Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[GT-I9070] [Kernel] [ROOT] Stock Kernel + TWRP Recovery for Galaxy S Advance
#26

Благодаря,но въобще не разбирам как да изпълня втория начин
Цитирай
Аксесоари
#27

Утре , ако имам време ще направя едно упътване , може би в нова тема как да си рутнете телефончето с прерутнат стоков фърмуер без да активирате брояча. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#28

Пускаш на телефона първо USB Debugging

Ако горното си го инсталирал (oт линка, който ти дадох), отваряш cmd и браузваш до папката в която си го сложил. Например при мен е E:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\platform-tools

Трябва ето така да изглежда:

[Изображение: 5551017d.jpg]

Ако вече си го root-нал - изпълняваш стъпките:

[box]$ su
# dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15
# reboot[/box]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#29

Това от линка за компютъра ли е или за телефона и как да рутна преди да пиша в конзолата
Цитирай
#30

Да за компютър е. А за root - 95% oт начините са през Один, защото е най-бързо и най-лесно. Какво те притеснява в изпозлването на Odin?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#31

Не ме притеснява ОДИН,но не знам как да рутна. Дали да го направя по първия начин или има друг начин,защото не искам да се променя брояча
Цитирай
#32

Има друг начин:
ПС:Просто не намерих време да го напиша тук , ако има желаещи да направят описание как става.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#33

dp4u4umi6ev написа:Има друг начин:
ПС:Просто не намерих време да го напиша тук , ако има желаещи да направят описание как става.
E това вече е друго.Направих го както пише в темата и стана.Сега телефона е рутнат и брояча не е мръднал.Сложих му и TWRP Recovery по начина на колегата Be6i4 ,но с Android terminal emulator директно от телефона.Много благодаря и на двамата за помощта.
Цитирай
#34

Да ли ще тръгне Subway Surfers извинявайте за нелепите въпроси но още не съм решил какъв телефон да си взема и ако Subway Surfers тръгва на Galaxy s Advence ще си го взема. И ако има собственик на такъв би ли ми казал мнението си.pls
:confused: :confused: :confused: :confused:

Samsung S Advance GT-I9070 
Samsung Galaxy NOTE 4 SM-N910C
Цитирай
#35

Сега инсталирах играта на моя Адванс за проба и вьрви без никакви забележки
Цитирай
#36

На Желето върви много мазно.

NEXUS 4
Цитирай
#37

Искам моднато рековери,но съм с желе 4.1.2 с рут .Ако правилно съм разбрал след слагането на този GT-I9070-GB_TWRP-KERNEL-DiegoCH.rar кернел,ще имам моднато рековеръ,така ли е? И става ли това от линка на моя телефон с желето? Питам за да съм сигурен,че не е за 2.3.6 и да се скапе апарата.Не разбирам много...

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#38

за 2.3.6 е доколкото виждам. като имам време ще ти разясна всичко.

Nokia e51 --> Nokia e52--> Iphone 2g--> Iphone 3g ---> Samsung Galaxy S advance ParanoidAndroid 3.99 RC2-->Iphone 4s --> Galaxy s4 Purified rom overclocked to 2.3 GHZ Wink
Цитирай
#39

на желето ако сложиш друг кернел ште имаш CWM.
кернела можеш да сложиш с терминала или приложението universal kernel flash,ако телефона е руутнат.

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#40

marto654 написа:за 2.3.6 е доколкото виждам. като имам време ще ти разясна всичко.
Тебе трябва да те черпиМ брат Wink

vasico написа:на желето ако сложиш друг кернел ште имаш CWM.
кернела можеш да сложиш с терминала или приложението universal kernel flash,ако телефона е руутнат.
Проблема е ,че не знам какъв ром и от къде да изтегля(с рут и моднато рековери като този в темата) ,но за желето ,за да си го флашна през один както е описано тук.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#41

Това тук е за 2.3.6.Виж темата за 4.1.2. там е описано как да направиш това което искаш.
Цитирай
#42

Значи предлагам да сложиш този кернел, аз съм с него и върши работа http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2103916. Трябва ти това https://play.google.com/store/apps/detai...ZHRlcm0iXQ.. за да запишеш съответния алгоритъм, който ще го видиш. Теглиш това http://www.androidfilehost.com/?fid=9390288116658474918 и го слагаш във Вътрешната памет, не в сд картата, защото от там нещо не става. Ако има въпроси давай !

