Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Voice actions Jeannie вече разбира и български...
#51

Oт къде се настроива силата на говора?
Защото почти не го чувам.
Цитирай
Аксесоари
#52

nikoo64 написа:....................Малко е смешно, като не разбере, какво му говоря, но е забавно като цяло и върши работа.
Няма как да се очакват чудеса от този род програми ( гласови асистенти).
1. Те са ограничени в заучаване на команди и фрази.
2. Те са направени преобладаващо за използване на английски език.
Такъв е случая и с Джени. Затова и елементът "развален телефон" е често срещан. Ползва се google разпознаване на реч --> google translate от български на английски --> действие --> отговор на Джени на английски --> google translate от английски на български --> синтезатор на реч на български от speechlab. В цялата редица като се натрупва грешка (най-вече при превода) и резултата не винаги е очакван. Затова в някой случай е по-лесно - пример с настройване на алармата и календара или четене на новини, а другаде по-трудно - например с командите за обаждане ( при превода се бърка името и не се открива в контактите). Ако търсиш Болница "Доверие" в София, то резултатът на картата е HOSPITAL "TRUST"...... И все пак това е първия случай когато можеш да говориш с машина на чист български език и само по себе си е нещо значимо. (Да са живи и здрави от Google че ни предоставиха тази невероятно качествена услуга и то напълно безплатно.)
P.S. Е ако излезе в скоро време GOOGLE NOW на български, тогава нещата с асистента ще са на други висоти.
Цитирай
#53

Като и кажа *Довиждане *, или *изключи се* сама се затваря... :rofl: Умница...
Или *Прибирай се вкъщи * Tooth
Цитирай
#54

bea_tris написа:Oт къде се настроива силата на говора?
Защото почти не го чувам.
По време на четене си увеличи силата от бутоните за звука. Чува ти се слабо, защото си намалил звука за медия, най-вероятно когаго си гледал видео, или си играл игри.
nikoo64 написа:Като и кажа *Довиждане *, или *изключи се* сама се затваря... :rofl: Умница...
Или *Прибирай се вкъщи * Tooth
Да, в началото не реагираше на "чао" , но след 1-2 дена ползване я научих и вече се изключва и на "чао". Когато и кажа "аларма", или "напомняне" веднага ме пита кога да ви напомня. Напомнянията се записват в календара.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#55

vargala81 написа:
bea_tris написа:Oт къде се настроива силата на говора?
Защото почти не го чувам.
По време на четене си увеличи силата от бутоните за звука. Чува ти се слабо, защото си намалил звука за медия, най-вероятно когаго си гледал видео, или си играл игри.

Тчно това беше. :thumbup:
Цитирай
#56

jijo87 написа:привет,

имам следното питане:

задавам Language - default на Jeannie, но не го запомня и винаги си стои на English и в такъв случай изобщо не отръфва на български, а само на английски ... някой да има идея защо се получава така ???

P.S. телефона е HTC Desire с андроид 2.2 ако има значение Smile
Колеги и съм със същия проблем. Инсталирах си speechlab от варгала, jeannie, всичко по описанието.. Като задав език по default си ме връща на англииски и неще да лафи на БГ :} Да не би проблема да е, че трябва езика на телефона да си е на БГ?

| Device: Gigabyte GSmart Sierra S1
Цитирай
#57

Точно това е проблема според мен. Все пак по default, означава на какъвто език е нагласен телефона...


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#58

С тази програма избирате кой език да е default на телефона https://play.google.com/store/apps/detai....setlocale След като зададете български , програмите които инсталирате автоматично се инсталират на български. Аз имам следния проблем с Jeannie - търси ми компонент за разпознаване на реч. От къде да го взема?
Цитирай
#59

При мене така и не проговори на Български език.
Цитирай
#60

Мен ме пита как се казвам и започна да ми излиза съобщение , че няма компонент за разпознаване на реч.
Цитирай
#61

didocec написа:
m.martinov написа:При мен на 4.1.1 като опитам да я задам по подразбиране и се самозатваря. Жалко.

И при мен се самозатваря, но после си работи с 2.2.2 съм.
Пробвах я на iGO My way и на Quickoffice Pro и чете на български,
като в офиса когато избереш говорителчето и те пита с какво да го отвори избираш pico tts.
И почва да чете на български Smile.
Колега,ще обясниш ли,моля,как точно караш навигацията и офис пакета да "говорят",по подробно че аз не успявам.

HTC Wildfire,Desire X,626G,U Play
Цитирай
#62

............
Колега,ще обясниш ли,моля,как точно караш навигацията и офис пакета да "говорят",по подробно че аз не успявам.

Става с Quickoffice Pro по следния начин отваряш документа(само word и txt имат опция за четене на глас) натискаш меню бутона плъзгаш надясно докато видиш говорителчето.
Натискаш го и те пита с какво да го отвори с Pico TTS или SpeechLab избираш Pico TTS и започва да чете на български и на английски, ако от настройките на SpeechLab си избрал латиницата да я чете на английски.
ПП: Има също опция да маркираш текст и да ти го прочете само него.

