Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Андроид mini PC
#1

Създавам тема за налагащите се в последно време Андроид "стик-чета", които се свързват с телевизор посредством HDMI кабел. Устройството представлява таблет версия на ОС Андроид, която е с администраторски права по подразбиране. Има възможност за флашване на нова версия на ОС посредством мини USB и USB host за свързване на свързване на клавиатура, мишка, външен хард диск и всичко друго, което е с този интерфейс. Има и microSD слот за карта. Още с включването на захранването, чрез адаптер, няма хардуерен бутон за включван/изключване, ОС буутва около 30 сек., боравенето с мишка е много удобно, като минус може да се отчете, че не всички приложения отчитат скрола като ивент, дабъл клик е зуум, десен бутон е назад, задържане на левият бутон е меню. Поствам и клипче направено с телефон, доста е грозно, Дефи-то не се слави с добра камера, но може да се добие реална представа за възможностите на устройството.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=hhetdrS4...ature=plcp[/video] Това поръчах, всичко е точно така както пише.

Linux KDE
Цитирай
Аксесоари
#2

колега имам само един конкретен въпрос, понеже виждам че няма блутуут, имаш ли от къде да вземеш поне за пробата безжични мишка и клавиатура да ги пробваш ? дали ще си намери драйвер да ги подкара. понеже едно е да имаш само мишка, друго е и клавиатура. или някакъв вид хъб да пробваш, кабел от 1 към 2 юсб-та и от сорта..

ако може да му се върже и мишка и клавиатура, директно си поръчвам едно такова. баси кефа Big Grin
Цитирай
#3

http://www.ebay.com/itm/UG802-Dual-Core-...3ccb6f2add



Extend Port

1 x HDMI port
1 x TF Card Slot
1 x USB 2.0 micro port (OTG function: wired keyboard;
2.4G keyboard, mouse, hand grip, etc)
1 x USB 2.0 port


явно това е моята машинка Smile)) dual core при това Big Grin
Цитирай
#4

@johny, няма нужда от никакви драйвери, вече съм пробвал с хъб и когато е закачена хардуерна клавиатура софтуерната не се показва и е супер удобно. Днес трябва да ми пристигне безжичните клавиатура и мишка и за това направих клипчето само с жична мишка. Може да направя още едно клипче с новата периферия. В момента в ebay има Cortex A-9 двуядрени с Андроид 4.1 и 1 GB рам, препоръчвам на всеки. :thumbup:

Linux KDE
Цитирай
#5

Ето и от България как можете да го вземете:

http://myandroidtv.net/store/
Цитирай
#6

Ааа къде са 140лв(150 с доставката), къде са 70 долара и то за двуядрения вариянт Smile

Бвбфен Чакаме клип Big Grin
Цитирай
#7

Клип има в 1ви пост.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#8

тая машинка изглежда яка :cheers: мисля да си взимам за коледа такава ако събера пари Lol

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#9

АМГ колегата каза с новата пероферия да направи клип. Чети малко по-внимателно.
Цитирай
#10

Всичко работи перфектно с безжичните клавиатура и мишка, инсталирах си bulgarian keyboard 2 и всичко е ОК, превключването на езиците е с ctrl + space. Ето обещаното видео:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=UN_pSlP5nCQ[/video]

Linux KDE
Цитирай
#11

Пробва ли някоя игра, някой шутър дали става с мишката и клавиатурата да се цъка. Не съм сигурен дали самите игри имат такава поддръжка де. Но аз спец. Dungeon Hunter съм я цъкал с мишка и беше много гот. Smile
Цитирай
#12

Може и да ви се стори тъп въпросът ми ,но тези джаджи нали изкарват аудио през HDMI Порта ? :huh2:

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай
#13

Би трябвало да поддържат цифрово аудио през HDMI, ама знаеш ли го на китаеца във фабриката какво му е хрумнало Big Grin А има ли стандартен 3,5 мм изход?

