Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[FW] Флаш с Odin независимо от ROM-a, до Android ICS 4.0.1 stock YAKJUXW.ITL41F Vivacom
#1

ПЪРВО!!! МНОГО ВАЖНО НЕЩО!!! ПРЕДИ ДА НАПРАВИТЕ, КАКВОТО И ДА БИЛО!!! От сърце и душа ви моля!!! БЕКЪПНЕТЕ СИ ВСИЧКО и най-вече /efs
Задължително условие, е да бекъпнете през Galaxy Nexus ToolKit. Става, като изберете опция 2 от менюто на самия Toolkit! След това опция 7 и 8 (8 е за бейзбанд-а) !!!
Първо и преди всичко, искам да уточня, че всякаква „неофициална“ „софтуерна“ намеса над телефона, автоматично го прави Не-гаранционен в сервиза!
Всякаква повреда, получена по вина на тази статия, над вашето „тамагочи“, не е по МОЯ вина или вина на колегите от този форум! За всичко което правите с телефона, сте си отговорни само и единствено вие!
Моля всеки, който чете това и мисли, че няма техническите познания да го направи, да не се пробва излишно и да не СПАМИ темата с безсмислени коментари! Ако се плашите от тъмното, по добре не влизайте в пещерата!



MD5: CBE84EA462950115AF583F177E04C81D
Firmware Full : http://android.bulfon.com/ICS/ROM/NEXUS/...ivacom.rar

В архива са:

1. Odin3v1.87.exe
2. Odin3.ini
3. I9250_partition-table-0915.pit
4. CODE_I9250XWKK9_user_ITL41F_163575.tar.md5
5. Odin.jpg


Инструкции за лесна инсталация:

Първо е нужно да сте сигурни, че сте инсталирали, кректно последните USB/ADB драйвери за вашия смартфон

Всички настройки в Odin, ТРАЯБВА да изглеждат, точно както са на скрийншота!!!

[Изображение: Odin.jpg]

Преди да изключите телефона, по препоръка на: Mitku

Mitku написа:Бекъп на /factory задължителен и е желателно също /data/radio.
При SGN /efs не важи.

1. Изключвате телефона
2. Разархивирате всички файлове от архива, в отделна папка. (препоръчително)
3. Стартирате Odin3v1.87.exe и избирате бутона PIT, с който избирате от отворилия се нов прозорец, файла I9250_partition-table-0915.pit
4. Кликате на бутона PDA и избирате в отворилия се нов прозорец, файла CODE_I9250XWKK9_user_ITL41F_163575.tar.md5
5. Задържате бутони Volume Down + Power Button (Това ще включи телефона в режим Odin Mode)
6. Свързвате телефона с USB-кабела, който е вързан към компютъра/лаптопа. Изчаквате Odin, да разпознае вашия телефон, като се появи в жълто, както е на картинката под ID:COM
7. Натискате START бутона и изчаквате докато свърши и се рестартира!

Воала! Вече сте с stock yakjuxw 4.0.1 / Vivacom, с Samsung-ска поддръжка!
След първия рестарт на телефона, той си проверява, за актуализации и сам ви предлага след около 10-15 мин. да се ъпдейтне до 4.0.4
Единственното, което ви остава е, ако не е заключен по някаква причина bootloader-а, да го заключите по познатия ви вече начин с GNex Toolkit-a!
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за труда + от мен!Много полезно.

Samsung Galaxy S5,Nokia 1020
Цитирай
#3

Бекъп на /factory задължителен и е желателно също /data/radio.
При SGN /efs не важи.

пп. Не изискваше ли при флаш с Odin активиране на USB дебъга или както му казват ?

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#4

Mitku написа:Бекъп на /factory задължителен и е желателно също /data/radio.
При SGN /efs не важи.

пп. Не изискваше ли при флаш с Odin активиране на USB дебъга или както му казват ?

Не мога да ти кажа! Аз първото нещо което правя когато взема в ръка, смартфон с Android - е да сложа отметка на USB debugging !!! Smile

За това не мога да кажа дали е необходим при флаш с Odin!? - не съм задълбавал чак толкоз на дълбоко, в четене по Google & XDA - относно USB debugging!

P.S:
Слагам ти мнението за бекъпа на /factory и /data/radio - в 1-ви пост! Надявам се да нямаш нищо против! :cheers:
Цитирай
#5

Браво за труда! Супер си!

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай
#6

Този ром е прецакан. Сложих го - цветовете на диспеля са ужасни и при последващ опит за ъпдейт дава грешка след рестарт и си остава на същата версия.
Цитирай
#7

trmkr написа:Този ром е прецакан. Сложих го - цветовете на диспеля са ужасни и при последващ опит за ъпдейт дава грешка след рестарт и си остава на същата версия.

Мислиш ли че ще си направя труда да напиша и постна нещo (та даже и стикнато горе) - без да съм го тествал!?

Какви цветове на дисплея?! WTF?

Какво общо имат цветовете на дисплея със слагането на ROM-a през ODIN?

:facepalm: :unknw: :coffee:
Цитирай
#8

s01o написа:
trmkr написа:Този ром е прецакан. Сложих го - цветовете на диспеля са ужасни и при последващ опит за ъпдейт дава грешка след рестарт и си остава на същата версия.

