Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][UNROOT][CWM] Samsung Galaxy Y Duos GT-S6102
#1

Всичко което правите е на ваша отговорност. Не отговарям за повредени устройства!

1. Свалете прикачения файл update.zip и го копирайте на SD картата.
2. Изключете телефона.
3. Задръжте Vol. UP + Menu + Power бутона, докато светне телефона. Ще влезете в стоково Recovery. С Vol. Down местита надолу и отивате на apply update from SDcard. Избирате го с Hoме бутона и избирате файла update.zip. След като се инсталира, избирате - reboot system now.
4. Вече имате root. В менюто с програмите имате иконка Superuser. Отворете я. Натинете Menu -> Preferences и в менюто, най-отдолу изберете Su binary v3.0.3.2 Tap to check for update. Дайте му Update и след това Allow (трябва да имате интернет)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

ClockWorkMod Recovery:

1. Свалете прикаченият файл CWM-6102.zip
2. Спрете телефона и влезте в стоково Recovery
3. Инсталирайте CWM-6102.zip
4. Рестартирайте.

Сега вече можете да инсталирате Custom ROM-ове. Направете си и Nandroid Backup през CWM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

запазено

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Be6i4 написа:Сега вече можете да инсталирате Custom ROM-ове.

До тук всичко работи и ако предложиш ROM ще съм ти благодарен.
Цитирай
#5

Днес изптробвах поне 3, ама все нещо им куца. TechnoDuos изглежда добре, но версия 1.5 не успях да я подкарам.
Втория който пробвах е Xperia for Duos, ама и той забива.

Сега ще тествам ICS Fusion

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Be6i4 привет.Гледам се занимаваш с Андроид по-надълбоко от мен,та имам въпрос.Хвърли едно око на линк-а: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1853669 .Питам се дали има начин това да стане без смяна на кернел?Има ли начин на сток кернел да се добави init.d файла?С андроид се занимавам от по-малко от година и има неща,които не са ми много ясни.Преди съм се занимавал с години със Симбиан и там нещата са ми ясни,но с Андроид-а още се уча.Иначе имам въпросната папка init.d във system/etc/,но какъв файл трябва да има там за да се получи това,което искам незнам. :cheers:

Samsung GT-S6102 DUOS + 16GB MicroSD--Custom ROM XeLaa Glass(Deodex) & 40int2ext+gps
HP Slate 7 Rooted
Цитирай
#7

Няма начин да стане на стоков kernel. Няма какво да се плашиш - темата е описана много добре, така че действай.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

То аз намерих и друга тема,в която е описано как се добавя и на стоков кернел,но съм малко скиптичен към нея.А какъв е начина на връщане евентуално на стоковия кернел ако нещо почне да прави проблем?Има ли начин изобщо да се прави бекъп на кенел или нещо от този род(май е глупав въпрос)?И апаратът ми е още в гаранция затова питам. :cheers: Иначе ето я темата : http://galaxyyoungduos.blogspot.com/2012...m-via.html

Samsung GT-S6102 DUOS + 16GB MicroSD--Custom ROM XeLaa Glass(Deodex) & 40int2ext+gps
HP Slate 7 Rooted
Цитирай
#9

Винаги можеш да си флашнеш стоков ROM с Odin и ще си и със стоков kernel.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Smile Благодаря Smile
Цитирай
#11

Здравейте!
ПОМОЩ Cry
от извесно време се опитвам да си рутна телефончето (2бр. телефони взети от Глобул), но нещо нестава.
когато се опитам да инсталирам файла update.zip отдолу в root менюто ми изписва:

Е : failed to mount / sdcard (No such file or directory)
E : Can't mount / cscard

Install from sdcard complete.

много съм озадачен, хем не намира SD картата или нейното място хем, че инсталацията е завършила. На картата има единствено файла за рутването на телефона и нищо друго. Преди това е форматирана с FAT32. Това нещо съм го пробвал с 3 (три) различни карти. :confused: :confused: :confused:

Предварително благодаря на всеки който може да помогне. :bow:
Цитирай
#12

Щом няма нищо друго на картата,направи хард-ресет и форматирай картата от менюто в телефона. След това опитай пак с рутването.
Цитирай
#13

Имам нужда от помощ!

