Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT] Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160 с Android 2.3.6 само!!!
#26

при мен нещо не се получи как мога да разбера че не съм направил някоп грешка с тоя один натиснах старт и ми изписа суксес 0/0 нещо от тоя сорт после от рековари натиснах упдате фром сд карт и то ми изписа нещо след което почна да зарежда някакво прозорче , но то не беше се мраднало от 1 час и аз го спрях и като вклучих тела не беше роотнат ;д

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
Аксесоари
#27

Извинявай за тъпия въпрос ама разархивира ли файла I8160XXLD8_ready_to_root_ANT.tar.md5 и избра ли го от полето PDA на Один.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#28

ест че го направих , а да попитам нормално ли е да зарежда толкова много време когато дам упдате фром сд карт гледал сам клипове , на които там зарежда моментално ...

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
#29

Ако говориш за стъпка №6. Изберете apply update from sdcard и изберете update_su.zip не е нормално.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#30

да точно за това говоря много бавно ми зарежда там ... някой с идея ??

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
#31

Светна ли ти Odin в жълто? Защото ако не е , значи компютъра ти не разпознава телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#32

2. Копирайте update_su.zip на ВЪТРЕШНАТА карта на телефона.
Пак съм с тъп въпрос този файл от точка 2 постави ли го на вътрешната памет на телефона а не на SD картата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#33

най-накрая успях да го направя Smile

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
#34

Прав си. Както го е написал колегата в 27ми мост (това е вече разархивиран файл).

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#35

Може ли някой да обясни как да се unroot-не? И дали ако си руутна телефона, прехвърля кеш-а на игрите на SD картата и след това си го unroot-на, всичко ще си е както трябва?

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#36

В менюто на SuperSU има функция permanent unroot или нещо от сорта. Пробвай от там и ако не стане ще трябва да действаш по този начин:
1. Вкарвате телефона в Download режим (При изключен телефон "Vol Down + Home + Power")
2. През Odin в полето PDA, инсталирате I8160XXLD8_original.tar.md5
http://depositfiles.com/files/keektf46d .
3. Изключете телефона и влезте в Recovery ("Vol Up + Home + Power")
4. Изберете wipe data/factory reset.


Остава да се намери начин за нулиране брояча на телефона за да се заличат всички следи от руутването му.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#37

здравейте,
имам нужда от помощ, следвайки стъпките от темата root-х телефона си, но нещо се прецака резолюцията му и незнам дали е въпрос на някъква настройка и от къде или нещо не му понесе операцията по рутването. предварително благодаря за отговорите ви.
Цитирай
#38

Обясни какво значи да му се прецака резолюцията.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#39

Да не си си играл с Root explorer или build prop editor? Иначе не виждам как ще се скапе.

Кажи какво направи и ако можеш прикачи print screen.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#40

здравейте отново,
ами може да не съм се изразил правилно като съм написал че се е прецакал резолюцията, за това добавям снимка за да видите какво имам предвид, екрана е като на две половини в едната се виждат надписите за ъпдеит през сд а в другата половина вертикални размазани черти. иначе това което направих е описаните стъпки в началото на темата за рутване: свалих необходимите файлове заредих в один разархивирания файл I8160XXLD8_ready_to_root_ANT.tar.md5 на телефона на сд картата вътрешната копирах без да разархивирам файла за ъпдейт, с комбинацията от бутони въведох телефона в необходимия режим за данлоуд, свързах телефона с компютъра стартирах трансфера на заредения файл в один даде че има 1 сполучлив и 0 несполучливи резултата, рестартирах телефона по указания начин до менюто от което му да му кажа да се ъпдейтне през сд и тогава се появи екрана който се вижда на снимката, след това рестартирах телефона отначало зареждаше отново така размазано но така че да си виждам менютата на телфона (контакти, приложения и пр.) а сега дори това не прави просто показва малък надпис самсунг. като цяло не ми звучи много розово положението, но надявам се все пак да има вариант да се оправи. предварително ви благодаря.
Цитирай
#41

1. Не пускай 2 мнения едно след друго, изпозлвай бутона "редактирай".
2. Дай преглед на мнението си и тогава ще имаш опция да attach-неш файл.
3. Вкарай телефона в Download режим и пробвай да флашнеш стоков ROM за твоя телефон и чак когато си възстановиш всичко, ще пробваш пак метода за root.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#42

