Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Раздел Новини
#1

Колеги, с този раздел се получава следния проблем:

При публикуване на някои новини, коментарите след това не спазват добрия тон и напрежението ескалира докато темата стане неприятна и или бъде заключена или много хора бъдат наказани. Когато голяма част от пишещите в темата влязат в разправия и тя не бъде прекъсната незабавно, дори хора които по принцип не са конфликтни се включват и без вина може да получат предупреждения или наказания. Казвам без вина защото влиза в действие психологическия феномен "всички го правят значи е ок".

На нас от екипа също ни е неприятно да четем и оправяме такива разправии. Аз смятам че е мое задължение членовете на екипа да не трябва да извършват неприятни за тях задачи по задължение. Много хора от екипа примерно не им е интересно да четат дискусии за android vs ios, а трябва да го правят за да не ескалират в неправилна посока тези спорове.

Обсъждали сме в екипа че не е добре да се затварят теми, а вместо това да бъдат наказвани участниците в споровете които не могат да поддържат добрия тон. Но за да се случи това трябва много изкъсо да се държи дисциплината и да се реагира незабавно.

Моля, редовните посетители на раздела да ми предложат варианти за вкарване на раздела в ред. Ако не се намери разрешение може да закрия раздела изцяло. Може да предложите и модератори (както и да се самопредложите на лично съобщение до мен). Тези модератори ще имат единствено правомощия в този раздел, но трябва да са редовни и справедливи. Може и да са на ротационен принцип и да ги сменям отвреме на време. Преимущество е ако предложените не са нарушавали добрия тон и нямат повече от 1-2 предупреждения в досието си.
Аксесоари
#2

Според мен всички проблеми идват от това ,че толерирате хора като килерчо и предимно него идете в който и да е ИОС форум и напишете нещо в защита на Android да видите колко време ще изкарате там ..... според мен в това е целия проблем
#3

Напълно подкрепям мнението на колегите. Smile То и не е само килерчо ама айде.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#4

ivanski_2 написа:Според мен всички проблеми идват от това ,че толерирате хора като килерчо и предимно него идете в който и да е ИОС форум и напишете нещо в защита на Android да видите колко време ще изкарате там ..... според мен в това е целия проблем
Напълно съм съгласен с колегите. То и затова не смея да изкажа мнение......уж бил форум на андроид.Ако кажа нещо позитивно за андроид или нещо отрицателно за друга операционна система и току виж ме наказали.......или изгонили........ Sad

XOOM MZ601 JB 4.2.2 (Благодарение на Be6i4),lenovo a7010
#5

Почти всички менения във въпросният раздел Новини са субективни и до голяма степен изразяват пристрастия към определна марка/ операционна система от типа всеки си харесва своето. В допълнение- голям процент от постовете са "Само да излезе и го взимам", "Абе тия не се ли спрахя" и подобни, което нито е полезно, нито приятно за четене, а и надали някой от четящите се интересува какво ще направи еди кой си от пишещите в близко бъдеще, освен ако не е лично засегнат!
Силно се съмнявам, че каквото и да е мнение (включително моето), оставено след публикуването на новината, може да е от помощ, тъй като, предполагам, никой от пишещите не работи в някой от брандовете, споменати в конкретна новина, следователно не би могъл да опровергае или потвърди дадена новина, нито да помогне с разкрития около въпросната. Това води до безкрайно тролене, породено от различия, къде "не нарочно", къде умишлено!
Може екипа да няма желание, но най- добрия вариант е след публикуване, новината да се заключва! За всичко останало си има форум/ подфорум или Офтопик тема!
#6

Добре де, освен колегата изказал се последен, явно спаменето ви е в кръвта на останалите. Админа ви пита за предложения, които ще доведат до подобряване на раздела - давайте такива, стига се жалвахте. Почна се старата песен - ама еди кой си е виновен, ама аз нищо не съм правил пък, .......
Ако имате реални предложения, идеи, нещо креативно го напишете, не обръщайте и тази тема в спам.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#7

dedovec написа:...Може екипа да няма желание, но най- добрия вариант е след публикуване, новината да се заключва! За всичко останало си има форум/ подфорум или Офтопик тема!
Напълно подкрепям колегата. Дори го бях дал като предложение. Мисля, че новините трябва да си останат само новини.
Естествено модераторите е добре, да почистват глупавите или подвеждащи опити за новина.
А на изявените в раздела колеги, можете да присвоите по едно звание под снимката им "Новинар".

