Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GT-I9070] [Kernel] [ROOT] Stock Kernel + TWRP Recovery for Galaxy S Advance
#51

аз сам сус суштиа кернел coCore 4.4
верзиите од 4 нагоре се слагат през CWM
понеже тои ниама CWM требва да сложи кернел с които ште получи CWM
затва му требва верзиа којато се слага през терминал или flasher
през терминала требва да е многу внимателен с командите
а fleshera е поудобен и помалку рисков,провериава дали фаила е повреден.

сус сигурност тва което му предлагам е побрзо ,побезопасно .
питаи за да разбереш

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
Аксесоари
#52

Нещо много сложно стана. Това което колегата Vasico е предложил пак е същото kernel.bin.md5 и пак не го намира Universal kernel flash 1.08. Или си объркал линка или аз не разбрах какво се прави.

Ето това искам да направя ,но като влезна в картата не може да инсталира зипа.
http://www.youtube.com/watch?v=91P9QC9PSe0

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#53

gibson, ако си от софия дай да се видим за 5 минути и да ти го оправа, че виждам нищо нема на стане Big Grin

Nokia e51 --> Nokia e52--> Iphone 2g--> Iphone 3g ---> Samsung Galaxy S advance ParanoidAndroid 3.99 RC2-->Iphone 4s --> Galaxy s4 Purified rom overclocked to 2.3 GHZ Wink
Цитирай
#54

marto654 написа:gibson, ако си от софия дай да се видим за 5 минути и да ти го оправа, че виждам нищо нема на стане Big Grin
Big Grin Big Grin oт софия съм,ама чак пък толкова Big Grin . Просто трябва някой да обясни стъпка по стъпка и да даде линкове .Защото така като се подава откъслечна информация в главата ми става още по -голяма каша :rofl: . То веднъж като си го направи човек,после няма ядове... Не знам какво са CWM и TWRP и за какво служат и може би от там идва обърквацията ... Tooth

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#55

Сложи го на вградената памет на телефона а не на SD картата
Цитирай
#56

На всякъде го слагах Tooth ма не ще гадината мръсна.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#57

виж некви клипове в youtube. видело се е че така няма да стане.

Nokia e51 --> Nokia e52--> Iphone 2g--> Iphone 3g ---> Samsung Galaxy S advance ParanoidAndroid 3.99 RC2-->Iphone 4s --> Galaxy s4 Purified rom overclocked to 2.3 GHZ Wink
Цитирай
#58

Вече се боря с тоя телефон няколко дни.Ето какво е полоожението.Съвета на vasiko,колкото и да ми се иска,не мога да направя,защото флашера не ми намира файла с кернела.Пробвах от всички дадени ми от вас линкове ,свалях ги един по един (всичките бяха kernel.bin.md5) ,но не ги намира приложението,нито на външната нито на вградената памет.След ъпдейта през киес и преинсталация на флашера пак не стана!
Сега тръгнах да пробвам начина с терминала,но забелязвам,че в форума xda от линкаhttp://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2103916 на marto654,са написали ,че трябва да се въведе това в терминала:
$ su
# dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15
# reboot

На мен върешната карта не ми е sdcard а sdcard0 и понеже казвате ,че ако се сбърка командата ще умре телефона питам: как да го напиша sdcard или sdcard0?

P.S. ЙЕЕЕЕЕ най-накрая имаме успех! Dance то било елементарно бре ...

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#59

gibson58 написа:Вече се боря с тоя телефон няколко дни.Ето какво е полоожението.Съвета на vasiko,колкото и да ми се иска,не мога да направя,защото флашера не ми намира файла с кернела.Пробвах от всички дадени ми от вас линкове ,свалях ги един по един (всичките бяха kernel.bin.md5) ,но не ги намира приложението,нито на външната нито на вградената памет.След ъпдейта през киес и преинсталация на флашера пак не стана!
Сега тръгнах да пробвам начина с терминала,но забелязвам,че в форума xda от линкаhttp://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2103916 на marto654,са написали ,че трябва да се въведе това в терминала:
$ su
# dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15
# reboot

На мен върешната карта не ми е sdcard а sdcard0 и понеже казвате ,че ако се сбърка командата ще умре телефона питам: как да го напиша sdcard или sdcard0?

