Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство: как да си разделим СД картата на отделни партишъни
#51

Face написа:проблема с Rom Manager е че по някаква причина нямам права, винаги ми казва че нямам права въпреки, че съм Gingerbread 2.3.4 и не знам защо
А ти имаш ли въобще руут права. Иначе Rom Manager-а работи само с ClockworkMod Recovery.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
Аксесоари
#52

Face написа:10х, глупост съм написал Smile
Реално имам проблем, понеже не мога да си видя sd картата с gparted, което си проблем с драйверите, за пореден път и не мога да намеря такива дам извършат работа.

проблема с Rom Manager е че по някаква причина нямам права, винаги ми казва че нямам права въпреки, че съм Gingerbread 2.3.4 и не знам защо

За да ползваш Link2SD трябва телефонът да е root-нат /език свещен на моите деди Smile/, а твоя май не е.
Погледни дали имаш иконка Super User в програмите, ако нямаш, първо root-ваш и после каквото и да е.

За да видиш картата в Gparted, трябва да я включиш в компа с кардрийдър, а не през телефона. След това, мисля, че горе вдясно беше има едно SDA и падащо меню, от където трябва да избереш SDB/картата демек/ Не съм сигурен за SDA и SDB, но е нещо подобно, като букви.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#53

Нямам допълнителна карта на телефона има 7 гига самия телефон. Просто искам да направя един дял swap за да изпълня едни инструкции за оптимизация Gingerbread 2.3.4 (телефона е samsung galaxy i7500). Телефона е root-нат, това съм го правил Флаш на Samsung GALAXY до Froyo 2.2. 1 Даже и снощи още един път понеже отказа изобщо да зарежда, да влезел в recovery и т.н Smile По някакъв начин един път телефона си намери тези драйвери и успях да го постъпя през gparted, само че след рестарт на лаптопа и на телефона след процедурата, пак си загуби драйверите инсталираха се наново и пак не мога да го достъпя. Такива мъки Smile ме мъчат и още не знам дали ще намеря решение Smile

reaper22 - нямам качено ClockworkMod Recovery, не знам дали ще работи с galaxy i7500, но не пречи да пробвам
Цитирай
#54

Опитай с Acronis disk director, би трябва да го види

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#55

Искам да си разделя картата на дялове и като си включа телефона към компа в USB-режим - да си го ползвам за флашка и програмите да ми работят.

Има ли начин да го направя без да си рутвам телефона?

Siemens C45 —> Nokia 5310 Xpress Music —> Nokia 1618 —> HTC Wildfire S —> Samsung Galaxy S II+ —>  Nokia C5-00 —> Lenovo A536 и Samsung Galaxy Tab E 9.6" T561
Цитирай
#56

ivanov.10 написа:Искам да си разделя картата на дялове и като си включа телефона към компа в USB-режим - да си го ползвам за флашка и програмите да ми работят.

Има ли начин да го направя без да си рутвам телефона?
Не, без руут няма начин, но ако руутнеш не е нужно да делиш картата, трябва ти тази програма https://www.androidbg.com/forum/topic134...idget.html

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#57

Offtopic
To .. Wildfire S Може ли да се root-ва ?

mi11
Цитирай
#58

1) На О1 имам карта 2ГБ. на която съм направил 256МБ ext4.
За да си направя по-голям дяла, мога ли само да извадя картата, да увелича дяла, да я върна и да си работи всичко по-старому?
2) Дяловете трябва ли да са кратни на 126/252/516 etc.?
3) ако при оразмеряването на картата им сложа имена на дяловете- проблем ли ще е за разчитането от телефона?
4)Ако изкам да вкарам по-голяма карта как става: Трия старата + кеша; Правя дялове на новата, слагам я и инсталирам от бакъпа. Така ще стане ли?

пп. Сигурно ще има хора, които да кажат- по-бързо ще стане ако пробваш сам, но питам тук, защото много време ще ми отнемат всички тези процедури, а и без друго много се занимавам с него, защото го имам от скоро, а и се заанимавам и с други проблеми по него. Надявам се, някой колега с повече опит и знания да помогне.
Цитирай
#59

Може ли някой да отговори поне на 1-я въпрос:
За да си направя по-голям дяла на картата, мога ли само да извадя картата, да увелича дяла, да я върна и да си работи всичко по-старому?
Цитирай
#60

Radirad написа:Може ли някой да отговори поне на 1-я въпрос:
За да си направя по-голям дяла на картата, мога ли само да извадя картата, да увелича дяла, да я върна и да си работи всичко по-старому?
с акронис може да пробваш да свиеш по-големия дял и после да разшириш ext4



и един въпрос от мен.
защо ако си направя цялата карта ext4 телефона я разпознава като празна но не мога да записвам нищо на нея :unknw: :unknw: :unknw:
с астрото една папка не мога да направя.дали не трябва да ползвам root explorer? Huh Huh :capitulation:

GLav 4.0
Цитирай
#61

ext4 дяла е за системни нужди, направи я във FAT 32 и не се мъчи, трябва да намериш файл мениджър, оптимизиран за работа с ext4, ако толкова държиш да използваштози формат. Силно се съмнявам, че ако свържеш телефона с компютър с Windows, ще можеш да прехвърлиш и един файл.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#62

jorrddan написа:ext4 дяла е за системни нужди, направи я във FAT 32 и не се мъчи, трябва да намериш файл мениджър, оптимизиран за работа с ext4, ако толкова държиш да използваштози формат. Силно се съмнявам, че ако свържеш телефона с компютър с Windows, ще можеш да прехвърлиш и един файл.

