Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ZTE Racer II Q3 P728B (GLOBUL Q3)
#1

Тъй като получих доста лични съобщения за StockROM на модела ZTE Racer II Q3 P728B, реших да напиша малко инструкции, за да не получавам повече съобщения Smile

Оригиналният, който работи с GLOBUL, е гръцки.

Код:
Има гръцки и английски език в този ром.
В редактирания от мен firmware има български език, но не е изцяло преведен.
Най-добре използвайте английски език и всичко ще е ок.

Добавил съм оригиналния и редактирания от мен стоков ром.
Препоръчвам ви да използвате този, който съм редактирал, защото съм го изчистил от ненужните боклуци.
  • Преди да започнем, влезте тук и прочетете всичко подробно, за да не останете без глобулския ром и да гръмне гаранцията.

Задължително си направете backup на текущия ром!!!

За да го преинсталирате ще са ви нужни Recovery System и ROM.
Аз съм добавил всичко необходимо в 2-та файла, който са накрая на темата.


------------------RECOVERY:------------------

1.)Включвате USB-то в телефона.

2.)Отваряте Command Prompt (cmd.exe), влизате в папката Phone_P728B_Package\Recovery\Recovery_system чрез конзолата (Command Prompt).

Код:
cd $PATCH\Phone_P728B_Package\Recovery\Recovery_system

----------- Пример ------------
Код:
cd D:\Phone\Phone_P728B_Package\Recovery\Recovery_system

3.)За да инсталирате Recovery system на вашия телефон ви е нужен image(имидж), който съдържа информация точно за този модел.

Добавил съм го в отделна папка в архива, намира се в:

Код:
$PATCH\Phone_P728B_Package\Recovery\ZTE_P728B_Recovery_image

За да ви е по-лесно съм го сложил и в папката на Recovery system. Името на файла можете да видите в папката, в която ви казах, че се намира или под това име - cwm_recovery_racer2.img.

- След като сте отворили Command Prompt и сте влезли в папката, чрез конзолата(cmd.exe), пишете следната команда, за да инсталирате Recovery на вашият телефон:

Код:
fastboot flash recovery cwm_recovery_racer2.img

Трябва да ви изпише < waiting for device >

[Изображение: fastboot_install_recovery.jpg]

- Вадите батерията на телефона (все още включен в USB-то), изчаквате 5 секунди, слагате батерията и задържате POWER бутона и VOLUME UP.

- Ако не стане от първия път изваждате USB-то, махате батерията, включвате USB-то, слагате батерията и задържате бутоните, който ви казах и така, докато не преминете към следващата стъпка.

- Ако инсталацията е преминала успешно трябва да се появи в конзолата следният надпис:

Код:
sending 'recovery' (3870 KB)... OKAY
writing 'recovery'... OKAY

[Изображение: fastboot_install_ok.jpg]

- След като инсталацията е приключила пишете следната команда в конзолата, за да рестарирате телефонът:

Код:
fastboot reboot

- Телефонът се рестартира, и за да влезете в Recovery-то му, задържате бутоните POWER и VOLUME DOWN.

И вече сте готови, имате си инсталирана Recovery система на телефона.

Имайте на предвид, че в Recovery-то няма Touch Screen, работи се с бутоните нагоре и надолу за усилване и средното копче за OK (потвърждаване на избора).

------------------BACKUP:------------------

1.)След като сте влезли в Recovery-то на телефона избирате следните команди:

Код:
backup and restore -> backup

[Изображение: Clockwork_Mod_Recovery_Back_Mode.jpg]

Имайте на предвид, че трябва да имате памет в MicroSD картата, за да можете да направите backup на текущият инсталиран ROM на телефона.

------------------Инсталиране на ром:------------------

Ако сте си направили труда да прочетете линка, който ви споменах по-горе, няма да имате проблеми с инталацията и всички стъпки.

1.)Качвате StockROM-а, който сте избрали (редактираният от мен или оригиналният гръцки) на MicroSD картата в самата карта, а не в някоя под-папка.

2.)От Recovery избирате следните команди и чакате да приключат. Ще ги напиша в последователност:

Код:
wipe data/factory reset

Код:
wipe cache partition

[Изображение: Clockwork_Mod_Recovery_3_Reboot.jpg]

------------- От advanced менюто -> --------------
Код:
Wipe Dalvik Cache

[Изображение: Clockwork_Mod_Recovery_Advanced.jpg]

3.)Току що изтрихте системата, която беше инсталирана на вашия телефон, и за да няма гръмнала гаранция, да се надявам, че сте направили backup.

