Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид mini PC

(2017-11-20, 09:52:56)armagani написа:  Stanchev дори и тъпия rockchip 3229 се справя с 2160P,има си хардуерно ускорение.Core-m като цена е в много пъти по скъп като процесор от атомите.От друга страна новите атоми 3450,3455,4200 -appolo lake са доста сполучливи,но сигурно ако искаш заместител на настолна система от по висок клас с някой уговорки това е избора.За нещо закачено на телевизор за да се ползва за мултимедия е неуместно скъпо. Да не говорим че уиндоус и линукс имат подходящи интерфейси за тв. Интел си е интел, не случайно са компания номер 1,но все пак още нямат нещо убийствено добро мачкощо конкуренцията нито сред тв боксовете нито сред телефоните. Надявам се и това да се промени де, примерно Intel nuc са отлично решение ,което промени компактните компютри,но стиковете за сериозна работа с тоя форм фактор засега не ме впечатляват

Благодаря за мнението колега беше ми от полза само ще те помоля нещо, ако имаш възможност или на разположение едно устройсто със Z8300/8350 дали в дадена игра визирам нещо много леко дали мащабира видеокартата коректно, защото на Bay Traila не можеше и беше доста гадно. Нещо като GTA San Andreas например.
Цитирай
Аксесоари

Нямам в наличност такъв модел пък и не съм по игрите,мултимедията ме интересува..ама малко с пасивно охлаждане игри не бих рискувал...
Цитирай

Понеже от два дена си тровя нервите с един Миникс U9 да споделя - не си купувайте този боклук!Понеже доскоро ползвах един Х7 и бях много доволен но понеже беше стар постепенно започнаха да отпадат приложения от поддръжка и накрая се развали реших да си взема новия модел с андроид... голяма грешка.Хардуерно е добър обаче... такъв аматьорски некадърно написан в някое китайско гаражче фърмуер не съм виждал.Половината ми приложения са несъвместими - от частично неработещи до изобщо не тръгващи или бъгващи се след време, проблеми с работата, странни неадекватни решения за нотификатора и бутоните за управление(наслагват се върху картината и пречат а без тях е неудобно), важните настройки скрити в отделно меню тия по подразбиране са идиотски настроени за телефон не за такова устройство.Днес пак му направих формат с надеждата че ще влезе малко в час но не очаквам много.Пълен боклук!

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай

Проблема ти се казва лицензи и извиване на ръцете на Гугъл към производителите. Сложи си безплатния магазин Aptoide и ще видиш как несъвместимите приложения стават съвместими . Има живот и без гугъл ,кеф ти apkmirror,aptoide,apkpure - ако дължиш да те шпионират карай си с плейстора. Виж пък дали моделът ти е с последния фърмуер,някой път ота ъпдейта не се открива NEO U9-H FW007A (20171020) е последният.
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • stiliyan66
Цитирай

(2018-02-17, 12:37:40)avkansazov написа:  странни неадекватни решения за нотификатора и бутоните за управление(наслагват се върху картината и пречат а без тях е неудобно)
Днес пуснаха ъпдейт с който оправиха този проблем, лентите вече се показват нормално отделно.Бъг се водело моля ти се... и докато се ровех във форума за впечатления видях че работели върху 7-ца, това е много добре.Всичко което ми трябваше заработи яд ме е само за HBO Go, проблема е че не мога да се регистрирам стигам до падащото меню за избор на оператор като всеки опит да избера води само до затваряне на менюто и празна лента.Проблема е в самото приложение въпреки че от поддръжката ме убеждаваха че "още не поддържали тв боксове...".Тогава защо вървяха на Х7-цата и старото и новото приложение без проблем не знам?

