Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство: как да си разделим СД картата на отделни партишъни

Благодаря за полезната тема! С ваша помощ и след като разгледах всички указания, вкл. в Youtube, свърших добра работа и то от раз! :thumbup: :cheers:

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
Аксесоари

помагайте пичове Smile) имам нокиа н900 и искам програмата whatsapp операционната система ми е маемо 5 и незнам как да си сваля whatsapp някой ше ми помогне ли
Цитирай

^ брат не само не си оцелил темата , направо си объркал форума ...

Samsung Galaxy Note ★★★Аryamod v6 with Kalagas theme★★★ yes yes yes !
Цитирай

Имам проблем с моята СД карта както и да форматитрам каквото и да правя телефона се опитва да зареди 2-рия дял.
Пример 1-ви дял ФАТ32 2-ри ехт2, телефона плюе празна СД карта , 1-ви дял ехт2 2-ри фат32 зарежда си го ноооооооо програмта линк то СД изкарва грешка, 1дял фат32 2фат32 1-вия за данни 2-рия за линк2сд пак ми моунтва 2-рия дял който е и по малък как да го излъжа да моунтва 1-вия телефона е ЛГ Л3/ дуос андроид 2.3
Цитирай

Просто направи втория дял по-голям

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

втория дял няма нужда да е по голям нехващам смисъла ехт2 дяла да е по голям ... то май да направя 1 дял 8гб. и да мажа сичко по него лол. някаде има ли ръководство как да си моунтна 1-вия дял ръчно с терминал емулатора?
Цитирай

Идеята е да направиш 2 фат32 дяла, като вторият е по - голям, защото се манталитет, като първи, само не знам компа как ще го разчете.
Опита ли и двата да ги направиш активни?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

миии пробвал съм с 2 дяла но 1-вия е бил по голям и телефона моутна 2-рия.По късно ще пробвам да направя 2-рия по голям иначе винаги съм ги правил праймъри дяловете

Ми не става 1-вия дял е 2ГБ фат32 праимъри 2-рия дял 5,4ГБ фат32 праймъри, и телефона и Линк 2 СД моунтват 2-рия дял ...
Цитирай

Задължително ли е през кардрийдър да стане разделянето.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Силно препоръчително, клонящо към задължително.
Можеш да опиташ да свържеш телефона, но има вариант да не стане или да се бъгне

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

За това делене на дялове - общо взето -колкото човека толкова и мнения - има ли смисъл изобщо да се правят Smile .
И ако за стари и немошни машинки - като старото ми мото хт720 - ...като че ли имаше някакъв смисъл ( на него съм се базикал да деля 4ГБ карта - то за новите мощни машинки цялата тая история е ..безсмислена.
От основно значение е какъв клас ти е картата - клас 2 или 4 на колкото и дяла да е - скороста на запис и на четене като е шапава кво та греят дяловете.
На хт 720 кой знае ква полза от дяловете и Суапа не видях (клас4) - ама като му сложих карта клас 10 - без да я деля мотото се отпуши.
А на новия ми Рейзър ( хт910) - хич не му пука къде е програмата - на вътрешната или на СД картата - бачка си на ура. Пробвал съм го и с 4ГБ и с 8ГБ - няма разлика - е все са клас 10.
А разликата в цената на карти (примерно 8ГБ ) - клас 2..4 и клас 10 е само няколко лева вече - така че не си заслужава да икономисвате от...класа Smile
Цитирай

Деленето се прави за да се преместят програмите при липса на памет, за целта. Хубавото е, че се мести цялата програма, а в системната памет остава само шорткът, по този начин на МотоХТ720 имах един тон програми и около 100 МБ свободна памет. За да има смисъл от суап, кетнелът трябва да го поддържа

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

Аз си разделих картата на 2 дяла ext2
Сложих си и програмата дето автоматично линква приложенията на каратата с памет
До тук добре НО......
Вътрешната памет остана 60мб свободно и когато искам да инсталирам приложение над 60мб казва че няма място.