За iGO My way трябва да имаш TTS глас (БЪЛГАРСКИ НЯМА) има английски(аз ползвам него) и много други.И те навигира на английски(или друг TTS език), НО МЕТРИТЕ И УЛИЦИТЕ ГИ ИЗГОВАРЯ НА БЪЛГАРСКИ).
Програмния език трябва да е Български.

ПП: Някои рийдъри също имат опция да четат на глас, аз пробвах Cool Reader и чете на български Smile.
Цитирай
#63

Спазвайки указанията на nikoo64, :bow: подпалих най-накрая гооспожица Jeni да проговори на български Dance

HTC Desire C + SD Micro 16 GB Class 10 A Data
HTC Desire 500+ SD Micro 32 GB Class 10 A Data
Цитирай
#64

На Galaxy Ace (2.3.6) на жената го подкарах и работи, като странното е, че всъщност върви през Pico TTS, т.е. за да го накарам да чете на български някоя книга пускам Pico TTS, а не SpeechLab; на S2 с 4.0.4. така и не щя да тръгне, докарва го до 'initializing...' и след малко изплюва 'SpeechLab' спря; не знам дали не е свързано с липсата на Pico TTS, едно време и в S2 го имаше, ама в 4.0.4 го няма
Цитирай
#65

да сложих папката! и благодаря за програмата Smile
Цитирай
#66

най-накрая подкарах нещата на галакси S2 с ICS 4.04; добре, че беше Galaxy Ace-то на жената, че да гледам от него и разбера какво да направя Smile според мен на S2 с ICS 4.04 му липсва или е променен някой файл нужен за SpeechLab

както и да е, инсталирането първо на този пакет помогна, без него SpeechLab забиваше:
https://play.google.com/store/apps/detai...RhbGxlciJd

после се инсталира SpeechLab съгласно указанията в темата; в настройките се избира SpeachLab по подразбиране; но примерно в четеца на книги се пуска не SpeechLab, а някой от вградените TTS (Google, Samsung), които от своя страна четат на български...
Цитирай
#67

Опитах Voice actions Jeannie PRO+(платената без банерите) дръпната от форума , но не успя да тръгне като free Jeannie.
т.е. не говори на български и не комуникира с мен в диалогов режим, само праща в Google-to??? Някой друг опитвал ли е и знае ли причината да не бачка?! :wall:

HTC Desire C + SD Micro 16 GB Class 10 A Data
HTC Desire 500+ SD Micro 32 GB Class 10 A Data
Цитирай
#68

rumen написа:най-накрая подкарах нещата на галакси S2 с ICS 4.04; добре, че беше Galaxy Ace-то на жената, че да гледам от него и разбера какво да направя Smile според мен на S2 с ICS 4.04 му липсва или е променен някой файл нужен за SpeechLab

както и да е, инсталирането първо на този пакет помогна, без него SpeechLab забиваше:
https://play.google.com/store/apps/detai...RhbGxlciJd

после се инсталира SpeechLab съгласно указанията в темата; в настройките се избира SpeachLab по подразбиране; но примерно в четеца на книги се пуска не SpeechLab, а някой от вградените TTS (Google, Samsung), които от своя страна четат на български...

На Галакси таб 10.1 с 4.0.4 не стана по този начин пак дава force close.
Поздрави

HTC Tytan->HTC HD->HTC HD2->HTC Touch Cruise->HTC Desire->HTC Wildfire S->HTC ONE X
Nexus 7(2013) WiFi-Moto G 16GB
Цитирай
#69

zan4o написа:
rumen написа:най-накрая подкарах нещата на галакси S2 с ICS 4.04; добре, че беше Galaxy Ace-то на жената, че да гледам от него и разбера какво да направя Smile според мен на S2 с ICS 4.04 му липсва или е променен някой файл нужен за SpeechLab

както и да е, инсталирането първо на този пакет помогна, без него SpeechLab забиваше:
https://play.google.com/store/apps/detai...RhbGxlciJd

после се инсталира SpeechLab съгласно указанията в темата; в настройките се избира SpeachLab по подразбиране; но примерно в четеца на книги се пуска не SpeechLab, а някой от вградените TTS (Google, Samsung), които от своя страна четат на български...