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай

Някой път е от форсирания пейзаж ,пробвай програмата Set orientation - и дай force landscape .Трябва да го оправи. Програмата на Хбо е за таблети все пак,иначе HBO имат тв версия която не работи в България както виниги . Има вариант да пробваш Коди 18 и добавката за него колкото и да е бета версия само той подържа адаптивен стрийминг засега. Миникс са топ фирма и имат подръжка затова и цената е в пъти по висока ,с обикновена кутийка щеше да видиш ъпдейт и оправяне на бъговете..точно друг пътSmile Бяха номер едно ,сега Зидуто май им взе палмата
Цитирай

Точно на форс съм го настроил защото в началото беше проблем докато разбера защо някои програми тръгват в портретен режим и само това го оправи.Програмата работи дори мога да изкарам менюто с филмите без регистрация просто не ми отчита избора на оператор и затова не мога да направя регистрацията.На X7 си работеше без грешка, на този просто не ще.Същата вечер излезе ъпдейт и на програмата и пак нищо.Една от другите странности е че в браузърите и джимейла мога да скролвам само със стрелките от дистанционното(с А2 лайт съм), ако се опитам да плъзна с курсора маркира текст.Мислех че е от Хрома но и на Операта работи така значи е от миникса.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай

Да, ами явно е от там ,пускал съм Хбо на други устройства без проблеми. Пробвай добавката на Коди има доста добре обяснено как по форумите
Цитирай

Миникса умря... Днес при включване установих че зарежда логото за 10-ина секунди примигва и видео сигнала изчезва въпреки че лампата индикира че е включен.Опитах със задържане на пауър бутона... нищо, опитах с дупката за ресет... при включване на адаптора само ми дава зелен екран вместо логото и пак нищо.Изключих го от мрежата да видя дали няма да се освести от това.Някакви съвети че ми идва и тоя да го изсвяткам в земята и повече да не се занимавам с тия лайна!
П.С. - уф, оправих го.Разрових във форума им и за късмет попаднах на подобен проблем ама пак си беше играчка - теглене, извличане и преименуване на архиви флашки, рестарти и от недоглеждане го върнах на много стара версия та цяла вечер актуализирам.Това нещо ако ми ги прави тези простотии редовно дълго няма да изкара.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай

Като те слушам с какви проблеми се занимваш се радвам че не предлагам повече миникси ,при тая цена тия проблеми трябва да са в миналото. Явно Зиду и Угоос ще им изядат хляба . А андроида си е андроид,докато достигне другите операционни системи по стабилност ще трябва време.Това че ги задмина по леснота на ползване не стига, пък и едно е да върви на процесор за 50 долара ,друго за 5-10. Само ще ти кажа че правих наскоро за клиент система за домашно кино компютър с интегриран процесор интел ,4гб рам ,алумиева малка кутия,ссд всичко ..и да 1080п вървят на 10 процента от процесора,ама 4к ..никаква оптимизация насича-а себестойноста над 300 лв на компа ... а кутийките с андроид ако са добре направени нямат никакви грижи...
Цитирай

Тия дни ми дойдоха 3 модела с 4 гб рам и rockchip 3328. Да,4 гб са новост за света на тв боксовете и ми бяха чудни реалните ползи от многото рам. Да започна с моделите -MX 10 pro, Tanix x28 и H96 MAX- уж еднакви, а дали е така на практика. И МХ 10 и Н96 са зле като софтуер-внезапни увисвания, забивания ,плейбек с дъга на определени тв канали ..Все повече се чуствам измамен от хвалебствените ревюта по дадени сайтове. След намеса на руските хакерски форуми горе долу пооправих нещата ,но и хардуерно не са обмислени добре -излязоха по-рано във времето от Таникса, и явно не са преценени правилните радиатори за охлаждане. Ползвали са ром телефонски -честа практика за бюджетните модели. ТХ28 от друга страна е доста по изгладен,без дразнещи бъгове и с външна антена и дисплей което е рядкост. Забавили са се хората ,но работи добре -дефектите на заводския софтуер от другите ги няма. Реално 4 гб помага за по бързо превключване на програмите при качествени игри, по бързото зареждане на програмите-колкото повече толкова повече. 4 ядрения процесор,не е 8 ядрен 912ка,но за мултимедийни нужди видимо работи по добре от 905х ,а и цветовете са по живички. На всичкото отгоре рокчиповскич плеър за разлика от амлогика се справя с вградените субтитри на сд каналите като хбо-за хд каналите има бъг и не ги дава както трябва. Дано Таникс да го оправят това при следващия ъпдейт. С една дума моделите по средата и като цена и като производителност-912ката все още досега е най-добре ,но 1гб рам повече са си добра екстра стига производителя да си подържа продукта. За съжаление MX10 прилича на печалните на MXQ Pro и като форма и като калпав фърмуер,за съжаление и другия h96 max е така -при това на изравнени цени с Таникса. Та така малко впечатления от първа ръка за 4 гб модели ,че замря темата за тв боксовете ,а моделите са много и хората се объркаха. Да не говорим пък и за капацитети дето обявяват x96 mini за чудото на природата ,дето за цената в Китай на устройството ти дават да гледаш и безплатна телевизия во веки веков .Ами сравнението с тях на рокчип 3228 с 4гб рам ,е като на трабант с фолксваген пасат -но нека всеки направи своя избор-модели много ,ревюта много -платени особено..
Цитирай

