Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

-.¸¸.·´¯ Въпроси / Проблеми / Насоки за Galaxy Note II ¯´·.¸¸. -
#51

Няма никакво значение колко ще зарежда батерията, и дали ще се изтощава докрай, в се пак отдавна не се използват Nimh батерии, лично аз всеки телефон си го зареждам колкото си искам, обикновено всяка вечер като си лягам го включвам в зарядното и така си гарантирам комфорт и спокойствие за целият следващ ден, все пак телефона е създаден да служи на вас а не вие на него.

Oneplus  ваучер припокупка
Аксесоари
#52

Това са отживелици,които се повтарят от неграмотните продавачи по магазините...няма нещо такова,при достигане на 100% батерията спира да се зарежда,просто няма смисъл да стои на зарядното,падне ли с няколко процента за почва отново...Освен това батерията е консуматив,ако успееш да я повредиш за краткия срок на ползване на телефон (аз лично сменям апаратите максимум на година,предполагам,че няма някой,който да не го прави поне на две) една батерия е мисля под 50 лв,при телефон за 1000 все ще успееш да си вземеш нова.

iPhone 12 mini Space Grey
#53

Някъде прочетох, че с Note 2 и приложението Total Recall може да се записват разговорите без проблем. Без да сe включват високоговорители и в същото време да се чуват еднакво силно и ясно двете страни без да е необходим руут и каквито и да е други манипулации по телефона. Вярно ли е това? Просто ми е важна функция и се бях залетял да се връщам към Symbian пак, но ако Note 2 и Total Recall-a решават проблема оставам с Android. Благодаря предварително за отговорите. Надявам се питам на правилното място.
#54

Някой може ли да сподели относно батерията вечер като си легне и като стане, за колко часа колко % му е свалила (в смисъл да не се е ползвал) Smile При мен се получи нещо от рода на 10 часа 5% Smile А като цяло на 1 ден 9 часа 38 мин с не много човъркане, но не и малко... ми е на 44% в момента, а идвам от Айфон и ми се вижда много добре това число.. Според тези които са отдавна с андроид или от 2 3 седмици с ноут моля да споделят наблюденията си, моя е на 2 дена още.. :cheers: Rock Smile
#55

Темата за батериите е дискутирана из целия форум.
Ще се цитирам с малки промени:
vladdark написа:Разхода на енергията е строго индивидуален! Зависи от толкова много променливи, че самото сравнение е неприемливо.

Иначе , да батерията е се държи много по добре от другите смартове, които съм имал.
#56

MisrerMoney@на мен за 10 часа ми беше паднала с 2%!Със 7:35 часа нонстоп в нета около 40 минути разговори,тела ми издържа 1ден и 17 часа!Уникален е,препоръчвам го!Някой ще ми кажи ли как може да си изкарам pop up browsera?И друго,как се прави скрийншот?Благодаря!

Samsung Galaxy Note 2
#57

Note 2 написа:MisrerMoney@на мен за 10 часа ми беше паднала с 2%!Със 7:35 часа нонстоп в нета около 40 минути разговори,тела ми издържа 1ден и 17 часа!Уникален е,препоръчвам го!Някой ще ми кажи ли как може да си изкарам pop up browsera?И друго,как се прави скрийншот?Благодаря!

Скрииншот се прави със С-пен. Натискаш бутона на химикалката и докато е натиснат допираш за секунда-две химикала до екрана. Виж другият ти въпрос за поп-ъп браузъра не го разбрах. Какво означава да го изкараш?

Междувременно и аз имам въпрос-има ли някой който е по-навътре в наименованият на преинсталираните програми, списък с тези който е безопасно да се махнат. Предимно ме интересуват уиджетите, понеже имам 6-7 страници със тях, който почти не ползвам. И да уточня че зная за списъка във XDA форума (който м/у другото е същият като за SGS3, но този списък засега е доста беден.

Samsung Galaxy S7 Edge G9350
#58

Попъп браузера не можеш да го изкараш. Но можеш да го разкараш ако си роотнат Lol
#59

Търсих в нета за Flash player да инсталирам.. Има най-различни варианти, но дават проблеми понякога с браузъра.. насичал... Искам да попитам тук, някой ако си е инсталирал и се държи добре (не прави проблеми) да сподели начина Smile (С Dolphin browser всичко е 6+)
#60

И аз не се изразих правилно за поп ъп браузъра,извинявайте!Значи,исках да кажа как мога да го използвам,смисъл хрома и другия си имат иконки а този няма,каде трябва да вляза за да го ползвам когато ми трябва?Как да го активирамSmile

Samsung Galaxy Note 2
#61

Дал си браузер по подразбиране, за това. Ако изчистиш действията по подразбиране, ще започне пак да те пита кой браузер да ползваш. Тогава ще се появи и попъп. Ако по някога ти се налага да ползваш различни, просто не давай по подразбиране "винаги", а "само ведъж"
#62

MisterMoney вече андроид няма поддръжка от флаш. Има писано по темата, има и описан начин ако все пак ти трябва. Просто си поиграй с търсачката.
#63

vladdark написа:Дал си браузер по подразбиране, за това. Ако изчистиш действията по подразбиране, ще започне пак да те пита кой браузер да ползваш. Тогава ще се появи и попъп. Ако по някога ти се налага да ползваш различни, просто не давай по подразбиране "винаги", а "само ведъж"
Човек това за подразбирането ми е ясно,аз давсм само веднъж,но питам има ли друг начин да използван поп ъп браузъра?Ей сега примерно не искам хром и стоковия а искам поп ъп,как мога да го пусна???!!!

