Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да преместваме програми/игри на SD картата? (2.2 Froyo)
#51

е братче живи да сте Wink Мн. евала на такива хорица като вас Cool Cool Cool евала за целия труд който сте положили не само да го направите но и да го шер-нете с нас Smile мени мени 10х Smile

                                                              ______..::Samsung Galaxy Note 4::.._______
                          ♫ With JVC HAFX1X Xtreme Xplosives [Sounds Xtremly Perfekt] ♫        EX - HTC Desire     
Цитирай
Аксесоари
#52

Reprazent написа:е братче живи да сте Wink Мн. евала на такива хорица като вас Cool Cool Cool евала за целия труд който сте положили не само да го направите но и да го шер-нете с нас Smile мени мени 10х Smile
Нали за това е форумът? Да споделяме и помагаме! Wink

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#53

Намерих една програмка, но тъй като не съм на 2.2 и няма как да тествам. Ако някой иска нека да пробва и да сподели дали работи. Програмката е App 2 SD. Тук има повече информация и баркод за сваляне:

http://android-apps.com/applications/too...pps-to-sd/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#54

Be6i4 написа:Намерих една програмка, но тъй като не съм на 2.2 и няма как да тествам. Ако някой иска нека да пробва и да сподели дали работи. Програмката е App 2 SD. Тук има повече информация и баркод за сваляне:

http://android-apps.com/applications/too...pps-to-sd/

Имах я тази програма, но е важно да се знае, че може да мести само програми, за който разработчика е предвидил такава възможност, т.е. това са програмите които може да преместите и ръчно от Manage applications
Функцията на програмата е да ви улесни като не поверявате всяка програма по отделно дали може да се премести.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#55

Не прави нищо особено Sad
Показва кои програми са movable, ама не може да мести такива които не са,
т.е. същото можеш да си го направиш и през Manage aplications само дето тогава трябва да ги проверяваш една по една.

HTC Sensation & HTC Desire & LG Optimus
Цитирай
#56

Здравеите,прочетох цялата тема но нищо не се получи.Опитах под XP и под 7ца но уви!Дава ми нещо от рода на невалиден pm setinstallLocation под 7цата.Цяла сутрин се мъча,някакви идеи?

| hTC Sensation S-OFF | ROM Revelation 1.0.2 JB 4.1.1 | 4Ext Touch | 16 GB Class 10
Цитирай
#57

искам да попитам един випрос относно тази тема : значи от 2 дена имам HTC DESIRE 2.2 искам да питам тази тема за какво е не мога да схвана за какво преместване става въпрос смисъл аз си имам АСТРО мениджъра и там записвам всичко ама не мога да разбера тази тема за какво е моля някой да ме впише в нещата.. благодаря предварително Rolleyes

HTC DESIRE
Цитирай
#58

xano написа:Здравеите,прочетох цялата тема но нищо не се получи.Опитах под XP и под 7ца но уви!Дава ми нещо от рода на невалиден pm setinstallLocation под 7цата.Цяла сутрин се мъча,някакви идеи?
Командите са case sensitive, т.е. всяка буква има значение дали е главна или малка. Виж да не си написал погрешно! Wink

azetius написа:искам да попитам един випрос относно тази тема : значи от 2 дена имам HTC DESIRE 2.2 искам да питам тази тема за какво е не мога да схвана за какво преместване става въпрос смисъл аз си имам АСТРО мениджъра и там записвам всичко ама не мога да разбера тази тема за какво е моля някой да ме впише в нещата.. благодаря предварително Rolleyes
За да можеш да си местиш инсталираните програми от вътрешната на външната памет (SD card). Тази тема е за едно малко трикче, чрез което имаш възможност да инсталирваш програмите директно на SD картата без да е изрично зададено в кода на самата програма, че е възможно това местене. Smile

