Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да преместваме програми/игри на SD картата? (2.2 Froyo)
#1

Както вече сте видяли не всички програми и игри могат да се преместват на SD картата. За да се преместят то създаделя на приложението трябва да е обявил в кода си, че е възможно да се мести неговото приложение на SD картата.
Но има едно малко хакче Smile

Нужен ви е adb shell-a от Android SDK-a:
Качил съм само инструментите тук (Case Sensitive са!):

Linux:
Windows:
-------------------------------------------------------------------------

Първо се уверете, че сте пуснали debugging mode на телефона:
  • Settings -> Applications -> Development -> USB debugging (@tishovsx, благодаря!)
След като свалите архива и го разархивирате просто отворете терминала (Linux) или Command Prompt-a (Windows) и отидете до директорияте, в която се намира разархивираната папка като използвате командата cd (пр.: cd ~/Downloads/tools).
След това въведете следните команди:
** "Командата pm setInstallLocation" е Case Sensitive!

За Linux:
  • Стартирайте терминала и отидете до разархивираната директория (пр.: cd ~/Downloads/tools).
  • Стартирайте adb shell-a като напишете в терминала: ./adb shell
  • След това: pm setInstallLocation X (виж по-долу с какво се замества X)
  • Затворете терминала, извадете телефона от USB кабела и го рестартирайте.

За Windows (Благодарности на @martinmarinov):
  • Windows XP:
    • Отиваш в Start менюто, избираш Run, пишеш cmd и цъкаш Enter. Ще ти се появи пак конзолата. Да кажем adb.exe ти се намира в D:\android\. Ако в конзолата ти пише нещо от сорта на C:\Users\rado243>, а папката с adb ти е в диск D, трябва да напишеш в конзолата D: и да кликнеш Enter. Ако е в един и същ нищо не пиши, а продължи да четеш Та след като си стигнал до тук, отново пишеш в конзолата, но този път cd D:\android\, като съответно заместваш D:\android\ с твоята папка, в която се намира adb.exe. Така вече последния ред на конзолата трябва да е D:\android\> (при теб ще е твоята папка). Ако е такъв, може да последваш четерите точки от инструкцията за Linux
    [/*]
  • Windows Vista и Windows 7:
    • След като намериш adb.exe, задръж shift и кликни с дясно копче на празно място в папката на adb.exe. Много е важно да държиш shift докато кликаш. Ако си го направил правилно в менюто ще се появи една опция "Open command window here". Кликаш го това и ти се отваря конзолата - черен прозорец с бели букви. После изпълни четерите точки от инструкцията за Linux.
    [/*]

Ако имате root-нат ROM (Благодарности на @Pasicо):
Отворете кой да е Terminal Emulator и въведете:
  • su
  • pm setInstallLocation X
  • Само pm getInstallLocation , за да видите туку-що избраната настройка

-------------------------------------------------------------------------

pm setInstallLocation X
  • X= 0 Автоматичен режим в зависимост дали апликацията има опция да се мести на SD картата.
  • X= 1 Всички програми се инсталирват само на вътрешната памет.
  • X= 2 Всички програми се инсталирват само на SD картата.



-------------------------------------------------------------------------

Познати проблеми:
  • След като закачиш телефона към компютъра чрез USB кабела и се unmount-не картата, всички преки пътища до апликации са невалидни! Оправя се като се mount-не картата и се рестартира hTC Sense-a
    Settings -> Applications -> Manage Applications -> Running -> HTC Sense -> Force stop[/*]
  • Инсталирвайте само игри и приложения, които нямат системен характер (напр.: клавиатури), защото това би довело до Force Close на приложенията!