На картата има Fat32 i Exт4 и Swap дялове. Всеки си е по предназначение. На компа се вижда само Фат32 дяла, който го ползвам знаеш за какво, а другите дялове ги ползвам за системни нужди на телефона.
Но въпросите ми произтичат от нуждата да сложа по-голяма карта.
Цитирай
#63

Aко използваш App2SD за местене на програмите нямам представа за какво ти е да си цепиш картата.
В този случай за да смениш картата, копираш всички файлове и папки от старата на новата и си готов.
При App2SD прехвърлените части от програмите се съхраняват в SD:/Android/Android Secure(дано не бъркам), ако копираш папката Андроид на новата карта няма нужда да цепиш.
Ако ползваш Link2SD /което не мога да разбера в твоя случай/ разцепи новата карта както ти е удобно, влез с някой файлов мениджър в паметта на телефона:/sd ext папка и копирай файловете на основния дял /FAT 32/, прехвърли на основния дял файловете и по обратния път ги върни.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#64

Ами свали си Partitions Info Lite и ще видиш вторият си ext графично

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#65

Здравейте, да ви питам, преди време за LG-то си бях правил отделни партишъни и swap на картата и Windows-а спря да я приема през адаптора. Сега обаче я сложих на Galaxy S Plus-а и той нали си има стоково recovery, само дето не мога да го ползвам с картата в телефона. Ресва се веднага щом влеза в recovery-то. Та, как точно трябва да оправя картата, че всичко да е точно и да мога да си флашвам файлове без проблем. Имам Mini Tools-а. Само трябва да знам кой дял какъв и колко да го правя. Картата е 4 гб.

Samsung Galaxy S4
Цитирай
#66

Реших да мина на Runnymede AIO V3.0.4 с Desire-a като преди това дойде момента да вкарам в употреба новата Transcend 8GB class 6 карта. Boot-вам аз с GParted 0.8.1.3, зарежда и в тогава , когато трябва да избера първата опция дава черен екран . След това записах и пуснах версия 10.0.3, но пак същото: зарежда и накрая дава черен екран.

Затова реших да пробвам MiniTool Partition Wizard Home Edition и чрез нея разделих карта по следния начин 6GB Fat 32 / 1.1GB ext4 / 400 MB swap. Операцията протече добре , но след като я качих, телефонът не разпозна картата (дори и другият телефон отказа да го направи). След това я форматирах изцяло във Fat 32 без други партитишъни ,но резултатът е все един и същ: Под windows си я виждам , но желанието казва , че няма mount-nata карта. В крайна сметка дори и да подкарам GParted, незнам како да правя по-нататък. Някакви идеи?

android rlz
Цитирай
#67

След няколко часа главоблъскане и след публикуването ми на въпроса отгоре, взех че намерих отговора Dance Иначе готината и лека програмка Partition Wizard е правила новите дялове Logical , а не Primary като най-голямата глупост , е че дори след пълния формат на картата , целият обем се е запазил като един логически дял. Сега я разделих отново и вече я чете Big Grin

android rlz
Цитирай
#68

Значи от всичко това което разбирам, е желателно карта памет ако се разделя да не е директно от устроиството, а от Card Reader, иначе програмата неразчита картата памет когато от Устроиството чрез Gpared! Щото при мен не я разчита, а разбрах че през Card Reader всичко ще е оК! Ще пробвам тогава и ще кажа дали е така...

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
Цитирай
#69

Разделих си картата с Paragon partition Manager .получи се,но сега не мога да я форматирам цялата.дава ми да изтрия само FAT32 дяла.как и с какво да я форматирам?

Sony M4 Aqwa
Цитирай
#70

Искаш да премахнеш втория дял и да форматираш картата или искаш да форматираш и двата дяла.
И в двата случая би трябвало да стане с Paragon Partition Manager.
1. Разваляш втория дял и увеличаваш първия с празното пространство или разваляш и двата и правиш нов, който си го форматираш.
2. Слагаш в кард рийдър, отиваш на дяла в програмата, десен клик и Format/поне така си мисля/, ако не с Акронис ще стане.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#71

След като е разделих с Gparted показва ми стойността на Fat 32, но неми показва увеличение на паметта. Нека някои помогне моля?

LG G4
Цитирай
#72

имам един проблем и за да не отварям нова тема реших да го споделя тук да се надявам че ще можете да помогнете. Значи вкъщи си намерих една карта памет 2 ГБ А-DATA class 10 обаче телефона ми изписва че или картата е празна или не се поддържа и реших да я вкарам към компа и той ми каза че трябва да се форматира тая карта и му давам той да я форматира обаче ми пише неизвестен капацитет и не може. После използвах paragon partition manager и той ми каза че картата памет има само 1 ГБ а на нея пише че е 2 обаче и парагона не ще да я форматира дадох му първо да изтрие дяла който съществува на та карта памет и да създаде нов обаче като му дам да създаде нов ми изкарва хад диска а не картата памет някакви идеи как мога да я оправя поне и 1 ГБ да ползвам че нещо много се нервя от 2 дена се мъча да я оправя и не ми идват никакви идеи. Благодаря предварително
Цитирай
#73

Опитай с Live CD на Acronis Disk Director 11 да направиш същото, разваляш наличния партишън и създаваш нов върху цялото празно място. После форматираш във FAT32!
Като я сложиш в кард рийдър, уиндоус вижда ли я, ако да, пусни и чек диск.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#74

не я вижда излиза ми само отдолу безопасно премахване на хардуер, програмата я вижда, но в МК няма следа от картата памет. Оставете махам я тая карта.
Цитирай
#75

Браво за труда всичко стана от раз Dance

HTC DESIRE
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)