Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod 7 for the HTC Tattoo :: V7.2.0 (10 Jan 2012)
#26

HeDone4eH написа:До колкото разбрах ще се интегрират промените и в [ROM] nFinityGB
Все пак на мен ми се иска да си сложа Gingerbread 10.1os KalimGingerAz 2.3.2 (Jpeg Found), но това обясанение на -Shadow- мисля че не е достатъчно, за да се сложи ромчето както трябва!
Мисля че гайда който ни е нужен за иснталиране на Gingerbread 10.1os KalimGingerAz 2.3.2 (Jpeg Found) е много близък нато този http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=872668
Аз този ром от линка го слагам така, както всеки друг... ОК - камерата бачка напълно, нали така? Може ли да се сложи този ром или не?????? Confusedtupid:
В една от стъпките пише: Remove the direcctorios SD ". Android_secure CMTheme data Donlan Android" < как става тази работа?
Цитирай
Аксесоари
#27

Трябва да го помолим да го направи да се слага и с Recovery-то на Maverix че този clockwork ще ме убие.
Requirements:TATTOO MUST HAVE THE ROOT. MUST HAVE INSTALLED THE RECOVERY (ClockWorkMod 3.0.0.5)
Без Recovery-ClockWorkMod 3.0.0.5 няма начин да стане.
Цитирай
#28

Сложих го този ром, нищо по различно от NfinitiGinger, поне на пръв поглед. Важното преди да инсталирате рома е да имате Recovery 3.x.x да махнете папките: Android_secure и CMTheme data ....., ако ги имате и най-важното нещо което мисля че е пречката, е да направите Format/System и Format/Cache Smile намират се там където се намират Smile Успех

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#29

Krumata написа:Сложих го този ром, нищо по различно от NfinitiGinger, поне на пръв поглед. Важното преди да инсталирате рома е да имате Recovery 3.x.x да махнете папките: Android_secure и CMTheme data ....., ако ги имате и най-важното нещо което мисля че е пречката, е да направите Format/System и Format/Cache Smile намират се там където се намират Smile Успех
Най-важното не каза!!!!! :huh2: Камерата правили снимки и видео записване?

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#30

Бля това не ми хареса осоненно KalimochoAz : "Remember to restart the tattoo after using the camera, uses many resources and consume battery"

XiaoMi HougMi RedMi1S
Follow Me On Twitter / Viber beta User
Цитирай
#31

да, ама не е работа това без предварително preview на екрана Smile

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#32

Някой може ли да даде тва Recovery, защото има всички модели, само не и Tattoo...
Цитирай
#33

За Recovery 3.x.x Smile Просто следвай тези стъпки (5 мин.)
1.Сваляш архива който прилагам
2.Разархивираш го в C:/ в папка rtattoo
3.Свързваш телефона в режим PC
4. Отваряш папката rtatto намираш RecoveryTattoo.bat и и го стартираш (не цъкай никъде другаде освен в прозореца на Cmd to)
5.Следваш там исканията на програмата (всичко на всичко ще поиска да натиснеш някои бутон)
6.Телефона ще се рестартира и си готов.
Но ако искаш може да го направиш по сложния начин (15-20 мин) от първия пост за flash и root Big Grin.
A вие как си подкарахте recovery-то AmonRA
ето файла : http://dox.bg/files/dw?a=6a5985cc2b
Нещата са такива каквито са Smile

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#34

Ок, ясно. Само един проблем... как да свържа телефона в режим PC... аз като го свържа ме пита дали да прехвърлям файлове или не. (USB Storage) Като пусна .bat файла ми излизат грешки - "Daemon not running. starting it now* ADB server didn't ACK ... Failed to start daemon. :confused:
Цитирай
#35

Имах и аз такъв проблем, ама не помня къде беше ключето. Предполагам си пуснал USB Debugging и си спрял FireWall, нали?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#36

Be6i4 написа:Имах и аз такъв проблем, ама не помня къде беше ключето. Предполагам си пуснал USB Debugging и си спрял FireWall, нали?
:thumbup:
Цитирай
#37

Така преди ползвал ли си АDB на този компютър, ако не си пусни първо adb.exe което се намира в папката, след това познатата процедура от предишния пост. Е щом няма споменато PC просто като пъхнеш USB то не му давай да ти монтира картата. Пускаш после recoverytattoo. bat, може да ти каже, че deamon not running, но трябва сам да си ги пусне, да ти изпише deamon start susseful.

