Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Предложения за сайта и за форума
#1

Здравейте,
не зная дали има тема за това я пускам сега.
Имам няколко предложения за сайта а и за форума.
Първо искам да кажа браво Smile че има хора който влизат Smile)) и браво за новия зелен облик на сайта доста повече ми харесва надявам се и форума да стане зелен и да се махнат линковете към wiki и етц ако сте решили да не се ползват макар че според мен точно там е мястото да се пишат неща като : как се роотва desire и разни такива... не зная защо никой не ползва wiki-то ... доста по добре е тъй като и други хора могат да добавят после но както и да е.
та предложенията ми са:
- да се ползва wiki-то като се пишат статии в форума само да се слагат линкове към статиите.
- да се пуснат коментари на главната страница... винаги ме е дразнило и на iphone-bulgaria и на bgiphone че няма коментари на главната страница. Ако няма физическа възможност да се направят, то автоматично да се пуска линк и в форума свързан с новината където да се пишат коментарите а от главната страница да има нещо като "прочети още" което да води към форума ( от тук идва и раздел Новини в форума а не Андроид ОС Новини ... тъй като може да не са свързани с ОС-а а с нов телефон например. )
- да се сложи начин всеки да може да събмитва новина на главната страница.
Адски глупаво е само админите да слагат новина, тъй като това значи по 2 новини на месец... всички знаем и другиа сайт на андроид за българи където излизат доста повече новини и ако не искате така да се каже този да залезе трябва да се инвестира в начин който да кара потребителите да го посещават а новините са точно това. ( супер е че има RSS за главната страница )
- към предната точка може да се сложи само потвърждаване от модератор т.е. всеки като събмитне новина да не се появява докато не се потвърди както е на linux-bg.org например.

Ами това е горе доло с 2 думи
Новини от всеки, коментари към новините, използване на WIKI както се предполага.
Цитирай
Аксесоари
#2

Харесва ми предложението ти.

HTC One
Цитирай
#3

JOKe написа:...надявам се и форума да стане зелен...

Само с това не съм съгласен, точно цвета е една от характеристиките определящи идентичността на този форум (иначе казано, двата бг андроид форума са известни като "червения" и "зеления"). Как ще ги различават хората като са зелени и двата Big Grin
За другите идеи те подкрепям.

П.П. Като левскар направо ме боли сърцето да защитавам червения цвят. Дали няма възможност този форум да посинее малко Wink

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#4

На мен пък форума ми е син Wink
По скоро, ако има шанс линковете да се отварят в нова страница, че се забравям за десен клик. Rolleyes

Mобифонъ -> Siemens C55 -> Siemens M55 -> Siemens S65 -> HTC Legend -> HTC EVO 3D
Стари Видри
Цитирай
#5

DoubleTrouble написа:На мен пък форума ми е син Wink

То това синьо е много дразнещо честно казано. Аз си карам с червеното Wink

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#6

DoubleTrouble написа:По скоро, ако има шанс линковете да се отварят в нова страница, че се забравям за десен клик. Rolleyes
Подкрепям!

Galaxy Nexus > Huawei p8 Lie > Lenovo K6 Note
Цитирай
#7

хахахаха черния и червения това е добро :Д хахахах оки и мен ме кефи да си е червен просто не изглежда като част от сайта.
Цитирай
#8

Lalito написа:
DoubleTrouble написа:По скоро, ако има шанс линковете да се отварят в нова страница, че се забравям за десен клик. Rolleyes
Подкрепям!
При всяко отваряне на някой линк си казвах "дай да пиша едно лс на някой от админ , да му предложа"...ей тази почивка , ей това море акъла ми е взел Big Grin Big Grin Cool

Sony Xperia Z2
Цитирай
#9

Харесва ми преложението. Ето как изглежда форума, когато не съм се вписал. И също, ако тук има фенове на спама, може да направим един чат Rolleyes
п.с. напоследък, като отворя форума и не съм вписан... всеки път трябва да цъкам ВХОД. :|
Цитирай
#10

и на мен ми харесват идеяите, без това страниците да се отварят в нов прозорец/таб, не е нормално, и има такава опция в лисицата, в хроман е помня...

