Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

WaZe - "социална" навигация с трафик инфо в реално време

(2018-09-07, 15:56:11)Legal76 написа:  Къде се намира, тази опция, за предварителен преглед на избрания маршрут?

Показва го при стартиране на маршрута.
Или по всяко време със slide нагоре там къде показва в колко ще пристигнеш, оставащото време и км)
Също така горе (следващия завой), после има и "доклади напред".
Цитирай
Аксесоари

Колеги, много гадно ми се „преплитат“ звуците на IGO и Waze - обикновено карам на IGO с Waze във фонов режим (пуснат не, за да рутира, а само за да предупреждава за катаджии), но вече няколко пъти установявам, че Waze си е загубил звука и не уведомява (а като е във фонов режим няма и как да го видя)! А най-тъпото е, че не мога да разбера от какво се получава - един път си работи, един път не работи... Някой има ли идея от какво може да е?
Цитирай

Този номер с две едновременно работещи и аз го правя,доста често.
Забелязал съм че която от двете е във фонов режим,след известно време крашва.Използвам функцията на Андроид от 6 или 7 нагоре за разделен екран и макар на половин екран ги виждам и двете.А за още по-удобно съм избрал на едната гласът да е мъжки,а на другата женски.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

Във Варна се справя много зле не знае за затворени поради ремонт улици и т.н.
Цитирай

(2018-09-13, 13:11:55)rado7318 написа:  Във Варна се справя много зле не знае за затворени поради ремонт улици и т.н.
Все пак знае много повече от другите които си обновяват картите 2 пъти годишно . Даже Google maps  няма обхода на Ахелой.
Цитирай

(2018-09-13, 13:11:55)rado7318 написа:  Във Варна се справя много зле не знае за затворени поради ремонт улици и т.н.

Докладвай.
Онази ден докладвах за 2 затворени улици в пловдив и веднага бяха отразени.
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • scorceni
Цитирай

Здравейте,
днес минах 410 км. с въпросната навигация, но посредата на маршрута се самоизключи! Вярно, това беше междинна точка за отдих, но все пак.... Даже като имам съобщение от Facebook, пак се самоизключва и се показва съобщението.
Някой имал ли е подобен проблем и как се отстранява? Съмняваме нещо в настройките, въпреки, че няма чак толкова места за ръчкане.
Благодаря
Цитирай

Аз го имам този редовно при по-дълги маршрути. Не знам какво го причинява и не съм намерил решение. Писах на e-mail-а, който е посочен за поддръжка в Play Store. Може и вие да пишете ако решите.
Цитирай

Оу писмото е написано, даже им посочих къде точно се самоизключи и къде горе-долу, все пак карах и нямаше как да е точно, реши да се самоизключи и покаже съобщението от Facebook.
Мислех, че има и друг препатил и знае какво що да се пипне, ама май май не е баш така...
Цитирай

(2018-08-14, 13:46:34)karuzoo написа:  Здравейте, имам проблем със звука - много е тих. Пускам звука през телефона, чува се но тихо. Скоро смених телефона и на новия не се чува както на стария. Увеличил съм звука от самата програма и също от самия телефон, но е пак съшото. Имали ли сте такъв проблем?

и да не е проблема в телефона, на други програми се чува доста прилично Smile

Същото се случи и при мен след един ъпдейт на операционната система на телефона. Просто наполовина по-тихо, хем всички звучи бяха на макс. Деинсталирах и инсталирах наново, оправи се веднага.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Оправи се и при мен след ъпдейт на андроида. И при мен звука беше тих при всички навигации, които ползвах.
Цитирай

    Днес София - Пловдив маршрута се изчислява през Сандански и Гоце Делчев, някой да знае защо? Също така втората опция е през Панагюрище...

Asus Transformer EEE Pad ICS 4.0.3 stock,
HTC Desire S, ROM: Desire XS v1, HTC One S Maximus hd 4.2.2 sense5; HTC ONE M7 Developer edition
Цитирай

Вчера бях на Тракия А1 цел адрес във Филибето, е няма рутиране и няма... На обратно - същата работа, бях я оставил само за да следя ЕВЕнтуално обстановката... С другите ми навигации никакви подобно драми.
Пълно разочарование!!!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Забелязах, че когато има интернет към телефона и в случаите, когато го спра, навигацията дава различни маршрути.        

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-12-16, 09:29:47)Nik4o написа:  Забелязах, че когато има интернет към телефона и в случаите, когато го спра, навигацията дава различни маршрути.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

Навигацията е свикнала да изчислява маршрути,като взима в предвид информация за трафика.
В местата в които това е възможно,се справя доста добре.
В България,тази функция не се поддържа,и тя се ръководи от някаква база данни,която само тя си знае от къде е.
За това винаги преди да се тръгне,се преглежда маршрута на всяка една навигация и се променя,друго по-сигурно няма!

