Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GT-I9070] [Kernel] [ROOT] Stock Kernel + TWRP Recovery for Galaxy S Advance
#1

Не отговарям за повредени телефони. Всичко което правите е на ваша отговорност.

След инсталация на този kernel, ще имате root + Recovery. Има 2 начина. По първия, ще ви се промени брояча на телефона, но е за начинаещи. Вторият начин не променя брояча, но е доста по-сложен. (Брояча е сложен, за да ви откажат гаранция, ако го носите в сервиз. Естествено, той може  да се занули преди да ходите до сервиз).

I начин:

1. Изключете телефона и влезте в Download режим, като задържите Power + Home + Vol Down
2. Стартирайте Odin и ако компютъра ви разпознава телефона правилно, Odin трябва да светне в жълто (като на картинката):
[Изображение: a13ca48c04122b85ce822f9468d11e23_887x631.jpg]

3. На PDA заредете прикаченият Kernel GT-I9070-GB_TWRP-KERNEL-DiegoCH.rar (като то първо разархивирайте до GT-I9070_GB_TWRP_KERNEL.tar.md5).
4. Изчакайте да се рестартира. Сега вече можете да си инсталирате SuperUser

II начин: (задължително трябва да имате root)

1. Разархивирайте файла 2 пъти. Трябва да имате kernel.bin.md5
2. Копирайте го на SD картата
3. Стартирайте ADB Shell:

[box]$ su
# dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15
# reboot[/box]
4. Изчакайте телефона да се рестартира.

Линк към темата в xda

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Unroot-нах си телефона точно по същия начин и всичко си е на 6 :thumbup: . Сега ще чакаме Custom roms Smile

Nokia e51 --> Nokia e52--> Iphone 2g--> Iphone 3g ---> Samsung Galaxy S advance ParanoidAndroid 3.99 RC2-->Iphone 4s --> Galaxy s4 Purified rom overclocked to 2.3 GHZ Wink
Цитирай
#3

Стартирам SuperSu и ми изписва , че нямам инсталиран SU и SuperSU не може да го инсталира.
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Samsung Galaxy GT-I9070 4.1.2 Jelly Bean + Root
Цитирай
#4

Не пускай 2 мнения едно след друго!!! (изтрих първото).

Инсталацията мина ли ти успешно. В Odin светна ли в залено PASS?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Да , всичко си беше ОК изписа PASS и светна зелено.

Samsung Galaxy GT-I9070 4.1.2 Jelly Bean + Root
Цитирай
#6

Я инсталирай от Play Store - Terminal Emulator

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Готово инсталира се , излезе син екран и може да се пише.

Samsung Galaxy GT-I9070 4.1.2 Jelly Bean + Root
Цитирай
#8

Напиши:

adb shell

и после

su

Трябва да ти поиска root достъп - разреши му. Или поне знака да се промени от $ на #.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

adb not found , съответно su not found :wall:

Samsung Galaxy GT-I9070 4.1.2 Jelly Bean + Root
Цитирай
#10

Нямаш root права. Нали беше със стоков ROM, и стоково Recovery преди да започнеш тези манипулации???

Пробвай пак иначе да инсталираш файла от първи пост.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Ми всичко е сток да , пак ще пробвам мерси все пак за отделеното време Wink

Samsung Galaxy GT-I9070 4.1.2 Jelly Bean + Root
Цитирай
#12

Добър ден,
аз искам да попитам има ли вариянт да зануля брояча тъй като си рутвах телефона със odin и после му върнах стоковия фирмуеър.

Samsung Galaxy Note 3 Black
Цитирай
#13

Savkata написа:Стартирам SuperSu и ми изписва , че нямам инсталиран SU и SuperSU не може да го инсталира.
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
И при мен се получи така.Някои да се е справил?

