Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство: как да си разделим СД картата на отделни партишъни
#26

Може да не записвате на CD (ако нямате... както е при мен (липса на празни кръгчета)). В такъв случай можете да хвърлите нещата на флашка по следния начин (изисква Windows).

1) Start -> Run -> diskpart
2) list disk и виждате кое ви е флашката
3) select disk (1, 2, 3, ж, ...)
4) clean
5) create partition primary
6) select partition
7) active
8) format fs=fat32
9) assign
10) exit
11) Маунтвате с daemon tools iso/bin ала-бала файла който сте свалили
12) Start -> Run -> cmd
13) xcopy G:\*.* /s/e/f/h J:\ където J:\ e флашката (съответно при вас може да е различна буква), а G:\ е виртуалният диск (там където е маутнат архива)
флаговете /s/e/f/h не ги променята

След като се завърши копирането рестартирате (флашката трябва да е включена в USB порт) и си нагласяте от BIOS на първо място да boot-ва от usb. При някои дъна тази опция може да е извика с бутона F12.

П.П.

Виждам, че има чудене относно каква файлова система да се използва за новия дял на картата. Е ми .. не слагайте ext2 или ReiserFS.

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
Цитирай
Аксесоари
#27

Извинявам се за въпроса, но никъде не видях има ли ограничение за големините на ext2, ext4 и swap дяловете? Ако има - до колко MB/GB са тези ограничения?

HTC One, [4.2.2]
Цитирай
#28

Ограничения няма, виж в конкретната тема за ром-а, който ще инсталираш, какви си препоръчителните големини на различните дялове и тяхната подредба.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#29

Разделих си картата с дадената програмка но след това каквото и да кача на картата от компютъра, телефона не го намира. Пробвах няколко пъти с различен размер дялове но пак не се получи. Когато е само един дял всичко работи нормално но когато разделя картата да има и ext2 дял нещо се прецаква. С 8 гб клас 6 карта съм която ползвам с Desire.
Ще съм благодарен ако някой каже от къде идва проблема?

HTC Sensation
Цитирай
#30

Да не си обърнал реда на партишъните? Основния трябва да ти бъде FAT32, след това EXT.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#31

:unknw: не съм

HTC Sensation
Цитирай
#32

Браво на колегата за темичката. Smile Много полезна. Smile

Samsung Galaxy S5 & Google Nexus 7
Цитирай
#33

Здравейте и от мен.Имам едно вапросче кам @platrs .Имам таблет Apchos7 HT картата е 16Gb. може ли да я разделя на FAT32-15Gb =>ext4-0.5Gb => swap=> 0.5Gb и ще има ли ефект този swap понеже RAM-ма е малак ??? Можеби не пиша на правилното място понеже говорите за телефони а аз питам за таблет може да ме истриете но сам нов и чета всичко за ANDROID за мене тя е нова и сега чета целия форум за да вляза в час. Предварително благодаря. :bow: :bow: :bow:

ASUS Transformer Pad TF300T
Цитирай
#34

От Ext и swap ще имаш ефект само, ако таблета ти е с ром, който ги поддържа. Ако си с оригинален (стоков) ром няма да има никакъв ефект.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#35

здравейте,правил съм доста неща с телефона си като руут-унруут най различни ромове,но това тук адски ме затруднява и ще искам малко помощ.изхабих вече сумати дискове и нищо не се стартира отварят се само някакви папки и нищо.проблема ми е че незнам как да боотна диска и да страртирам от диска това ми е малко сложно може ли малко като за прости хорица а ми го дообясните благодаря с windos 7 съм

MIUI_Au0.12.11 R2
Цитирай
#36

punish написа:
rover написа:Само да отбележа, че цялата тази драма се избягва при използване на:
Paragon Partition Manager

вкл. за ext4 и swap
Wink

Направих с описаната програма ext2 дял, на програмата ми го отчита (Paragon Partition Manager), на sd картата също ми показва по-малко памет с толкова колкото зададох на ext2 дял. Интересува ме къде и как да го открия този дял. Опитах с файлови мениджъри но не го откривам. Ако може малко помощ.
Ext дяловете ти ги разчита само линукса. Най лесно ext партишъните стават с clockwork recovery на телефона или си закачи телефона като диск драйв към комп с линукс. Можеш да правиш каквото си поискаш с картата след това.

◄ Samsung Galaxy S4 ► ◄ROM Android 4.4.2 Omega v36 ►
Цитирай
#37

nov написа:здравейте,правил съм доста неща с телефона си като руут-унруут най различни ромове,но това тук адски ме затруднява и ще искам малко помощ.изхабих вече сумати дискове и нищо не се стартира отварят се само някакви папки и нищо.проблема ми е че незнам как да боотна диска и да страртирам от диска това ми е малко сложно може ли малко като за прости хорица а ми го дообясните благодаря с windos 7 съм

Рестартираш ПС-то, влизаш в БИОС-а и избираш да буутва първо СД-рома. Някой дъна имат и копче (при мен е ф12) при рестарт директно да си избереш от къде да буутваш.