Samsung Galaxy Note 2
#64

Казах ти. Не можеш да го изкараш. Той ще попуп Big Grin само в случаите които ти казах. Не можеш (поне за сега) да изкараш пряк път до него.
#65

vladdark написа:Казах ти. Не можеш да го изкараш. Той ще попуп Big Grin само в случаите които ти казах. Не можеш (поне за сега) да изкараш пряк път до него.
Ето това ме интересуваше.БлагодаряSmile))

Samsung Galaxy Note 2
#66

Колко време ви отнема да си заредите телефона от с адаптера (не усб)? Да кажем от 15 - 20% до 100%? :huh2:

Въпрос 2: http://www.youtube.com/watch?v=m-WhKM06cKQ с коя апликация се прави това? Smile

Въпрос 3: За Бг поддържа ли се гласовата навигация за гугък мапс?
#67

Малко - 1,5-2 часа Smile
MisterMoney написа:Колко време ви отнема да си заредите телефона от с адаптера (не усб)? Да кажем от 15 - 20% до 100%? :huh2:

Phablets and their king - no longer Note-worthy...

#68

Има ли начин да инсталирам проложения на които в гугъл стор пише, че не са съвместими с устройстово от моята държава.. като това например https://play.google.com/store/apps/detai...es.android .. В Айтюнс ставаше като си направя акаунт и сложа държава US и ползвах техния стор.. тук такъв вариянт?
#69

Виж тази тема - https://www.androidbg.com/forum/topic534...store.html

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
#70

Не си ме разбрал приятел Smile Моя маркет си работи... искам да тегля приложения от US маркета.. като CW и Vevo, които ги няма в нашия маркет.. Smile
#71

Имаше една програмка,market enabler,която симулираше,че си в друг регион и на друг оператор,не знам да ли е активно още,ползвала съм я когато не можеше да се купува от България.

iPhone 12 mini Space Grey
#72

Няма я в, четох за начин с руут... а не искам да си руутвам телефона... Жалко, ето един голям минут пред Ейпъл... Пробвах с Прокси сървър от браузера и така влизам в US маркета, но като дам Изтегли устройстовото ми стои сиво и не мога да го избера.. пише пак.. устройстовото от вашата държава не може да инсталира това проложение...


Въпрос: Значи Sync-вам S note бележка с гугъл докс, и всичко е окей, веднага отива в гугъл драйв... Обаче не може да се отваря.... някакъв smb файл е разширението.. Как да го отворя това чуди? С Айфона беше 1000 пъти по-лесно.. Сами си качваше всяка нова Бележка в гугъл.. И се отваряха както си отварям мейла..
#73

Свали си приложението от Blackmart

Samsung Galaxy S7 edge + Asus ZenWatch
#74

Имам го от една седмица, и на мен ми заби веднъж но тогава му базиках яко настройките на началния екран, триех и слагах апликации и прочие, да кажем че му прощавам за това. Но има едно нещо което адски ме дразни и това е неточната реакция на писалката. На места по екрана реагира както трябва, на места реагира с поне 2-3мм в страни от точката на допир което я прави неизползваема за писане, рисуване и прочие, т.е. точно най-голямата глезотия на телефона все едно я нямам... Другото което ме безпокои е батерията, имам чувството че времетраенето на заряда някак не отговаря на ширещите се мнения по форумите че държи по 2-3 дни с нормална употреба (губи около 10 % заряд на час активна работа), и не знам дали има някакъв проблем, дали е от настройките, и дали аз не съм я преебал с няколкото първоначални пълни цикли разреждане-зареждане (не трябвало да се прави така с новите батерии). Третото нещо смущаващо съня ми е скоростта на сърфиране. Абонат съм на Глобул, сърфирам чрез 3G мрежата им на максимална скорост, но някак телефона се бави със зареждането на страниците, а от време на време направо си изписва че няма връзка (и то в центъра на София :confused: :wall: ) особено когато пътувам с транспорт... Та така, споделих и аз моите терзания с новата си придобивка, както се казва нов телефон - нови главоболия Smile
p.s: колкото до Горила стъклото - хвърлете едно око в ютуб-а за краш тестовете с Ноут-а, ще останете доста приятно изненадани от удароустойчивостта му при изпускане, оказва се истински здравеняк! Smile Не като онзи пикльо малкия му братовчед S3, дето като го изпуснеш от една педя дисплея е станал на сол още преди да е стигнал земята... Но това разбира се си има цена - за да бъде толкова як, дисплея е по-мек и съответно по-податлив на надрасквания (все пак този вариант е за предпочитане) докато при малкия е обратното - не остават драскотини дори и от нож, но падне ли на земята... :facepalm:

N_Ch написа:А, забравих да питам - конкретно за писалката някакъв съвет? :unknw:

[box]Хубаво е да се запознаеш и с правилата на форума. Следващите път като забравиш, просто натисни бутона за редакция.[/box]
#75

^^Колега на мен писалйата ми е много точна но от краищата на дисплея има пропуски като пиша.Явно е нещо от сензорите!Иначе и на мен ми пада батерията с 8-10% на час но когато сърфирам из нета!Ако сърфиташ 7-8 часа в нета ще ти и остане време за още два дни нормално ползване с около час два разговори!Аз съм много фоволен от батерията!Относно,че ти се бави при браузването през 3г,това е от нета!

Samsung Galaxy Note 2
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)