Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Tipo (ST21i/ST21i2)
#26

Здравейте!В близките дни ще сменям апарата си и съм се насочила към Xperia Tipo.Четох мнения по форумите и отзивите за телефончето съвсем не са лоши,да,но една приятелка ми се обади и ми каза,че го има същия и се е "бъгнал" на 3-тия месец!!Дайте малко повече инфо за това какви са му минусите(изключая камерата,тя е ясна)!Благодаря ви предварително Smile
Цитирай
Аксесоари
#27

albena77 написа:че го има същия и се е "бъгнал" на 3-тия месец!!

Xperia Tipo е на пазара от има няма месец и нещо , приятелката ти как го има от 3 месеца не знам ! Huh

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#28

albena77 написа:...една приятелка ми се обади и ми каза,че го има същия и се е "бъгнал" на 3-тия месец...


Еее, не :facepalm:

Като оставим настрана това недуразумение, какъвто и телефон/техника да си вземеш винаги може се...."бъгне". Няма 100% гаранции от никой производител, че няма да се "бъгва"

Сега ако да речем всички Tipo-та се "бъгват" на 3-тия месец, тогава би имало проблем. Но тук става дума явно за единичен случай. То за това има гаранция.
Цитирай
#29

Здравейте искам да ви попитам как се влиза в рековъри режим на типото, че вече два часа се боря с него и не мога да открия нищо в нета

SONY Xperia Tipo ST21i
Цитирай
#30

Трябва си му качил рикавъри (CWM) за да влезеш в него.
Цитирай
#31

Здравейте! На доста места в интернет срещам оплаквания от прегряване и проблеми с тъчскрийна при този модел. Някой да има подобни впечатления за такива проблеми?
Цитирай
#32

Не нямам такива проблеми с прегряване единствено съм забелязал че при продължителна работа с апарата да гледаш филм или нещо този род се загрява но не влия на работата на телефона

SONY Xperia Tipo ST21i
Цитирай
#33

За всички,които имат време за губене:
https://www.androidbg.com/forum/topic473...ers-4.html

Angry
Цитирай
#34

Хора, купих си го телефончето и наистина съм впечатлен от плавните му действия и батерията, която държи по 3 дни при музика, фейсбук и поне 20 мин. разговори на ден. Искам да попитам следното: Имам Xperia Х10i и когато сложа нейната SD карта в Tipo-то и не мога с ES File Explorer-а да видя папките на картата, които съм си създавал в стария телефон. Как да ги видя? Иначе плеъра намира песните от картата и ги пуска, снимките също, но не мога да вляза в самите папки. Дайте някакво предложение! Благодаря!

Sony Ericsson K810i ===> Sony Ericsson Xperia X10i ===> SONY Xperia Tipo ===> SONY Xperia M2 ===> SONY Xperia Z Ultra

SONY Xperia Z Tablet
Цитирай
#35

tanazovic написа:Хора, купих си го телефончето и наистина съм впечатлен от плавните му действия и батерията, която държи по 3 дни при музика, фейсбук и поне 20 мин. разговори на ден. Искам да попитам следното: Имам Xperia Х10i и когато сложа нейната SD карта в Tipo-то и не мога с ES File Explorer-а да видя папките на картата, които съм си създавал в стария телефон. Как да ги видя? Иначе плеъра намира песните от картата и ги пуска, снимките също, но не мога да вляза в самите папки. Дайте някакво предложение! Благодаря!

И аз така.Махни ES и си сложи Astro:
Local storage 1-вътрешна памет
Local storage 2-sd card
-

Angry
Цитирай
#36

tanazovic написа:Имам Xperia Х10i и когато сложа нейната SD карта в Tipo-то и не мога с ES File Explorer-а да видя папките на картата, които съм си създавал в стария телефон. Как да ги видя? Иначе плеъра намира песните от картата и ги пуска, снимките също, но не мога да вляза в самите папки. Дайте някакво предложение! Благодаря!
Погледни във favorites (звездичката) . При мен е /mnt/ext_card/ .

Xperia tipo 4.0.4 ICS / mpman MID74C 4.0.3 ICS
Цитирай
#37

Наскоро си купих Soni Xperia Tipo.Това ми е първият телефон с андроид. Проблемът ми е следният: не мога веднага да приплъзвам за да си отключа телефона,както и когато искам да отговарям на обаждане,не винаги мога да натисна върху иконката със слушалката и тя веднага да се активира,често ми прави грешки и не се активира не това което искам. Оказва се че и кошчето не мога да използвам ако искам да трия икона.
Цитирай
#38

ddesita написа:Наскоро си купих Soni Xperia Tipo.Това ми е първият телефон с андроид. Проблемът ми е следният: не мога веднага да приплъзвам за да си отключа телефона,както и когато искам да отговарям на обаждане,не винаги мога да натисна върху иконката със слушалката и тя веднага да се активира,често ми прави грешки и не се активира не това което искам. Оказва се че и кошчето не мога да използвам ако искам да трия икона.
От коментара ти не се разбира , дали смяташ че проблема е в дисплея или в андроид OS , като цяло . Как така ти бави при отслючване ? Телефона реагира бавно или "приплъзваш" неколкократно , докато се получи ? Че второто си е нормално за начинаещи при работа с тъчскрийн .
Относно приемането на обаждания - пак трябва "приплъзване" , а не натискане . Свиква се .
За кошчето - сложи някакъв launcher . По-удобно е . Вместо да влачиш в кофата , избираш действие .

