Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WaZe - "социална" навигация с трафик инфо в реално време
#1

Здравейте.
От известно време ползвам WaZe.
Концепцията е гениална - навигация, в която имаш листа с "приятели" и други хора в същия град, споделят се полицейски постове, задръствания.

Навигацията променя маршрутът според данните за задръстването в момента.
Виждам, че има 60на души регистрирани в група "България", но като карам с нея не виждам повече от 5-6 човека.

Опитвам се да я популяризирам сред приятелите си, затова реших да пиша и тук - мисля че е уникално приложение и шофирането и навигирането се променят с нея.

Самата карта и навигация не винаги се справят много добре, но софтуерът и е "умен" и анализирайки маршрутите се самообучава.

Друга уникална функция е, добавянето или променянето на места по картата. Ако карате и видите че този булевард / пряка е затворена за ремонт или има ремонт или големи дупки - с натискането на 1 бутон го репортвате и другите шофьори ползващи WaZe биват предупредени и избягват тези места.

Минус е, че картата не е много подробна но се самообучава и намира нови улици и места.

Пробвайте я и споделете мнението си, аз съм много ентусиазиран за нея.

YouTube :
http://www.youtube.com/watch?v=GdxsBx_FzKI
http://www.youtube.com/watch?v=QD3D1mfgAJ8

Download :
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.waze&hl=bg

Samsung Galaxy S
Цитирай
Аксесоари
#2

Трябва ли интернет за ''Waze'' ?

Sony Ericsson Xperia x10i - 2.1 ! Жената е като пастета - един отваря и всички намазват !
Цитирай
#3

Говор на Български няма.Лично на мене не ми допада много програмката.
Цитирай
#4

а това за полицаите да ми ги показва дали е вярно ? само заради това бих си я сложил
Цитирай
#5

К'во ще рече самообучаваща , че вместо тя да ми показва кое къде е аз ли трябва на нея да й показвам ? Rock
Тегля я пък ще видим :listen:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#6

pastora86 написа:а това за полицаите да ми ги показва дали е вярно ? само заради това бих си я сложил
това за полицаите го има и Сиджик... доколкото разбрах даже не трябва да се регистрираш а може да го правиш през анонимен акаунт... въпроса е че трябва да си вързан към нет а това не винаги е възможно а и не винаги е евтино Tongue

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#7

Изобщо не взима много трафик като Google Maps например.
И може да си направим Android Група и да си свиркаме по улиците Tongue
Цитирай
#8

Никой не го ползва това май .... :unknw:

Аз очертах половин България и като минеш по направен от теб път ти дава точки Smile
Цитирай
#9

Като идея звучи доста добре. Някой да даде мнение колко "зле" е картата, да знам дали има смисъл да сменям iGo-то.
Цитирай
#10

Да преди време имаше тема за тази програма даже можеш да слагаш къде има полицай но ти теябва хора който са постоянно на път според мен е удобна ако се съберат доста хора и така да се споделя


Цитирай
#11

Aз съм постоянно на път в пловдивска област и report-вам почти за всички, като постоянно гледам да начертая нови и нови пътища, за да стане картата, колкото се може по-добра.
Освен това създадох и група: Android Bulgaria, в която каня всички, които ползват навигацията Smile
Новата версия на Waze, вече има и 3D карта като опция, което я прави и доволно красива.
Цитирай
#12

И аз ще я пробвам ! Rock

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#13

Аз се регнах - обаче, нещо не се светкам от де да се джойна в Българската група!?
Цитирай
#14

s01o написа:Аз се регнах - обаче, нещо не се светкам от де да се джойна в Българската група!?

И аз така ! Big Grin

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#15

Aми.. има си опция групи в менюто и като заредят си избираш в коя да влезеш и в коя не
Цитирай
#16

В новия си ъпдейт, който излиза днес ще има поддръжка на кратки гласови команди:
"Drive to home" и "drive to work"

източник: http://news.cnet.com/8301-19882_3-573737...-controls/
Цитирай
#17

А как се чертаят пътища? Ползвам я от две седмици и не мога да разбера как става.Иначе навигацията е много яка.

| hTC Sensation | Stock Android 4.0.3 | Status: Locked S-ON |
| hTC ONE M7   | Android 5.0             | Status: Locked S-ON |
Цитирай
#18

Пиша от същия таблет, на който беше инсталирана за 15 минути тази навигация. През това време 4 пъти забива и трябваше да я спирам принудително. Много бавно зарежда картата, не видях да има възможност за офлайн навигация, бавно върви и засича много. Наистина ли смятате, че ще ви упъти и въобще че ще ви свърши някаква работа? Вярно, всички започват от нулата, но тази започва от доста отрицателно число. Big Grin
Цитирай
#19

Дръпнах я и се записах за групите в за София и андроидската.
Като навигация не съм я пробвал още. Може би след няколко часа ще я пробвам.
Чертането също ще пробвам ,че моята улица липсва една част от нея.До колкото разбрах се натиска бутона и караш през пътя който липсва и при следващото синхронизиране с Waze сервера я имаш вече липсващия участък.
Ама за да работи тази програма и трябва хора.

С нея обаче ще има проблем според мен.То в час пик всички улици са задръстениSmile
Ако тогава всички репортнат задръстване как ли ще реагира програмата.Smile

Nokia n95 ---Galaxy S2 --- Galaxy s3 ---- Note 4 --- Huawei P9 Titanium Grey----Galaxy note 10 Lite Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#20

Покарах из София с нея и е доста забавно.
Изкачат постоянно съобщения за задръстване.Само шибаното честане много не бачка май,май. Или ГПС локацията е малко куца в определени моменти.
Тръгнах да чертая моята улица .Пуснах опцията и тръгнах.Дотук добре.Проблема дойде ,че както дръгнах по неизвестната улица и така програмата ме прехвърли на съседната улица и хич не и дреме че съм 40-50м ,не където тя си мисли.И се се оказва ,че си чертая по готовите улици.Иска хора за да бачка.

Nokia n95 ---Galaxy S2 --- Galaxy s3 ---- Note 4 --- Huawei P9 Titanium Grey----Galaxy note 10 Lite Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#21

Всичко добре, ама от къде да се регистрирам?!? :)

Edit: Няма значение, телефона се беше бъгнал нещо. Оправих се. :)

SGS 2 CM 11
Цитирай
#22

Навител предлага същата възможност за споделяне на опасности/Камери, ПТП, опасност, ремонт на пътното платно/, но в същото време картата е една от най-подробните, но пък и програмата не променя маршрута си при наличие на някакви "отбепязки" по пътя.

ПС. Всъщност, съобразява се навигирането. Току-що проверих. Smile

SGS II
Цитирай
#23

Tърсят се BETA тестери на програмата за Андроид:
http://wazeapp.tumblr.com/

Аз се записах Smile
Можете да ме видите и вече на 4-то място в класацията на WAZE за българия Dance


А по повод колегата дето се е пробвал да нарисува нова улица - можеш просто да минеш по нея, без да я рисуваш и вкъщи през WEB страницата им да погледнеш откъде си минал през този ден и да оправиш всичките неразбории, които видиш по картата.
Цитирай
#24

Ще кажа относно чертаенето на улиците.Значи,като почнете да чертаете дадена улица,трябва да излезете на съществуващ път,който вече го има на картата.Тогава вашият път ще светне в червено и при следващ ъпдейт на картата вече ще го има.

Google Galaxy Nexus
Цитирай
#25

Най-новата бета версия 3.4.99.110: http://****/VdKi1P

За справка в маркета и официалния сайт последната версия е 3.2.2.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)