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
#8

Емски, админа в поста си до известна степен е написал решението "Обсъждали сме в екипа че не е добре да се затварят теми, а вместо това да бъдат наказвани участниците в споровете които не могат да поддържат добрия тон. Но за да се случи това трябва много изкъсо да се държи дисциплината и да се реагира незабавно. ".
Просто трябва на спама да се реагира навременно, а не да се остави да ескалира до нива наказания.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
#9

С риск да ме обвините в спамене и аз смятам че ограничаване на така наречената 'айфон фенщина' в андроид форум, ще спомогне за запазване на добрия тон във всички теми. Не сте ли забелязали, че след намесата на айфон феновете се стига до заключвания и наказания? Щом айфон феновете са в този форум да се изказват за андроид, а не да защитават един от главните конкуренти на тази ОС. Искате предложения, е получихте вече предложение от мен и teneke. Smile

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#10

За бързата реакция срещу спама сте абсолютно прави, лошото е, че не винаги се получава, а ако раздела остане без мод 1-2 и става мазано. Освен заключването е добър вариант и последното написано от Адемин, тоест да предлагате или се самопредлагате мод за раздела.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#11

Да това за мод на определен раздел е добра идея, ама кой отговаря на условията като всички сме с повечко наказания и предупреждения? Smile По-скоро ограничаването на други неща, ще има ефект. Smile Предупрежденията който имам са в резултат на някаква айфон фенщина на който не съм издържал. А знаете ли колко пъти съм се отказвал да напиша мнение и то не е било нито заяждане нито обида по адрес на някой колега, само и само да не ме почнат айфон феновете и да се счепкаме. Това нормално ли е? :huh2: В андроид форум, ползвател на андроид да не смее да напише мнение за да си спести караница и поредното предупреждение заради други хора. :unknw: Нямам против тези колеги да пишат, но да пишат за тази ос, и да си казват мнението, а за любимата им ос си има друг форум.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#12

abv86 написа:Да това за мод на определен раздел е добра идея, ама кой отговаря на условията като всички сме с повечко наказания и предупреждения? Smile По-скоро ограничаването на други неща, ще има ефект. Smile Предупрежденията който имам са в резултат на някаква айфон фенщина на който не съм издържал. А знаете ли колко пъти съм се отказвал да напиша мнение и то не е било нито заяждане нито обида по адрес на някой колега, само и само да не ме почнат айфон феновете и да се счепкаме. Това нормално ли е? :huh2: В андроид форум, ползвател на андроид да не смее да напише мнение за да си спести караница и поредното предупреждение заради други хора. :unknw: Нямам против тези колеги да пишат, но да пишат за тази ос, и да си казват мнението, а за любимата им ос си има друг форум.
Точно казано колегаSmileтова и имах в пред вид на по горния си пост.....но беше определено като мрънкане и спам

XOOM MZ601 JB 4.2.2 (Благодарение на Be6i4),lenovo a7010
#13

abv86 написа:С риск да ме обвините в спамене и аз смятам че ограничаване на така наречената 'айфон фенщина' в андроид форум, ще спомогне за запазване на добрия тон във всички теми. Не сте ли забелязали, че след намесата на айфон феновете се стига до заключвания и наказания? Щом айфон феновете са в този форум да се изказват за андроид, а не да защитават един от главните конкуренти на тази ОС. Искате предложения, е получихте вече предложение от мен и teneke. Smile

С цялото ми уважение към теб си мисля, че разглеждаш нещата доста общо, ако мога така да се изразя. Все пак в нястоящата тема става въпрос за проблеми главно в раздел "новини", и съм сигурен, че се визират най-вече множеството новини свързани по някакъв начин с Apple. Поради това следното ти изречение за мен не е уместно - "Щом айфон феновете са в този форум да се изказват за андроид, а не да защитават един от главните конкуренти на тази ОС".
Личното ми мнение, е че не е удачно да се ограничава някой, просто защото не ползва Android. Предполагам никой не иска форума да се превърне в едно затворено общество, в което е позволено само и единствено възхваляване на нещо, каквото и да е то. Винаги е добре да има различни мнения.
Отделно..на мен са ми много приятни точно тези теми, които противопоставят двете операционни системи. Считам, че от тях научавам различни и инетересни неща (може би поради факта, че сравнително отскоро ползвам Android и никога не съм ползвал продукт на Apple). За съжаление, обаче винаги се намира някой, който да подкара нещата към неподходяща посока. И това далеч не винаги става от Apple феновете.
В няколко от началните мнения се забелязва, че често се споменатава killer4o. Аз лично не съм забелязал колегата да се е нахвърлил на някой. В повечето случаи, човека спори, но спазва добрия тон и се опитва да се аргументира!

