Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид mini PC

Каквото искаш мисли, за да сме на едно ниво в спора мини през поне няколко кутийки за да си подготвен.И щом бързаш с отговора пиши на лични. Не искам да ти продавам или подарявам нищо ,не влизаш в творческите ми планове -достатъчно хора ме познават какво мога и умея и на колко хора съм помогнал. Иронията не ти отива ,а и на форума не отива да спамим! Точка,като искаш нещо да ми кажеш на лични ,така може и да вденеш!
Цитирай
Аксесоари

Колега @armagani аз не оспорвам твоите знания по подобни джаджи, никъде не съм казал че не разбираш, въпроса беше че много закъсня със съвета който ми даде и сигурно бих се възползвал ако беше по на време даден и сега този дебат нямаше да го водим.
Но щом толкова си се засегнал мога да ти кажа едно извинявай а пък съвети ще търся от други колеги че ти нещо погрешно тълкуваш моите изказвания...

Най скъпите играчки са на мъжете!!!
Цитирай

Здравейте,искам да взема едно такова Android 4.0 Mini PC MK802http://www.laptopmag.com/reviews/mini-pc...40-mini-pc защото са евтини и да го бодна на тв-то за да гледам ютюб примерно.Някой ако го е ползвал може ли да каже дали плейва 1080р от ютюб и изобщо върши ли работа,лагва ли много ?

 Samsung Galaxy Note III SM-N9005  R✪✪T ADATA 32GB microSD HC UHS-I class 10  Android LP 5.0(QS-N9005-LP-XXUGBPB1)   
Цитирай

Здравейте , имам един сериозен проблем с моя MiniM8S , изведнъж ми спря дистанционното , пробвах го на друг тв бокс и там върви а при мен не . Вече съм със безжична мишка но не мога да увелича говора на тв бокса и е голям проблем защото сам се е намалил до минимум. Пробвах няколко вида приложения за дистанционно от смартфона но не могат да се свържат с бокса и вече не ми идва на акъла какво друго да пробвам .
Цитирай

Здравейте, за проблема с дистанционното на mini m8s има няколко решения:
1. С мишката като отидеш в настройки би трябвало да можеш да си увеличиш звука.
2. Приложението Smart iRemote от магазина работи перфектно на този тв бокс. Условията са няколко: Да са в една мрежа тв бокса и телефона и да въведеш ръчно IP адреса на тв бокса в приложението на телефона(при мен автоматично не можа да го открие). И в настройките на тв бокса имаше меню за разрешаване на дистанционно управление. Изпробвано е работи отлично на вс. боксове с процесор на Amlogic.
3. Ако нямаш хардуерен проблем и бокса е рутнат може да се пробва да се смени един файл, мисля че се казваше remote.conf в който са записани кодовете излъчвани от дистанционното.

Аз не го използвам въобще(фабричното дистанционно). Много е неудобно за мен. Мишката която използвам, има бутони за регулиране на звука. Купих си я от ибей за около 12лв. Много е удобна.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

Друг вариант ти е въздушна мишка .Приложението ,което работи добре се среща и като Amlogic remote,само трябва да пуснеш от настройките и да сте в една мрежа. Честно казано не съм срещал досега такъв проблем с тоя модел ,освен ако нещо не си омазал софтуерно.
Цитирай

Или да вземеш този комплект от безжична клавиатура и мишка: http://www.technomarket.bg/klaviatura/ca...g-09153267


Цитирай

Опитай с натиснат ляв бутон на мишката да изтеглиш от долната част на екрана към горната,при мен това вади допълнителни бутони,включително и тези за звука!

Redmi Note 9 Pro
Цитирай

Мда, при мен вади, но от горната част(за звука).


Цитирай

(2017-01-15, 10:58:22)armagani написа:  Друг вариант ти е въздушна мишка .Приложението ,което работи добре се среща и като  Amlogic remote,само трябва да пуснеш от настройките и да сте в една мрежа. Честно казано не съм срещал досега такъв проблем с тоя модел ,освен ако нещо не си омазал софтуерно.

