Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Sola (MT27i)
#26

С какво я търсиш?
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте, искам да попитам дали телефона поддържа някви други теми освен тези вградените в телефона, и ако да, откъде да ги изтегля и как се инсталират??
Цитирай
#28

Отговора е тук!

Ползвай търсачката!
Цитирай
#29

Файл мениджъра в PC companion не бачка... някаква настройка ли трябва пак?
Цитирай
#30

Как е звука при разговор, имам предвид добре ли се чува този с когото говорите или е заглушено/недостатъчно силно?
Интересува ме най-вече навън, при шумна обстановка ? (не говоря за барове и т.н. - там какъвто и да е телефон не се чува)

SIV
Цитирай
#31

Чува се перфектно,без забележки,дори и в шумна среда.
Цитирай
#32

Да ви питам телфончето става ли за гледане на филми, т.е. поддържа ли 720p HD или не? Smile
Цитирай
#33

dhtj написа:Файл мениджъра в PC companion не бачка... някаква настройка ли трябва пак?

И аз имам същият проблем, няма ли кой да помогне? Включвам телефона към pc-to , уж го намира, но програмата PC companion не може да го намери. Не знам проблема в телефона ли е или компютъра? Моля помагайте! :capitulation:
Цитирай
#34

deti31 написа:
dhtj написа:Файл мениджъра в PC companion не бачка... някаква настройка ли трябва пак?

И аз имам същият проблем, няма ли кой да помогне? Включвам телефона към pc-to , уж го намира, но програмата PC companion не може да го намери. Не знам проблема в телефона ли е или компютъра? Моля помагайте! :capitulation:
В компютъра ти е проблема. И аз го имах този проблем на моя компютър, а на съквартиранта ставаше, и да ти кажа честно немам си никаква идея как го направих да почне да го намира и на моя комп Smile

"We must secure the existence of our people and a future for white children" - D.Lane 88
Цитирай
#35

След много четене из форуми на Сони разбрах, че този модел има ограничен достъп до wi-fi (само канали до 11 включително, и само b/g). Та в офиса ползваме на 11-ти канал и ни е b/g, но пак ми завърта постоянно цикъла obtain IP, connect, disconnect - няма оправяне и с рестарт на телефона, и с ъпдейт на телефона, и с рестарт на wi-fi. Има ли изобщо някакъв начин за оправяне на wi-fi-то на тоя телефон или да го сменям? :wall:

OS-а на Sola-та ми е GB, bulid .184 (същия откакто го взех). Примерно, ако се руутне има ли някакви настройки, които подобряват wi-fi? Или ако се ъпдейтне на ICS когато Мтел благоволят да го пуснат? Биха ли споделили притежатели на телефона как се държи при тях по отношение на wi-fi, ще съм ви адски благодарен!

П.п. Имам и същия гореспоменат проблем с USB свързването, но това е от компютъра.. оправя се с малко зор и търпение (същите проблеми ги правят и УСБ мишки и разни други устройства)
Цитирай
#36

Nevpanchev написа:След много четене из форуми на Сони разбрах, че този модел има ограничен достъп до wi-fi (само канали до 11 включително, и само b/g). Та в офиса ползваме на 11-ти канал и ни е b/g, но пак ми завърта постоянно цикъла obtain IP, connect, disconnect - няма оправяне и с рестарт на телефона, и с ъпдейт на телефона, и с рестарт на wi-fi. Има ли изобщо някакъв начин за оправяне на wi-fi-то на тоя телефон или да го сменям? :wall:

OS-а на Sola-та ми е GB, bulid .184 (същия откакто го взех). Примерно, ако се руутне има ли някакви настройки, които подобряват wi-fi? Или ако се ъпдейтне на ICS когато Мтел благоволят да го пуснат? Биха ли споделили притежатели на телефона как се държи при тях по отношение на wi-fi, ще съм ви адски благодарен!

П.п. Имам и същия гореспоменат проблем с USB свързването, но това е от компютъра.. оправя се с малко зор и търпение (същите проблеми ги правят и УСБ мишки и разни други устройства)
Не мисля,че проблема е в телефона ти.Каква марка е рутера в ифиса ти?Ако имаш възможност да пипнеш настройките му го направи "g-only".Имаш ли проблеми с други Wifi мрежи?
Относно ОС просто изтегли ICS от някъде и го флашни с Flashtool,просто няма смисъл да чакаш.
От тук можеш да си изтеглиш ftf файла http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1937792

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#37

Сега пробвах да се свържа на няколко места из офиса и като се закачих на по-добър сигнал нямаше пускане.. явно е било от това Smile

Друг проблем, за който не открих никъде инфо - опитвах се да качвам няколко игри на gameloft (assassin's creed, hero of sparta, asphalt 6, shadowgun и nova) и всичко както трябва - кеш файловете в /gameloft/games, инсталиране на apk.. но после като стартирам игрите графиките и синематиките са бели Huh