здравей, Be6i4
нов съм и не бях запознат с правилата за публикуване на мнения във форума, благодаря ти за въведението и обещавам да ги спазвам (много благодаря и за отговорите ти). надявам се да не ставам досаден с въпросите и проблемите си, но нещо май сгафих и в опита си да сложа сток ром. изтеглих следния GT-I8160ZSLG1_Stock_ROM - файла беше архивиран, като файла който разархивиах от него беше тар архив I8160ZSLG1 съдържащ в себе си следните файлове kernel.bin.md5, modem.bin.md5, power_management.bin.md5, system.img.md5, cache.img.md5 и hidden.img.md5. глупостта която мисля че направих, е че не заредих в pda на один разархивирани тия файлове а направо тар архивът I8160ZSLG1. свързах телефона в данлоуд режим с компютъра стартирах заредения архив през один даде че зарежда нещата от него - резултат 1 успешен и 0 неуспешен, разкачих телефона от компютъра, телефона се рестартира, изгасна и вече няма пускане все едно е без батерия - отначало реших че наистина може батерията да е паднала и оставих телефона да се зарежда, но резултата тази сутрин е същия - черен екран и телефона не иска да се стартира.
Цитирай
#43

Пробвай по този начин:
1.Свали си стоковия фърм от тук:
http://depositfiles.com/files/29gx92bqk
2.Зареди го в Один на PDA
3.Извади батерията, сим картата и SD картата ако имаш такава.
4.Свържи телефона с компютъра
5.Задръж натиснати бутоните:Volume down + Power + Home button, постави батерията и изчакай (може да са ти необходими повече от две свободни ръце)
6. Один трябва да открие телефона ти и да се появи жълт правоъгълник.
7. Натискаш старт в Один и изчакваш около 5 минути.
Ако всичко е нормално трябва телефончето ти да се върне към живот.

Трябваше да заредиш тар файла без да го разархивираш в PDA полето на Один.
Ако ти е паднала батерията ще ти трябва едно зарядно тип щипка от 5 лв в което да я заредиш.
По принцип флашове трябва да се предприемат при напълно заредена батерия.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#44

за съжаление не не работи нито бутона за включване, нито комбинацията от него - хоум бутона и увеличение или намаление на звука. не знам дали проблема е че не разархивирах файловете от рома и да ги заредя като отделни такива а заредих направо тар архивът, или пък това че един от тях е power_management.bin.md5 и може да е нещо несъвместим с телефона и за това да не мога да го стартирам. но ми е странно защото один каза че прехвърлянето е успешно телефона се рестартира показа надписа самсунг асе 2 гт-и8160 и след това угасна надявам се не завинаги. а не мога да разбера също дали е паднала батерията или не защото като го включа в зарядното също няма никаква реакция - индикация че зарежда, при свързването с компютър е също компютъра не го вижда и съответно няма как да го свързвам с один.
Цитирай
#45

Готово ъплоуднах ти фърма. Само изкарай батерията да постои извън телефона за малко поне докато го теглиш.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#46

Ako не запали телефона по никакъв начин - значи си го брикнал.

За съжаление Riff Box (JTAG) все още няма нищо за този модел.

Ако е в гаранция, може да кажеш, че си го вързал към компютър и си пуснал Kies и ти е изкарало, че има нова версия. И в даден момент е угаснал. В сервиза няма да успеят да го стартират и те - ще ти дадат нов.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#47

tonus и Be6i4, благодаря и на двамата,
след работа ще изтегля файла с фърма до пробвам дали ще стане, за сега само пробвах по указания начин да го свржа с копютъра като направя комбинацията от бутони при извадена батерия и едва след товя да я поставя - компютъра издава звука за това че към него се кънектва дивайс но тъй като на нямам usb драйвер на служебния компютър и права за инсталиране на такъв свързването не се получава - надявам се вкъщи да стане.
Цитирай
#48

Свали си драйвери:

64bit

32bit

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#49

Ако имаш инсталиран Kies на домашния си компютър го деинсталирай. Сложи си само драйверите от поста на Be6i4.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#50

Направих всичко по точка 1 и 2, но когато изключа, вкарам телефона в Download режим и ми изчезва телефона от менюто в ODIN ... Като изляза от този режим, си се връща.Пробвах с драйвърите- 4 пъти инсталирах и все същото....някакви идеи?

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)