4.)След като сте качили StockROM-а на MicroSD картата, избирате следните команди:

Код:
install zip from sdcard

Код:
choose zip from sdcard

и намирате архива в MicroSD картата и го избирате.

Потвърждавате инсталирането, отнема малко повече време докато се инсталира.
Ако инсталацията е преминала успешно, правите рестарт на телефона от Recovery-то и чакате.
Имайте в предвид, че първото зареждане на телефона е малко по-бавно от нормалното.

- Препоръчвам ви след всяко едно флашване на телефона, да изчиствате статуса на вашата батерия.


Това става от Recovery-то:

Код:
advanced -> Wipe Battery Stats

И ако всичко е преминало успешно вече си имате StockROM на телефона.


------------------Допълнителна информация:------------------

1.)Урок за Recovery System (Clockwork Mod) [ENGLISH] --------> ПРОЧЕТИ МЕ
2.)Урок за Recovery System (Clockwork Mod v3.0.0.5) [ENGLISH] --------> ПРОЧЕТИ МЕ

------------------DOWNLOAD:------------------
  • ZTE Racer II P728B Package --------> DOWNLOAD
  • ZTE Racer II P728B StockROM (редактиран от мен) --------> DOWNLOAD

Пожелавам Ви успех и ако имате някакви въпроси - пишете.
Код:
//Съдържание: Учебник за преинсталация под формата на .pdf формат, прикачен към темата.
//Размер на файловете:
//     ---ZTE Racer II P728B Package: ~197 MB
//     ---ZTE Racer II P728B StockROM (редактиран от мен): ~90 MB

//Автор: ChochkoBG / George

Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten.
Цитирай
Аксесоари
#2

+1 за темата. Направих я важна за да се вижда. :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Всичко си тръгна идеално със орегиналния ром ... и проблемите които имаше и преди ги няма много мерси на всички които се вкл в темата ..... и помогнаха .................. :cheers: :cheers: :cheers:
Цитирай
#4

Писането на Кирилица е Задължително!
Цитирай
#5

НА мен не ми излиза < waiting for device >
Цитирай
#6

Оправи ли се с телефончето?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Be6i4 написа:Оправи ли се с телефончето?

не става < waiting for device > излиза и не преминава в следваща стъпка :confused:
Цитирай
#8

В Device Manager, имаш ли устройства без драйвъри? Smile
Цитирай
#9

На мен от вчера ми дава "Изпълнението на приложението Съобщения com.android.mms)е спряно неочаквано.Моля, опитайте отново." и не мога да пиша и изпращам СМСи. Как да го оправя това?
Цитирай
#10

изчисти му данните от manage applications. Custom или stock ROM?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Имам вапрос след слагането на новият ром андроид версията (2.2 фройо) променя ли се на по нова или остава същата?

globul q3 a.k.a. ZTE wind racer 2
Цитирай
#12

Здравейте, искам да ви благодаря за предоставения софтуер. Телефона ми беше заключен и в резултат на това, че бях инсталирал неправилен РОМ - не можех да го включа или свържа чрез ЮСБ към ПС-то.
Взех телефон на приятел и оттам качих вашия софтуер, инсталирах го на моя телефон и така хем вече мога да си ползвам СИМ картата, хех софтуера се оправи.

Искам само да попитам, тъй като нямам опит с андроид - мога ли да сложа някакъв по-нов РОМ или версия на андроид ?
Какво трябва да инсталирам за да мога да ползвам интернет без да минава през оператора ?
Има ли други важни програми които трябва да инсталирам ?

Благодаря
Цитирай
#13

Здравей,

На този етап има само root + Recovery. Custom ROM аз не можах да намеря.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#14

A примерно приложенията от http://www.clockworkmod.com/ могат ли да се инсталират на този телефон ?
Цитирай
#15

Ако root-неш телефона, можеш да инсталираш. Нека не разводняваме темата за стоков ROM. Ако имаш някакъв въпрос друг, ако няма такава тема за това, отвори си нова тема.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

телефона вече работи нормално. но БГ-то не е добре.

някой има ли ROM с 'хубав' БГ ?

Благодаря предварително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)