По едно време се отказах след като прекарах цял ден почти в нерви, но ако някой се сети от какво може да е и как се оправя има една бира от мен :cheers:

За ОС-а, не ми се иска да го руутвам понеже от това се ликвидирала гаранцията..
Цитирай
#38

Nevpanchev написа:Сега пробвах да се свържа на няколко места из офиса и като се закачих на по-добър сигнал нямаше пускане.. явно е било от това Smile

Друг проблем, за който не открих никъде инфо - опитвах се да качвам няколко игри на gameloft (assassin's creed, hero of sparta, asphalt 6, shadowgun и nova) и всичко както трябва - кеш файловете в /gameloft/games, инсталиране на apk.. но после като стартирам игрите графиките и синематиките са бели Huh

По едно време се отказах след като прекарах цял ден почти в нерви, но ако някой се сети от какво може да е и как се оправя има една бира от мен :cheers:

За ОС-а, не ми се иска да го руутвам понеже от това се ликвидирала гаранцията..
Някои кракнати игри просто не стават!Относно гаранцията нещата са много относителни Big Grin така,че си прецени сам дали да се лишаваш от това да си ползваш телефона както ти е кеф или да робстваш на гаранцията без да знаеш дали ще имаш полза от нея Big Grin

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#39

Като гледам гаранцията не покрива кой знае какво... май само хардуерни дефекти по самата платка вътре. Трябва да проуча повече какво бих могъл да ползвам като го руут (малко съм нууб в света на андроид).

Мерси, че се отзова иначе! А за игрите - здраве да е, има достатъчно безплатни времегубки из google play Smile
Цитирай
#40

Никой ли който е на M-tel няма ъпдейт до ICS?
Цитирай
#41

Absolut написа:Никой ли който е на M-tel няма ъпдейт до ICS?

Аз съм на Мтел.
А относно ъпдейта, просто си го закачих към Sony PC Companion и там ми излезна, че имам ъпдейт и така... Smile
Цитирай
#42

Имам проблем с телефона. Преди един ден телефона заби в такова положение че не иска да реагира на нищо. Стои си екрана включен, свети си на приложението в кето бях, не помръдва. Започвам да се притестнявам за телефона дали не е нещо изгоряло по платката. А и батерията не мога да я сваля, нали е вградена. Моля помогнете !!!
Благодаря предварително !
Цитирай
#43

Гласово набиране ,как???

Xiaomi Redmi Note 4x Snapdragon 625, Dark Gray, 3/32 GB
Цитирай
#44

Dimnik 28 написа:Гласово набиране ,как???

Как: Play store!
Цитирай
#45

Здравейте.Искам да попитам след като ъпдейтнах Солата до Андроид 4.0.4 флуатинг тоуч технологията действа перфектно във всички приложения;единствено темата на Сони която е зададена на дисплея непомръдва;а при GB се движеше.Има ли решение на проблема ? Благодаря предварително.
Цитирай
#46

Сложи жив тапет.
Цитирай
#47

Колеги, от няколко дни насам ми се появи проблем, който е доста дразнещ и не мога да разбера на какво се дължи. Състои се в това, че телефона ми е вързан към домашната wi-fi мрежа и примерно като тръгна да излизам някъде в настройки ми показва, че аз съм вързан още към wi-fi вкъщи, а аз примерно съм на 10 километра от нас. Освен, когато изключа самия wi-fi и го включа отново нищо не се случва и не ми дава да сканирам за нови мрежи и си стои вързано към стария wi-fi без реално да имам връзка. Единствено се оправя с рестарт на телефона, но е доста дразнещо при всяка смяна на локация да си рестартвам тела за да мога да се вържа към wi-fi. Някой да има идея как да се оправя или подобен проблем?
Цитирай
#48

Принсталирай си телефона.
Цитирай
#49

Absolut написа:Колеги, от няколко дни насам ми се появи проблем, който е доста дразнещ и не мога да разбера на какво се дължи. Състои се в това, че телефона ми е вързан към домашната wi-fi мрежа и примерно като тръгна да излизам някъде в настройки ми показва, че аз съм вързан още към wi-fi вкъщи, а аз примерно съм на 10 километра от нас. Освен, когато изключа самия wi-fi и го включа отново нищо не се случва и не ми дава да сканирам за нови мрежи и си стои вързано към стария wi-fi без реално да имам връзка. Единствено се оправя с рестарт на телефона, но е доста дразнещо при всяка смяна на локация да си рестартвам тела за да мога да се вържа към wi-fi. Някой да има идея как да се оправя или подобен проблем?
И на моята СОЛА има същия проблем , давах телефона на ремонт по гаранция за същия проблем,те ми го връщат със стария андроид 2.3.7. и отговор-няма проблем?!?
Цитирай
#50

След като ти го върнат към стария андроид пробвай пак да сложиш новия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)