Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид mini PC

Здравейте! Искам да си подкарам няколко игри на наскоро придобития MINIX Z64 но вече трети контролер(разни китайски модели) си поръчвам от нета и все половината копчета или функции не работят. Ако има някой който е подкарал някой контролер да сподели какъв модел е и дали има някакви спец. настройки дето съм пропуснал????
Игрите са разни FPS-та и ралита разни. На снукъра с мишката си се справям ОК....
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,
имам следния въпрос относно MK809IV 2G/8GB Quad Core Mini Android PC TV - някой може ли да ми даде съвет как да го флашна? Ето ТУК може да се види какво представлява и какви са спецификациите
Желанието ми за префлашване идва от там, че го взех преди няколко месеца от ebay, но като пристигна се оказа, че има някакъв странен проблем с безжижната мрежа - засича я почти на пълен обхват, но в момента в който се свърже, реално няма нет... като пусна да зарежда някой сайт, след доста минути мислене успява да зареди нещо доста счупено от въпросния сайт - и това понякога. Понякога въобще не пуска нет, понякога пък (в един-два случая е било) работи нормално - има нет, успявал съм дори да сваля нещо от google play и да го инсталирам... Но като цяло определено има проблем с безжечната мрежа и се чудя дали префлашване няма да го оправи. Ресет до фабрични не успя де - изпробвано е. Някой има ли идея?
Цитирай

Аз така с 809 тройката се измъчих . Теглиш си RKBatchTool v1.7.примерно.. намираш читав фирмуер.. 1 стартираш програмата . 2- има едно бутонче за reset под една малка дупчица отстрани. Натискаш го постоянно и тогава включваш USB-то. Програмата засича стика и едно квадратче се оцветява (при мен в зелено) 3 Зарежрдаш IMG файла на рома и с бутон ъпгрейд след това за 3-4мин си с нов ром. Всичко е автоматично. Само че за ромовете си трябва ровене в нета. Аз се принудих да отворя джаджата , на платката пише с коя вресия е от производителя.
Цитирай

Здравейте, нов съм в форума интересувам се от тези приставки за телевизор разгледах доста модели като Chromecast и прозиводните му както и тези mini Андроид PC.Искам за знам кое ще ми свърши работа за miracast на телефона и да подкарам HBO Go което ми е на телефона.Благодаря предварително.
Цитирай

Провери дали HBO Go не можеш да подкараш направо на ТВ Бокс! Аз лично след Kodi не ме вълнува нито HBO нито Netflix...
В такъв случай не ти трябва да ползваш Miracast или подобни, като съответно и няма да се притесняваш за батерията на телефона.
Виж и тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1226555

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай

@vgrig Мерси за отговора! Ще се пробвам. Аз моята джаджа я отворих но по друг повод - из ютуб гледах клипчета за двойката или тройката беше, че просто се премества wi-fi антената (която се държи от една лепенка) по-надалеч от процесора и всички проблеми с безжичните мрежи се оправят... Да ама ядец - аз моето като го отворих нямаше такава антена, предполагам е по някакъв друг начин при четворката с антената.
Та въпроса ми е - като я отворя за версията на кое точно да гледам? Wink
Цитирай

Никой ли не ползва или не е ползвал контролер на android tv box???
Цитирай

Не разбрах какъв контролер.  А на въпроса на Pazzo. Пише на платката V1.3 примерно, това е оригиналния ром от производителя. Поглеждаш номера на радиомодула и почваш ровене в нета. Има ромове всякакви, но повечето не виждат радиото и нямаш wi fi и блутута. За това търсиш за твоя радиочип. Kit-Kat 4.4 си работи доста по-бързо безжичната, но няма софт бутон on/off.  Сложих му аpp от маркета и сега бива...Успех..
Цитирай

(2016-02-10, 05:30:23)vgrig написа:  Не разбрах какъв контролер? 


GAME CONTROLLER
Цитирай

Здравейте! Наскоро ми дойде от Китай един Тв бокс Tronsmart R68 и като цяло съм много доволен от него. Обаче има само цифров оптичен изход за звука, а на мен ми е необходим аналогов изход. Та в тая връзка и въпроса ми - ако включа външна звукова карта в USB-то, има едни такива съвсем евтини, с изход на ляв и десен канал и вход микрофон, дали ще си намери драйвер в андроида (Lolipop 5.1) или няма шанс да я разпознае? Ако някой е пробвал, нека сподели. Става въпрос примерно за такава зв. карта - http://www.aliexpress.com/item/7-1-Chann...2176855.ht
Цитирай

Нямам опит с такава джаджа но ми се струва малко вероятно да има драйвери. Защо не потърсиш HDMI кабел с аудио изход. Нещо подобно
Цитирай

Благодаря на I_zarev за идеята, ама няма да стане, това е кабел HDMI - DVI с допълнителен чифт интегриран в кабела, който завършва на 3,5 мм жакчета от двата края. Иначе HDMI кабела си води звук до телевизора, но ... цифров звук, така го използвам в момента, но все пак звука от говорителите на телевизора е ... абе горе-долу ... става. А иначе остава и варианта да използвам изхода за слушалки на телевизора.
Цитирай

То има и разни HDMI преобразователи, но цената обезсмисля начинанието. Иначе, това с TV-то си е добре. Едва ли ще получиш по-добър звук от USB картата.
Цитирай

1. В опциий на програмиста на Тв бох трябва да имаш опция
Маршрут на аудио през Usb √.
2. Както каза през слушалките на тв (аз съм вклюил така)
но на тв имам и опция, изхода да не спира колоните на тв, разгледай твоя тв за такъв вариянт.
Ако тв ти е лж дори и по стар модел от инжинерното меню трябва да преместиш стойностите на headphone от-0 на 1.
Цитирай