Мислиш ли че ще си направя труда да напиша и постна нещo (та даже и стикнато горе) - без да съм го тествал!?

Какви цветове на дисплея?! WTF?

Какво общо имат цветовете на дисплея със слагането на ROM-a през ODIN?

:facepalm: :unknw: :coffee:

В смисъл такъв, че с тоя РОМ цветовете на дисплея при мен бяха бом-бок. Все едно гледам екрана на Нокия с фенерче. И друго - след като си изтегли ъпдейт към по-нова версия и се избере да се инсталира, телефона се рестартира и казва, че не може да сложи ъпдейта и до там.
Цитирай
#9

trmkr написа:
s01o написа:
trmkr написа:Този ром е прецакан. Сложих го - цветовете на диспеля са ужасни и при последващ опит за ъпдейт дава грешка след рестарт и си остава на същата версия.

Мислиш ли че ще си направя труда да напиша и постна нещo (та даже и стикнато горе) - без да съм го тествал!?

Какви цветове на дисплея?! WTF?

Какво общо имат цветовете на дисплея със слагането на ROM-a през ODIN?

:facepalm: :unknw: :coffee:

В смисъл такъв, че с тоя РОМ цветовете на дисплея при мен бяха бом-бок. Все едно гледам екрана на Нокия с фенерче. И друго - след като си изтегли ъпдейт към по-нова версия и се избере да се инсталира, телефона се рестартира и казва, че не може да сложи ъпдейта и до там.

Хъммм, странно, буутлоадер-а заключен ли е след като го правиш това с ъпдейта?!
Ако не е! Няма как да мине... естествено!

Аз сега си направих експеримент и при мен всичко минава!?
Цитирай
#10

s01o написа:Хъммм, странно, буутлоадер-а заключен ли е след като го правиш това с ъпдейта?!
Ако не е! Няма как да мине... естествено!

Аз сега си направих експеримент и при мен всичко минава!?

Минава си с отключен буутлоадер ОТА ъпдейт.
Цитирай
#11

Eastern написа:
s01o написа:Хъммм, странно, буутлоадер-а заключен ли е след като го правиш това с ъпдейта?!
Ако не е! Няма как да мине... естествено!

Аз сега си направих експеримент и при мен всичко минава!?

Минава си с отключен буутлоадер ОТА ъпдейт.

Хмм това не го знаех Sad Оставих го за ремонт с google-ската поддръжка. Ако не ми признаят гаранцията ... здраве да е Smile
Цитирай
#12

Пиши дали си имал проблеми с гаранцията да знаем.

Nexus I9250, 4.1.1 Stock, yakju, rooted
Цитирай
#13

А аз не разбрах дали трябва да е отключен самия буутлоудър преди да се започне цялата операция, описана по-горе.

1. Изключвате телефона
2. Разархивирате всички файлове от архива, в отделна папка. (препоръчително)
3. Стартирате Odin3v1.87.exe и избирате бутона PIT, с който избирате от отворилия се нов прозорец, файла I9250_partition-table-0915.pit
и т.н.
Цитирай
#14

за ъпдейта флашни радио i9250xxkk1 (само то е съвместимо с тая версия)
Цитирай
#15

Колеги търся една версия на I9250 на която началното лого не е въртящите се далавери а един грозен надпис ANDROID разликата е ,че на тази версия работят всички оригинални кодове за самсунг за ресет и за тест попринцип е 4.0.1
Цитирай
#16

https://www.dropbox.com/s/amhaz7ddl2dayo...-08-48.png Така ли трябва да изглежда с най-новия ъпдейт от Samsung? И да е със заключен bootloader?
Цитирай
#17

Къде трябва да сложа драйварите?И трябва ли да е отключен бутлоадера?
Цитирай
#18

Същата работа ми се случи като момчето с цветовете!
Като го снимам и го кача изглежда окей .. не мога да разбера какво става, но щом не се случва само на мен това е пълен абсурд! Тази тема докара и мен до сервиз!

ЕДИТ: Флашнах фактори имидж магуро 4.1.2 и се оправи .. късмет, адски се стреснах с тези ужасни цветове...
Цитирай
#19

Как да го обновя? Като се опитам и ми се рестартира и ми показва андроид с червен триъгълник с удивителен.
Цитирай
#20

И аз го пробвах, после ОТА ъпдейта не минава, дава грешка при инсталацията.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#21

Ами ако става въпрос за 4.2.2. и аз получавам грешка, но май като се флашне с toolkit-a смисъл там опция 9 или коя беше - "Download, Extract + Flash Google Factory Stock Rom" мисля, че ще стане ...но ако е за някоя по - стара версия това значи, че просто нямаш recovery - CWM

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай
#22

Благодарности на s01o. Рома си работи. Който се притеснява от кофти цветовете в началото просто да изчака андроида да се авто ъпдейтне до версия след 4.0.4. Ако имате проблеми със свалянето на авто ъпдейта си сменете APN-а от wap на https://www.vivacom.bg/bg/residential/he...tings/1732 например.

HTC HD2 -> Sony Xperia Z
Цитирай
#23

https://www.androidbg.com/forum/post1077...l#p1077204 ето решаването на проблема относно бъгнатия ROM.Изпробван е на моя телефон и всичко е ок .....В момента е с 4.2.1 JB

Google Galaxy Nexus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)