Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ръководство: как да си разделим СД картата на отделни партишъни
#76

Здравейте ,темата ви е най близо до моя проблем !
Използвах Gparted за да разделя сд картата на основен дял FAT и EXT3 дял, след което трябва да екстрактна един архив на основния дял и ....ето го проблема -трябва да екстрактна и друг архив на EXT3 дяла!?
Как се прави това?
Lock :wall: Confusedtupid:

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай
Аксесоари
#77

В линукс среда Big Grin

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
Цитирай
#78

Ами Gparted какво е ако не Линукс? Lock :wall: Confusedtupid:

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай
#79

Като си толкова умен, трябваше да си го разгадал до сега Smile

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
Цитирай
#80

Да сигурно е така с Mini Tool Partition Wizard най лесно се разделя картата на колкото и каквито партишъни искаш !
Но В линукс среда[ как може да разбереш кой файл на какъв дял си поставил?! :wall: :wall: :wall:

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай
#81

Никога не съм ползвал Gparted само като Live CD и незнам какъв интерфейс предлага. Винаги е бил вграден в линукс дистрибуция (която е не по-голяма от 300 мб. и се буутва като Live CD или USB). И там си има файлов менъжер, където съвсем спокойно можеш да си разглеждаш и манипулираш съдържанието на ext дяла. Сега разбра ли, какво имам предвид под "линукс среда" ? Huh

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
Цитирай
#82

Извинявай не се заяждам ,опитвам се да направя подробно описание на проблема и очаквах по ясен отговор!
Целта ми е ,като отворя сд картата да имам примерно диск С и диск Д -на единия да мога да кача един файл на другият друг файл -възможно ли е това? :wall: :wall: :wall:
Това ми е необходимо за да направя бутваща сд карта!
Мога да ти пратя линк към оригиналната тема там обясняват как става , но при мен не се получава?
[box]http://www.yourwarrantyisvoid.com/2011/0...revisited/[/box]

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай
#83

Добре. Ето ти един вариант:

1: Теглиш това - Parted Magic
2: Правиш Bootable USB(може и със CD, но ако имаш флашка, мисля, че това е по-добрия вариант)
3: Рестартираш със Live CD или USB ...
4: Когато всичко зареди(може да отнеме малко време, спокойно) ще видиш една доста дружелюбна Linux среда, в която си има и файлов менажер и gparted ... и интернет можеш да си пуснеш, в случай, че нещо ти потрябва да прочетеш допълнително ...

Когато си в линукс би трябвало лесно да се ориентираш вече. Наименованията могат да ти се сторят малко по-странни, но ще се справиш. Smile

П.С: Много внимателно чети означенията и размерите на дисковете и гледай какво правиш там, че това не е Прозорец-а и няма да те попита, преди да изтрие всичко на диска ти Wink))

П.П.С: Сега прегледах отгоре отгоре линка, който си дал. Да разбирам ли, че в момента си с лаптоп с Линукс операционна система???? :huh2:

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
Цитирай
#84

Благодаря за вниманието-CaRd !
Малко уточнения -устройството на което ще го правя няма биос!
Диска не е стандартен хард а нанд флаш с размер 2гб!
Рам-128
Процесор-300
Дали това което имаш предвид ще трьгне тук?
Чул съм че само нещо от рода на Бенто Линукс е за такива устройства? :wall: :wall: :wall:

Samsung galaxy i 5500 Android 2.3.7 Cyanogen Mod 7.2.0 v.1.8 -728 Mhz ----Nokia 6210 HelloOX2----Wonder Media 8650 Uberoid v 11 beta 3 Huawei U8500 CyanogenMod 7.2
Цитирай
#85

Това го подразбрах в последствие. Но не съм сигурен ... можеш да пробваш. Мисля, че имаше опция за по-малко рам при стартирането, трябва да проверя. Иначе за тази машинка ще ти трябва да подкараш някоя много лека дистрибуция, като Бенто наистина ... или Puppy ... или Damn Small Linux ... или ... има варианти.

