Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Таблет MPMAN MP1047
#1

Здравейте,

Нов съм във форума. Наскоро си купих таблет MPMAN MP1047 от Техномаркет. Идва с Android 4 и няма Google Play. Това ми е първият досег с Андроид. Има ли други във форума с устройство на MPMAN, какви са ви впечатленията и. Общо взето нека да обменим информация.

Доколко сте пробвали да подкарате Google Play например получава ли се като копирате apk-то в /system/app и го инсталирате от там?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
Аксесоари
#2

Точно така тръгва.
Цитирай
#3

Как точно става това?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#4

Сваляш апк-то от тук:
http://proximo.homeip.net/Android_APK/~FGHIJ/
Поставяш го някъде в сд- картата,след това го намираш с файл менаджер-а,инсталираш го и си готов.

Angry
Цитирай
#5

roumen_s написа:Здравейте,

Нов съм във форума. Наскоро си купих таблет MPMAN MP1047 от Техномаркет. Идва с Android 4 и няма Google Play. Това ми е първият досег с Андроид. Има ли други във форума с устройство на MPMAN, какви са ви впечатленията и. Общо взето нека да обменим информация.

Доколко сте пробвали да подкарате Google Play например получава ли се като копирате apk-то в /system/app и го инсталирате от там?

Да, точно така тръгна при мен. При инсталация от друга директория спираше.

MPMAN MP1000, Android 4.0.3, ICS
Цитирай
#6

А къде точно е System/App?

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#7

roumen_s написа:А къде точно е System/App?

Свали си Ghost Commander, например. Той дава възможност да видиш системните директории и да влезеш като root за да имаш права да копираш там. Трябва и да му попрочетеш малко инструкциите за работа за да видиш как се минава в този режим.

MPMAN MP1000, Android 4.0.3, ICS
Цитирай
#8

Здравейте! И аз на скоро си купих този таблет и съм доволен, обаче при мен също няма android market и съответно google play :wall: теглих какви ли не версии но нито една не ми тръгна, та искам да попитам как по точно става това с system/app изтеглих си file manager, намерих system, отворих и app и сега не знам как да сложа там инсталанцинния файл, моля пмогнете!! :facepalm:
Цитирай
#9

077 написа:Здравейте! И аз на скоро си купих този таблет и съм доволен, обаче при мен също няма android market и съответно google play :wall: теглих какви ли не версии но нито една не ми тръгна, та искам да попитам как по точно става това с system/app изтеглих си file manager, намерих system, отворих и app и сега не знам как да сложа там инсталанцинния файл, моля пмогнете!! :facepalm:

Имаш лично съобщение Rock

Angry
Цитирай
#10

kaloyans написа:
077 написа:Здравейте! И аз на скоро си купих този таблет и съм доволен, обаче при мен също няма android market и съответно google play :wall: теглих какви ли не версии но нито една не ми тръгна, та искам да попитам как по точно става това с system/app изтеглих си file manager, намерих system, отворих и app и сега не знам как да сложа там инсталанцинния файл, моля пмогнете!! :facepalm:

Имаш лично съобщение Rock


Може ли и на мен да ми обясниш как точно става това?Като инсталирам гугъл плей и като го отворя ми изписва,че приложението е спряло.

Huawei P9 - EVA-L09
Blue 32GB
Цитирай
#11

aico60 написа:
kaloyans написа:
077 написа:Здравейте! И аз на скоро си купих този таблет и съм доволен, обаче при мен също няма android market и съответно google play :wall: теглих какви ли не версии но нито една не ми тръгна, та искам да попитам как по точно става това с system/app изтеглих си file manager, намерих system, отворих и app и сега не знам как да сложа там инсталанцинния файл, моля пмогнете!! :facepalm:

Имаш лично съобщение Rock


Може ли и на мен да ми обясниш как точно става това?Като инсталирам гугъл плей и като го отворя ми изписва,че приложението е спряло.

Първо го деинсталирай и си прочети съобщението :thumbup:

Angry
Цитирай
#12

Получи ми се много кофти проблем с въпросния таблет.

При нормално стартиране преди първо се изписваше логото (MP MAN), след това идва добре познатото ни лого ANDROID. Но от вчера насам като го включа се изписва MPMAN за доста дълго, след това се изписва ANDROID и стои така много много дълго и не зарежда, не продължава, сякаш вечно ще си стои така.

Пробвах и ресет бутона отзад, но нищо не се получи. Махнах картата, нищо. Пробвах да включа зарядното, или да го свържа през USB-то, но като го направя просто се включва таблета и започва по-горе описаният процес.

Какво да правя? Някакви решения, някакви предложения, моля? Изглежда безнадеждно...

Мерси

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#13

аз ще си купувам мп ман 1047.Всички казват че той няма гугъл плей ако може нека някой ми обясни всичко подробно тъй като аз много много не съм запозната с устройството му и да ми пише мн ще съм ви благодарна ако ми помогнете Smile и последно съм сигурна че има камера
Цитирай
#14

моля ви помогнете ми как да си изтегля гугъл плей помогнете :wall:
Цитирай
#15

kaloyans написа:Сваляш апк-то от тук:
http://proximo.homeip.net/Android_APK/~FGHIJ/
Поставяш го някъде в сд- картата,след това го намираш с файл менаджер-а,инсталираш го и си готов.
да ама то се плаща с истински пари той като иска да пита някои друг дори и тези от техномаркет
Цитирай
#16

Здравейте, аз току- що се регистрах. И аз така се повъртах с google play, но като блондинка писах на представителите на марката и ми отговориха, че ние имаме GetJar. Оттам си изтеглих доста неща. Не знам дали не се изказвам неподготвена, но да си кажа.
Цитирай
#17

smaragdos написа:Здравейте, аз току- що се регистрах. И аз така се повъртах с google play, но като блондинка писах на представителите на марката и ми отговориха, че ние имаме GetJar. Оттам си изтеглих доста неща. Не знам дали не се изказвам неподготвена, но да си кажа.
:facepalm: .....аз го разгледах и там няма нищо в сравнение с google play
Цитирай
#18

Скоро ще постна пълно описание и walkthrough за инсталиране на работещ маркет на въпросното устройство, без влизане в системните файлове(тъй като този начин не е работещ) и съответните линкове от къде кои файлове трябва да свалите.