Днес взех един тв бокс и искам да подкарам това приложение но нищо не става от 50 опита по едно време се свърза с телефона но после пак не можеше.Пуснал съм ремоте от бокса в една мрежа са и пак нищо, писах ИП адреса нищо.В рутера ИП адреса е един а в бокса като отида на мрежа е друг.Моля за помощ,за сега не искам да взимам клавиатура да ми се подмята само без да е ползвам често.Бокса е Sunvell T95X Amlogic S905X
Цитирай

Здравей колега, нещо се бъркаш. IP адреса няма начин да е един в рутера и друг в тв бокса - трябва да е еднакъв на двете места.
За да остава адреса без промяна при всяко конектване, в рутера трбва да резервираш за MAC адреса на тв бокса определен IP адрес. Така при всяко вкл. на тв бокса, IP адреса който му задава рутера ще е един и същ. В общия случай пътя е следния в менюто на рутера: DHCP =>Adress reservation.

P.P. В менюто на рутера има много IP адреси и ако нямаш опит може лесно да ги объркаш. Верен трябва да е този, който виждаш в ТВ бокса.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

И аз така знам за ИП,може би защото рутера дефакто ми е едно екстендърче на мрежата.Както и да е колега ми прати правилното приложение и вече всичко е наред.Благодатя за помоща на всички.
Цитирай

Най-после добър тв стик https://www.youtube.com/watch?v=pds3XwIpmDs.. Отдавна не бях поръчвал но след тестовете на този съм обнадежден. Все пак има 2 юсб което е рядкост,после 912ката си е сериозен чипсет, софтуера е грамотно направен. Да липсва дистанционо и лан порт,което ме дразни ,но като изключиш айпитиви качествено където чат пат накъсва на час ,с другите компресирани видеопотоцисе справя добре. И цената е на нивото на 905х чипсета така че може да е новия хит!
Цитирай

Някой пробвал ли е да си върже стика към тв приемник, примерно към булсат, и да изкара сигнала на монитора? На приемника има букса HDMI към USB на стика, предполагам има такъв преход. Идеята ми е следната: през лятото на къщата си седим отвън, обаче телевизора е отвътре на прозореца и за да чувам говора трябва да усиля яко. А ако го прекарам през стика, говора ще мога да го получа по блуту отвън на някоя блуту колонка. Може би ще трябва някое приложение за да се управлява тв сигнала? Възможнали е тая идея или нещо подеобно да се създаде...

Най скъпите играчки са на мъжете!!!
Цитирай

Ако ТВ-то ти има USB, то тогава тези слушалки ще ти свършат работа.
http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0%A...ESS+2.4GHz


Цитирай

Здравейте колеги, Интересно ми е тези джаджи с Android как се справят с възпроизвеждането на филми, тъй като до скоро имах Ideacentre stick 300 с Bay Trail и филмите, а също и You Tube ги четеше до 1440p без проблеми, но за съжаление се развали, та се чудя по-нататък дали да пробвам такъв stick с Android или да взема от Aliexpress отново с Windows 10 с Cherry Trail и 4GB RAM.
Цитирай

stanchev36, 4к видео върви без проблем на miniPC с 4GB РАМ/ 64 GB . Гледай процесора да е Z8300/8350/8500/8700 , колкото по-голям толкова по-добре.
Малко високи температури държи, но има едни мрежички на вентилационните отвори - като ги махнеш и работната температура пада .
Цитирай

Ок, мерси Значи ще се търси с Cherry Trail. Моето старото беше с z3735F и с него съм подкарвал 4К само с Internet Explorer-a.
Цитирай

Intel e доста производителен ,но архитектурата х86 за Андроид е спорна. 4к е супер оптимизирано за андроид тв боксовете,дори най-скромините рокчипове 3229 възпроизвеждат на 40-50 процента от мощността си 4к с отлично качество. Амлогиците 905 и 912,както и рокчип 3328 са перфектни за тая цел. На всичкото отгоре за Андроид има много по добри програми за гледане и на 4к и на филми и сериали,както и за айпитиви. Да не говорим че добра програма за уин за спиране на реклами няма. Новото ютуб за андроид спокойно се справя с 4к ,не е нужно да го правиш през браузър...Да ти кажа Beelink Cherry treaila с 2гб пак страхотно се справя с 4к,но дотам. Има други модели с чери трайл заради драйверите 4к сече-не е само до процесор а до драйвери производител и т.н
Цитирай

Тъй като все още се чудя какво да взема се чудя дали да не пробвам това:
https://www.aliexpress.com/item/GPD-Win-...34454120f8
Като замяна на старият ми Ideacentre Stick 300. Мога да го ползвам като мини лаптопче, а има и HDMI и процесора има по-добра поддръжка на 4K.
Цитирай

Колега, за тази цена (ако правилно съм видял - 375USD) не е ли по изгодно да си вземеш един лаптоп с гаранция от БГ? Пак зависи за какво ще ти трябва. Ако ще го ползваш като тв бокс, по-добрия избор е един Minix U1 или друг със същия процесор S905 Amlogic(мисля че цената е около 200лв от китайски сайтове). Само че е под Андроид. Аз използвам подoбен тв бокс от една година. Справя се добре с филми(резолюция до 1080, телевизора ми не позволява повече), Youtube. Даже си тегля торентите с него.