Nokia e51 --> Nokia e52--> Iphone 2g--> Iphone 3g ---> Samsung Galaxy S advance ParanoidAndroid 3.99 RC2-->Iphone 4s --> Galaxy s4 Purified rom overclocked to 2.3 GHZ Wink
Цитирай
#43

marto654 написа:Ако има въпроси давай !
Все още имам Big Grin
Първо кое да изтегля ThunderZap 4.1 + TWRP или ThunderZap 4.1 + CWM ?
И каква е цялата процедура с тези три линка които си дал как се прави всичко?Има ли някъде описано как се прави,защото от скоро съм с галакси и още не съм много на ясно кое какво е?
А това от третрия линк kernel.bin.md5 изобщо не го знам какво е и какво да го правя Blush .На него пише кернел ,но нали горните са кернелите ако правилно съм разбрал?

П.С.Само да добавя,че не е в гаранция и бинарния брояч не ме вълнува...Ако това улеснява нещата.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#44

ако веч имаш руут
истегли Universal kernel flash 1.08 тва е последната верзиа
с него има помалку риск,и сатва на секунди
истегли кернела и с тва приложение го смени.
като го смениш ,веч ште имаш CWM, и следваштите верзи на кернели ште ги слагаш через CWM.
аз работиа с CWM,свикнал сам с него.
с терминала ,требва да внимаваш на командите да се правилно написани,а тва приложение провериава и фаила преди да го сложи ,дали е повреден фаила.

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#45

vasico написа:ако веч имаш руут
истегли Universal kernel flash 1.08 тва е последната верзиа
с него има помалку риск,и сатва на секунди
истегли кернела и с тва приложение го смени.
като го смениш ,веч ште имаш CWM, и следваштите верзи на кернели ште ги слагаш через CWM.
аз работиа с CWM,свикнал сам с него.
с терминала ,требва да внимаваш на командите да се правилно написани,а тва приложение провериава и фаила преди да го сложи ,дали е повреден фаила.
По твоя начин ще имам ли моднато рикавъри?Че искам да взема 50гб от dropbox ,а за целта трябвало моднато рикавъри...

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#46

ште имаш CWM или TWRP,избора е твои.и двете требва да се моднати Smile

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#47

уф пак не става :angry: изтеглих ThunderZap 4.1 + TWRP което е kernel.bin.md5 от линка на колегата marto654.Качих го на външната карта и като стартирам Universal kernel flash 1.08 не може да намери нищо.unable to find app to perform this action. Какво бърка.Вече трети ден се боря с тая простотия и не ми се получава.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#48

свали да не е зип.и намери верзиа помалка од 4. фаила не требва да е зип
ето тва е 3.5 ThuϟderZap Reloaded
http://www.androidfilehost.com/?fid=9390288116658472853

след тва през CWM можеш да слагаш кернел од зип фаил.
верзиите од coCore од 4 нагоре се слагат през CWM

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#49

Това което даваш пак е kernel.bin.md5 и пак не гонамира.

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай
#50

Пич, vasico, защо му усложняваш работата с тия твой схеми ? Гледай тази тема, с този кернел съм и летя http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2140597 Тва дето е Zip file екстрактваш kernel.bin.md5. Слагаш го във вътрешната памет, после теглиш https://play.google.com/store/apps/detai...ZHRlcm0iXQ.. После в първия пост в темата на кернела има алгоритми. Ето ги

su


dd if=/sdcard/kernel.bin.md5 of=/dev/block/mmcblk0p15

reboot
Пишеш ги и трея си готов.
ПС файла който трябва да изтеглиш е CoCore-E-4.4-CWM.zip Четвърти пост предпоследен линк.

Nokia e51 --> Nokia e52--> Iphone 2g--> Iphone 3g ---> Samsung Galaxy S advance ParanoidAndroid 3.99 RC2-->Iphone 4s --> Galaxy s4 Purified rom overclocked to 2.3 GHZ Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)