                I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
Цитирай
#86

Има ли начин след като си разделил SD CARD
да си я съединиш пак в едно ? :capitulation:

Samsung Galaxy S3 MINI Lock
Цитирай
#87

Има.
Вариант 1: Разваляш ext дяла и unalocated space го присъединяваш към останалия FAT32 дял.
Вариант 2: Разваляш и двата дяла и създаваш нов върху цялото място.
Аз бих го направил по втория начин.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#88

С каква програма да го направя?

С програмата за linux не ми отчита телефона, пък всичко правя както трябва.
Другата пък за windows-a не ми отчита ext дяла.

Samsung Galaxy S3 MINI Lock
Цитирай
#89

Здравейте може това дане е темата но ми трябва помощ! С Xperia x8 сам
ще ми кажете ли как да направя така че да изкарам не файловете на СД картата , а на на самия телефон на компютъра , незнам с някаква програма или ...?
Цитирай
#90

Колеги, разделих си картата на отделни партишъни, но имам въпрос. Тъй, като ще сменям телефона, като пъхна SD картата ми в новия телефон, всичко както по старому ли ще бъде?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#91

AMG написа:Колеги, разделих си картата на отделни партишъни, но имам въпрос. Тъй, като ще сменям телефона, като пъхна SD картата ми в новия телефон, всичко както по старому ли ще бъде?
Ами има някакъв шанс някои от програмите да тръгнат, ако ги инсталираш на новият телефон в същият партишън, но аз те съветвам да не експериментираш с това, че може да се оплескаш.
Най-добре си изчисти партишъна преди да преместиш картата на другия телефон и да почнеш да я ползваш. (имаш опция за това във линк2сд)

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#92

Начи, какво да направя от link2sd?

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#93

Колеги сдобих се с 8GB карта и искам да попитам дали има смисъл от разделянето й?!В момента съм с къстъм ром CyanogenMod 7.2.0 и имам инсталирана програма Link2SD и принципно с нея премествам приложенията на старата карта.Какво ще ме посъветвате и ако направя партишъните примерно основният 7GB FAT32, ext4 300Mb, а linux swap 80Mb ще е добре ли?

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#94

Не че нещо искам да ставам нахален ама айде някой да обясни как става това с Windows XP и кард риидър
Цитирай
#95

Аз точно на XP го направих, но беше отдавна. Просто следвай инструкциите.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#96

cybertromic написа:С каква програма да го направя?

С програмата за linux не ми отчита телефона, пък всичко правя както трябва.
Другата пък за windows-a не ми отчита ext дяла.

Аcronis disk director suite /Home/ - сложи картата в кард рийдър, а не свързвай телефона с компютъра!

ico9750 написа:Не че нещо искам да ставам нахален ама айде някой да обясни как става това с Windows XP и кард риидър
Ако се върнеш няколкко страници назад, дори има видеоклип как се прави, а и принципно програмите за уиндоус и линукс доста оси приличат, като интерфейс и начин на работа.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#97

здравейте вчера направих тази глупост да си разделя картата и какъв ми е проблема,ами направих го в менюто на CWM какво правих какво струвах незнам но това е резултата на сминката която съм качил и сега този дял първия сд кард е вече пълен и нищо повече немога да кача на картата а другия дял които е 850мб си стои така празен ?!?!?!преместих си приложенията в картата и вече нямам място какво да правя че да се записват и в другия дел?или как направо да си възстановя картата както си беше преди благодаря предварително

Huawei P10 Lite
Цитирай
#98

Форматирай си картата и ще ти изчезнат другите дялове...

OnePlus 5T
Цитирай
#99

chochkin написа:Форматирай си картата и ще ти изчезнат другите дялове...
бърз тъп въпрос?от къде да я форматирам? от менюто на телефона или през CWM ?

Huawei P10 Lite
Цитирай

Най - добре през телефона, но тогава няма да се форматира ext дяла ако има такъв

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)