Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно гаранцията на употребявани телефони
#51

Някой купувал ли е телефон с гаранция към Емаг? Ако се наложи ремонт пращат куриер и т.н , но какво се случва ако гаранцията не е на твое име?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Относно цялата тази дискусия за лизингови договори и собственост ... Разговарял съм лично с представители на Виваком и изрично беше подчертано, че при закупуване на телефон от чуждо лице, което е бизнес клиент (такъв беше и моят случай и затова съм се занимал) т.е взел е телефона от тях чрез бюджет от оператора или на лизинг, отговорност за непогасени вноски се търси ЕДИНСТВЕНО от човека, подписал договора. Не ги интересува къде се намира устройството и кой е неговият нов собственик. Няма да тръгнат да си търсят устройството.

Издава се приемо-предавателен протокол на такива клиенти като няма касов бон, защото те при получаване на устройството не плащат нищо, но след това при първа вноска се издава касов бон, който евентуално може да се приложи към гаранцията, но няма нужда. Иска се единствено протокола и гаранционната карта. Най-вероятно и при другите оператори е сходна ситуацията, предвид че бизнес модела е почти един и същ.

Гаранцията може да се презавери (да се смени името на собственика) в сервиза след направен ремонт в повечето случаи, поне доколкото аз знам.
Цитирай
#53

При операторите няма проблем с гаранциите. Може да се срещне проблем когато се налага замяна на устройството или възстановяване на сума. Как стои въпроса с техноверигите и Емаг? Гаражните магазинчета не ги коментирам изобщо, защото при тях гаранцията почти винаги не я признават.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

(2018-12-30, 10:11:28)rosenirs написа:  При операторите няма проблем с гаранциите. Може да се срещне проблем когато се налага замяна на устройството или възстановяване на сума. Как стои въпроса с техноверигите и Емаг? Гаражните магазинчета не ги коментирам изобщо, защото при тях гаранцията почти винаги не я признават.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Повечето от големите магазини не са "гаражни", а по продажби на телефони минават и операторите заради много по-ниски цени на стоките. Гаранциите от по-известните такива се признават в оторизирани сервизи, защото такива магазини са посредници и имат разрешително от производителите да продават стоката им. За Емаг и подобни трябва да попиташ там, но едва ли ще има проблем.

Изпратено от моят SM-G900FD с помощта на Tapatalk
Цитирай
#55

Колега може да прочетеш тази тема за гаражните онлайн магазини. Даже повечето нямат физически адреси и не са и "гаражни". Опературите и техноверигите (техномаркет, технополис и зора) са най сигурни и освен това присъстват като партньори в сайтовете на Samsung и Huawei. Принципно навсякъде може да ти откажат гаранция дори и от изброените. Най лесно е когато те обвинят, че си мокрил или удрял телефона, но при тях вероятността е минимална. Не споря и не се заяждам, че може и да има и други онлайн магазини които да им обслужват телефоните в официалните сервизи. Писах на Huawei и ще видим след нова година какво ще отговорят. Писал съм и на Емаг за да разбера какео се случва с гаранцията когато е на друго име. Чакам отговор и ще го споделя тук за да бъде полезно за всички. Всеки е свободен да си закупи телефон от където иска. Желая ти весели празници!
Цитирай
#56

От началото на годината имам проблем с моят Самсунг Галакси Уотч 46 мм. След като един път посети сервиз на Теленор и три пъти сервиз на Самсунг заради един и същи проблем. След последното посещение от Самсунг ми издадоха протокол за замяна и оставиха часовника при тях. Представих протокола в Теленор и след двудневно увъртане от служителите им че не са запознати с такава процедура най-накрая успяха да входират тоя протокол в системата си и ми казаха че ще трябва да почакам докато намерят точно същият модел в тези трудни времена на пандемия. Съответно от системата им получих уведомителен СМС че искането ми е входирано и ще бъда уведомен с СМС, когато бъде разгледано и така вече 20 дни. На десетият ден подадох жалба на сайта на КЗП и от там вече десет дни нищо. Въпросът ми е какъв е законовият срок в който Теленор трябва да ми подмени устройството и не трябва ли да ми възстанови сумата платена за него.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#57

@tonus , по закон трябва да имаш заведена рекламация в офис на оператора, а не да си носиш сам телефона в сервиз, защото така сам се цакаш.
След като си занесъл протокола в Теленор, ако те нямат на разположение същия часовник, имаш право НЕЗАБАВНО да си поискаш парите обратно.
Интересно какво му имаше?
Цитирай
#58

Първият път го дадох в Теленор и те го пратиха в София от там го върнаха със заключение че всичко си му е наред а барометъра, алтиметъра и брояча за изкачени етажи не отчитаха нищо. За това го дадох в оторизирания сервиз на Самсунг там два пъти ми смениха долният капак със сензорите по него, но като минеше седмица и проблема пак се появяваше. За това последният път го пратиха в София и от там издадоха протокол за замяна,който в 30 дневен срок да представя в Теленор. А от Теленор се правят на гръмнати все още, за това и подадох жалба в КЗП и се надявам те да си свършат работата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#59

По закон до 1 месец от подаване на рекламацията, тя трябва да бъде затворена(удоволетворена). Удоволетворена е когато ти приемеш отремонтираната вещ, нова заменена такава или сумата, която си платил. Ако в срокът от 1 месец ти се предложи замяна, не можеш да откажеш. Ако обаче замяната не се осъществи и месеца изтече - чак тогава имаш право да искаш връщане на парите. При 3 еднакви гаранционни оплаквания не съм сигурен дали имаш избор между замяна и връщане на парите.
Нещо важно относно гаранциите:
Купувачът има права, определени със закони. Не може търговецът да ограничава тези наши права с някви негови измишльотини, написани някъде, кръстени някакси. Неговите съчинения не могат да отменят или ограничат право, написано в закон.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 1 потребител изказва благодарност на Bavarche за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)