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
Цитирай
#38

batNIKI написа:
punish написа:
rover написа:Само да отбележа, че цялата тази драма се избягва при използване на:
Paragon Partition Manager

вкл. за ext4 и swap
Wink

Направих с описаната програма ext2 дял, на програмата ми го отчита (Paragon Partition Manager), на sd картата също ми показва по-малко памет с толкова колкото зададох на ext2 дял. Интересува ме къде и как да го открия този дял. Опитах с файлови мениджъри но не го откривам. Ако може малко помощ.
Ext дяловете ти ги разчита само линукса. Най лесно ext партишъните стават с clockwork recovery на телефона или си закачи телефона като диск драйв към комп с линукс. Можеш да правиш каквото си поискаш с картата след това.
Ако може да споделите как става с clockwork recovery, че съм малко индианец още !!Confusedtupid:

Honor Magic 6 pro 
Цитирай
#39

Цялата тая работа освен като се върже тела като диск, не става ли и през картрийдър и с която и да е програма за работа с дискове?
Цитирай
#40

Сори за офф топика, но някой знае ли дали може да се възтанови крашнала карта памет? Дори не разрешава форматиране. Веднъж май успях да я форматирам и пак грешка. А картата е нова.чувал съм, че им пускали напрежение. Някой може ли да даде съвет? Благодаря на отзовалите се.
Cry

Нима искате да кажете, че аз дишам когато спя е едно и също с аз спя когато дишам?Защо гарванът прилича на писалищната маса?
Цитирай
#41

me4ko написа:Сори за офф топика, но някой знае ли дали може да се възтанови крашнала карта памет? Дори не разрешава форматиране. Веднъж май успях да я форматирам и пак грешка. А картата е нова.чувал съм, че им пускали напрежение. Някой може ли да даде съвет? Благодаря на отзовалите се.
Cry
Пробва ли и чрез 2-та вида формат (директно през телефона или през PC)? Има и вариант да пробваш RAW форматиране и после да си я форматираш пак в FAT2. Най-добре пусни нова тема, аз ще ти преместя мненията, ако имш още въпроси.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#42

https://www.androidbg.com/forum/topic131...efona.html
Offtopic

mi11
Цитирай
#43

Ползвах Gparted за да си оправя компа след неуспешен опит за дуал боот на windows 7 и mac os x snow leopard
Цитирай
#44

Айде моля ви да направите един клип щото те първа се сблъсквам с андройд и нищо не ми е ясно опитах се да го направя но ... стигам до един черен екран със мишка и до там нищо друго не ми зарежда по-лесно ще ми е ако някой направи един клип как става много ще съм му благодарен иначе 1+ за тоя който се потрудил да го напише Smile
Цитирай
#45

pstyle1989 написа:Айде моля ви да направите един клип щото те първа се сблъсквам с андройд и нищо не ми е ясно опитах се да го направя но ... стигам до един черен екран със мишка и до там нищо друго не ми зарежда по-лесно ще ми е ако някой направи един клип как става много ще съм му благодарен иначе 1+ за тоя който се потрудил да го напише Smile


И още нещо какви са тия ехтове мектове нищо не мога да вдяна ще съм много благодарен ми обясните малко по-подробно но нали ако може и да направите клип
Цитирай
#46

ext 2, 3, 4 са файлови системи поддържани от линукс /както FAT, FAT 32, NTFS и т.н. при Windows/.
Моят телефон /Motorola XT720/ не разпозна ext2 партишън на картата и го направих във FAT32.
Не е задължително да е ехт 2, в момента си работи.
За тези, които се притесняват от работа с програми под Windows, може да пробват разделяне на картата с ROM Manager за Андроид, в нея има такава опция. Единствената разлика е, че изтрива цялата информация от картата.
Ето един клип за преоразмеряване на диск с Acronis disk director 11 Home

[video]http://www.youtube.com/watch?v=IzbVzQRZlko[/video]

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#47

Това задължително ли се прави sd карта или може са на паметта на телефона?
Проблема е че не виждам паметта на телефона през gparted, виждам само хардовете на компютъра.
Цитирай
#48

jorrddan написа:За тези, които се притесняват от работа с програми под Windows, може да пробват разделяне на картата с ROM Manager за Андроид
с този ROM Manager за Андроид не виждам за galaxy i7500 може ли да се ползва за някой друг и ако може кой точно?
Цитирай
#49

Face написа:Това задължително ли се прави sd карта или може са на паметта на телефона?
Проблема е че не виждам паметта на телефона през gparted, виждам само хардовете на компютъра.

Няма начин да видиш паметта на телефона през нито една програма /която ми е изветсна/ за работа с дялове на хардискове и карти. И като разцепиш паметта на телефона, какво... Нали така и така програмите се инсталират в паметта на телефона. Това разцепване се прави за да може да се инсталират програми на картата памет.

Face написа:не виждам за galaxy i7500 може ли да се ползва за някой друг и ако може кой точно?
Господ да ме убие, ако разбрах въпроса.
В програмата Rom Manager има опция да се раздели картата, но се губят всички данни на нея, с една дума трябва да си прехвърлите данните на компа, после преоразмерявате с Rom Manager и ги прехвърляте обратно. В опциите на програмата има нещо от типа Create SD card ext partition /може да съм в тотална грешка за названието, но функцията е тази/.



И кое не е ясно в клипа, че трябва да спамим???

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#50

10х, глупост съм написал Smile
Реално имам проблем, понеже не мога да си видя sd картата с gparted, което си проблем с драйверите, за пореден път и не мога да намеря такива дам извършат работа.

проблема с Rom Manager е че по някаква причина нямам права, винаги ми казва че нямам права въпреки, че съм Gingerbread 2.3.4 и не знам защо
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)