Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Sola (MT27i)
#51

Обясни го това на тези в сервиза и им кажи , че искаш друг телефон щом този е дефектен.

Или ако ти се занимава може да сложиш кустомизиран ром и да видиш дали и с него ще имаш същия проблем.
Цитирай
Аксесоари
#52

Е при мен се оправи след фактори ресет. Сега е бомба даже по бърз от преди. А с приложението бекъп всичко ти се връща както си е било.
Цитирай
#53

Някаква идея от къде мога да си намеря панел (задния капак и предната част отдолу с надписа "XPERIA" и на каква цена?
Цитирай
#54

Здравейте , предложете от къде да си взема сола-та , защото в глобул и мтел я няма , а от виваком я предлагат само с договор . :confused:
Цитирай
#55

Tosh0 написа:Здравейте , предложете от къде да си взема сола-та , защото в глобул и мтел я няма , а от виваком я предлагат само с договор . :confused:
Не е ясно дали ще патиш в брой или ще е на изплащане но както и да е.Ето тук има няколко оферти http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/26...peria-sola от различни онлайн магазини!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#56

Spellbound91 написа:
Tosh0 написа:Здравейте , предложете от къде да си взема сола-та , защото в глобул и мтел я няма , а от виваком я предлагат само с договор . :confused:
Не е ясно дали ще патиш в брой или ще е на изплащане но както и да е.Ето тук има няколко оферти http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/26...peria-sola от различни онлайн магазини!

Мерси . И да в брой искам да го взема . Спрял съм се на тези два сайта http://gsmi.bg/?page=showitem&id=659 i http://brosbg.com/SONY-Xperia-Sola-MT-27-gsm-1200 какво ви е мнението за тях , дайте предложения за други .
Цитирай
#57

dhtj написа:Някаква идея от къде мога да си намеря панел (задния капак и предната част отдолу с надписа "XPERIA" и на каква цена?
Малко е спешно Tooth
Цитирай
#58

Аз не намирам из интернет.
Цитирай
#59

Абе пак ми я прави тая мизерия с Wi-Fi-то. Пак ще правя хард рестарт, на никой друг ли не му се случва?
Цитирай
#60

Имам Xperia Sola не ми дава да и обновя андроида трядва ли някаква друга програма да сваля осв pc kampenian
Цитирай
#61

Опитай с Sony Update Service Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#62

Absolut написа:Абе пак ми я прави тая мизерия с Wi-Fi-то. Пак ще правя хард рестарт, на никой друг ли не му се случва?

Не знам какво е коментирано преди това, но проблема може и в рууттъра да е.
Цитирай
#63

Здравейте :3 Значи купих си Сола преди няколко дни и си работеше перфектно. Но от днеска тъча започна да не отговаря коректно - например избирам галерията и ми отваря камерата Angry Пробвах да върна фабричните настройки, но не става не съм сигурен дали да пробвам с друг фирмуеър :? МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ! благодаря предварително Android
Цитирай
#64

Ъпдейтвал ли си до ICS? И как така не става да върнеш фабричните настройки, няма резултат или въобще не може да ги върне? ... Другото, за което се сещам на първо време е floating touch-a - опита ли ако го изключиш как ще реагира телефона? Smile

Asus EeePC900 - Android X-86 Project
Lenovo P70-A
Цитирай
#65

Absolut написа:Абе пак ми я прави тая мизерия с Wi-Fi-то. Пак ще правя хард рестарт, на никой друг ли не му се случва?
Случва се и при другите модели колега наскоро и аз се сблъсках.Ползваш ли тагове,аз имам съмнения в smart connect-a, че прецаква нещо работите.

Sony Xperia P,LENOVO S 860,ASUS Fonepad FE 170CG
Цитирай
#66

granity написа:
Absolut написа:Абе пак ми я прави тая мизерия с Wi-Fi-то. Пак ще правя хард рестарт, на никой друг ли не му се случва?
Случва се и при другите модели колега наскоро и аз се сблъсках.Ползваш ли тагове,аз имам съмнения в smart connect-a, че прецаква нещо работите.

Ползвам ли тагове, в смисъл дали се тагвам по разни места ли?
Цитирай
#67

Ползвам ли тагове, в смисъл дали се тагвам по разни места ли?[/quote/]
Не, явно не ползваш.Таговете са едни чипове/ на снимката /,които с помоща на NFC пускат и спират разни приложения в телефона.Но щом и при тебе става така ,значи не са ми те проблема.

