Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Root Xperia S (ICS/JB)
#51

Confusedtupid: О да направил съм грешка сега ще е поправя! Благодаря колега! :cheers:
Грешката е оправена!!!
Цитирай
Аксесоари
#52

StAtIsTiKaL написа:
StAtIsTiKaL написа:Благодаря много!!! :bow: Android
Само да попитам телефона пуснат или изгасен трябва да е при roota.
Пуснат и свързан с компа!
След което стартираш runme_win, ако си с windows OS
Цитирай
#53

ivanov_km написа:
StAtIsTiKaL написа:
StAtIsTiKaL написа:Благодаря много!!! :bow: Android
Само да попитам телефона пуснат или изгасен трябва да е при roota.
Пуснат и свързан с компа!
След което стартираш runme_win
Благодаря за пръв път ми е мисля да пробвам след малко! :bow: Rolleyes
Цитирай
#54

Няма нищо страшно следвай стъпките, не слагай никакви допълнителни отметки във флаштула след като посочиш необходимият кърнел. Самото влашване на кърнела става за около 3 секунди. Не забравяй да активираш опцията от телефона ("откриване на USB грешки") и ("разрешаване инсталиране от неизвестни източници") може превода ми да не е 100% точен! Но това го пише в инструкцията за работа с флаштул. Напиши после какво е станало.
Цитирай
#55

ivanov_km написа:Няма нищо страшно следвай стъпките, не слагай никакви допълнителни отметки във флаштула след като посочиш необходимият кърнел. Самото влашване на кърнела става за около 3 секунди. Не забравяй да активираш опцията от телефона ("откриване на USB грешки") и ("разрешаване инсталиране от неизвестни източници") може превода ми да не е 100% точен! Но това го пише в инструкцията за работа с флаштул. Напиши после какво е станало.
Роотнах излезе ми икона Super User SU мисля ,че се справих.
Цитирай
#56

:thumbup: Да това беше и да не забравиш да си върнеш кърнела на JB ....96.
Цитирай
#57

StAtIsTiKaL написа:
ivanov_km написа::thumbup: Да това беше и да не забравиш да си върнеш кърнела на JB ....96.
Върнах го много благодаря!!! :bow: :bow: :bow: Dance
А от каде мога да видя кои е кернела, за да съм сигурен.
Цитирай
#58

Настройки/Вс. за телефона и четеш /Версия на ядрото, трябва да пише 3.4.0+1.021100........., от 23 Юли
Цитирай
#59

ivanov_km написа:Настройки/Вс. за телефона и четеш /Версия на ядрото, трябва да пише 3.4.0+1.021100........., от 23 Юли
Така е, още веднъж благодаря за отделеното време. Smile
Цитирай
#60

ivanov_km написа:Да има и той е много лесен отнема няколко минутки!
Сваляте си от линк 1 необходимите кърнели. Забележете, че те са в ftf формат!
http://dox.bg/files/dw?a=6a63edcee1
След като ги свалите на компютъра си ги копирайте или преместете във Flashtool/ папка firmwares. След което е необходимо да влашнете с флаштула кърнела XperiaS_LT26i_6.2.B.0.211_KernelOnly.ftf. Самата процедура не се отличава по нищо с процедурата чрез която флашваме каквато и да е версия на OS-a. За хората които не знаят как става да прочетат тази тема:
https://www.androidbg.com/forum/post302421.html#p302421
След като вече сте сменили кърнела се заемаме с рутването на телефона за целта свалете необходимите файлове от този линк:
http://dox.bg/files/dw?a=93e25b7a7d
Сваляте архива на компа и разархивирате! След което рутвате по указаният начин в темата на колегата.
https://www.androidbg.com/forum/topic667...aklbl.html
След като следвате инструкцията от този линк вече ще имате рутнат телефон.
Сега ви остава отново да си върнете кирнела на .96 , като за целта орново флашвате телефона си по познатият начин но от папка Flashtool/ папка firmwares влашваме със: XperiaS_LT26i_6.2.B.1.96_KernelOnly.ftf
Ами това е!