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#19

Ето я и процедурата по инсталиране на GOOGLE PLAY:

Преди всичко само до обясня че ако инсталирате по този начин трябва да очаквате че при избиране на платени продукти в Маркета, приложението ще се изключи. Това е бъг, ако някой може да го оправи жив и здрав, но това е с което аз мога да помогна. Следното обяснение не е мое а, е превод от френски сайт. Ето и линка: http://www.tablette-tactile.net/bidouill...12-123705/

1. Свалете този зип: http://www.mediafire.com/?ajm6bebov5mv6bz (В началото може да дава грешка, но изчакайте малко)

2. Разархивирайте. Трябва да имате 4 файла: "com.android.vending-3.1.3-signed.apk", "GoogleServiceFramework.apk", "OneTimeInitializer.apk" and "SetupWizard.apk."

3. Инсталирайте apk файловете в следния ред (много е важно следването на реда!):

- GoogleServiceFramework.apk (Този пакет по принцип трябва да си го имате, аз лично доколкото помня си оставих моя оригинален)
- OneTimeInitializer.apk
- SetupWizard.apk
- com.android.vending-3.1.3-signed.apk

4. След като свършите с инсталацията на файловете, НЕ включвайте Маркета, а рестартирайте таблета си.

5. Когато се включи ще можете да изберете между "Setup Wizard" и "Application Launcher". Изберете първото.

6. Включете маркета, ще ви пита за разрешения и т.н., следвайте всичко, изберете профил....

7. Може да се наложи още един рестарт.

8. Наслаждавайте се на Маркета!

Huawei P8 Lite | iPad Air 2
Цитирай
#20

roumen_s написа:Ето я и процедурата по инсталиране на GOOGLE PLAY:

Преди всичко само до обясня че ако инсталирате по този начин трябва да очаквате че при избиране на платени продукти в Маркета, приложението ще се изключи. Това е бъг, ако някой може да го оправи жив и здрав, но това е с което аз мога да помогна. Следното обяснение не е мое а, е превод от френски сайт. Ето и линка: http://www.tablette-tactile.net/bidouill...12-123705/

1. Свалете този зип: http://www.mediafire.com/?ajm6bebov5mv6bz (В началото може да дава грешка, но изчакайте малко)

2. Разархивирайте. Трябва да имате 4 файла: "com.android.vending-3.1.3-signed.apk", "GoogleServiceFramework.apk", "OneTimeInitializer.apk" and "SetupWizard.apk."

3. Инсталирайте apk файловете в следния ред (много е важно следването на реда!):

- GoogleServiceFramework.apk (Този пакет по принцип трябва да си го имате, аз лично доколкото помня си оставих моя оригинален)
- OneTimeInitializer.apk
- SetupWizard.apk
- com.android.vending-3.1.3-signed.apk

4. След като свършите с инсталацията на файловете, НЕ включвайте Маркета, а рестартирайте таблета си.

5. Когато се включи ще можете да изберете между "Setup Wizard" и "Application Launcher". Изберете първото.

6. Включете маркета, ще ви пита за разрешения и т.н., следвайте всичко, изберете профил....

7. Може да се наложи още един рестарт.

8. Наслаждавайте се на Маркета!

Огромно благодаря за подробното описание- вече си имам Маркет. Smile
Бих искала обаче да споделя нещо, което може би ще е от полза на някой друг невежа като мен, моля не ми се смейте много Smile , а ако някой знае защо се е получило така, моля да каже:
Изтеглих на таблета(mpman MP700) архивирания файл и го разархивирах, в получената папка ми излезе само един файл, който нито се инсталира, нито нищо, затова отново изтеглих архивирания файл, но на лаптопа, разархивирах го- излезе папка с 4-те файла описани по-горе от roumen_s и чрез скайп ги прехвърлих на таблета, следвах инструкциите и готово- имам си маркет.
Цитирай
#21

След като рестартирам и като вляза в маркета като дам разреши и ми пише "Няма връзка " и след това Нов опит
Цитирай
#22

Работи за mpman mp1010, с едно уточнение, но това може да се дължи и на невежеството ми:
При стартиране инсталацията на GoogleServiceFramework.apk ме пита дали искам защото си имало същата(въпреки, че никъде не го намерих като файл), казах му да и след някакъв опит за инстал ми каза, че той не е възможен защото същия процес бил стартиран в момента...
Останалата част е както е описано от roumen_s
Цитирай
#23

Работи и на MPMan 843 :bow:
Цитирай
#24

аз имах същият проблем с маркета :wall: колко много време се мъчих да инсталирам google play но нищо след товa около 1 месец бях с така наречения 1mobile market той ми хареса много и затова спрях да търся оригинален google play.
но лошото в 1мобиле маркет е че някои от приложенията вобще не трагват зотова се заех с инсталиране на орифинален.какво ли не правих и наж накрая благодарение на вас хора вече си имам маркет :bow:
Цитирай
#25

аз всъщност съм с mpman mp1010 :thumbup:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)