Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[F.A.Q.] 2011 Xperia устройства. ПРОЧЕТИ преди да пуснеш нова тема !
#1

Темата съдържа най-често задаваните въпроси относно моделите на Sony Ericsson за 2011 година. Направена е с цел да се намира отговор на въпрос, без да се пуска нова тема в дадения раздел.

1. Общи проблеми с Андроид, които касаят не само въпросноте модели, може да намерите
тук.


2. Как се прави скрииншот на Андроид 4.0.3, 4.0.4?
-Задържате бутона за изключване (power button) на телефона едновременно с бутона за намаляне на звука (volume down). Задържате ги за приблизлително 2 секунди и ще направите скрииншот.

3. Как да върна от андроид 4.0.3/4.0.4 на 2.3?
-Вие трябва да флашнете стоков фърмуер на телефона със версията която искате. Вече има такава
тема, в която колегата ChillToucH е обяснил подробно как се извършва операцията.


4. Не мога да флашна моя Xperia 2011 телефон.
-За целта, вие не се изпълнили някоя от стъпките които са описани в
ръководството за употреба на Флаштуул. Проверете си драйверите, които се намират в C:\Flashtool\drivers след като сте инсталирали флаштуул.


5. Не ми достига памет, как да освободя памет?
-Най-лесното нещо, което можете да направите е да изтриете някои от инсталираните от Вас приложения. Друг начин е да руутнете телефона си и след това да преместите някои от системните приложения на СД картата. Или да премахнете такива.

6. Как да руутна моя Xperia 2011 телефон?
-Зависи от това със каква версия Андроид сте и от това каква е версията на компилацията Ви. Има няколко метода в зависимост от това. Ако сте със Андроид 2.3.4 и версия на компилацията която завършва на .42 , най-лесния начин е чрез Флаштуул.
Ако сте с Андроид 2.3.4 и версия на компилацията която завършва на .62 , все още не е известен метод за руутване, без предварителни операции(като отключване на Буутлоадър и флашване на друг кернел).
Ако сте със Андорид 4.0.3 пускате този файл и следвате стъпките.
Ако сте със Андроид 4.0.4, без значение версията на компилацията трябва да извършите една малко по-прецизна операция. Чрез флаштуул да флашнете кернел от 4.0.3, да руутнете по гореспоменатия метод със файла от линка и да флашнете отново кернел на 4.0.4. Описано е и тук, както и файловете са там за да ги свалите.


ПС: Горепосочените файлове са даден пример за Arc/Arc S. За да извършите операцията, моля използвайте файлове за Вашият телефон !

7. Защо камерата ми няма Макро режим след ъпдейт до 4.0.3/4.0.4?
-Има макро режим, но не се постига както до сега. Влезте в настройките на камерата натискайки меню бутона. След това сложете сцената на автоматично разпознаване (Auto Scene) и в настройките за вид на заснемане (Capturing Method) изберете да е чрез докосване (touch capture) Така като приближите телефона до даден обект и искате да го заснемете посредством Макро режим, телефонът автоматично ще се настрой на такъв.

8. Телефона ми забива след ъпдейт до 4.0.3/4.0.4.
-Това е често срещан въпрос и проблем. Има отзиви, че след Factory Reset на телефона, включително и форматиране на СД картата, се оправя ( това не е официално решение). Можете да опитате, но цялата информация, инсталирани програми, контакти, СМС-и, и ако форматирате СД картата- музика и снимки ще бъдат изтрити. Съветвам ви да си направите бекъп на всичко това преди да направите процедурата.

9. Как да направя бекъп?
-Зависи от това на какво искате да направите бекъп. За контакти има няколко варианта. Единият е да ги Експортнете на СД картата (Export to SD card) и след преинсталация или рипеър да ги Импортнете (Import from SD card)пак обратно. Другият вариант е да ги синхронизирате със Вашият Гуугъл акаунт. Или да ги импортирате в СИМ картата.
Бекъп на СМС-и става много лесно. Прави се чрез някоя програма от маркета, като има доста голям избор на такава. Пример ви давам с SMS Backup & Restore, като има и доста други подобни.
За да бекъпвате програми ви е нужен руутнат телефон, както и програма като
Titanium Backup . Как да работите с нея ще може да видите
тук. Но аз ви съветвам, ако ще преинсталирате телефона си, по-добре го направете на чисто. Тоест без да бекъпвате стари програми по този начин или каквото и да било. След преинсталация инсталирате си програмите наново за да не стане някакво объркване и телефонът ви да започне да работи бавно отново.


10. Дисплейя на телефона ми светва от време на време сам.
-Това може да се получи от няколко причини. Първо проверете дали имате непрочетени съобщения или и-мейли. Ако нямате и сте с жив тапет (Live Wallpaper) го махнете. Ако и от това не се оправи, започнете да деинсталирате приложения които сте инсталирали наскоро в обратен ред, тоест от последното инсталирано назад.


Темата ще бъде заключена. Ако имате предложения, забележки или каквото и да било относно тази тема, моля пратете ми ЛС. Надявам се да съм бил полезен.

Ако не сте намерили отговор на Вашият въпрос тук, моля пускайте запитванията си във стара тема със вашият въпрос или във общата тема за Въпроси и проблеми в дадения раздел.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Аксесоари
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)