Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Root Xperia S (ICS/JB)
#1

Здравейте! Реших да преведа темата за руут на Xperia S с ICS/JB от xda. Дано да е в полза. Скриптът работи на отключен и заключен буутлоудър!

Какво е необходимо:

1. Сваляте следния файл: http://uploaded.net/file/z7krermj
2. Разархивирате го в папка по избор
3. Уверете се, че драйвърите на телефона са инсталирани и работят на Вашия компютър
4. Направете отметка на Вашия телефон (ако все още не сте го направили) на "Опции на разработчика" - "ЮСБ откриване на грешки"/"Developer options" - "USB Debugging" за хората с меню на английски
5. Направете отметка на Вашия телефон (ако все още не сте го направили) на "Защита" - "Непознати източници"/"Security" - "Unknown sources"
6. Включете телефонът към компютъра посредством USB и се уверете, че Вашия компютър го разпознава без никакви проблеми (проверете Device Manager)
7. Отивате в папката, в която сте разархивирали сваления файл на Вашия компютър и влизате в папка "stuff". В самия прозорец задържате Shift и давате десен бутон на мишката - "Open command window here"
8. Изпълнявате следната команда в черното прозорче: adb devices. Ако не виждате Вашия телефон, вероятно имате проблем с драйвърите - опитайте да ги инсталирате наново
9. Въвеждате команда cd.. в черното прозорче, след което въвеждате команда runme. Ще ви излезе "Make a choice" - въвеждате 1(3 за телефони с JB) и натискате Enter.
10. В телефона ще излезе менюто "Backup and Restore". Натискате на Restore (Select method to restore: RootMe). Телефонът Ви ще се рестартира
11. След като се рестартира (два пъти), влезте в менюто, ще имате иконка "Super User".
12. Вече имате руутнат Sony Xperia S

Оригинална тема: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1886460

Всичко, което правите, е на Ваша отговорност. Надявам се да съм бил полезен!
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо линка не работи , може ли работещ или на пощата.
Цитирай
#3

Линкът е обновен! Wink
Цитирай
#4

Здравейте! Стигам до точка 11 и чакам телефона да се рестартира, но нищо не се получава. Трябва ли още нещо предварително да се направи?
Цитирай
#5

Здравей. Провери дали имаш иконата SuperSU, и имай предвид, че този метод не работи при последния фърм .55
Цитирай
#6

Жалко! аз съм с .55. Ще чакам да излезе метод и за моя фърмуер. Благодаря за отговора
Цитирай
#7

Метод отдавна има... Просто флашни нов кърнъл...

Choosing...
Цитирай
#8

Sloona написа:Метод отдавна има... Просто флашни нов кърнъл...

Извинявай, но аз съм голям лаик в тази материя. Би ли превел "флашни нов кърнъл" на български,моля?
Цитирай
#9

bybeep написа:
Sloona написа:Метод отдавна има... Просто флашни нов кърнъл...

Извинявай, но аз съм голям лаик в тази материя. Би ли превел "флашни нов кърнъл" на български,моля?

https://www.androidbg.com/forum/topic366...ria-s.html

Прегледай тази тема на колегата. В нея има описание как точно да го направиш.

Choosing...
Цитирай
#10

стигам до точка 10 и нещо не разбирам къде е това меню ..
Цитирай
#11

Автоматично ти го отваря на телефона.
Цитирай
#12

Провери дали изобщо имаш приложението "Backup & Restore" в телефона.
Цитирай
#13

къде трябва да го търсия?
Цитирай
#14

При приложенията!
Цитирай
#15

сега друг проблем след като въведа рънми в прозореца ми излиза че не го разпознава преди малко ме пита за избор и му дадох 1 сега не стигам до там..
Цитирай
#16

Започни отначало, увери се първо, че компютъра разпознава коректно телефона. И подчертавам, че този метод не работи за последния фърм .55!
Цитирай
#17

стана от 3тия опит всичко е ок Smile
Цитирай
#18

И аз ъпдейтнах до 2.55 и сега ще чакам руут Smile

Искам само руут.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#19

Ако ти е ънлокнат буутлоудъра рута е безпроблемен дори със стоков кернел.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#20

Не е отключен, но иначе пише че е разрешен ънлока. Всичко ми е стоково, но лошото е, че ъпдейтнах до 2.55.
Сега не мога да руутна. :facepalm:

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#21

Значи тези ICS 4.0.4 2.55 няма руут засега за тях,ако съм разбрал правилно?

Samsung Z Fold 3
Цитирай
#22

Да, няма. Вариант е да свалиш на по-стара версия и да руутнеш. Аз успях да сваля, да руутна и после да флашна само кернела от 2.55 ( което е почти всичко във новата версия ).

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#23

Добре,а как да сваля?

Samsung Z Fold 3
Цитирай
#24

Колега прочети съседната тема "как се флашва" там е описано доста подробно как става процеса даже има качени РОМ-овете на всички БГ оператори ( ако си с телефон от някой от тях) ако ли не просто са стабилни

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#25

С 4.0.4 6.1.A.2.45 съм стигам до точка 10 и до там Restor-вам но телефона не се рестартира. А и Select method to restore: RootMe - никъде не ми излиза.

Xperia S (LT26i)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)