Къде трябва да чета че да оправя проблема
Цитирай

Здравейте приятели след доста опити в крайна сметка мисля, че се получи да се инсталират приложенията на картата. Та имам 1 дял ext 2 и 1 фат32
[Изображение: screenshot1349977633634.png]
Angry Birds е инсталиран е преместен насилствено чрез бутона "Премести на SD" и горе в дясно има карта, но мисля че са на ФАТ32 дяла
Докато второто приложение Adobe Reader също има карта горе в десния ъгъл (вижда се на скрееншота), но мисля, че е е на EXT2 дяла, но и при него има активно " премести на SD" но мисля че ако го натисна ще го премести от ФАТ32 на EXT2 Прав ли съм ?

Чудя се дали съм прав дали реално в момента като ги инсталирам отиват в EXT2 дяла
Благодаря

| hTC Desire S-OFF | HBOOT: Jelly Bean r3 | ROM: CM10 VJ Jelly Bean 4.1.2 v3.0 | Recovery: 4Ext |
| hTC Sensation XE with BeatsAudio by Dr.Dre S-OFF | ROM: Elegancia 4.1 v7.2.0 | Анкер 1900 |
Цитирай

jorrddan написа:Деленето се прави за да се преместят програмите при липса на памет, за целта. Хубавото е, че се мести цялата програма, а в системната памет остава само шорткът, по този начин на МотоХТ720 имах един тон програми и около 100 МБ свободна памет. За да има смисъл от суап, кетнелът трябва да го поддържа

точно затова и аз искам да направя това,обаче за alcatel ot985 никъде все още не намирам инфо,затова и питам-
1.описаните операции по разделянето важат ли и за него
2.в телефона има опция за форматиране на sdкарта но не е активна-нямам идея защо
3.картата е 2гб,но никъде не намирам инфо как да проверя кой клас е
4.в картата в момента има разни папки ,така си закупих телефона -те в момента имат ли някакво значение,в смисъл влияят ли на операционната система/инсталирал съм скаип,ваибър и др.които според мен не са проблем/,но камерата там си слага снимките и ако се форматира тя как ще разбере къде да ги качва
5.за първи път се сблъсквам :wall: : с Android и се притеснявам да не оплескам нещо

XIAOMI Redmi Note 9 Pro
Цитирай

Като начало трябва да се руутне този Аlcatel ot985
1. Описаните операции важат за всички телефони, които поддържат карта памет и програмата Link2SD.
2.Картата памет първо трябва да се ънмаунтне (изключи) и тогава ще може да се форматира. Картата се дели най- лесно през компютър.
3. Ако не пише на нея, можеш да разбереш с тестова програма за скорост. Силно ме съмнява да е над клас 2.
4. Като форматираш картата, програмите и системата ще си направят папките отново. Можеш да загубиш настройки на отделните програми
5. Нема се пуашиш!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай

jorrddan написа:Като начало трябва да се руутне този Аlcatel ot985
1. Описаните операции важат за всички телефони, които поддържат карта памет и програмата Link2SD.
2.Картата памет първо трябва да се ънмаунтне (изключи) и тогава ще може да се форматира. Картата се дели най- лесно през компютър.
3. Ако не пише на нея, можеш да разбереш с тестова програма за скорост. Силно ме съмнява да е над клас 2.
4. Като форматираш картата, програмите и системата ще си направят папките отново. Можеш да загубиш настройки на отделните програми
5. Нема се пуашиш!
:bow: Благодаря!
1.Не успях да изчакам за отговора ти,но следвах дадения пример под Линукс/имам инсталиран/с Gparted.
2.взех карта 4gb /от другия телефон Kingston/ и от саита видях ,че е клас 4 /за 2гб така и не намерих инфо-iFlash/
3.направих 3.3гб фат32 , 300мб EXT4,100mb SWAP
4.папките се появиха отново .до тук Dance
Обаче,когато пусна приложението Link2SD ме пита "избери файл система за втория дял на SD картата"и изписва да избера
ext2 3 4 или fat32/fat16. Защо след като съм го задал предварително ме пита.
Оттам идва и другия въпрос-след като избера фаилова система - ми изписва ,че Link2SD няма руут достъп :unknw:
инсталирах z4root,Super User,пробвах SuperOneClickv2.3.3 не успхях да го рутна.Реших през Recovery mode с UPDATE.ZIP,обаче и там изненада Android + ! -Recovery mode се оказа че не е активно,не мога да влезна в никой от РЕЖИМИТЕ :facepalm:
Очаквам съвети :unknw:

XIAOMI Redmi Note 9 Pro
Цитирай

От 2 дена се мъча да си направя таблета Huawei S7 да исталира приложенията в картата и не става. Купил съм си микро сд Самсунг 32 ГБ, клас 10. Таблета е руутнат и имам иконка суперюсер. Картата я разцепих с картридър и програмата Acronis Disc Director 11 на два дяла Fat 32 (30,02ГБ) и Ext2 (1.1ГБ). След това инсталирах в таблета програмата Link2SD за да мога да местя приложенията в картата и не става и не става. Някой да има мнения, защо не се получава?

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай

Трябва първия ти дял да е FAT32 (вляво) , а втория ext2. И двата трябва да са Primary..

Не съм обаче убеден, дали таблета ти може да работи с толкова голяма карта.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Ами първия ми е FAT 32, а втория Ext2. И двата са Primary и като цепих картата при създаването на дял FAT32 сложих отметката Active. В характеристиките на таблета пише ще поддържа слот за памет microSD (TransFlash) до 32GB. Като тръгна да местя Skype от паметта на таблета в картата ми изписва това:

Неуспех
create_link.com.skype.raider:cannot create /data/sdext2/data/com.skype.raider/lib/
libvideohost_skype.so: directory nonexistent

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай

Колеги помагайте, че нямам нерви вече с този таблет :angry:

Asus Zenfone 5 - 2GB RAM, 16GB ROM , Dual SIM; ASUS ZenFone 2 ( ZE551ML ) 4GB RAM, 32GB ROM; Xiaomi mi 10t pro 5g  8GB RAM + 256GB ROM

 
Цитирай

чудесна тема! браво, колега, за амалогията! описано е кратко и ясно. който не е разбрал, няма смисъл да се захваща изобщо. да допълня само, че гпартед сидито не е програма а жив диск! който мъчи да го инсталира, като програма само си губи времето. е, може на виртуална машина, но пак не е програма. това е Жив Бутващ Диск За Разделяна ХДД на Дялове. Smile и, ако не се лъжа, ext2,3,4 партишъните се четат от Андроид 4.1.х и по-...

Lex
Цитирай

дава ми error 8000 и нищо не става някакви идеи

и сега като расделих картата на 2 как се прави с тач програма MOUNT2SD
Цитирай

Не си правете суап дял на сд картата,.ще я скапе много бързо.
Цитирай

Приложението AParted.apk се справя чудесно с форматиране и създаване на дялове на microSD картата, но не съм сигурен дали работи с карти над 16 гигабайта.
 В маркета на Гугъл е под името Android Partition Tool, но може да се свали и от тук
 После обаче, за да има полза от форматирането и новия дял, трябва да си свалите приложението Link2SD на комшията от югоизточната ни съседка Турция - Bülent Akpınar,
както и платеното му надграждане Link2SD Plus (New) , за да работи пълноценно.
 Препоръчвам да си купите microSD карта поне 16Gb, със скоростен индекс 10. Направете си три дяла, като първия да е за вас FAT32, втория - ext4(за 3Gb - 3 по 1024 = 3072Mb) някои казават и трети - suap(512Mb) дял, но според мен не го правете, защото други казват, че картата щяла да се скапе. Ако сте със скъпа карта, послушайте последните, може и без suap дял .
 За целта от посочените стойности(в AParted.apk) за 16 гигабайтова карта, извадете 3584 и ще получите цифрата за размера на първия дял, който единствено ще се вижда в телефона и под Windows. По подразбиране първите два дяла ще са Primary.
 После стартирайте Link2SD, като имате предвид, че опцията <Премести на SD Картата> работи само на някои устройства. Но и да работи, най-добре е да се ползва опцията „Създай връзка”.  Ако ползвате Link2SD без Link2SD Plus (New) ще може да прехвърляте само далвик-кеша и библиотечни файлове, но данните се прехвърлят само, ако си купите Link2SD Plus (New)!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)