Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Sola (MT27i)
#76

Благодаря за бързия отговор.
Прерових менюто,но не мога да намеря откъде се активира чипа.
Моля помогни ми,къде да го търся,в кое подменю е? Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Влез в Settings/More.../NFC - маркираш го.

Или го пускаш от Quick settings widget-a на Sony

[Изображение: device-2013-01-14-211543.png]
Цитирай
#78

Настройки-Безжична връзка и мрежи-Още-NFC
Цитирай
#79

Благодаря ви!Готово! Smile
Цитирай
#80

Привет, защо солата ми е 4ГБ, а не както трябва да е 8 ???
от get.bg го закупих вчера
Цитирай
#81

Паметта си е 8 ГБ. Просто така е разпределена - 2 гб за самиата ОС , 2гб за приложения и останалите 4 за файлове, музика, снимки и всичко останало Smile

Asus EeePC900 - Android X-86 Project
Lenovo P70-A
Цитирай
#82

това относно паметтна на телефона - имам 4GB а не 8 !!! ?
какво става? аз ли съм в грешка или са ме метнали?

телефона е абсолютно нов!
Цитирай
#83

stiki7 написа:това относно паметтна на телефона - имам 4GB а не 8 !!! ?
какво става? аз ли съм в грешка или са ме метнали?

телефона е абсолютно нов!

Вече ти отговориха, при всички Sola e така.

4гб има налични за свободно ползване, останалите 4 са за системата и за програми.
Цитирай
#84

Привет!
Днес си купих Сола и имам няколко въпроса.

1. Как да го заредя първоначално? Този в магазина ми каза два пъти по 12 часа, но не съм убеден, че така е най-редно и искам да Ви попитам какво е вашото мнение.

2. Как да махна вибрацията при натискане на долните 3 копчета. Отивам в настройки->език и клавиатура-> клавиатура хпериа-> звук и вибрация -> махам отметката на "вибрация при натискане на клавиш" и не става...

3.До колкото прочетох и разбрах тук, Сола има фабрично залепен протектор на дисплея. В моя комплект имам някакъв незалепен. Да не би това да е фабричният и да не е сложен?

Мерси предварително... Smile
Цитирай
#85

ZigaZaga написа:Привет!
Днес си купих Сола и имам няколко въпроса.

1. Как да го заредя първоначално? Този в магазина ми каза два пъти по 12 часа, но не съм убеден, че така е най-редно и искам да Ви попитам какво е вашото мнение.

2. Как да махна вибрацията при натискане на долните 3 копчета. Отивам в настройки->език и клавиатура-> клавиатура хпериа-> звук и вибрация -> махам отметката на "вибрация при натискане на клавиш" и не става...

3.До колкото прочетох и разбрах тук, Сола има фабрично залепен протектор на дисплея. В моя комплект имам някакъв незалепен. Да не би това да е фабричният и да не е сложен?

Мерси предварително... Smile

1. Включваш телефона в зарядното и като се зареди го изключваш.И 40 часа да го оставиш батерията ще се зареди за 2 и ще си стои ей така.
2.Влез в настройки/Звук и махни тикчетата най-долу
3.Всички сонита имат фабрично залепен протектор.Този който го имаш е допълнителен,но според мен е излишен.Ти си решавай дали да го лепнеш или не.
Надявам се да съм ти помогнал :thumbup:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#86

Spellbound91 написа:
ZigaZaga написа:Привет!
Днес си купих Сола и имам няколко въпроса.

1. Как да го заредя първоначално? Този в магазина ми каза два пъти по 12 часа, но не съм убеден, че така е най-редно и искам да Ви попитам какво е вашото мнение.

2. Как да махна вибрацията при натискане на долните 3 копчета. Отивам в настройки->език и клавиатура-> клавиатура хпериа-> звук и вибрация -> махам отметката на "вибрация при натискане на клавиш" и не става...

3.До колкото прочетох и разбрах тук, Сола има фабрично залепен протектор на дисплея. В моя комплект имам някакъв незалепен. Да не би това да е фабричният и да не е сложен?