П.П. Не съм ти прочел по-горните мнения. Не мога да кажа как ще се държи с филми с 4К резолюция.

Sony Ericsson Xperia Ray(Root), ASUS MemoPad HD 7, LG G2 mini, Samsung J500F (Root), TV Box Sunvell T95M (Root), Mecool Amlogic S912 Android TV Box (Root), Redmi Note 9 Pro (Root)
Цитирай

Другият вариант е да видя този модел:
https://www.amazon.com/Intel-Corp-BLKSTK...e+stick+m3
Попринцип е с по-добър хардуер, а и излиза по-евтино.Гледам, че и 4K се поддържа, пък и няма OS, така че ако реша мога да сложа Windows, Ubuntu или Android.
Цитирай

Абе тоя стик как си мислиш ще се държи с пасивното си охлаждане. Тия интели както греят ,а ако мислиш че особено линукс се слага лесно и безпроблемно почети по темата. И 8350 интела зависи много от производителя. Един 8350 от Бийлинк е на светлини нива от нонеймки подобни. С него и 4к е кеф да гледаш но съм взимал и едно дуалбут със същия процесор дето даже на фул хд се тормозеше ,а под андроид беше смешка. Ако ти трябва само за филми андроид бокса, даже може ако не искаш хиляди андроидски неща да го направиш линукс бокс,ако знаеш как...Да не мислиш че под уиндоус може да пуснеш хардуерно аудио новите формати ,нали искат лицензи ,а под линукс може. Като цяло първо за уин няма кой знае колко добри хакерски програми за тв и видео,кодито не върви както на линукс,грее много, да не говорим за опастност от вируси,нямаш възможност за истинско дистанционно с гасене и пускане на машината . Под андроид има много и добри хакерски програми,коди върви прилично, подръжката е добра на определени фирми , на добър модел имаш перфектния hdmi-cec за да си упрявляваш кутийката от дистанционното на телевизора. Линукса си е най-стабилен ,но най-труден за конфигуриране ,ако нещо не е плъг анд плей голяма мъка да го пуснеш, коди е най-стабилно там ,вируси йок, достатъчно хакерски програми, е аз лично ползвам олекотен линукс дето бутва за 10 секунди и при 4к дори и с 1гб хвърчи на 20 процента от мощността на ядрата. Всичко зависи дали искаш малка машина за мултимедийни цели или за общо ползване.
Цитирай

Благодаря ти колега за сега се отказах да взимам, тъй като ако реша да поръчвам от амазон си е голям зор с доставките и митата, но попринцип Core m3 като процесор е доста по-бърз от Atom-ите в по-евтините модели. Попринцип не знам как е в моделите на Intel, но на моето старо Lenovo Ideacentre Stick 300 имаше едно малко вентилаторче, което се ползваше за охлаждане на устройството (което всъщност се справяше доста добре със задачата си) и четеше до 1440p без никакъв проблем, а не вярвам този Compute stick с Core m3 да не може да се справи с тази задача.Благодаря ти за мнението все пак.
Цитирай

Stanchev дори и тъпия rockchip 3229 се справя с 2160P,има си хардуерно ускорение.Core-m като цена е в много пъти по скъп като процесор от атомите.От друга страна новите атоми 3450,3455,4200 -appolo lake са доста сполучливи,но сигурно ако искаш заместител на настолна система от по висок клас с някой уговорки това е избора.За нещо закачено на телевизор за да се ползва за мултимедия е неуместно скъпо. Да не говорим че уиндоус и линукс имат подходящи интерфейси за тв. Интел си е интел, не случайно са компания номер 1,но все пак още нямат нещо убийствено добро мачкощо конкуренцията нито сред тв боксовете нито сред телефоните. Надявам се и това да се промени де, примерно Intel nuc са отлично решение ,което промени компактните компютри,но стиковете за сериозна работа с тоя форм фактор засега не ме впечатляват
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)