Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софбус 24 - разписание на градския транспорт в София
#26

Аз съм потребител на програмата.
Удобна ми е.
Преди малко попаднах на една руска такава програма. Разгледай я. Може да ти дойдат още идеи.
https://play.google.com/store/apps/detai....Interface

Поздрави и приятен ден.
Цитирай
Аксесоари
#27

От 01.07.2014 новата версия на Софбус е в GoolgePlay:
https://play.google.com/store/apps/detai...bus24.main

Тя е изцяло интегрирана с промените в сайта на СКГТ и с изцяло нов дизайн:
  • Изцяло нов дизайн, съвместим с нововъведенията, интегрирани в последните версии на Андроид;
  • Добавяне на всички спирки на градския транспорт (99.00%), заедно с техните координати (към 01.07.2014);
  • Добавяне на всички коли на градския транспорт (към 01.07.2014);
  • Добавяне на разписанието в реално време на метрото;
  • Интеграция с Google Street View за улеснение при търсенето на спирка;
  • Намаляване на интернет трафика при извличане на информацията;
  • Намаляване на консумацията на батерията и изчистване на проблемите свързани с това;
  • История на търсенията;
  • Възможност за обновяване на спирките и приложението дирекнто през интерфейса;
  • И много, много други Smile

Ако имате някакви забележки или предложения, ще се радвам да ги чуя, за може да ги интегрирам в по-нататъшните версии.
Надявам се да ви хареса Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#28

Във връзка с това че ще се промотират определени български приложения в социалните мрежи към форума, скоро ще направя специална тема на какви условия трябва да отговарят, за да бъдат одобрени.

Примерно на теб бих ти направил забележка за неподходящите икони и съчетания на икони. Виж тези, които съм оградил. Старай се да не използваш "кухи" икони или да им слагаш рамка. При ниско DPI (на таблети) не изглеждат добре и са нечетливи. Иконите на вторият ред са четирите различни - направи ги един цвят и плоски (за първите три може да използваш стандартни икони от Андроид). Общо взето ако приложението не е игра и не може да направите по-добри икони от стандартните - по-добре не използвайте каквото намерите, защото приложенията заприличват на нещо излязло от 2004та година:
[Изображение: mobile_138636d_choose_data_en.gif]

И накрая долната голяма икона - използвай същата като горната на просто я направи по-голяма, не използвай икона от съвсем друг вид. Примерно тази е от тип Windows Vista. Иначе приложението е доста добро, ако оправиш и иконите според съвета ми ще стане още по-добро.

[Изображение: Screenshot_2014-07-01-13-21-0s7.png]
Цитирай
#29

Много ти благодаря за съветите. Много се радвам да чета такива коментари, тъй като определено визията на приложенията ми е многоооооо слаба черта, а ти определено имаш виждането Smile . Старах се да докарам някакъв по-приветлив външен вид откъм икони, но определено съм доста съгласен с нещата, които казваш. Ще се постарая още в следващата версия да изчистя тези неточности и да стане още по-приветливо за използване.
Ако имаш някакво свободно време (знам, че всеки е натоварен с хиляди неща и е трудно да се намира време и за някакви такива щуротии, но все пак да си попитам Rolleyes ) и имаш и желание, много ще се радвам за съдействие откъм тези неща (дори и само за съвети, като едно по-набито око Smile)

Много благодаря за свъвета :bow: :bow: :bow:

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#30

@yankoa :bow:
Цитирай
#31

Защо си сложил задължително да ти е пусната локализацията и тогава да ти показва на картата ( в моя случай исках да видя метростанция Ж.Кюри)

Сетвай си на мапа маркера с координатите на избраната спирка и проверявай ако е enable location тогава слагай и текущата позиция + приблизителното разтояние.

Слагай "х" във полето за търсене когато имаш текст въведен вече
Пример: [Изображение: Screenshot_2014-07-01-16-08-59.png] [Изображение: Screenshot_2014-07-01-16-09-08.png]
Цитирай
#32

Много добри съвети - благодарско!!!
1. Относно първото - така беше първоначално направено, после го промених във вида в момента, но реално погледнато си прав и така май е по-добре. Ще помисля отново върху това нещо.
2. Относно второто нещо - идеята в началото беше с този X да можеш да рестартираш дори листа дори без написан текст в полето, но в по-късен етап това отпадна като вариант. Наистина, както го описваш ще е много по-добре и определено ще се постарая да го интегрирам за следващата версия!

Много благодаря и за тези коментари - наистина много добри предложения Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#33

Като правиш функционалност мисли не като девелопер, а като потребител и дали биха се сетили, че един "х" в поле за търсене ще рестартира листата. Отделно дори можеш да сложиш самото търсене във екшън бара. Скриншота който показах в предния пост си е поле за търсене в екшън бар от самия гугъл.