Мерси предварително... Smile

1. Включваш телефона в зарядното и като се зареди го изключваш.И 40 часа да го оставиш батерията ще се зареди за 2 и ще си стои ей така.
2.Влез в настройки/Звук и махни тикчетата най-долу
3.Всички сонита имат фабрично залепен протектор.Този който го имаш е допълнителен,но според мен е излишен.Ти си решавай дали да го лепнеш или не.
Надявам се да съм ти помогнал :thumbup:


Мерси много! :bow:
Сега като го заредя напълно кога да го пусна да се зареди, когато се изтощи и изключи нацяло или при оставащи някакви проценти от батерията?
Цитирай
#87

ZigaZaga написа:
Spellbound91 написа:
ZigaZaga написа:Привет!
Днес си купих Сола и имам няколко въпроса.

1. Как да го заредя първоначално? Този в магазина ми каза два пъти по 12 часа, но не съм убеден, че така е най-редно и искам да Ви попитам какво е вашото мнение.

2. Как да махна вибрацията при натискане на долните 3 копчета. Отивам в настройки->език и клавиатура-> клавиатура хпериа-> звук и вибрация -> махам отметката на "вибрация при натискане на клавиш" и не става...

3.До колкото прочетох и разбрах тук, Сола има фабрично залепен протектор на дисплея. В моя комплект имам някакъв незалепен. Да не би това да е фабричният и да не е сложен?

Мерси предварително... Smile

1. Включваш телефона в зарядното и като се зареди го изключваш.И 40 часа да го оставиш батерията ще се зареди за 2 и ще си стои ей така.
2.Влез в настройки/Звук и махни тикчетата най-долу
3.Всички сонита имат фабрично залепен протектор.Този който го имаш е допълнителен,но според мен е излишен.Ти си решавай дали да го лепнеш или не.
Надявам се да съм ти помогнал :thumbup:


Мерси много! :bow:
Сега като го заредя напълно кога да го пусна да се зареди, когато се изтощи и изключи нацяло или при оставащи някакви проценти от батерията?
Сега като се зареди го разцепи от базикане докато се изключи,след тва си го зареждаш и си го ползваш както ти е удобно.
Аз ,примерно,моето нео го включвам да се зарежда когато батерията остане на 10-5%.Както си прецениш Wink няма определена последователност Tooth .

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#88

Имам въпрос, смятам да си копувам Sony Xperia Sola.
Въпросът е: Може ли някой потребител с този телефон да направи снимка и да ми я прати по скайп, за да разбера точно как излизат снимките на компютър.
Ще съм благодарен.

Sony Xperia™ Sola; CM 11 STE, Kit Kat 4.4.4
One Plus One "White" - 16 GB - CM 11S
Microsoft Lumia 535
Скоро: Xiaomi Yi
Цитирай
#89

^
http://www.phonearena.com/reviews/Sony-X...042/page/3
Цитирай
#90

Здравейте!
Инсталирах Sony PC Companion 2.1,обнових до 4.0.4,но по-късно се появи следния проблем:
Сега като свържа телефона,компютъра не го открива,Sony PC Companion 2.1 показва че няма свързано устройство.
Като отворя Device Manager драйвъра Android има жълта въпрсителна и удивителна.
Ето и снимка на това което излиза:
[Изображение: 3b12c33860fa24ca.bmp]
Компа е с XP.Когато свържа към лаптоп(той е с уин7),няма проблем.
Знае ли някой как да орпавя нещата? Smile
Цитирай
#91

nbon, за какво мислиш да ползваш PC Companion след ъпдейта?
MarinPetrov Снимките са доста прилични за 5мп камера, а и все пак говорим за Сони Big Grin бай дъ уей, телефончето снима адски доброто макро Wink

Asus EeePC900 - Android X-86 Project
Lenovo P70-A
Цитирай
#92

maddog,може би не съм задал правилно въпроса.Проблема ми е,че компа не не разпознава телефона като хардуер.
Цитирай
#93

Кажете как да задам директорията на инсталацията така че да бъде на картата памет понеже играта е 1 гигабайт?