"1. Свалете прикачения файл update.zip и го копирайте на SD картата.
2. Изключете телефона.
3. Задръжте Vol. UP + Menu + Power бутона, докато светне телефона. Ще влезете в стоково Recovery. С Vol. Down местита надолу и отивате на apply update from SDcard. Избирате го с Hoме бутона и избирате файла update.zip. След като се инсталира, избирате - reboot system now.
4. Вече имате root. В менюто с програмите имате иконка Superuser. Отворете я. Натинете Menu -> Preferences и в менюто, най-отдолу изберете Su binary v3.0.3.2 Tap to check for update. Дайте му Update и след това Allow (трябва да имате интернет)"

Изпълних всичко написани по горе, имам икона Superuser. И какво от това. Според това което е написано трябва да имам root. Извинявам се ако въпросът се струва тъп на някой, но не съм се занимавал с Android, пък и не съм IT специалист. Въпросът ми е как да разбера имам ли администраторски права. Според написаното би трябвало да имам, но няма никаква разлика от преди. Не мога да местя приложения от телефона на SD картата, а искам да си освободя място в паметта на телефона, а не става. Аз ли бъркам или трябва да пробвам по друг начин. Ако може да каже някой какво да правя. Къде мога да прочета повече за тези неща.
Цитирай
#14

Сега трябва да инсталираш програма за местене на приложения. Link2SD или някоя друга.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Be6i4 написа:ClockWorkMod Recovery:

1. Свалете прикаченият файл CWM-6102.zip
2. Спрете телефона и влезте в стоково Recovery
3. Инсталирайте CWM-6102.zip
4. Рестартирайте.

Сега вече можете да инсталирате Custom ROM-ове. Направете си и Nandroid Backup през CWM.

Здравейте.

До тук е ясно, но кажете някои ROM които ще работи без проблем и как се слага(ако може по подробно да се напише), че тва което прави телефона постоянно уш се извадила картата вече дразни яко.

Благодаря !
Цитирай
#16

Сменяй картата с памет. В смисъл пробвай и с друга, не е задължително да я купуваш, може да поискаш и от познат за ден-два за проба. Ако си с тази от комплекта е почти сигурно, че не е наред. Пробвай с един формат през компютъра. Иначе ромове има доста за този апарат, НО всеки си има някой бъг. Говоря за къстъм ром.

Samsung GT-S6102 DUOS + 16GB MicroSD--Custom ROM XeLaa Glass(Deodex) & 40int2ext+gps
HP Slate 7 Rooted
Цитирай
#17

Благодаря за бързия отговор!Ще пробвам съветите ти и ще напиша дали има промяна.
Цитирай
#18

здравейте, някой знае ли оправяне на проблема с невъзможноста да се стартира рековъри режима и доунлоад режима?? в смисъл натискам по оказания начин за стартиране /със задържане на съответните бутони / и нищо не се случва телефона святка и така си стои докато нему падне батерията :angry:
Цитирай
#19

телефона е samsung galaxy y S5360 да допълня =( телефона е рутнат отначало преди беше с стоков ром след това си играх с няколко кернел и накрая неще да зацепи ????? :mad: Devil
Цитирай
#20

spass написа:Сменяй картата с памет. В смисъл пробвай и с друга, не е задължително да я купуваш, може да поискаш и от познат за ден-два за проба. Ако си с тази от комплекта е почти сигурно, че не е наред. Пробвай с един формат през компютъра. Иначе ромове има доста за този апарат, НО всеки си има някой бъг. Говоря за къстъм ром.
Извинявам се, че чак сега пиша.Сложих въпростната карта на таблет и вече 24 часа никакви проблеми, явно е от тела някой запознат да каже как да реша проблема.Мерси.Все още не съм пробвал друга карта(SD) на телефона поради липса на такава.
Цитирай
#21

с тези файлове ще мога ли да руут/ънруутна 6310?

Samsung Galaxy Ace 2 I8160 | Android 4.1.2 Jelly Bean ---> LG G2 mini | Android 5.0.2 Lollipop 4.4.2 KitKat
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)