На Галакси таб 10.1 с 4.0.4 не стана по този начин пак дава force close.
Поздрави

И на Икониа А500 също.Бърбори си някакви безразборни думи(на български) Rolleyes
Цитирай
#70

nikoo64 написа:На S3 ICS 4.0.4 и S2 ICS 4.0.3 стокови, работи добре. Малко е смешно, като не разбере, какво му говоря, но е забавно като цяло и върши работа.
Браво умници, супер, хакнахте го и какво?!? Сега създателите на синтезатора какъв стимул имат да поддържат и развиват продукта? Този синтезатор е направен с приоритет да го ползват слепи хора. Нямате ли 11 лева нормално да платите цената, ако става въпрос аз това го открих на втория ден след пускане на програмата май месец, но не съм публикувал как да се ползва нелегално. В следващия ъпдейт на андроид може би синтезатора ще трябва да се подобри, но кой ще го направи като няма приходи благодарение на специалисти като вас!?! Я си затворете очите и си разцъквайте скъпите устройства! Тогава ще разберете каква е "цената" на този софтуер.
Цитирай
#71

Някой има ли pro вррсията на Jeannie?
Цитирай
#72

Kovachki написа:
nikoo64 написа:На S3 ICS 4.0.4 и S2 ICS 4.0.3 стокови, работи добре. Малко е смешно, като не разбере, какво му говоря, но е забавно като цяло и върши работа.
Браво умници, супер, хакнахте го и какво?!? Сега създателите на синтезатора какъв стимул имат да поддържат и развиват продукта? Този синтезатор е направен с приоритет да го ползват слепи хора. Нямате ли 11 лева нормално да платите цената, ако става въпрос аз това го открих на втория ден след пускане на програмата май месец, но не съм публикувал как да се ползва нелегално. В следващия ъпдейт на андроид може би синтезатора ще трябва да се подобри, но кой ще го направи като няма приходи благодарение на специалисти като вас!?! Я си затворете очите и си разцъквайте скъпите устройства! Тогава ще разберете каква е "цената" на този софтуер.
Прав си и съжалявам много за дето я пуснах! Аз си я закупих но съвсем на сляпо, без да знам дали ще тръгне на телефона ми и дали ще ми хареса, просто рискувах. Програмата я няма в Play Store и няма как до 15 мин. да я върнеш ако не ти хареса, а почти никой не копува на сляпо. Някои търсят първо кракната версия, пробват и след това копуват, други пък си ползват кракнатата. Аз дори не съм я краквал, просто споделих папката и apk-то и тя взе, че тръгна! Изтрил съм линковете, а колегите да помислят над поста ти и ако имат съвест и искат да ползват програмата, нека си я закупят!!!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#73

Kovachki написа:
nikoo64 написа:На S3 ICS 4.0.4 и S2 ICS 4.0.3 стокови, работи добре. Малко е смешно, като не разбере, какво му говоря, но е забавно като цяло и върши работа.
Браво умници, супер, хакнахте го и какво?!? Сега създателите на синтезатора какъв стимул имат да поддържат и развиват продукта? Този синтезатор е направен с приоритет да го ползват слепи хора. Нямате ли 11 лева нормално да платите цената, ако става въпрос аз това го открих на втория ден след пускане на програмата май месец, но не съм публикувал как да се ползва нелегално. В следващия ъпдейт на андроид може би синтезатора ще трябва да се подобри, но кой ще го направи като няма приходи благодарение на специалисти като вас!?! Я си затворете очите и си разцъквайте скъпите устройства! Тогава ще разберете каква е "цената" на този софтуер.


Не съм съгласен с това мнение, доколкото се оказа, че програмата не работи нормално на ICS 4.04; направих си труда да питам разработчика, дали програмата е съвместима с ICS, а той ми отговори, че даже най-добре работила на ICS и JB (което просто не е вярно!); после го питах, ако я купя и все пак се окаже несъвместима ще ми върнат ли парите - останах си без отговор; всеки да си прави изводите; лично аз повечето неща си ги купувам, ама при тази ситуация и през някакъв си измислен сайт не бих купил (знам ли дали няма да ми поизточат картата след време), който иска да продава нормално си пуска нещата в маркета! И като алтернатива ако разработчика е коректен спокойно би могъл да предложи да се опита първо trial версия!
Цитирай
#74

Kovachki написа:
nikoo64 написа:На S3 ICS 4.0.4 и S2 ICS 4.0.3 стокови, работи добре. Малко е смешно, като не разбере, какво му говоря, но е забавно като цяло и върши работа.
Браво умници, супер, хакнахте го и какво?!? Сега създателите на синтезатора какъв стимул имат да поддържат и развиват продукта? Този синтезатор е направен с приоритет да го ползват слепи хора. Нямате ли 11 лева нормално да платите цената, ако става въпрос аз това го открих на втория ден след пускане на програмата май месец, но не съм публикувал как да се ползва нелегално. В следващия ъпдейт на андроид може би синтезатора ще трябва да се подобри, но кой ще го направи като няма приходи благодарение на специалисти като вас!?! Я си затворете очите и си разцъквайте скъпите устройства! Тогава ще разберете каква е "цената" на този софтуер.
Offtopic Ако обичаш, да ми отговориш, защо ме цитираш и после пишеш този коментар? :facepalm:
Цитирай
#75

Kovachki - умнико, като е за слепи не трябва ли да е безплатна, а колкото до стимула нека ги стимулира това,че на всеки друг език я има безплатно и то по няколко приложения, а да не говорим и че са направени както трябва а това е още далеч от истината.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)