SOLO_7777777, благодаря, намерих "маршрут на аудио през USB" и го маркирах. Остава да поръчам една карта и да пробвам, като има резултат - ще напиша. А на телевизора ("Sharp" е) нямам опция да не прекъсват говорителите и това е основното неудобство.
Цитирай

Tronsmart R68G работи с USB звукова карта. С включването и си пренасочва изход звук през нея и отменя звука през HDMI. Но трябва да се има предвид, че тези карти (моята е една синичка, прозрачна, струва около 4лв.) нямат разделителни кондензатори в изходите, което не е добре защото излиза 2.5Vпостоянно напрежение в двата канала. Китайците са им предвидили място, но са ги спестили и са им окъсили контактните площадки. Отворих я, изчегъртах окъсяването и сложих по един електролитен кондензатор 220uF, 6.3V. Иначе и без тях си работи, но ако се включат слушалки, са леко застрашени от постоянното напрежение и се получават страшни пуканки при включването им. Ако се подава сигнала към вход на усилвател - няма страшно, защото вх. на усилвателите винаги са разделени с кондензатори.
Цитирай

Здравейте,
Купих си MXIII Thornsmart и всичко си ми работи и съм доволен, но имам един проблем, че не успях да си го накарам да показва телефона ми. В смисъл, тази функция която ти показва това което правиш на телефона на телевизора. Не знам как се казва точно. Миракаст ли е? Не съм сигурен. Пробвах различни програми от гугъл магазина. Или не се свързват или не го правят. Имам една в момента, която се свързва, RemoteMe, май се казва и с нея телефона ми става дистанционно. Можеш да пишеш, да го ползваш като мишка, като тъчскриин. Обаче екрана на телефона си остава черен и не виждам какво натискам, когато го ползвам като тъчскрийн. Не знам дали ме разбрахте... Моля, който има опит да споедели!
Поздрави!
Цитирай

Ако искаш да предаваш екрана от тела на бох си имаш вградено приложение,екран за предаване,или може да е преведено по различЕн начин при теб.
Ако искаш дистанционно съЩо на бох имаш приложение отваряш го сканираш QR кода теглиш апк на тела и готово.
Цитирай

(2016-04-20, 13:00:01)SOLO_7777777 написа:  Ако искаш да предаваш екрана от тела на бох си имаш вградено приложение,екран за предаване,или може да е преведено по различЕн начин при теб.
Ако искаш дистанционно съЩо на бох имаш приложение отваряш го сканираш QR кода теглиш апк на тела и готово.

Снощи търсих из бокса, обаче не можах да я разпозная тази програма. Между другото телефона ми е Lenovo p1m, който за съжаление не поддържа(поне без рут) Miracast протокола(функцията), а в бокса имам тази програма. Което от своя страна идва да ми подскаже, че май проблема не е в моя телевизор. Smile, а телефон. Не знам дали съм прав, но ще попрочета тук там за да видя дали рута ще реши проблема.
Цитирай

Моите устройства са други и вървят без проблем,но съм тествал опцията от любопитство.
Каквото имам да пускам си го пускам направо от бох,а оригинално дистанционно не използвам,мишка или айр маус RKM-705 е много удобно.
Цитирай

А това дали ще върши работа, вече го поръчах на своя глава пък каквото излезе, поне и паричките му са добри:
http://www.ebay.com/itm/162011584416?_tr...EBIDX%3AIT
дето се вика "за 5 лева петел за 5 лева пее"
Цитирай

Недейте се набутва със стари модели хора. Занимавам се с внос и продажба на такива джажди и трябва да кажа ,че колкото е по-ново е по-добро . Андроид 6 има супер цветове,стабилен е .Андроид 5 също вече е достатъчно стабилен и софт достатъчно. До момента Амлогиците пеят с 4к и всякакво видео ,пускам и даже линукс и летят. Кеф ти Айпитиви,кеф ти филми,кеф ти сериали. Новият Амлогик с912 е повече от достатъчен за игри,особено ако модела с метална кутия.Закачате му контролер,доста добри заглавия има да се играят и да ти е кеф на голям екран.
Цитирай

Е от 10,06 до 07,10 има 4 месеца, тия техники остаряват от ден до пладне, аз вече си купих следващ модел, все пак благодаря ти за навременното мнениеSad((

Най скъпите играчки са на мъжете!!!
Цитирай

Дано да си доволен от избора си .А как остаряват е друга работа,зависи как се подържат от фирмата производител. От бокс до бокс има разлика,от производител до производител също. Неслучайно едни модели се разждат и умират с един софтуер,а други поне година се подържат и бъговете се изчистват,а че си дал 20 лв отгоре..струва си! Всеки си има представа както да очаква и като това ,което си купил го покрива супер.Ако не-чети повече ,интересувай се повече и не слагай всички под общ знаменател.
Цитирай

Не мога да ти разбера намека, какви всички под общ знаменател, какви 5 лева изобщо не вдявам.
Аз просто ти казвам че мнението което даваш след 4 месеца вече не е актуално. Да не би да искаш да кажеш че при следващата покупка на такава джаджа да се допитам до теб или направо ти да ми я продадеш. С удоволствие бих се възползвал стига периода за отговор да е поне един а не 4-5 месеца както беше в предишния пост че аз обичам "една мента на момента"
И за последно ако може пиши малко по граматично изгладено, че и аз да съкратя периода за отговор докато го осмисляSmile

Най скъпите играчки са на мъжете!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)