Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT] за LG Optimus L3
#1

Всичко което правите е на ваша отговорност. Не отговарям за повредени телефони.

Метода работи само на LG Optimus L3 E400.

1. Свалете си USB drivers от тук.
2. Разархивирайте и ги инсталирайте.
3. За Windows свалете този файл
за Linux свалете този файл.
4. Разархивирайте файла. Свържете телефона към USB (като USB Debugging трябва да е пуснато).
5. Свлаете SuperOneClick1.7 Разархивирайте го. От папката за LG OptimusL3 root копирайте SuperUser.apk и го поставете в папката на SuperOneClick1.7, като заместите файла който е там.
6. Стартирайте SuperOneClick. Горе вдясно в програмата задължително изберете rageagainstthecage и чак тогава натиснете ROOT

Ако имате всички инсталирани драйвери, след 30 секунди ще имате root-нат телефон.


7. Трябва да имате вече икона super user в листа с всички програми. Отворете го и от опциите му дайте update и allow като попита за access.


Тема в xda

Благодарности на y2k и olimpiya за обновяването на това ръководство! :bow:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

запазено

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Как мога да го ънруутна?
Цитирай
#4

Skat3ra98 написа:Как мога да го ънруутна?
Най-сигорния начин, че ще се премахне всичко от рута е флашването на ново с заводски фърмуер. Това може да стане с програмата LG mobile Update tool и Windows enabler. Ако до сега си ъпдейтвал софтуера през компютъра значи имаш инсталирани драйвери, ако не ги инсталирай, могат да се свалят през програмата за ъпдейт. Пускаш windows enabler, ще се покаже долу до часовника, цъкаш в-ху него и ще изпише "On" на телефона слагаш отметка на USB отстраняване на грешки и на никога да не заспива по време на зареждане. Свръзваш го с компютъра без да даваш опцията за копиране на файлове. Отваряш lg mobile update tool и го пускаш да провери за ъпдейт. Ако си с последна версия ще изпише, че си с последна и бутона "Update"(Обнови) ще стои като не активен, но всъщност е активен. Натискаш го и се молиш да ти презапише софта без проблеми и загуба на данни! Аз обаче не бих правил тази гимнастика ако не се налага да го пращам за ремонт и бих деинсталирал super user с някоя програма за деинсталиране на системни приожения, като тази например https://play.google.com/store/apps/details?id=ccc71.pmw


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

Благодаря,yспешно я деинсталирах ! Wink
Цитирай
#6

А колко време отнема роотването защото чаках половин час

PMP5780D RooTeD
Цитирай
#7

zSlayer21 написа:А колко време отнема роотването защото чаках половин час
Колега , на мен ми бяха нужни точно 30 секунди .. рестартира се 3 пъти изписва ти "Root Complete! Rebooting Device" и си готов Wink

LG Optimus L3 \ L5 \ L7
Цитирай
#8

Абе нещо не ми се получава рутването...В смисъл то е елементарно но сега сложих последната версия софтуер за L3 и не става.Всичко си минава с рестартите и т.н. но накрая няма икона super user =( Как да сложа стара версия на софтуера сега?

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#9

Смених софтуера с по-стар и пак не става...Правил съм успешен рут преди това но сега не ще...Възможно ли е да са направили нещо от LG?

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#10

Пробвай това:
1. Изтрий всички LG-Driver
2. Преинсталирайте LG USB-Driver
3. Активиране на USB Debbuging и свържи телефона с компютъра.
4. Свали LG_Spectrum_and_E400_Root-Account-Activation_Windows разархивирай сваления архив в LG_Spectrum_and_E400_Root-Account-Activation_Wind
5. Стартирай run.bat файла.
Взето от Тук
И не поствай по 2 последователни мнения, използвай бутон Редакция.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#11

Направих всичко но пак без успех :wall: Помогнете моля!Тоя телефона без root е нищо... Sad

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#12

Здравейте, и при мен нищо! Sad като пусна tun.bat ми изписва "daemon not running. starting it now * / daemon started successfully *"
колко време след този надпис трябва да има някакво събитие?
има ли нещо, което пропускам?
Цитирай
#13