Xperia tipo 4.0.4 ICS / mpman MID74C 4.0.3 ICS
Цитирай
#39

От днес съм притежател на Tipo-то и също забелязах това, но бързо се сетих, че дисплея работи само с допир на кожа, а не както съм свикнал и с нокът на стария ми телефон.

Искам да ви попитам - какви са първите неща, които трябва да направя с телефона да го вкарам в нормална употреба :?
Това ми е първия умен телефон и не мога да се оправям много много. Прочетох важните теми във форума и долу горе си изясних някой работи, но все пак ако някой се е занимавал с този модел нека сподели това онова като принцип Smile
Мерси предварително Smile

Sony Xperia Tipo ICS 4.0.4
Цитирай
#40

Здравейте, искам да попитам дали на този теелфон може да му бъде спрян мобилния интернет, тъй като по-нагоре прочетох мнения, че той сам си се включва когато си иска.
Цитирай
#41

Меню –> Настройки -> Използване на данни -> Мобилни данни O / I
Даваш го на O и мобилния трафик ще бъде забранен.

Sony Xperia Tipo ICS 4.0.4
Цитирай
#42

Колеги, преди ден-два ми подариха от Виваком едно Типо, но чак сега го отворих и видях, че липсват слушалки. В комплекта принципно няма слушалки или някой ми е бъркал в кутията?

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#43

От всички мнения, които видях до момента, в комплекта няма слушалки.
Цитирай
#44

Потвърждавам, че в комплекта няма слушалки!

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#45

А аз искам да попитам притежателите на това телефонче, звука с хубави слушалки добър ли е? Че мисля да го взема за жената, а тя много държи на хубав звук.

Galaxy S (вече в жена ми) ★ Galaxy S III Mini (в сина ми) ★ Galaxy Note 2 (забравен в такси, бакшиша не го върна) ★ LG Optimus G F180L
Цитирай
#46

Аз съм го пробвал как свири със слушалките от П-то и свири доста прилично , почти не долавям разлика от двата телефона , все пак си има еквалайзер и като си го нагласиш звука е перфектен ! Rock

i5 32GB | SONY P | S3 NEO
Цитирай
#47

WeezY написа:
Belqta написа:
WeezY написа:Как да махна Т9 като пиша смс-и пробвах по всякакви начини ,но не става :capitulation:

Нямам телефон с андроид в момента, иначе бих ти помогнал. Но ето ти малко помощ от google търсене.

http://www.droidforums.net/forum/casio-g...xting.html

http://uk.answers.yahoo.com/question/ind...614AA0ZH5g

Пробвай, може да ти помогне.

Преди като бях с Acer-a успях да го изключа това T9, защото беше дразнещо за мен (може би защото не съм свикнал да го ползвам), но нямам никакви спомени... това беше преди няколко месеца
Мерси братле пробвах ,но не става по никакъв начин. Някой от притежателите да ми каже ако може :capitulation:
П.П оправих проблема


Моля ти се кажи ми как си го оправил че се измъчих....Благодаря ти предварително Smile
Цитирай
#48

Искаммммм да махна Т9 от Сони Ериксон експерия типо...Моля Ви се помогнете мииииии Sad
Цитирай
#49

Parashkevovvv написа:Искаммммм да махна Т9 от Сони Ериксон експерия типо...Моля Ви се помогнете мииииии Sad
Дори не знаех , че има Т9 . Ако става дума за корекциите на правописа , махаш ги от системните настройки .
1. Системни настройки > Език и въвеждане > махаш отметката на Коригиране на правописа
2. Системни настройки > Език и въвеждане > Настройки на клавиатурата (плъзгачите отдясно на клавиатурата по подразбиране . Например клавиатура Xperia) > Настр. за въвеждане на текст >Предложения за думи > Избираш опция . Например "Не желая помощ при писане"

Xperia tipo 4.0.4 ICS / mpman MID74C 4.0.3 ICS
Цитирай
#50

cricket написа:
Parashkevovvv написа:Искаммммм да махна Т9 от Сони Ериксон експерия типо...Моля Ви се помогнете мииииии Sad
Дори не знаех , че има Т9 . Ако става дума за корекциите на правописа , махаш ги от системните настройки .
1. Системни настройки > Език и въвеждане > махаш отметката на Коригиране на правописа
2. Системни настройки > Език и въвеждане > Настройки на клавиатурата (плъзгачите отдясно на клавиатурата по подразбиране . Например клавиатура Xperia) > Настр. за въвеждане на текст >Предложения за думи > Избираш опция . Например "Не желая помощ при писане"


Благодаря ти многоооSmile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)