част от моите приложения и проекти -> http://androidparanoid.eu/
Цитирай
#11

DoubleTrouble написа:На мен пък форума ми е син Wink
По скоро, ако има шанс линковете да се отварят в нова страница, че се забравям за десен клик. Rolleyes

Натискай скролера и ще се отвори в нов таб Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Ant0n написа:Харесва ми преложението. Ето как изглежда форума, когато не съм се вписал. И също, ако тук има фенове на спама, може да направим един чат Rolleyes
п.с. напоследък, като отворя форума и не съм вписан... всеки път трябва да цъкам ВХОД. :|
И аз съм така. Браузъра ме логва автоматично в https://www.androidbg.com/forum/ но не и в https://www.androidbg.com/. Все ме домързява да си го оправя..
Цитирай
#13

На мен си ми харесва червеничкото във форума,но сега гледам дроидчето,което се появява горе в браузера нещо позеленя-да не ми пипате червеничкото,ей,че ще ставаме на кълбета Wink
А и така става като другия форум,много еднотипно!По-добре всеки да може да избира от няколко теми,ако иска,но стандартната да си остане така,аз например така обяснявам за форума като не трябва да давам линкове на някои места-в гугъл и червения форум,това си му е идентичността!

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
#14

ЕЕЕ върнете червеничкото дроидче за иконката във favorites... :mad:

Sony Xperia Z2
Цитирай
#15

JOKe написа:Здравейте,
не зная дали има тема за това я пускам сега.
Имам няколко предложения за сайта а и за форума.
Първо искам да кажа браво Smile че има хора който влизат Smile)) и браво за новия зелен облик на сайта доста повече ми харесва надявам се и форума да стане зелен и да се махнат линковете към wiki и етц ако сте решили да не се ползват макар че според мен точно там е мястото да се пишат неща като : как се роотва desire и разни такива... не зная защо никой не ползва wiki-то ... доста по добре е тъй като и други хора могат да добавят после но както и да е.
та предложенията ми са:
- да се ползва wiki-то като се пишат статии в форума само да се слагат линкове към статиите.
- да се пуснат коментари на главната страница... винаги ме е дразнило и на iphone-bulgaria и на bgiphone че няма коментари на главната страница. Ако няма физическа възможност да се направят, то автоматично да се пуска линк и в форума свързан с новината където да се пишат коментарите а от главната страница да има нещо като "прочети още" което да води към форума ( от тук идва и раздел Новини в форума а не Андроид ОС Новини ... тъй като може да не са свързани с ОС-а а с нов телефон например. )
- да се сложи начин всеки да може да събмитва новина на главната страница.
Адски глупаво е само админите да слагат новина, тъй като това значи по 2 новини на месец... всички знаем и другиа сайт на андроид за българи където излизат доста повече новини и ако не искате така да се каже този да залезе трябва да се инвестира в начин който да кара потребителите да го посещават а новините са точно това. ( супер е че има RSS за главната страница )
- към предната точка може да се сложи само потвърждаване от модератор т.е. всеки като събмитне новина да не се появява докато не се потвърди както е на linux-bg.org например.

Ами това е горе доло с 2 думи
Новини от всеки, коментари към новините, използване на WIKI както се предполага.

Благодаря за предложенията! С повечето съм съгласен и аз но са трудно осъществими.

- Wiki-то е отворено за всеки който желае да поства нещо или да подобри съществуващ текст, но няма много такива желаещи явно. Дори го направих да се логва в него автоматично с потребителското име с което влизате и във форума. Може би повечето хора се затрудняват от начина на форматиране който се използва в wikita-та. Съгласен съм че не е много user-friendly. Възможно решение ще бъде админите да прехвърлят ценни теми в wiki за да може да се редактират и обогатяват от всички.

- На блога имаше дълго време активирани коментари, но почти никой не коментираше там (отгоре на всичко постоянно го налазваха спам ботове). Един от проблемите е че за блога трябва да се регистрира човек повторно и няма как да се върже с форума. Аз мисля че ако някой иска да коментира статия в блога, не му е проблем да отвори тема във форума, да сложи линк или да копира текста и да се получи дискусия. Варианта с автоматично отваряне на тема за всяка статия не е подходящ тъй като ще има много празни теми така ако статията не предизвика желание за коментари.

- За желаещите да публикуват статии, не е проблем да им се създаде акаунт. Просто трябва да ми пишат че са с писателски наклонности и ще ги включим към редакторския екип Smile

- Новините за "Android OS" във формуа са точно общи новини за OS. За телефони си има раздел с телефони, където се коментират нови телефони.

- Цветовете на блога, форума и дроидчето както изглежда ще доведат до 3-тата световна война и започвам да се притеснявам. Може форума да си остане червен, след като както изглежда има немалко поддръжници на това. Добрата новина е че цветовете на форума всеки може да си ги сменя от Профила. За дроидчето само ще видим какво ще правим. Всичко ще се нагласи постепенно и с максимални възможности за личен избор - само имайте търпение.

- Линковете не може да започнат в един прекрасен момент да се отварят в нов таб. Левия бутон си е за същия таб, скролера е за нов. Ако променим левия, тези които искат да отварят в същия какво ще правят? Да не говорим през телефон ако се браузва, ще стане една каша от отворени табове а Chrome браузъра примерно доста трудно преминава от един към друг таб.

