Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT] Samsung Galaxy Ace 2 GT-I8160 с Android 2.3.6 само!!!
#51

Телефона като го включваш в даунлоуд режим трябва да не е свързан към компа. Включваш го в даунлоуд и тогава го свързваш и ако е наред всичко с драйверите Один трябва да светне в жълто.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#52

Дам...ето къде е била грешката...Но уж направих всичко както е по-темата- сложх онзи файл в секцията PDA, телефона ми бе разпознат и светеше в жълто и стартирах програмата, инсталира си нещата и рестартирах.Телефона се включи, изключих го и влязох в Рековъри мод.Там намерих update_su.zip и го цъкнах, зареди някакви неща и приключиха, рестартирах го и сега как да разбера дали съм го хакнал?! Пробвах да кача една игра на която кеш-а е супер голям и продължава да ми го качва-а в SD,а не в ехтернала

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#53

за нашо нещастие кеша не може да се мести поне аз не съм разбрал още някакъв начин , а за да разбереш дали ти е руутнат телефона виж в менуто трябва да има едно приложение суперсу ако го нямаш или случайно си сигурен , че си го роотнал можеш също да се увериш като изтеглиш някоя програма , която иска роот напримерл сет цпу chainfire 3d

HTC One X -->>Cyanongemond 10.1<<---
Nexus 7 32 GB Wifi >>MultiRom<<
Цитирай
#54

Root-а сам по себе си не ти мести игрите във външната карта. Root те прави Администратор на телефона. Трябва да използваш друга програма за това, което искаш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#55

Да, в мен е бил проблема.Направих повторно точката с update_su.zip и всичко се оправи-появи се Super SU.
А коя програма да ползвам за да мести нещата от SD на External или как да направя игрите, които искат изтегляне на допълнителна памет, да я качват директно на external?

Huawei Mate 10 Pro BLA-L29 -> Huawei P30 Pro VOG-L29
Цитирай
#56

За свързване на програми на СД картата ползвам link2sd, като за целта съм си разделил картата на два дяла. Първия е фат32, а втория е ext2 в който автоматично ми се свързват новоинсталираните приложения. Игри не играя и не мога да кажа дали ще работи този метод.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#57

здравейте отново,
изтеглих фърма и драйвера от вашите линкове, но не успявам да свържа телефона с компютъра казва че липсва u8500 usb rom компютъра се опитва да го намери и свали но не успях да намеря такъв. имате ли идея от къде мога да сваля този драйвер - надявам се с него да мога да свържа телефона с компютъра и съответно с один.
Цитирай
#58

Be6i4 написа:Свали си драйвери:

64bit

32bit

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#59

да направих го изтеглих си и инсталирах драйвера за 32 бит компютър (с ОС уин.7 съм за 32 бит компютър - пробвах и на другия си комп също 32 бит с уин.8) и въпреки това ми изкара това съобщение че търси да инсталира u8500 usb rom - не си го откри и инсталира сам компютъра (показваше че търси такъв но не намери), аз също потърсих в Интернет, но ми излизат само някакви ромове за хуавей ю8500
Цитирай
#60

Ти откъде го намери този фърм GT-I8160ZSLG1_Stock_ROM, с който флашна и се прецака работата. Да не е случайно за модела galaxy Ace 2 с NFC чип.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#61

mitttko написа:да направих го изтеглих си и инсталирах драйвера за 32 бит компютър (с ОС уин.7 съм за 32 бит компютър - пробвах и на другия си комп също 32 бит с уин.8) и въпреки това ми изкара това съобщение че търси да инсталира u8500 usb rom - не си го откри и инсталира сам компютъра (показваше че търси такъв но не намери), аз също потърсих в Интернет, но ми излизат само някакви ромове за хуавей ю8500
На windows 7, като ти поиска този драйвър, отвори Device Manager и ако виждаш този unknown driver - изтриий го (с бутон delete от клавиатурата).

Закачи пак телефона и се надявай сега да се инсталира. (някой път се прецаква). Хубаво е да спреш ореди това Windows Firewall и Windows Defender.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#62

фърма го взех от тук: http://d-h.st/dd4
Цитирай
#63

Този фърм с който си флашнал май е някакъв вариант за Хонг Конг.
Между другото четох че USB JIG джаджата работела и за нашия телефон за стартиране на даунлоуд мода, но не можела да нулира бинарния брояч. За това можеш да пробваш с нея.


Автора на руут-а antsm от xda е пуснал и clockwork mod за ACE2.
http://depositfiles.com/files/vmszzlegj

Руутването може да се извърши и с него по същия начин както в първия пост, като ще си имате CWM и остава да чакаме къстъм ромчета.

Искам да помоля автора на тази тема, ако може да допълни в първия пост CWM мода и ънруутването, за да е всичко събрано на едно място.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#64

tonus, отново благодаря за информацията - проверих в нета но не открих информация дали в бг мога да си го купя от някъде или трябва да си го поръчам отвън.
Цитирай
#65

Нищо не ти пречи да си пуснеш и тук една обява че търсиш, а пък може някой колега да има излишен.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#66

не се получи и с usb jig-а (съмнявам се дали не е съвсем разредена батерията - остана да купя резервна или да намеря от някъде за проба)
Цитирай
#67

USB jig-а включи ли го при извадена батерия и след това се поставя батерията в телефона.
А за батерията си вземи едно външно зарядно тип щипка от 5 лева от някое магазинче за аксесоари.
Ако и след това не стане възползвай се от гаранцията си, ако имаш такава.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#68

да по този начин пробвах, след работа ще търся или такова зарядно или батерия ако и тогава не стане ще го водя на специалист
Цитирай
#69

TWRP recovery за нашето телефонче:
http://depositfiles.com/files/oq1cxz8ui
Подобно на CWM, но с тъч функционалност. Флашва се с Один на PDA.
През него може да се инсталира руута и къстъм ромове, които вече взеха да се появяват.
Първите ми впечатления са че много по-бързо прави бекъп и ресторва системата от CWM.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#70

Ако си рутна телефона Ace 2, после ще имам ли проблем с официалния ъпдейт до Jelly Bean?
Цитирай
#71

Зависи какво разбираш под проблем? Можеш с Odin спокойно да си сложиш после JB.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#72

2. Копирайте update_su.zip на вътрешната карта на телефона.

Това се слага на микро сд картата, нали ?
Цитирай
#73

carpangler написа:2. Копирайте update_su.zip на вътрешната карта на телефона.

Това се слага на микро сд картата, нали ?
не,слага се в sd card,а не в external sd защото не се виждат файловете от външната карта...затова е написано "вътрешната карта" Smile

Samsung Galaxy ACE 2 4.1.2 Jelly Bean + Alcatel OT Idol 2 + Lenovo A 7000 + Nokia 6 + Nokia 8.1
Цитирай
#74

Благодаря за отговора ! А на финалната стъпка под "рестартирай телефона" какво се има в предвид - фабрични или .. ?
Цитирай
#75

carpangler написа:Благодаря за отговора ! А на финалната стъпка под "рестартирай телефона" какво се има в предвид - фабрични или .. ?
ами да го рестартираш означава да го изгасиш от копчето и после пак да го включиш Wink

Samsung Galaxy ACE 2 4.1.2 Jelly Bean + Alcatel OT Idol 2 + Lenovo A 7000 + Nokia 6 + Nokia 8.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)