В момента съм със Sony Xperia S -Андроид 4.1.2; Версия на ядрото 3.4.0+1.0.21100-313065 от 22 май
Версия на компилацията: 6.2.B.1.96 и пробвах както твоя,така и метода от първи пост,но без успех.
Слагам XperiaS_LT26i_6.2.B.0.211_KernelOnly.tft и XperiaS_LT26i_6.2.B.1.96_KernelOnly.ftf в папка C:\Flashtool\firmwares,стартирам флаштулс и компютъра разпозната телефона.
От Flash device задавам кернела и при опит за флаш ми излиза съобщение,което ме кара за извадя телефона от кабела и да го включа във fastmode-режим.Съответно го изключвам и със задържане на volume- и power се започва така желаното от мен флашване,но.....още в самото начало ми излиза надписа Reading device information и дотам.Чакам 15 минути и нищо не се случва!!!

Някакви идеи?
Цитирай
#61

Изключваш телефона, задържаш бутона за звука и вкарваш кабела. Пускаш бутона за звука, когато изчезне картинката. Прочети внимателно темата за работа с флаштул. Smile

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#62

Уж така и правя...след като задържа бутона за звука и го пусна след като се махне картинката стига до следното:"Device connected in flash mode" и нищо повече.
Докато е вече свързано се опитвам отново да му задам да флашва и тогава стига до "Reading device information".
Цитирай
#63

И при мен се наложи няколко пъти да го правя, преди да захапе. нали си активирал 'неизвестни източници' и 'поправка на USB грешки'? Като свържеш телефона с компютъра, опитва ли се да си инсталира някакви драйвери? Рестартирай компютъра и свържи телефона.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#64

Активирал съм всичко,рестартирах няколко пъти компа и не,не се опитва да инсталира никакви драйвери като го свържа.
Цитирай
#65

С виндолс 7 си нали? В папката на флаштул, инсталирай ръчно драйверите. на друг компютър пробва ли? Ако имаш PCC, го спри.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#66

Да,с win7 съм но в C:\Flashtool\drivers нямам нищо :unknw:
Иначе не съм пробвал на друг комп и не ми е ясно какво е това PCC?!
Цитирай
#67

PCC - PC Companion. Изтегли си последната версия на Flashtool - http://www.flashtool.net/download.php
Цитирай
#68

Благодаря ти Smile .Та ,изключих и компанйона,пробвах както в заден порт,така и преден.Опитах със стара версия на Flashtool,след което свалих и последната,но отново и отново без никакво развитие.Слава Богу поне още не съм си брикнал телефона Tooth
Някакви други идеи от какво може да се получава така?
Цитирай
#69

батерията заредена ли е ?

Sony Xperia™Z1 compact (D5503) Black(Stock) 4.3/1.114
Цитирай
#70

Батерията е на 82% !

Нека тези които разбират да хвърлят око:

[Изображение: y12i.jpg]
Цитирай
#71

Пробвай да флашнеш kernel по метода, описан тук https://www.androidbg.com/forum/topic366...ria-s.html
Цитирай
#72

Ще пробвам и този метод,но имам едно запитване.Как да разбера дали ми е Отключен bootloader-а? И ако не е,то как да го отключа?
Цитирай
#73

Има урок за отключване на буутлоудър, прочети го.
Цитирай
#74

Общо взето разбрах за какво иде реч,само имам едно последно питане:Как да разбера дали ми е отключен буутлоудъра или не? Извинявам се за некомпетентността ми,но наистина се сблъсквам за първи път с това.
Цитирай
#75

Влизаш в сервизното меню: *#*#7378423#*#*
Service info > Configuration
Виждаш какво пише най-отдолу за буутлоудъра.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)