Sony Xperia P,LENOVO S 860,ASUS Fonepad FE 170CG
Цитирай
#68

Е пробвал съм ги тея с NFC-to. Ма не са ми много практични. Междо другото това NFC е изключително малоумна екстра, освен ако не го ползваш за плащания може би. С една Galaxy SIII пробвах да си пращам снимки по NFC и до колкото разбрах явно това е само за програми да си пращаме линковете от гугъл маркета, което е доста малоумно според мен.
Цитирай
#69

maddog написа:Ъпдейтвал ли си до ICS? И как така не става да върнеш фабричните настройки, няма резултат или въобще не може да ги върне? ... Другото, за което се сещам на първо време е floating touch-a - опита ли ако го изключиш как ще реагира телефона? Smile
Има резултат, но само за няколко часа - след това пак се прецаква. И да в момента е на ICS, но не смятам да го връщам на GB, пробвах да изключа флоутинг тъча, но пак няма резултат :/ май ще трябва да се сменя целия тъч :с
Цитирай
#70

От дълго време се интересувам от този телефон, чета разни коментари, гледам ревюта и мога да кажа, че ме грабна и мисля, че това е моят телефон. Но преди да го закупя искам да се обърна към вас, за да ми помогнете с отговорите на няколко въпроса, които се надявам да ми помогнат с решението дали да го взема ,или не! Ако може да бъдете така добри и да отговорите на следните въпроси, които ме интересуват:

1. Как е батерията? На доста места попаднах на коментари, че не държи изобщо и че се налага да се зарежда по няколко пъти на ден! Аз се надявам да издържа поне едно денонощие без ръчкане постоянно!

2. Как е телефона след ъпдейта? Четох, че след него телефона има различни проблеми, като най-често срещания е с Wi-FI, където се намесва и 3 въпрос: Има ли проблеми с намирането на мрежи? В един коментар се споменаваше, че Солата не се препоръчва на хора, които биха искали да ползват Wi-Fi често с чужди мрежи (когато сме навън).

4. Как е тъч скрийна? Някои потребители се бяха оплакали, че след известно време почва да дава неточности и стажа почти неизползваем?

Това са въпросите, бих се радвал, някой, който разбира да ми отговори и по този начин да ми помогне с избора на телефон!
Поздрави! Smile
Цитирай
#71

Защо на някои контакти снимките са големи, а на други малки? И как да ги направя всички големи?
Цитирай
#72

lazar40 написа:Защо на някои контакти снимките са големи, а на други малки? И как да ги направя всички големи?
Приложи снимките отново,т.е. задай ги отново и ще се оправят Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#73

Obarak написа:От дълго време се интересувам от този телефон, чета разни коментари, гледам ревюта и мога да кажа, че ме грабна и мисля, че това е моят телефон. Но преди да го закупя искам да се обърна към вас, за да ми помогнете с отговорите на няколко въпроса, които се надявам да ми помогнат с решението дали да го взема ,или не! Ако може да бъдете така добри и да отговорите на следните въпроси, които ме интересуват:

1. Как е батерията? На доста места попаднах на коментари, че не държи изобщо и че се налага да се зарежда по няколко пъти на ден! Аз се надявам да издържа поне едно денонощие без ръчкане постоянно!

2. Как е телефона след ъпдейта? Четох, че след него телефона има различни проблеми, като най-често срещания е с Wi-FI, където се намесва и 3 въпрос: Има ли проблеми с намирането на мрежи? В един коментар се споменаваше, че Солата не се препоръчва на хора, които биха искали да ползват Wi-Fi често с чужди мрежи (когато сме навън).

4. Как е тъч скрийна? Някои потребители се бяха оплакали, че след известно време почва да дава неточности и стажа почти неизползваем?

Това са въпросите, бих се радвал, някой, който разбира да ми отговори и по този начин да ми помогне с избора на телефон!
Поздрави! Smile
  • 1.
Батерията при мен с яко ръчкане изкарва по денонощие. Ако не го ползваш постоянно спокойно изкарва 2-3 дни.
  • 2.
След ъпдейта е като преди него Big Grin - тоест телефона лети Wink .... доста по-красиво и организирано е от 2.3.7
  • 3.
Wi-Fi съм ползвал къде ли не по обществени мрежи и само на едно място имах проблем, но тогава и HTC Desire X не можа да се свърже. Smile
  • 4.
С тъча не съм имал абсолютно никакъв проблем, а floating touch-a е безценен за това време навън.

С две думи - за тези пари това е най-доброто Wink няма да съжаляваш.

Asus EeePC900 - Android X-86 Project
Lenovo P70-A
Цитирай
#74

Здравейте!
При докосване на NFC таговете телефона не реагира!Има ли нужда от някаква настройка?
Благодаря предварително!
Цитирай
#75

Да активираш NFC чипа на телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)