След всичко изписано, моето предложение е: Да се намерят няколко по-безпристрастни членове на форума, които имат възможност и време да следят раздела и да реагират своевременно още при първите симптоми на отклоняване от съответната тема.

Поздрави.
#14

Според мен: Повече модератори и преждевременното погасяване на конфликти е единственото решение. В този раздел често се разискват и доста интересни неща. Определено съм за раздела да остане и да е отключен. Можеби с едно ограничение да има определени "новинари" пускащи новините, като приемат предложения и от други потребители. Защото някой новини са просто продължение на други и могат с Ъпдейт на пърият пост да са в крак /повечето новини около делата на Ябълката/ и не виждам смисъл да се отварят примерно 3 теми около едно дело, освен разбира се ако не се разводняват прекалено много темите така.

Xiaomi Mi6
#15

emski_vas написа:Добре де, освен колегата изказал се последен, явно спаменето ви е в кръвта на останалите. Админа ви пита за предложения, които ще доведат до подобряване на раздела - давайте такива, стига се жалвахте. Почна се старата песен - ама еди кой си е виновен, ама аз нищо не съм правил пък, .......
Ако имате реални предложения, идеи, нещо креативно го напишете, не обръщайте и тази тема в спам.

Явно трябва да си повторя пак мнението по горе



"Според мен всички проблеми идват от това ,че толерирате хора като килерчо и предимно него идете в който и да е ИОС форум и напишете нещо в защита на да видите колко време ще изкарате там ..... според мен в това е целия проблем"


мисля ,че от написаното горе всеки средностатистически човек би се досетил ,че предлагам и феновете както и другите участващи в спор свързан с И да бъде санкционирам веднага..........и ако обичаш не си позволявай ТИ да определяш дали МОЕТО или на който и да е друг колега е спам ........ Wink
#16

Дори не сметнах, че написаното от теб е предложение. Да разкараме всички, които ви пречат? И защо? Защото имат различно мнение ли? Ние да не сме гестапо? Не е нормално, морално, (каквото искаш го наречи) основание да накажеш някого защото мисли различно от теб. И понеже е съвсем в реда на нещата да се спори, когато има някакъв казус, а практиката го доказва, че не можете да спорите (не говоря конкретно за теб или тези дето ти дават плюсове, а и за опонентите ви), трябва да се намери вариант раздела да върви. Другия вариант е да го няма. И престанете да ми цитирате форума за иОС, не сте в него. Ако искате ходете там да си правите експерименти, аз не искам.
Май не разбрахте идеята на Админ? Той се опитва да се отнесе човешки, да сложим чертата и каквото било-било, но да измислим вариант раздела да работи, без да се налагат репресии. Вместо да помислиш как да стане и да дадеш някакво нормално предложение - дай да махнем Килърчо и нещата ще се оправят. Колегата над теб е предложил нещо разумно и практично, опитайте се да мислите по-мащабно не по детски.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#17

ivanski_2 написа:Според мен всички проблеми идват от това ,че толерирате хора като килерчо и предимно него идете в който и да е ИОС форум и напишете нещо в защита на Android да видите колко време ще изкарате там ..... според мен в това е целия проблем

Абсолютно подкрепям мненията на колегите! Повечето проблеми се създават, защото има хора като килърчо, които скачат на амбразурата да защитават Apple във всяка тема, в която се спомене и по всякакъв повод. Или ни обяснява със супер самочувствие, как iOS била велика и колко по-добра от Андроид, колко била оптимизирана и о, боже, какви велики приложения има за нея Smile Наистина е безобразие, ние феновете на Андроид да се притесняваме да пишем в Андроид форума, за да не отнесем някое наказание или бан. Просто това не е нормална ситуация!


