакви допирни точки, като UI !
Нормално е да има огромна разлика във функционалноста! Прилагането и настройването на едни и същи приложения/къстамизаци - са по коренно различен начин!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)