Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[XP]Официални РОМ-ове за българските оператори
#1

Колеги, създавам тази тема, за да си направим архив на РОМ-овете на бг операторите, преди да е излезнал ICS за Xperia P. Много потребители на различни телефони се оплакват от Андроид 4 (включително и аз докато бях с арката) и съм сигурен, че след ъпдейта много колеги ще искат да си върнат 2.3.7

Ако някой от вас е правил Repair на първоначалният фърм (версия .564) на телефони на Мтел и Виваком (аз вече съм направил за Глобул) или е ъпдейтнал до .184 (актуалната версия към момента), моля да се запознае с тази тема в раздела на Арк:
https://www.androidbg.com/forum/topic352...atori.html

В нея съм обяснил къде на компютрите Ви ще намерите официалните файлове от Сони след ъпдейта (или Repair), от които да направя РОМ-чета.

Ето и фърма за Глобул:

Аndroid 2.3.7

GLOBUL
Версия 6.0.B.1.564 (първоначалната версия)
Версия 6.0.B.3.184

MTEL
Версия 6.0.B.1.564 (първоначалната версия) - благодарение на Jako
Версия 6.1.1.B.1.54 (ICS) - благодарение на cairoli_222

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#2

Както в другите раздели на Сони, така и тук, закачам темата горе :thumbup: .
Цитирай
#3

Хайде де, колеги! Никой ли няма с телефон на Мтел или Виваком и да е ъпдейтвал до .184 или правил Repair на .564?!?!?! Huh

Като излезе ICS до края на месеца и не ви хареса, ще се простите с връщането към 2.3.7! :unknw:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#4

От скоро съм с андроид и не съм запознат с по-особените операции(руут, флаш, даже РОМ не знам какво е), но имам телефона със стоков .564 от мтел купен. В този случай мога ли да помогна с нещо?

Може и на ЛС, разбира се.

П.С. В папката която си посочил нямам файлове които да започват с file_, всички са с icon_. Предполагам е така, защото не съм правил нищо по ОС на телефона. Ако има как да направя нещо като бекъп на сегашния фърмуер само казваш и действам.
Цитирай
#5

За .564 вече няма Repair, а щом не си ъпдейтвал до .184 няма как да имаш файловете в посочената папка. Ако решиш да ъпдейтнеш ще се свалят, но не мога да искам от теб да го правиш, защото ако не ти хареса новата версия няма как да се върнеш на сегашната ти.

Ако все пак решиш да ъпдейтнеш имай ме предвид. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

има начин да се направи без да си губи сегашната версия на андроида. Като му даде repair или update след като го изтегли преди да започне да го флашва да изкара кабела и няма да се промени нищо и ще има файловете на компютъра си и ще може да се направи ftf файлче за ментел Wink
Цитирай
#7

Знам, но колегата каза, че е нов в тази област и може да пропусне правилният момент. Ако го дръпне по-рано ще се прекъсне свалянето и полученото в последствие ftf ще бъде некоректно. Ако го дръпне по-късно, флаша ще е започнал и ще си прецака настоящата си версия и все пак ще трябва да ъпдейтне до .184

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

Това с кабела много некултурно ми изглежа, да Smile Като начало може ли да предложите четиво за руут на този телефон, защото в това ръководство дадено в раздела като важна тема пише, че не е съвместим флаштуул засега за руут.
Цитирай
#9

Засега няма начин за руутване на Xperia P.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#10

здравейте,
свалих трите файла, но незнам как да ги обединя . Ако има кой да ми помогне ще добавя и мтелски ром v.564 за sxp:-)

Sony Xperia P with locked BL /Android JB 4.1.2 - rooted/
Samsung Galaxy S5
Цитирай
#11

Честито, колеги! Вече си имаме и първоначалната версия .564 за Мтел (в първият пост) благодарение на колегата @Jako, който ми изпрати нужните файлове на ЛС. :cheers:

Благодарности и на @tadata за желанието да помогне! :cheers:

Вече можете спокойно да тествате ICS, когато излезе за вашият телефон, без да се притеснявате, че ако не ви хареса няма да можете да се върнете към 2.3.7 Smile

ПП: Виваком продава ли телефона? Май не?! Rolleyes

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#12

Във виваком беше един приятел преди една седмица, и искаше да си купи P-то но го нямаше налично.
Което ме навежда на мисълта че го продават.

Offtopic След като му казаха че го няма си купи Lumnia 710 :facepalm:

Motorola V50 -> Sony Ericsson T630 -> Motorola v3 RAZR -> Nokia N73 -> Nokia N97 mini ->
-> iPhone 4s -> Sony Xperia P -> Samsung Galaxy S 3
Цитирай
#13

Проблем - искам да се върна на 2.3.7 версия .184, но не мога да го изтегля от тук - показва ми се следния прозорец в Google:
Sorry, we are unable to scan this file for viruses.

The file exceeds the maximum size that we scan. Download anyway
И като цъкна на Download Anyway страницата презарежда и нищо не се случва... Логнат съм си в акаунта и сичко е ток, не знам защо се получава така... Идеи?

Nokia 6120 => Google G1 => HTC Desire => Sony Xperia P
Цитирай
#14

днес мтел пусна ъпдейта
Цитирай
#15

м-тел са пуснали днес кой ъпдейт?

Sony Ericsson k850I --> Sony Xperia P ------> Sony Xperia Z1 ----> Sony Xperia Z5 Premium ----> Samsung S10 
Цитирай
#16

[highlight=red]6.1.b.544 sega ima nov ...[/highlight]

MOD EDIT: Писането на кирилица е задължително! Форума има кирилизатор, оправдания не се приемат!
Цитирай
#17

Здравейте колеги.Дали вече не е време да започнем да си правим .ftf на ICS 4.0.4-.54?Ако няма да бъде проблем ще бъда благодарен ако някой качи .ftf на мтелски ром на .54 Smile

Huawei P9 Lite, Android 7.0
Цитирай
#18

Ето: https://www.androidbg.com/forum/post304613.html#p304613
Можеш сам да напраиш ftf който искаш.

Дай после линк да го сложим в първия пост.
Цитирай
#19

Мисля че успях да направя .ftf на Мтелски 6.1.1.B.1.54.Не съм пробвал файла,но всичко съм направил стъпка по стъпка както е описано в темата за работа с Flashtool. Ето и линк към ром-а:
https://docs.google.com/file/d/0B6kFuFoW...FNM2M/edit

Huawei P9 Lite, Android 7.0
Цитирай
#20

Някой може ли да ми даде .фтф за експерия сола ? Никъде не намирам Sad


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#21

Трябва ти какъвто и да е ftf или за някой БГ оператор?

Освен това, това е тама за Xperia P, не за Sola!
Цитирай
#22

Здравейте някой няма ли ром за джили бийн. .. Тъпия виваком май няма да го пусне докато м-тел са го пуснали Sad явно защо то не го предлагат или защото са смотани"
Цитирай
#23

Ето ти един ftf: http://www.4shared.com/rar/6T2L3qYy/LT22..._Euro.html
Цитирай
#24

Моля някой да пусне линк към версия .184 на Глобул, понеже линка от първия пост е невалиден - Error 404 Smile

Nokia 6120 => Google G1 => HTC Desire => Sony Xperia P
Цитирай
#25

:proud: https://docs.google.com/file/d/0B06GsXnM...sp=sharing
ето това е версия 6.0.B.3.184 за глобул
Опа грешка това е линк за XPERIA U нещо съм объркал темите

Sony Ericsson XPERIA X8 with GingerDX 2.3.7 v25 | Alfs kernel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)