Чакам да ми доставят едно Mecool BB2 PRO. Някой има ли такъв бокс и какви са му впечатленията?
Какво трябва да се направи за да се гледат телевизии?
Цитирай

Да споделя и аз, че онзи ден получих един Beelink GT1 с S912 и 3GB рам DDR4. Като цяло съм доволен, няма зависвания и забъгвания като при стария ми Tronsmart R68, и за мултимедийните ми нужди е много добър. Единствения бъг, който открих е, че след няколко часа заспиване му зависва LAN интернета и трябва да се изключи и включи отново LAN кабела. Това го имаше и на Тронсмарта, но там има софтуерен бутон за рестарт на Ethernet връзката, а тука няма и затова ще сложа едно бутонче на LAN кабела от рутера, за по-удобен рестарт. По Wi-Fi няма такова зависване. Иначе грее доста повече от Тронсмарта при същата мултимедийна натовареност, но мисля, че 60 градуса са поносими ... Добре, че не играем игри на него, че тогава сигурно щеше да пържи яйца. Отначало се бях спрял на H96MAX, но цената ме възпря и като гледам забележките на armagani, се радвам, че се спрях на Beelink-а.
Цитирай

Днес на ред за тестове са моделите с hisilicon v200 на Himedia Q30 и Q5 pro. Първи впечатления отлични алуминиеви корпуси,външни антени,дори аналогови изходи. Звука по оптика безпроблемен, качеството на картината еталонно. Вообще висок клас отвсякъде-като гледаш на хартия се чудиш защо струват толкова много при тия слаби параметри(само 2гб рам и 8 гб вътрешна) ,но на практика бързо разбираш разликата-минаха без грижи 6 часовия ми 4к тест по лан(1 филм х265,един 265 с 10 битов цвят и един х264 кодиран). Имат подобно на зидуто перфектен собствен медия плеър ,който има какви ли не настройки ,но бачка без забележки с по-добро качество от Коди. Тегли си субтитри открива си шернати папки вообще както си трябва. И онлайн кинотеатрите работят гладко, телевизията с високо качество не е проблем. Вообще който е готов да отдели някой лев в повече получава премиум устройство с андроид 7 и отлична софтуерна подръжка. За първи път видях и кутийки които не се нуждаят от тя да работят с фирмената андроид програма на Himedia. Спокойно слагам фирмата в горния клас за истински ценители. На нивото на Зиду дори в някой аспекти ги задминават,но много са орязали хардуера -можеше поне 16гб вътрешна памет- е може да се увеличи с флашка или микро сд ,но за тия пари Зиду ги има тия неща. Съвет за ъпдейтите внимателно четете преди да ъпгрейдвате новите версии дали е китайска или международна версия. За уайфи и 4к няма как да говоря тествам само по лан ,но няма никакви проблеми с буфериране. На всичко отгоре моделчето работи и като самба сървър ,което е рядкост. Малки вкусни екстри ,които го отделят от болшинство нонеймки. Твърдо втори досега като цена качество след Зиду,ако изравнят цените и хардуера ,ще са номер 1!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)