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#59

Цитат:azetius написа:
искам да попитам един випрос относно тази тема : значи от 2 дена имам HTC DESIRE 2.2 искам да питам тази тема за какво е не мога да схвана за какво преместване става въпрос смисъл аз си имам АСТРО мениджъра и там записвам всичко ама не мога да разбера тази тема за какво е моля някой да ме впише в нещата.. благодаря предварително
Значи за два дни не можеш да се запознаеш с Андро, а с Astro се инсталират програми и приложения,но в памета на тела а тази програма е да можеш ВСЯКО едно приложение да го инсталнеш в SD-картата(като внимаваш с програми които са системни и с повечето лайвуолпепъри) и вземи повечко прочети,за два дни няма да разбереш доста неща,т.е. почни от А та да стигнеш до Я Smile

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#60

Искам да попитам този метод само за HTC ли е. Аз съм с таблет. За него ще стане ли?

HTC One М8, Samsung Tab 10,5
Цитирай
#61

Може да звучи тъпо но става ли този трик на телефон с 2.1 който не е root-нат ?

SGS3 SB
Цитирай
#62

caldera.negra написа:Може да звучи тъпо но става ли този трик на телефон с 2.1 който не е root-нат ?
Не.

“Try not to become a man of success. Rather become a man of value.”
― Albert Einstein
Цитирай
#63

Как да си инсталирам HTC Sync ?

HTC Desire
Цитирай
#64

най-добре си го свали от сайта на HTC - раздел Support

Едит: .. и Plowdiw всъщност не се ли пише "Пловдив" Smile

Black Hero, Android 2.1
LG Optimus G540 Android 2.1
Цитирай
#65

Инсталирах си Htc Sync и като напиша ./adb shell ми изписва D:\Android>./adb shell is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file

HTC Desire
Цитирай
#66

Много благодаря на всички повдигнали този въпрос в темата. След много опити и аз най-накрая успях да извърша успешно операцията.
Цитирай
#67

Някой може ли да ми каже къде се намира adb.exe.С Уин7 съм но не мога да го намеря за да задържа Shift-a на празно поле в диеректорията му.
Цитирай
#68

Третия файл от първото изображение. Просто ти е активирана функцията за скриване на разширенията на познати файлове и виждаш файла само като "adb".
Или иначе казано - adb файла винаги е в tools директорията на sdk-то. За това отваряш папка tools, задържаш shift и кликваш на празно място из папката. От там нататък по командите Wink .

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#69

Още по-лесен начин.
След като си свалите AndroidSDK, го записвате някъде на компа. Взимате точния адрес на папката, например :
C:\AndroidSDK\tools
И го копирате в :

Следа като го направите както е показано на картинките, просто отваряте command prompt, и без значение къде и в коя папка ви е маркера, като напишете - adb нещо си, то ще се изпълни.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#70

Влагодаря на всички получи се.
Цитирай
#71

трябва ли да имам 2.2 Froyo за да се получи

Samsung Galaxy S IV White Frost 
Цитирай
#72

@george9687, за да се получи кое? Ако питането ти е свързано със заглавието на темата, да, трябва. От 2.2 е разрешена тази функция, но дори тогава не всички програми ще се преместят.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#73

Хора, изчетох темата, която е супер полезна. Браво!
Но не намерих отговор на един въпрос, който някой беше задал тук по-рано...Какво аджеба става ако искаме да инсталираме системна програмка (клавиатура, уиджет и т.н.)? Ако сме сложили опцията за инсталация върху картата, значи би трябвало да я инсталира тази системна програма там, което не е препоръчително.. Как да я инсталираме там, където й е мястото (на телефона) ?
Цитирай
#74

@Dictator, за целта си остави начина на инсталация на Auto, а не твърдо да ти е зададен, да е на картата.
А вече когато инсталираш нещо друго, и то има възможност да се премести, си го мести на ръка.

HTC Sensation S-OFF - ROM █ ViperS v5.0.0 █
Цитирай
#75

Здравейте отново, направил съм успешно операцията но виждам, че почти всяка програмка си заделя място в паметта на телефона. Та въпроса ми е мога ли цялата програма да я местя на сд-то защото на желанието имам само 148 мб памет на телефона. С фройо съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)