Това е. Вече всички програми или игри, които ще инсталирите ще се инсталват автоматично на SD картата. Работи с всички апликации, но разбира се не ги премества целите, защото явно някой от файловете им задължително трябва да бъдат на вътрешната памет или поради други съображения. Smile
До сега няма приложение, което след преместването да е спряло да работи или дало някакъв проблен, но все пак, ако има моля споделете, което е то в тази тема! Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
Аксесоари
#2

widget-ите правят мизерии, ако не са във вътрешното мемори. Smile
Цитирай
#3

janko написа:widget-ите правят мизерии, ако не са във вътрешното мемори. Smile
И не само те Wink Като unmount-неш SD картата като ползваш телефона като Disk устройство всички прeки пътища до апликациите са невалидни! Оправя се като рестартираш hTC Sense-a Wink
Но все пак е по-добре от колкото да чакам разработчиците на всички програми, които ползвам да си ъпдейтнат приложенията да могат да се местят на SD-то Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#4

Много полезно Smile

Само да добавя че след като веднъж е направено това, вече всяка вече инсталирана програма може да бъде преместена на SD картата чрез Application Manager-а

HTC Desire
Цитирай
#5

Seishin написа:Както вече сте видяли не всички програми и игри могат да се преместват на SD картата. За да се преместят то създаделя на приложението трябва да е обявил в кода си, че е възможно да се мести неговото приложение на SD картата.
Но има едно малко хакче Smile

Нужен ви е adb shell-a от Android SDK-a:
Качил съм само инструментите тук:

След като го свалите и разархивирате просто отворете терминала (Linux) или Command Prompt-a (Windows) и отидете до директорияте, в която се намира разархивираната папка като използвате командата cd (пр.: cd ~/Downloads/tools).
След това въведете следните команди:
  • ./adb shell (Linux) или adb shell (Windows)
    [Изображение: untitle2d1.jpg][/*]
  • pm setInstallLocation 2
    [Изображение: 25979646.jpg][/*]
  • Рестартирайте вашият телефон


Това е. Вече всички програми или игри, които ще инстарите ще се инсталирват автоматично на SD картата. Работи с всички апликации, но разбира се не ги премества целите, защото явно някой от файловете им задължително трябва да бъдат на вътрешната памет или поради други съображения. Smile
До сега няма приложение, което след преместването да е спряло да работи или дало някакъв проблен, но все пак, ако има моля споделете, което е то в тази тема! Smile
здравейте! то хубаво ама можеш ли да го обясниш стъпка по стъпка,като за начинаещ? аз изтеглих файла за уиндос, разархивирах го и се получи една боза от много файлчета и още две папки с други джунджории Smile изтеглих си и sdk ама и там същата работа. та моля ако може опиши как става-кога се вързва тела и какво се прави стъпка по стъпка

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#6

Хмм... Незнам как по-просто да го обясня Big Grin
Но ще се опитам...

Незнам как стоят нещата при Windows-a, но гледам има *.exe файл... Пробвай да стартираш adb.exe и би трябвало да ти се отвори едно прозорче като конзола. Закачи телефона с USB кабела и в същото това прозорче напиши:
  • Напиши adb shell и натисни Enter.
  • След това напиши pm setInstallLocation 2 и пак Enter.
  • Затвори конзолата, извати телефона от USB кабела и го рестартирай.

ПС:
Ако някой вече го е пробвал под Windows нека ме поправи, защото от доооста дълго време не ползвам продуктите на Micro$oft...

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#7

Няма да стане с кликане върху adb.exe.

За Windows Vista и Windows 7:
След като намериш adb.exe, задръж shift и кликни с дясно копче на празно място в папката на adb.exe. Много е важно да държиш shift докато кликаш. Ако си го направил правилно в менюто ще се появи една опция "Open command window here". Кликаш го това и ти се отваря конзолата - черен прозорец с бели букви. После изпълни трите точки дето ти писа Seishin.