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай

От няколко дни Waze спря да рутира извън градовете. Тествах го в София, Пловдив, Пазарджик и Бургас - ако точката, която задам е извън град не иска да изчислява маршрут. Вътре в самия град си работи коректно. В София показва всичко както трябва - задръствания, полиция, камери и т.н. На пътя показва също трафик информация, ограниченията на скоростта и другите предупреждения, но не иска да рутира.

Същото се случва с Live Map. Тествах го на няколко различни устройства - мобилен телефон, таблет и на навигацията в колата.

Някой други има ли този проблем?
[-] 1 потребител изказва благодарност на prascho за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

В новата версия има един много дразнещ бутон който излиза върху колата по средата в долния край - "Информация за колата", и не може да се махне. Маркирал съм вече, че е личен автомобил а и ползвам навигацията от мултимедия в колата, нямам нужда от него. Някой знае ли как се маха?
Цитирай

(2018-12-17, 13:56:31)prascho написа:  От няколко дни Waze спря да рутира извън градовете. Тествах го в София, Пловдив, Пазарджик и Бургас - ако точката, която задам е извън град не иска да изчислява маршрут. Вътре в самия град си работи коректно. В София показва всичко както трябва - задръствания, полиция, камери и т.н. На пътя показва също трафик информация, ограниченията на скоростта и другите предупреждения, но не иска да рутира.

Същото се случва с Live Map. Тествах го на няколко различни устройства - мобилен телефон, таблет и на навигацията в колата.

Някой други има ли този проблем?

Проблемът се оказа с винетките - след някоя от последните актуализации са въвели пътищата, за които са нужни винетки в България, но явно не винаги излиза предупреждението. Понеже го ползвам на няколко устройства - това, което е в колата изобщо не ме предупреди и трябваше да укажа в настройките изрично, че имам винетка за БГ.

(2019-01-02, 17:18:28)login63 написа:  В новата версия има един много дразнещ бутон който излиза върху колата по средата в долния край - "Информация за колата", и не може да се махне. Маркирал съм вече, че е личен автомобил а и ползвам навигацията от мултимедия в колата, нямам нужда от него. Някой знае ли как се маха?

При мен се маха единствено, когато му зададеш някаква дестинация - иначе си седи, ако не рутира.
[-] 1 потребител изказва благодарност на prascho за това мнение:
  • login63
Цитирай

Да попитам има ли вече някакво решение, за махането на този дразнещ надпис "Информация за колата" ??????
Цитирай

Минах милион точки Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на AntonGalabov за това мнение:
  • IoPetrov, sapiora
Цитирай

(2019-06-21, 20:34:38)bulgaran написа:  Да попитам има ли вече някакво решение, за махането на този дразнещ надпис "Информация за колата" ??????

Респект!

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Здравейте,

Пускам навигацията, работи без проблем и ако спра някъде да пия кафе, примерно 15 минути не се движа с колата, навигацията се самоизключва сама. Или пък се кача до вкъщи, пия вода и се върна, резултатът е същия.
Заключил съм го като приложение, т.е. да не се изключва, но въпреки това го прави този номер.

Какво мога да направя по въпроса?

Поздрави

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Това го прави за да пести енергия . Аз карам такси и при всяко спиране за малко се гаси. Това МНОГО МЕ дразни. Всички опции за пестене на енергия са изключени. Но въпреки това. Sad Bu
[-] 1 потребител изказва благодарност на AntonGalabov за това мнение:
  • IoPetrov
Цитирай

(2019-09-20, 02:29:44)AntonGalabov написа:  Това го прави за да пести енергия . Аз карам такси и при всяко спиране за малко се гаси. Това МНОГО МЕ дразни. Всички опции за пестене на енергия са изключени. Но въпреки това. Sad Bu

Да, вчера четох в англоезичен форум за това, от уейз отговарят, че иначе точело батерията и хората щели да се откажат да го ползват. Ами сложи една настройка да изключва или да не изключва, мамка му.

Не знам дали няма програма, която да го включва автоматично, когато гпс-ът засече, че се раздвижваш.

(2019-09-20, 02:29:44)AntonGalabov написа:  Това го прави за да пести енергия . Аз карам такси и при всяко спиране за малко се гаси. Това МНОГО МЕ дразни. Всички опции за пестене на енергия са изключени. Но въпреки това. Sad Bu

Здравей отново. Питах в съседен подфорум и колега се отзова със страхотно предложение - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=97910&pid=1581736#pid1581736

И
нсталирах го, настроих и като тръгна от работа ще пробвам дали ще я включи автоматично.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай

Греда. Не само не стартира при заключен екран, ами като работи, след висене в задръстване се самоизключва. За да стартира, трябва да отключа екрана, тогава се стартира. И като повисиш в задръстванията на България или Раковска, се самоизключва.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)