Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Раздел Новини
#26

Колега както каза @admin тук ще има дисциплина и ще се реагира незабавно при наличието на спорове и провокации така че да се запази добрият тон и да може да се води нормална дискусия по дадените новини били и те за айфон без да има нужда да се трият и заключват Smile


Аксесоари
#27

patladjanko написа:Ето една извадка от Ноут раздела на ХДА

Понеже проблемите стават най-вече заради спорове между айфон и андроид подръжници, помолете просто да не се постват теми за Айфон. Който поства директно да бъдат трити.

Е ние не сме XDA и този вариант сме го отхвърлили.

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
#28

Oтделно, че онова е в секцията на ноут, от вчера както се забелязва менния се трият смело, евала за което, все още няма бойни спорове, та да се надяваме така да продължи.
#29

Да, имменто че там им е секцията за Note. В нашата секция за Note също е забранено да се постват теми за Епъл, така че не виждам разлика.

Чудя се дали да не сменим името на раздела на нещо по-ясно защото 80% от хората сякаш не разбират че това са НЕсвързани с Андроид новини в този раздел, и има друг раздел специално за Андроид новини.

Може би да сложим както в XDA една важна тема със заглавие с големи букви че "в раздела има новини за Apple и може да е опасен за вашето здраве" Tooth
#30

Последното предложение определено ми харесва,но дали всички ще разберат шегата...

iPhone 12 mini Space Grey
#31

Гледам, че този раздел (новини-всичко извън Андроид обществото) има сравнително голяма посещаемост. Това че сме фенове на Андроид не означава, че не трябва да се интересуваме и от други ОС и как върви тяхното развитие. Често новите потребители не успяват да намерят точно къде да публикуват новини не свързани с Андроид. За това предлагам този раздел да се премести точно под Андроид ОС новини, а главния разделът "Операционна система Андроид" да се преименува на Главен форум или нещо подходящо. По този начин според мен няма да стават грешки, тъй като двата форума ще са един до друг и ще е съвсем ясно къде какво е позволено да се публикува. Другото голямо предимство според мен е, че така ще е доста по-лесно да се четат новините от деня, вместо както сега да трябва да скролвам от горе до долу през целия форум. Разбира се "активни теми" е много добро решение, но в пиковете часове когато се публикуват много мнения във всички раздели често избутват интересни новини на 2-ра страница и за да се разбере за тях трябва да се влезе в съответния под-форум. Знам че сте Андроид форум, а не общ за всякакви смартфони, но мисля че така би било много по удобно. Според мен идеята трябва да се обсъди. Колкото до споровете, предлагам да се открие обща тема за различните ОС в раздел новини, където Ios и WP феновете да си изказват мненията, а навсякъде другаде, където спора се отдалечи от конкретната новина и почнат спорове за ОС да се трие или преместват постовете на колегите. Не съм сигурен дали идеята е перфектна, така че нека и другите колеги да си кажат мнението и тяхното виждане по въпроса.

С уважение Achtung

Huawei Mate 20
#32

Идеята с местенето на раздела горе до другия на мен ми харесва. Така потребителите ясно ще разграничават новините свързани с Андроид и всички останали, каквато е и идеята на този раздел. Може да се сложи под него и да се остави с това име, понеже описанието под името на раздела е достатъчно красноречиво - "Всичко извън Андроид обществото".

Etiam si omnes, ego non. 
#33

Аз лично не мисля, че преместването му би имало някакво значение, в момента трябва да преминеш през целия форум, за да стигнеш до тук, ако приемем, че сега хората се объркват представяш ли какво ще стане ако са едно под друго. Името си е супер, просто новини.
#34

Shortyoko написа:Аз лично не мисля, че преместването му би имало някакво значение, в момента трябва да преминеш през целия форум, за да стигнеш до тук, ако приемем, че сега хората се объркват представяш ли какво ще стане ако са едно под друго. Името си е супер, просто новини.

Според мен именно за това се объркват новите потребители, защото не скролват до долу и единственото място което виждат за новини е там, където трябва да са само за андроид. И постоянно трябва да се местят теми, които не са за там. Ако са едно под друго, освен умишлено, просто няма как да сбъркаш за къде ти е темата.

Huawei Mate 20
#35

Те, новите потребители не са проблем. Те рядко пускат нови теми в Новини.
По-скоро, проблема идва от дузина редовни оратори, които смазват темите с offtopic коментари и т.н. И голяма част от тях са тук повече от година. Това е модел на мислене и култура на писане, които няма да се променят независимо, къде се намира даден раздел и какви вътрешни правила има в него.
Решението е просто - бан за всеки, който предизвиква спор и offtopic (по общите правила) - а, модераторите и админите и сега могат да врътнат доста от тези потребители, от темине по-долу, които пак се засилиха в една позната на всички ни точка...
#36

cinizam написа:- бан за всеки, който предизвиква спор

Абсолютно правилно това е форум,не място за спорове
#37

Gaspar написа:
cinizam написа:- бан за всеки, който предизвиква спор

Абсолютно правилно това е форум,не място за спорове
Не искам да се заяждам, но я ми дефенирай думата форум? Не се ли увличате всички малко повече? Вчера в темата за новите memory card някой беше спомененал Apple и отношенията със Samsung, и веднага беше предупреден да коментира по темата....ами коментара си беше точно по темата. Какво сега не може да се спомене думата Apple ли вече? Нека ако има лични нападки да се реагира с бан, но и да се разграничава от това дали е личен спор или истинска нападка. Защото иначе ако не искате да се спори, ами заключете раздела и да се поства само от модератори.

Nexus 5 (32) -> Nexus 6P (64) + Samsung Nexus 10 (32)
#38

Ако някой има конкретно предложение по тази тема, нека ми пише на лични(почти по цял ден съм на линия) и ще я отключа. Ако някой има оплакване от Модератор, Администратор ... има тема за целта.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)