Здравейте някой може ли да ми каже какъв USBDriver да си изтегля който ще тръгне на Win7 32-bita за да си рутна телефона??
Цитирай
#14

с руутването губим ли гаранцията на телефона

SONY XPERIA M2 ANDROID 4.3
Цитирай
#15

Да, но можеш после и да го unroot-неш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#16

Дайте някакви идеи, какво мога да направя след като го рутнах? Направих големите системни приложения user apps с линк ту сд, като преди това деинсталирах ъпдейтите, и те заминаха във вътрешната памет. Има ли начин да мога да ги местя и на физическата SD карта? Вече имам 55 мб свободна на системната.
Цитирай
#17

Тук се обсъждa сaми Root, a няколко теми по-нaдолу е товa което ти трябвa
https://www.androidbg.com/forum/topic444...00-l3.html


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#18

колеги моляви помогнете като пусна програмата да руутне телефона ми исписва това http://alfa.kachi-snimka.info/images-201...08316f.jpg
Цитирай
#19

Аз имам един глупав въпрос. По гореспоменатите начини за рутване биха ли помогнали за LG Optimus L3 E405? Уж се води същият, само че с две сим карти..
П.П.: Пробвах, (на моя отговорност Smile ) но не се получи. Опитах с SuperOneClick, ужким се рутна, а SuperUser не ще да се отваря. Ха де?!
Цитирай
#20

Root-ването перфектно инсталирах го перфектно но не мога да разбера само защо на моменти се исключва когато давам ON-OFF на Wi-Fi? После не се стартира и ми искарва само една черно бяла батерия!!! На какво се далжи това?. Сложил сам си 4.0.4 има ли по нова версия ? И как се казва тази версия на ANDROID? Мерси предварително.

AllView A4all - 2.3.6 unrooted
Цитирай
#21

Много интересно.. Руутнах го 2 пъти по горе-описания начин, но SuperUser никъде не излиза.. Пробвах дори с SuperOneClick .. и нищо.. откъде да го издокарам SuperUser-a ???



[Изображение: 2a399e7bf7928715e773b3abd020ad5a.jpg]
Цитирай
#22

qtoo941 написа:Много интересно.. Руутнах го 2 пъти по горе-описания начин, но SuperUser никъде не излиза.. Пробвах дори с SuperOneClick .. и нищо.. откъде да го издокарам SuperUser-a ???



[Изображение: 2a399e7bf7928715e773b3abd020ad5a.jpg]
Изтегли си го от маркета Big Grin (но мисля, че това не е решението на твоя проблем)

>> Huawei P8, Razer phone 1, Razer phone 2, Asus ROG phone 2 <<
Цитирай
#23

Пробвах, и след това като изтегля ROM Manager, програмата не намира супер юзъра -.- Трябва да се появи след руут от ПС-то
Цитирай
#24

И при мен е същият проблем и немога да си го обесня това нещо
Цитирай
#25

Руут-ването за Е400 е елементарно и то по начина,който показва колегата. много е важно да си пуснете да е включен USB-DEBUGGING(USB отстраняване на грешки) намира се в Настройки/Приложения/ Разработка..... Включете го и няма начин да не го Руут-нете. Гаранцията наистина се губи и ако искате да си сложите оригиналния софтуер си сложете версия V10k. Скоро имах проблем с телефона и само тази версия ми прие незнам и не мога да си го обясня защо. Наи лесния начин е да си истеглите KDZ Firmware Update EN и от там да си преинсталирате телефона. Бързо и лесно . пробвах над 6 различни версий и единствено ми прие V10k. Надявам се да съм помогнал.
Android Android Android Android Android Android Android Android Android Android
П.С. НЕ ЪПДЕЙТВАИТЕ ТЕЛЕФОНА АКО СТЕ ГО РУУТНАЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКА!!!!!!!!!!!!
:coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee: :coffee:

AllView A4all - 2.3.6 unrooted
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)