P.S. ЙЕЕЕЕЕ най-накрая имаме успех! Dance то било елементарно бре ...
Напиши го sdcard обаче сложи карнела и на sdcard0 и на паметта на телефона и ако сбъркаш няма нищо да стане аз съм бъркал няколко пъти и нищо не се получава освен да се рестартира тела ,ако стане нещо го флашни с один но не вярвам да стане нещо ,защото както казах и аз сам бъркал. Но все пак гледаи да не збъркаш Tongue

Samsung S Advance GT-I9070 
Samsung Galaxy NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
#60

След задържането на бутоните home,power i volume up телефона се рестартира иска ми пин и сеи се включва нормално. А Одина ми дава <ID:0/010> Added!! след което <ID:0/010> Removed!! и свети в синьо.

Моля помогнете!
Цитирай
#61

Натискай power бутона последен!

Redmi Note 9 Pro
Цитирай
#62

gaisa написа:След задържането на бутоните home,power i volume up телефона се рестартира иска ми пин и сеи се включва нормално. А Одина ми дава <ID:0/010> Added!! след което <ID:0/010> Removed!! и свети в синьо.

Моля помогнете!
Изключи телефона и изчакай да извибрира последно....после направи тази процедура и след като се отвори менюто те пита дали искаш да продължиш и натискаш веднъж увеличаване на звука :thumbup:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#63

стана.
сложил съм карнела в картата в папка данлоуд, а при натискането ми излизат следните опции
1. reboot system
2. update from ADB
2. update from external storage
3. wipe data / factory reset
4. wipe cache partition
5. apply from cache

Кое да избера за инсталирането на карнела?
Цитирай
#64

Ти не трябва ли да влезеш в download mode?
Това става като задържиш при изключен телефон Vol.down+Home+Power
И като влезе се натиска още веднъж Vol.UP.
Цитирай
#65

gaisa написа:стана.
сложил съм карнела в картата в папка данлоуд, а при натискането ми излизат следните опции
1. reboot system
2. update from ADB
2. update from external storage
3. wipe data / factory reset
4. wipe cache partition
5. apply from cache

Кое да избера за инсталирането на карнела?
в момента си в Recovery mode....ако ще флашваш нещо с Odin трябва да си в Download mode ...разликата във влизането е само увеличаване на звука и намаляне....пак трите бутона но recovery е нагоре а Download на долу...ама ти кой кернел искаш да слагаш :capitulation:

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#66

gaisa написа:стана.
сложил съм карнела в картата в папка данлоуд, а при натискането ми излизат следните опции
1. reboot system
2. update from ADB
2. update from external storage
3. wipe data / factory reset
4. wipe cache partition
5. apply from cache

Кое да избера за инсталирането на карнела?
Сигурно ще да е този от тази тема.
Само не разбрах, защо колегата е оставил файла с кернела в папка download?
Ако ще флашваш този от тази тема, трябва да спазваш стъпките за инсталация.
Цитирай
#67

ако сложи този от темата ще му забива и бави още повече...колега прочети темата...Официален ъпдейт и размяна на паметите за твоя телефон...ето линк


https://www.androidbg.com/forum/topic543...e-p25.html

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#68

Хора публикувал съм тема:
https://www.androidbg.com/forum/topic677...a-412.html

Моля!!!! Нека, който е готов да ми помогне да пише там!

Предварително благодаря на отзовалите се!!!
Цитирай
#69

Здравейте имам голям проблем мисля,че брикнах телефона защото махнах кабела преди один да е исписал PASS и сега като искам да включа телефона ми стои само на samsung galaxy s advance GT-I9070 и мога да вляза само в downoad режим моля ви за помощ!
Цитирай
#70

Да не си бил с 4.1.2?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)