За Windows XP:
Отиваш в Start менюто, избираш Run, пишеш cmd и цъкаш Enter. Ще ти се появи пак конзолата. Да кажем adb.exe ти се намира в D:\android\. Ако в конзолата ти пише нещо от сорта на C:\Users\rado243>, а папката с adb ти е в диск D, трябва да напишеш в конзолата D: и да кликнеш Enter. Ако е в един и същ нищо не пиши, а продължи да четеш Smile Та след като си стигнал до тук, отново пишеш в конзолата, но този път cd D:\android\, като съответно заместваш D:\android\ с твоята папка, в която се намира adb.exe. Така вече последния ред на конзолата трябва да е D:\android\> (при теб ще е твоята папка). Ако е такъв, може да последваш трите точки на Seishin от предишния пост.

Успех Smile

HTC Desire
Цитирай
#8

малко странно ще прозвучи ама защо трябва хората да правят тая процедура в конзолата/cmd като си има бутон във
Settings->Applications->menage applications-> click application i ima buton move to SD card. E при мойте малко на брой приложенийца на 1-2 беше активен този бутон. Разликата между описаното горе и този с бутона каква е. аз се сещам че най - вероятно когато инсталираш нещо по подразбиране ти го инсталва в картата а не в жисиемската памет и после да кликаш бутона за местене на апликацията
Цитирай
#9

Seishin написа:Това е. Вече всички програми или игри, които ще инстарите ще се инсталирват автоматично на SD картата. Работи с всички апликации, но разбира се не ги премества целите, защото явно някой от файловете им задължително трябва да бъдат на вътрешната памет или поради други съображения. Smile
До сега няма приложение, което след преместването да е спряло да работи или дало някакъв проблен, но все пак, ако има моля споделете, което е то в тази тема! Smile

В това изречение се крие разликата.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#10

ndsbg написа:малко странно ще прозвучи ама защо трябва хората да правят тая процедура в конзолата/cmd като си има бутон във
Settings->Applications->menage applications-> click application i ima buton move to SD card. E при мойте малко на брой приложенийца на 1-2 беше активен този бутон. Разликата между описаното горе и този с бутона каква е. аз се сещам че най - вероятно когато инсталираш нещо по подразбиране ти го инсталва в картата а не в жисиемската памет и после да кликаш бутона за местене на апликацията

Ако беше се замислил върху това, което съм написал, щеше да усетиш разликата! Wink
А тя е, че без тази операция можеш да местиш само приложенията, които имат такава възможност заложена в кода им! Докато разработчиците не си ъпдейтнат програмите няма да можеш да ги местиш. Разбира се, има някой програми, които вече притежават тази възможност и останалите ще започнат да я придобиват малко по малко Smile

Та да се върнем на главният проблем. Чрез тази операция можеш да местиш всички програми в SD картата, т.е. те по подразбиране ще се инсталват на нея! Wink

ПС:
Благодаря на @martinmarinov, че обясни как е процедурата под Windows! Wink

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#11

От когато го направих това,телефона не може да се свърже с HTC Sync,как мога да го махна

HTC DESIRE
Цитирай
#12

pzhekov написа:От когато го направих това,телефона не може да се свърже с HTC Sync,как мога да го махна

По същият начин, но този път напиши:
  • pm setInstallLocation 0

и рестартирай телефона. Но сигурен ли си, че е от това?! Виж дали нямаш проблем с връзката Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#13

Ако имате root не ви трябва да сваляте нищо. Просто отворете кой да е Terminal Emulator и напишете:

su
pm setInstallLocation 2

За да видите текущо избраната настройка напишете:

pm getInstallLocation

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#14

Pasico написа:Ако имате root не ви трябва да сваляте нищо. Просто отворете кой да е Terminal Emulator и напишете:

su
pm setInstallLocation 2

За да видите текущо избраната настройка напишете:

pm getInstallLocation
Ако не четеш ние това правим, само че за FroYo вече не е необходим root за да се направи това Wink

HTC Desire
Цитирай
#15

martinmarinov написа:Ако не четеш ние това правим, само че за FroYo вече не е необходим root за да се направи това Wink

Не е необходимо, но ако някой реши, че иска да си го направи директно от телефона ще трябва да използва даденият начин от @Pasico. За това редактирах първото ми мнение и добавих неговото решение. Smile