В момента тези неща се обсъждат от администраторите на сайта и като имаме вече по-ясна представа за различните алтернативи, официално ще пуснем на обсъждане нещата (включително сигурно ще има и опции за гласуване за да може всеки да изрази мнение).
Цитирай
#16

reaper22 написа:
DoubleTrouble написа:На мен пък форума ми е син Wink

То това синьо е много дразнещо честно казано. Аз си карам с червеното Wink

Чак сега видях, че има синьо. Леле колко съм зле. Много е яко синьото. Big Grin Cool

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Domsdey написа:
Ant0n написа:Харесва ми преложението. Ето как изглежда форума, когато не съм се вписал. И също, ако тук има фенове на спама, може да направим един чат Rolleyes
п.с. напоследък, като отворя форума и не съм вписан... всеки път трябва да цъкам ВХОД. :|
И аз съм така. Браузъра ме логва автоматично в https://www.androidbg.com/forum/ но не и в https://www.androidbg.com/. Все ме домързява да си го оправя..
Аз се опитвах да го оправя, но не стана... Sad преди влизах тук, но пък в друг форум беше така... сега обратното
Цитирай
#18

Ant0n написа:
Domsdey написа:
Ant0n написа:Харесва ми преложението. Ето как изглежда форума, когато не съм се вписал. И също, ако тук има фенове на спама, може да направим един чат Rolleyes
п.с. напоследък, като отворя форума и не съм вписан... всеки път трябва да цъкам ВХОД. :|
И аз съм така. Браузъра ме логва автоматично в https://www.androidbg.com/forum/ но не и в https://www.androidbg.com/. Все ме домързява да си го оправя..
Аз се опитвах да го оправя, но не стана... Sad преди влизах тук, но пък в друг форум беше така... сега обратното

Пробелема с логин адресите е оправен. Сега сайта ви задължава да влизате само на www.androidbg.com. Ако сте запаметили паролата за адреса без www в браузъра, я изтрийте и се логнете наново за да се запамети на правилния адрес.
Цитирай
#19

DoubleTrouble написа:На мен пък форума ми е син Wink
По скоро, ако има шанс линковете да се отварят в нова страница, че се забравям за десен клик. Rolleyes
И аз съм ЗА Rolleyes
Цитирай
#20

admin написа:Благодаря за предложенията! С повечето съм съгласен и аз но са трудно осъществими...................................................................
Мерси за отговора Smile

За Wiki-то супер е че всеки може да пише колкото до синтаксиса не е много лош просто това wiki не е много user friendly специално аз лично не съм ползвал безплатно Wiki ползвал сам да кажем това: http://www.atlassian.com/software/confluence/ може би просто повечето хора им се вижда специално това Wiki трудно а не wiki-тата като цяло.

За коментарите и за спама дам явно е проблем някаква CAPTCHA изрудска нямаше ли ? Sad ако няма верно е кофти спама.

За самостоятелна тема за всяка новина дам щом смяташ че ще се появят много празни новини може би си зависи от посещаемостта на Iphone-ските саитове никога нямаше новина без коментари в новината в форума но може.
Цитирай
#21

Аз пък предлагам да има ръчичка за отрицателно гласуване Smile много ми липсва вече Sad

Nexus 5 - Stock 4.4.3, Galaxy Nexus - CM11 4.4.2, iPhone 4S
Цитирай
#22

И аз искам да си върнем отрицателното гласуване и да има още едно нещо в правилата: (пример)
Ако даден потребител ви е помогнал, или сте сметнали поста му за полезен и интересен, начинът да му покажете това е с положителен глас [Изображение: thumbs_up.gif]. Ако мнението е спам, некомпетентно, или по друг начин негативно използвате [Изображение: 2371184T.gif]
За kkazakov е снимката долу.. направих минусчета, да се порадвам виртуално Smile
Цитирай
#23

+1, върнете отрицателното гласуване
Цитирай
#24

Няма да стане Smile

@Wiki: DocuWIKI е възможно най-опростеното вики за работа. Не търсете под вола теле Smile
Хората просто не искат да пишат вътре - това е положението. Ако щете и mediawiki им сложете - все тая, никой няма да пише. Аз лично ползвам всеки ден на работата DocuWIKI и сме документирали 3 години от нашата работа вътре. Преди това естествено сме проверили и продължаваме да проверяваме 1 куп други пренатоварени вики системи. По-опростена от тази все още не сме намерили.
Така, че едва ли вида на вики системата е проблем за хората, все пак си има СИНТАКСИС бутон в който с 5 реда е обяснено всичко.

HTC One
Цитирай
#25

Незнам дали е дискутирано, но мен лично ме дразни, че линковете се отварят в същата страница. Може ли да се направи да ги отваря в нова страница?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)