HTC Tattoo Underground RC 4 custom mod Honeycomb 3.0 & Nokia 1209
Цитирай
#38

Ми аз вече се върнах даже на 1.6... от него ще го правя, предполагам няма значение от кой Андроид?
Същата работа... :/
[Изображение: 92238d867733bcd5.jpg]
Някакви инструкции за това: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854152 Превеждам си го, ама не схващам последователността на нещата и кое къде да пиша...
Цитирай
#39

Android SDK нали имаш инсталирано?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#40

Ами, мислех, че имам, но нямам... то за какво ми трябва?
Сега докато инсталирвах SDK ми пишеше:
"'adb kill-server' succeeded.
ADB Error: ADB server didn't ACK
ADB: * daemon not running. starting it now on port 5037 *
'adb start-server' failed.
ADB Error: * failed to start daemon *"
П.П. Излезе нова версия. :cheers:
Цитирай
#41

Не разбрах успя ли да инсталираш SDK, или не? Confusedleep:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#42

Be6i4 написа:Не разбрах успя ли да инсталираш SDK, или не? Confusedleep:
Инсталирах го. Само в началото не му дадох всички Андроиди да тегли.. и все още не разбирам за какво ми трябва. :unknw:
Цитирай
#43

# V.10.11 ( stable )

* Fixed bug in the CPU governor. And you can select the level you please (before was not working properly)
* Synchronized with cyanogen sources.
* Fixed the loss of applications to install. No longer happens.

10.11

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#44

Оправих се. Благодаря на всички за отделеното време. Smile
Цитирай
#45

Снощи пак след бурна вечер купонче ала бала след като всички са напиха стабилно и замаляха нямаше какво да правя, и реших да го помача найстина трябва най-новия клокмод рековари инсталирах и рома! Да поясня само снимките се заснимат и се запазват без проблем само че видеото дава клоус форце а намерих мн лесен начин за инсталиране на рековерито Wink + това като пуснете намерата е черен екран и като снимате чак тогава се показва какво сте снимали има още какво да се желае но като цяло е напредак някав Smile

Sony Xperia S White ICS 4.0.4.......Asus Infinity Silver TF700T JB 4.2.1....
..........Samsung S 3 Blue JB 4.1.2.....Smasung S 4 Black JB 4.2.2
Цитирай
#46

От 6ти Януари ли е най-новото Recovery?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#47

Нали съм готин ще споделя с другарчетата Smile http://www.megaupload.com/?d=FZ9ALI6O тук съм качил архивче само го разархивирате в дял С:\ трябва да изглежда така C:\rtattoo предполагам си спомняте рековарито на Маверик използвал съм него само съм заменил имеидж файла както и да е дано не ме осадят за авторски права Tongue

Та след като разархивирате зип файла сваржете вашето таттоо с псто след което влезте в папката rtattoo кликнете 2 пъти на RecoveryTattoo и не пипате нищо само когато ви изпише да натиснете произволен клавиш или с други думи only when prompted to press a key ами това е Smile татоото ще се рестартира или доколкото се сещам направо ви вкарваше в новото рековери Smile

Ако татуто ви не е рутнато и няма рековери процедурата е сащата само че от папката натискате rtattoo вместо RecoveryTattoo това е Smile

И за 2те опции е важно да сте избрали Settings - Applications - Development - USB debugging ако нещо не се получи пробваите с икл. фаерлол и антивирусна но не мисля че ще има проблеми ! Smile

П.С сажелявам че пиша като второкласник но още съм пиян Big Grin :cheers:

Sony Xperia S White ICS 4.0.4.......Asus Infinity Silver TF700T JB 4.2.1....
..........Samsung S 3 Blue JB 4.1.2.....Smasung S 4 Black JB 4.2.2
Цитирай
#48

-Shadow- написа:Трябва да го помолим да го направи да се слага и с Recovery-то на Maverix че този clockwork ще ме убие.
Requirements:TATTOO MUST HAVE THE ROOT. MUST HAVE INSTALLED THE RECOVERY (ClockWorkMod 3.0.0.5)
Без Recovery-ClockWorkMod 3.0.0.5 няма начин да стане.

има има пича ида дори свое собствено рековери и ми го даде ама клокмода е по добре Smile а с на маверик наистина нестава Wink

Sony Xperia S White ICS 4.0.4.......Asus Infinity Silver TF700T JB 4.2.1....
..........Samsung S 3 Blue JB 4.1.2.....Smasung S 4 Black JB 4.2.2
Цитирай
#49

Така го беше дал и Krumata, но при мен не стана... грешки, които виждате по-нагоре. Накрая успях да го сложа по много прост начин...
1. Изтеглих този архив: http://www.multiupload.com/HM26BKTCYU
2. Поставих го в SD картата.
3. Разархивирах го там. (Имам и .zip, и .img в картата)
4. И преименувах ги на recovery.zip и recovery.img
5. В телефонът отворих Terminal-а и написах:
5.1
Код:
su
5.2
Код:
flash_image recovery /sdcard/recovery.img
6. Излезе ми "flashing recovery.img from SD.. бла, бла, бла.."
7. Реснах телефона и всичко беше наред, имах ClockworkMod v3.0.0.5
8. Изтеглих от тела нашият "любим" РОМ и го сложих.

Offtopic С този РОМ, Tattoo-то снима... просто да потвърдя. Smile
Цитирай
#50

опа последна версия на рома 10.11 сега ще я сложа и ще споделя впечатления вапреки че едва ли ще има какво освен че е по стабилна откам страна на процесора и приложенията Smile

Sony Xperia S White ICS 4.0.4.......Asus Infinity Silver TF700T JB 4.2.1....
..........Samsung S 3 Blue JB 4.1.2.....Smasung S 4 Black JB 4.2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)