Стана Smile |трябва да се флашне СУ през рековарито.Използва се зип фаила за CWM от тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1538053

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#14

Имам проблем при разпознаването на телефона.След като го пусна по посочения начин програмата Один не го разпознава(нямам драйвери за комп->телефон и не успях да намеря такива) ще можете ли да помогнете?
Цитирай
#15

Инсталирай Киес.

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#16

dobidob написа:Инсталирай Киес.

Не помага излиза ми някакъв проблем при инсталацията на MTP трябват ми драйверите
Цитирай
#17

dobidob написа:
Savkata написа:Стартирам SuperSu и ми изписва , че нямам инсталиран SU и SuperSU не може да го инсталира.
:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
И при мен се получи така.Някои да се е справил?

Стана Smile |трябва да се флашне СУ през рековарито.Използва се зип фаила за CWM от тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1538053

А някой може ли да обясни как става флашването???

Samsung Galaxy GT-I9070 4.1.2 Jelly Bean + Root
Цитирай
#18

Ами теглиш зип файла от темата,слагаш го в паметта на телефона или в сд картата,изключваш телефона,задържаш бутоните home,power i volume up за да влезеш в рековарито.От менюто на рековарито избираш инстал,намираш зипа и го инсталираш.Това е ако си сложил рутнатия карнел.

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#19

Снощи пак се захванах с тоя пуст Самсунг , ама при мене проблема е , че в това recovery не мога да вляза :wall:
Влязох само веднъж Big Grin и сега ми изкарва само Odin Mode :angry: :angry:

Samsung Galaxy GT-I9070 4.1.2 Jelly Bean + Root
Цитирай
#20

Ами сигурно защото задържаш бутона за звука към намаляне а трябва да е към увеличаване.

XIAOMI MI 9T
Цитирай
#21

Не намерих тема ''Общи приказки'' за телефона и за това ще питам тук защото въпросите са ми свързани с евентуален рут на такъв телефон.Първия ми въпрос е само един ли е рома на телефоните , които идват от Глобул и , ако е възможно да ми напишете буквичките от ''Относно телефона''?Втори въпрос е телефончето няма ли стоково рекавъри защото днес успях да вляза само в Даунлоуд мод , а в рекавъри не ?

ПС:Жалко за хубавото телефонче , че е с такива несговорчиви собственици. :facepalm:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#22

Be6i4 написа:Не отговарям за повредени телефони. Всичко което правите е на ваша отговорност.

След инсталация на този kernel, ще имате root + Recovery. Има 2 начина. По първия, ще ви се промени брояча на телефона, но е за начинаещи. Вторият начин не променя брояча, но е доста по-сложен. (Брояча е сложен, за да ви откажат гаранция, ако го носите в сервиз. Естествено, той може да се занули преди да ходите до сервиз).

I начин:

1. Изключете телефона и влезте в Download режим, като задържите Power + Home + Vol Down
2. Стартирайте Odin и ако компютъра ви разпознава телефона правилно, Odin трябва да светне в жълто (като на картинката):
[Изображение: a13ca48c04122b85ce822f9468d11e23_887x631.jpg]

3. На PDA заредете прикаченият Kernel GT-I9070-GB_TWRP-KERNEL-DiegoCH.rar (като то първо разархивирайте до GT-I9070_GB_TWRP_KERNEL.tar.md5).
4. Изчакайте да се рестартира. Сега вече можете да си инсталирате SuperUser

II начин: (задължително трябва да имате root)

1. Разархивирайте файла 2 пъти. Трябва да имате kernel.bin.md5
2. Копирайте го на SD картата
3. Стартирайте ADB Shell:

[box]$ su
# dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15
# reboot[/box]
4. Изчакайте телефона да се рестартира.

Линк към темата в xda
Не разбрах за изпълнението на втория начин преди това как да го рутна, по първия ли
Цитирай
#23

Не, но трябва да имаш ADB работещ.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#24

Be6i4 написа:Не, но трябва да имаш ADB работещ.
От къде да го взема
Цитирай
#25

http://developer.android.com/sdk/index.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)