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#14

HDMI е стандарт и китаеца не може на своя глава да прави глупости. Естествено, че има аудио сигнал. Няма 3,5 мм изход има микрофон.

Linux KDE
Цитирай
#15

Aaaa виждал съм микро усб, по което върви само ток Smile - Китаеца е способен на всякакви глупости. Макар че при hdmi-а сигнала е аналогов и ще му е доста трудно, но няма невъзможни неща.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#16

1-во сигналът през HDMI е цифров и винаги е бил такъв, не пиши глупости. Да повдигна темата, на игри като Modern Combat, Dead Trigger, ShadowGun контролите не се появяват на екрана, на клавиатурата има бутони за стрелба и всичко останало, но няма за "вървене" и не може да се мръдне, защото и с мишката не може да натиснеш бутона на екрана за вървене, само той се вижда. Сега се опитвам да си настроя мишката на праща сигнал за жестове по екрана, но нещо не се получава. Има и програмка за това, но тя не хваща нищо по usb-то, което е доста странно. Иначе с бутоните на клавиатурата всичко е ок, направих си да включвам/изключвам джиджавката чрез клавиатурата, много удобно стана, сега само да оправя тъч съобщенията да се предават от мишката на ОС за игрите. Ако някои си вземе ще помагам :thumbup:

Linux KDE
Цитирай
#17

Yes - моя грешка, естествено, че е цифров. Просто явно съм си мислил за нещо друго докато пиша това Wink

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#18

аз пък чакам да започнат да шипват това и си заръчвам веднага една бройка
[Изображение: cubieboard_top.jpg]

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай
#19

тия могат ли да се руутват, някой има ли опит ?
и аз обмислям да си завзема едно Wink

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#20

maneff написа:тия могат ли да се руутват, някой има ли опит ?
и аз обмислям да си завзема едно Wink
Мисля, че повечето идват фабрично руутнати.

nexus 6P
Цитирай
#21

bvbfan написа:....................... Да повдигна темата, на игри като Modern Combat, Dead Trigger, ShadowGun контролите не се появяват на екрана, на клавиатурата има бутони за стрелба и всичко останало, но няма за "вървене" и не може да се мръдне, защото и с мишката не може да натиснеш бутона на екрана за вървене, само той се вижда. Сега се опитвам да си настроя мишката на праща сигнал за жестове по екрана, но нещо не се получава. Има и програмка за това, но тя не хваща нищо по usb-то, което е доста странно. Иначе с бутоните на клавиатурата всичко е ок, направих си да включвам/изключвам джиджавката чрез клавиатурата, много удобно стана, сега само да оправя тъч съобщенията да се предават от мишката на ОС за игрите. .................... :thumbup:
Ползвах за управление на МК802 тази програма: DroidMote. Много по-удобна е от мишка и клавиатура. Сървърът може да се настрои да се включва автоматично при стартиране. Клиентът го пробвах на Galaxy tab 10.1, Nexus 7 и Galaxy SIII и интересното беше че може и трите устройства заедно с usb мишка и клавиатура да работят по едно и също време.
Цитирай
#22

maneff написа:тия могат ли да се руутват, някой има ли опит ?
и аз обмислям да си завзема едно Wink
Ако питаш за устройството от 1вия пост, да могат. Модела MK802 има и cyanogenmod.

Galaxy Note 3
Цитирай
#23

И аз съм навитак да си зема едно е такова : http://www.tinydeal.com/android-40-tv-bo...60438.html до декември. Просто е екстра да си носиш насам натам за работа и други. Да питам ако бодна разклонител 1 УСБ -> 2 УСБ ще вървят ли мишката и клавиатурата заедно(никога незнаеш).

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#24

@evil4o, клавиатура и мишка работят заедно и жично и безжично. Аз ти препоръчвам това Андроид 4.1, 1GB RAM, 8GB flash, двуядрен процесор.

Linux KDE
Цитирай
#25

И в Метро го продават. Писал съм в тази тема и съм дал и снимков материал https://www.androidbg.com/forum/topic449...ya-p2.html

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)