Въпреки, че като се замисля то скоро няма да изкарат root-нат официален ROM (знае ли се?!), така че е безсмислено... Те хората, които ползват портнатите ROM-ве имат A2SD+... Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#16

martinmarinov написа:Ако не четеш ние това правим, само че за FroYo вече не е необходим root за да се направи това Wink

Чета много добре... Tongue Не се сърди, но за хората, които не знаят и имат root това си е вътрешен параметър на pm и не е нужно да правят цялата описана по-горе процедура. Wink Още повече, че това работи не само при Desire...

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#17

Ето и един рутнат ром базиран на официалния 2.2 Няма изменения и допълнителни програми към него освен рута. А за да местите приложения на картата от маркера изтеглете Mod Install Location(Teлефона трябва да е рутнат)

Линк:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=741775

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай
#18

@Seishin Благодаря, че си ме разбрал правилно! Само в първия си пост промени параметъра за проверка на избраната опция. Сбъркал си - трябва да е getInstallLocation.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
Цитирай
#19

Pasico написа:Чета много добре... Tongue Не се сърди, но за хората, които не знаят и имат root това си е вътрешен параметър на pm и не е нужно да правят цялата описана по-горе процедура. Wink Още повече, че това работи не само при Desire...

Хаха, май аз нещо не прочетох както трябва Big Grin Стори ми се че си повторил първия пост, а ти си говорел за директно от телефона.

Сори за офтопика

HTC Desire
Цитирай
#20

благодаря на martinmarinov и Seishin . направих това стъпка по стъпка и стана, само да беше казал някой,че активсинка трябва да е активен Sad просто никога не съм го ползвал и беше стара версия,след като изтеглих последната версия тела се закачи и всичко стана. при преместването само програмата за divx не тръгна и я върнах в директорията на тела и се оправи не рискувах със сиджгика(навигацията) щот там ако бъгне не ми се прави наново. ако някой е местил навигация да каже дали работи коректно. при изтеглене на една игра(21мб.) 3мб. се инсталнаха в паметта на тела. преместил съм лайфпепъри на картата и работят перфектно. още веднъж голямо благодаря за помоща. аз от фройо очаквах само това с инсталването на SDкартата и като видях как само три програми премести бях се отчаял Sad

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#21

Цитат:X= 2 Всички програми се инсталирват само на SD картата.
ммм даа, има проблем. изтеглих си наново тонгал датата и тя се инстална авт. на SD картата приместих я на тела защото е системна програма(както много други) и не работи когато е в памета на SD картата, но при всяко рестартиране на тела програмата изчезва от уйджетите и става мазало. въпросът ми е ако върна X=0 ще мога ли след инсталиране да местя програми в SD картата защото така всички се инсталват в сдито ама при преместване в тела след рестарт не работят Sad

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#22

Някой може ли да даде работещи линкове за *

RapidShare
*

DOX.bg

защото тези не работят???
Цитирай
#23

Оправени са линковете, но към целите SDK-ве за Windows и Linux от сайта на Android. Просто не мога да се разбера с тези безплатни сайтове... Rolleyes

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#24

Здравейте
Имам Дизаър с фирм 2.2
днес се опитах да инсталирам този хак.
Всичко мина добре до момента в който самата програма не вижда телефона ми, поразрових се видях че трябва да е в режим HTC Synh, инсталирах софт-а на компютъра и свързах отново телефона но нещо не се получи, уин-а ми казва че някакъв драйвер не е инсталиран adb мисля че беше. Търсих и в нета този драйвер но пак не успях да се оправя някой може ли да помогне

HTC Desire
AuraxTSense v8.4 HTC Sense 2.2
Цитирай
#25

Имам един супер ТЪП вапрос Big Grin роот премахва гаранцията а това?

HTC Desire + Xperia x8 GingerCruzt
И нека силата бъде с вас!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)