Отделно ако спазваш препоръчителните неща в гугъл девелоперс за дизайн ще постигнеш по-добър резултат.
Цитирай
#34

Имаш право Smile - но като искаш да направиш 100 неща и се чудиш как и... - напълно си прав. А иначе за някой неща като варианти не са добавени не за друго, а просто защото приложението трябва да е съвместимо, както с новите версии на Андроид, така и с по-старите, и понякога някои хубави фийтчъри е трудно да се добавят.

Много, много ти благодаря за готините съвети - личи си, че си доста на ти с нещата! Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#35

Когато добавя любима спирка тя не излиза в списъка с любими спирки веднага а се налага да рестартирам приложението за да я видя. Другото, което забелязах е че взема времената по разписание мисля а не о виртуалните табла където е по точна

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#36

За Любимите би трябвало да се появяват веднага. Изтествано е на поне 10 различни устройства и нямаше проблеми. Ако наистина има такъв, би ли ми описъл начинът, по който става, за да се постарая да го отрстраня. Относно времетната на пристигане - зависи от къде проверяваш - има както разписание, така и виртуални табла, като информацията се взима директно от техния сайт. Smile
Ако имаш някакви преснения или повече въпроси винаги можеш да се свършеж с мене и с радоста ще помогна.

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#37

Прав си в момента всичко работи, сигурно е от последния ти ъпдейт. Помня, че като излезе още с новия дизайн ги правеше тези неща.

За разписанията и виртуалните табла разбрах идеята че са разделени. Само ако е възможно в activity-то на виртуални табла да направиш да може да извличаш информацията както в това с виртуалните табла.

Т.е да има отгоре пак Автобуси, трамваи .....Като избереш линията примерно 102 да виждаш спирките за тази линия и после като избереш спирката да извлича информацията от виртуалните табла.

Не знам как е организиран сайта на sofiatraffic.bg и дали е възможно това но би свършило работа.

Другото е, че в търсене по номер или по име на спирка, мога само номера да пиша ето и screnshot

Nexus 5x 16GB Carbon / Android Nougat
Цитирай
#38

Това, което предлагаш го има вече добавено като възможност - можеш да го видиш на снимката, прикачена към поста ми Smile
Относно проблема с писането на цифри и букви, предполагам това се сменя или от долу в ляво (спейса - по вероятно Smile) или горе в дясно (тиренцето) - просто трябва да видиш в твоя случай кое прави тази итерация, тъй като при използването на различни версии на Андроид или клавиатури, тази опция е на различни места.
Ако имаш някакви други проблеми или предложения, с радост бих ги чул и ако мога да ги коригирам Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#39

Здравейте,до преди няколко дни я използвах на Samsung ace,работеше перфетно,но ми се наложи да преинсталирам тела(направиха ми ресет на тела,че нещо заби яко) и сега вече ми пише=Програма е не съвместима с вашето устройство :angry: .Какво се случи,работеше супер добре и бях много доволна.Моля помагайте.

З.Стефанова
Цитирай
#40

Здравейте Smile - в момента се опитвам да направя версията съвместима и с устройства с Андроид под 3.0, но не е толкова лесно. Напишете ми един имейл (zdravko.nestorov@gmail.com) и ще ви изпратя програмата, която да е съвместима с вашето устройство (предишната версия).
Поздрави! Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#41

Всички налични проблеми са отстранени и новата версия на приложението е в маркета (2.1) - https://play.google.com/store/apps/detai...bus24.main . За съжаление все още не съм оправил нещата с графиките, но и в следващите версии и това ще се фиксне Smile
Ако имате някакви проблеми, забележки или предложения, с радост ще ги чуя Dance Smile Dance

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#42

Не ползвам много градски транспорт, но днес исках да проверя нещо и цъкнах да сваля приложението - много ми хареса какво си успял да сътвориш въпреки малоумната система на софийски (гр)адски транспорт. В този ред на мисли потърсих как да даря някой лев, но не намерих, а нямам и Google+ потребител, за да пусна едно "благодаря" (благодаря!). Пределно ясно е, че българите са свикнали всичко да им идва даром, но въпреки всичко бих ти предложил да пуснеш пейпал ли, flattr ли, каквото там прецениш, за дарения - току-виж някой показал, че оценява положения труд, пускайки някой лев.
Цитирай
#43

@Succarath - много ти благодаря за хубавите думи - много се радвам, когато приложението е било полезно и е свършило това, което трябва Smile А относно това с даренията - обмислял съм много варианти (от дарения до реклами и т.н.), но според мене българинът плаща за достатъчно много неща, за да плаща и за (НЕ)удобството на градския транспорт. За мене е достатъчно да получа едно благодаря или една добра оценка, като така знам, че съм помогнал на някого да не закъснее, да не мръзне на спирката или каквото и да било Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#44