#18

Ами Админ ви го е предложил: помислете, кой е умерен и уравновесен и би бил добър и коректен арбитър и го предложете за Мод на раздела, може и двама. Ако своевременно се забелязват наченките на караници и се вземат веднага мерки, нещата ще вървят.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#19

Offtopic Аз разбрах че колегата иска просто да се намали айфон фенщината и възхваляването на Aplle, а не да се махат колеги. Иначе и 100 модератора да има пак ще е същото.

П.С. А кой ще е този безпристрастен арбитър и по какви критерий ще се работи?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#20

Не е същото. Килърчо специално е банван няколко пъти. Проблема е, че нещата трябва да се хващат в зародиш, а в момента не винаги се получава явно. Аз самия влизам в "горещите теми", но все пак и в момента съм на работа и не е постоянно, та съм засичал наченки на скандал - като се пусне едно предупреждение, че нещата отиват на зле и се позакрепва положението за някой друг час. Но когато караницата стане 3-5 страници и се задълбае сериозно, вече и предупреждения не помагат и се стига до банани и ключове. За това Админ пита и вас, да предложите човек, който смятате за подходящ и да е Мод само на този раздел.
Най-лесното е да се затвори раздела или да не може да се пише в новините, или да се раздават банове за щяло и не щяло - не е добро решение. Не превръщайте и тази тема на сочене с пръст и на детинщини от типа (ама аз мразя онзи, дай да му уредя наказание), да намерим някакво решение, което ще работи поне малко и после може и да го доизглаждаме.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#21

До тук конкретно предложение не виждам. Ако ще си чешите езиците - не е това темата.
Който няма конкретно предложение - по-добре да не пише.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


#22

Направете една анкета и да се гласува. Предложете няколко човека, който сте наблюдавали, че не влизат много в спорове и са безпристрастни и нека изберем между тях. Аз нямам наблюдения над колегите така както вие като модератори и админи.

П.С. Може да направите раздел андроид срещу iOS. Там да се коментира на воля коя е по-добрата ОС и единия модератор да е килерчо. Другия някой доказан фен на андроид и те да следят за започващи спорове.

И най-лесния вариант всеки който започне да възхвалява iOS, получава предупреждение за провокация.При второ такова бан за някакъв период от време.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
#23

От мненията прочетени дотук съм най-вече съгласен с KAG.

Целия форум е за Андроид. Точно този раздел е за други технологични новини. И половината пишещи смятат че трябвало тук да не се пише за Епъл щото било андроид форум, или да не виждат мнения на хора пишещи за Епъл и т.н. :facepalm:

Ами просто като ви дразнят други неща освен андроид не четете в този раздел. Който чете раздел Новини се смята че има интерес от нещата тук и ще се държи прилично.

pikpik е модератор на раздела от днес и той ще определя реда в раздела, включително и с наказания. Възможно е да има и други модератори.
#24

Според мен 1 мод няма да е достатъчен, а може би и 2ма души не биха могли да покрият раздела, ако само те се захванат с него, а останалите от екипа наблюдават другите раздели.

Относно спамене, тролене и прочие: проблема не е само в потребителите и защитници на iOS, ами и в тези, които защитават Андроид. Понякога хора, които просто изразяват собствено мнение без да споменават тази или онази OS са набеждавани за фенове на това или онова от някого и става лютеницата. Аз също съм се подвеждал и съм скачал, дори преди 1-2 дни получих предупреждение от колегата TopGun, но поста, за който ме е предупредил е изтрит - вероятно съм се заял с някой. Все тая, просто трябва и себе си да гледаме.

Темите не бива да се заключват, защото понякога коментарите в новината са по-ценни от самата нея. Просто трябват 1-2-3ма души, които да се постараят да са безпристрастни и да помогнат в този раздел да е мирно и тихо. На мен лично този раздел ми харесва повече от Android OS Новини, защото има по-разнообразна информация, макар и да не се поства тук често, колкото там.

Etiam si omnes, ego non. 
#25

Ето една извадка от Ноут раздела на ХДА

Понеже проблемите стават най-вече заради спорове между айфон и андроид подръжници, помолете просто да не се постват теми за Айфон. Който поства директно да бъдат трити.

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)