Sony Xperia Z 4.4.4 & Sony Xperia Sola ICS 4.0.1
Цитирай
#94

Хора, здравейте!
Днес се появи един много неприятен проблем...
Преди да изляза за работа взех телефона и като натиснах бутончето за отключване видях, че имаше някакво текстче изписано все едно е СМС или нещо подобно... Докато се сетя да го прочета телефона се рестартира и от тогава не се е включвал... Само зарежда SONY -> XPERIA -> всичко отначало... Изключва се тотално като задържа бутона ON/OFF(Lock) и Volume Up, както пише в упътването и като му ръгна кабела започва да си зарежда батерията... Вадене на мемори картата, СИМ-картата и тн... все същия Х..
Сложил съм му Андроид 4.0.4 но не съм му инсталирал най-последната актуализация, защото все нямах време, а като имах не ми се занимаваше... Опитах се да го свържа с компа но от рестета постоянно се включва и изключва и съответно нищо не става... А иначе не съм го руутвал, нито флашвал (реших, че по-натам ще си правя такива експерименти)... Съответно и не съм му разрешил USB Debugging от менютата, а и няма как да го направя докато не може да зареди Системата...
Та накратко това е проблема... видях, че има писано за същия проблем на един пич, но с XPERIA ARC и при него е станало като си е играл със Синия Зъб, а аз нищо не съм му правил, просто си седеше на масата... По принцип съм му изключил и Синия Зъб, и Wi-Fi, защото нямам руутър или отключена мрежа, а Зъба го пускам само като ми трябва, NFC-тата също не ползвам...
Може ли да се направи нещо или да го нося на сервиз ако могат там да свършат няк'ва работа? Albert :wall:
Цитирай
#95

Пробва ли с преинсталация?
Цитирай
#96

GH0STFACE написа:Пробва ли с преинсталация?
Как?

Ако имаш в предвид например с Флаштуул-а да му инсталирам нов фирмуер не може да стане, защото при стъпките в един момент трябва да изключа телефона и да задържа "Back" бутона... А той не е точно бутон като нормалните, а сензорен... и съответно като изключа телефона той е неактивен...

Опитах се да направя нещо със SUS но като е изключен не го намира, а като го включа той си върви през цикъла с двата надписа и се изключва... С PC Companion не съм пробвал дали ще стане нещо, че трябваше да излизам, а на компа на който съм в момента не съм го инсталирал...

Справих се... За тия дето са с виртуален "Back" трябвало да се задържи "Volume Down" и тогава се включи USB-кабела (видях го като разгледах по-подробно упътванията за работа с Флаштуул-а)... Реших да пробвам все пак това, което опитах и на Windows 7, защото досега все на ХР се мъчих... Всичко стана идеално за не повече от 10мин... Със SUS-а имах два варианта: Да инсталирам най-новия софтуер или да върна фабричните настройки... Реших да пробвам с най-новия софтуер, защото както споменах не съм инсталирал последната актуализация... Стана... и пак се убеждавам, че софтуера на Сони доста куца на ХР но със 7-цата е пушка...
Благодаря все пак за бързата реакция!
Цитирай
#97

Колеги при разговор в шумна среда много слабо ми се чува телефона, а съм включил вторият микрофон за подтискане на шума. При вас как е, дали е от самия телефона или слушалката му си заминава?
Цитирай
#98

Ron94 написа:Колеги при разговор в шумна среда много слабо ми се чува телефона, а съм включил вторият микрофон за подтискане на шума. При вас как е, дали е от самия телефона или слушалката му си заминава?
Втория микрофон се използва,за да те чува по-ясно абоната отсреща.Той не играе при силата на звука при теб.Моята Сола също се чуваше тихо при 4.0.4.Върнах на 2.3.7 и нещата се оправиха.
Цитирай
#99

Ron94 написа:Колеги при разговор в шумна среда много слабо ми се чува телефона, а съм включил вторият микрофон за подтискане на шума. При вас как е, дали е от самия телефона или слушалката му си заминава?

А пробва ли ако го изключиш дали ше има промяна?
Цитирай

GH0STFACE написа:
Ron94 написа:Колеги при разговор в шумна среда много слабо ми се чува телефона, а съм включил вторият микрофон за подтискане на шума. При вас как е, дали е от самия телефона или слушалката му си заминава?

А пробва ли ако го изключиш дали ше има промяна?
Пробвах, същата работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)