Всички налични проблеми са отстранени и новата версия на приложението е в маркета (Софбус 24, версия 2.2):
https://play.google.com/store/apps/detai...bus24.main
  • Съвместимост на приложението с всички устройства с Андроид 2.2+;
  • Възможност за инсталиране на SD картата (ако устройството разполага с такава);
  • Добавяне на липсващите коли и спирки на градския транспорт, заедно с техните координати;
  • Добавяне на възможност за преглеждане на разписанието за дадена метростанция в двете посоки;
  • Оправяне на проблема с търсенето (дублиране на символи при някои устройства);
  • Оправяне на проблема с визуализирането на картата;
  • Оправяне на проблема с хабене на много батерия;
Надявам се да няма повече проблеми и да използваме едно малко по-добро приложение.
Ако имате някакви проблеми, забележки или просто предложения, с радост ще ги чуя и ще се постарая да ги имплементирам в следващите версии. Dance :thumbup:

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#45

Всички налични проблеми са отстранени и новата версия на приложението е в маркета (Софбус 24, версия 2.3):
https://play.google.com/store/apps/detai...bus24.main
  • Възможност за избор на начален екран (стандартен, карта или коли на СКГТ);
  • Добавяне на липсващите коли и спирки на градския транспорт, заедно с техните координати;
  • Допълнителен екран за по-бързо търсене на спирка;
  • Добавяне на плъзгащо се меню от ляво за по-бърз достъп;
  • Възможност за избор между светла и тъмна (сива) тема;
  • Визуални подобрения върху част от изображенията;
  • Отстраняване на проблем с картата и изобразените спирки;
  • Подобрения върху устройства с Андроид 4.4+;
  • Подобрения в таблет версията;
  • Други подобрения Smile
Надявам се да ви хареса и да ви е по-лесно и удобно използването на приложението. Ако имате някакви забележки, коментари или предложения с радост ще ги чуя, за да може да приложението да продължава да се развива и да е удобно за използване от всички. Dance Dance Dance

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#46

Здрасти колега,
от известно време и аз ползвам програмката и съм много доволен.
Само една функционалност ми липсва или не мога да я намеря, която използвам от сайта на сгт. Когато отворя разписание и кликна в/у определено време ми показва как се движи трамвая по другите спирки и тъка си планирам кой трамвай да хвана за да стигна на време.
Иначе Поздравления от мен за труда!


Цитирай
#47

@envy - здравей. Много си прав - това е изключително полезна опция, но за жалост за момента е нереализируема, тъй като е налична единствено в оригиналната версия на сайта на СКГТ. Приложението изцяло е изградено на база на мобилната версия, тъй като достъпът до нея е доста по-лесен и интернет трафикът, който се генерира при използването ѝ - доста по-малък.
Ще поразгледам относно това отново, но за жалост наистина нямам големи надежди. Ако имаш някакви други предложения, проблеми, оплаквания или каквото и да било - с радост бих го чул и имплементирал.
Поздрави Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#48

Може би да го добавиш като допълнение, да зарежда разписанието в webView от нормалната страница. Гледам ,че за разписанието не иска потвърждение с код(поне на мен). Така който иска да използва тази функционалност ще си зарежда webView-то(с малко повече трафик), а който не иска ще си зарежда сегашния начин.
Само идея.
Поздрави!


Цитирай
#49

@envy - здравей - идеята определено изобщо не е лоша и просто не съм се сетил за нея. Много благодаря - ще видя какво може да се направи Smile
Весели празници и весело посрещане на новата 2015 година Smile

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай
#50

Всички налични проблеми са отстранени и новата версия на приложението е в маркета (Софбус 24, версия 2.4):
https://play.google.com/store/apps/detai...bus24.main
  • Оправяне на проблема със стартирането на приложението, при който се показваше грешка;
  • Оправяне на грешката при връзка с Интернет;
  • Възможност за директно разглеждане на разписанието от официалния сайт на СКГТ;
  • Актуализиране на колите и спирките (добавени са "НДК-Графити" и "НДК-Тунел"), заедно с техните координати;
  • Добавяне на секция "Маршрутни промени";
  • Отстраняване на проблемите със секцията "Коли на СКГТ";
  • Добавяне на допълнителни символи при търсене ('.' и '-');
  • Подобрения в таблет версията;
  • Други подобрения;
  • @envy - предложението е вече добавено - наистина страхотна идея. Отново благодаря за хубавото предложение  Sleepy 
Надявам се да не се появяват повече неприятни проблеми и всички да се радваме на едно по-удобно и лесно за използване приложение. 
Ако имате някакви проблеми, забележки или просто предложения, с радост ще ги чуя и ще се постарая да ги имплементирам в следващите версии.  Dance

HTC Sensation Z710e | ViperS v5.3.0 | Jelly Bean 4.1.2 | Sense 5.0 | 3.4.10 SebastianFM 1.0.4 @1512 MHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)