Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на навигация
#51

@3х4d...Е, аз съм ползвал и Иго и Гармин с години и сега когато отново го има за Андроид отново ползвам Гармин. Така,че не ми казвай, защо трябва да го харесвам! Това което на теб ти харесва не е база за останалите.
Цитирай
Аксесоари
#52

3x4d написа:Най-доброто за навигация по пътища е iGO.
Garmin е само за офроуд и пътеки из гората. За друго не става. Тия дето твърдят обратното, по-добре да си извадят главата от задника.
Sigic е за тия дето са на Вие с телефона си - инсталира се от седмокласник без проблем. Но и функционалността му е до там.
Останалите системи са само за цват. Да има с каво хората периодично да сравняват iGO-то си, като забравят с колко добра навигация са.

Всяка система има недостатъци, но има всеизвестен факт: Световните производители на карти са двама или трима. Другите са някакви локални картографи и може в някой случаи да са по добри, ама за една много малка зона. За всяка зона ще издирвам и сравнявам кой е най-добрият за да може да спестя 5 минути евентуално някой ден!?! Няма ли по-добри занимания.
Останалите "производители" на карти просто копират от големите.

За това колко е "безгрешен" Гармин мога да гоеворя много, но аз го зарязах най-вече заради неговата "безгрешност".
Бъркаше големи кръстовища като Подуене в София... Не се смейте - тъжно е. Сега се надявам да са го оправили, но по същото време iGO вече беше години напред. Добаявете и комбинацията от отвратителен интерфейс, наследник на интерфейса без тъч дисплей (наследство какво да се прави) и се получава комбинация за мазохисти или садисти които искат да убедят другите да се самоизтезават.
Още наблюдавам една грешка на картата на София в Гармин (от 5 години) и на тези които копират същата карта. Странно няма е в iGO. Но в Sigic е има Smile

Има още една причина някой да харесва Гармин и тя е никога да не е ползвал iGO. Е наистина, няма как да ги сравни при това положение и за него великата система е Garmin.

Гармин го има отскоро -неофициален за андроид, от 3 седмици го сравнявам с аиго,навигон,томтом и честно казано спокойно бих го сложил в топ3 към този момент. Разликата със този за симбиан -лично мнение е доста голяма в полза на новия. А и поддържа доста неща които този за симбиан не -3д сгради,JCV, има по-добър интерфейс.
Както казаха колегите по-горе всеки има трески за дялане. За мен лично най-добър е томтом който тук е забранен дори за споменаване :-), и ще се аргументирам защо -защото има най-доброто IQ рутиране в различни дни съобразено с различните часови пояси. Когато му дам да рутира ме прекарва по-възможно най-ненатоварения път в дадения час от деня, нещо което при другите навита не съм забелязъл. Нещо повече, всичките навита имат почти един и същ механизъм за изчисляване на маршрута -при томтом е различен. Минус-а му е че HD трафика му е платен, камерите също.
Цитирай
#53

3x4d подкрепям за едно - че ако не е картата на ОФРМ никой няма да иска и да чуе за Гармин...

Но и гармин - в официалната си Сити Навигатор, и iGo, и Навигон ползват една карта - navteq. Наистина, и на мен ми странно как с еднаква карта един ме кара да скачам от мост (няма кръстовище, ма различни нива ), другия ме кара да обикалям заради измислена забрана на ляв завой, третия направо през жп линия...
Сега и Сиджик е насъщата основа.
Но на практика това е картата за България - няма по подробна от нея от гледна точка малък град, село... то какво ми се фукат гармин феновете - в навтек има търсене по адрес (до име на улица/пресечка) и в селата...
А за избора - всеки си има вкус, изберете си дизайн, в смисъл програмата която най ви допада, но да е с картата на Навтек...
Цитирай
#54

gaffer написа:А за избора - всеки си има вкус, изберете си дизайн, в смисъл програмата която най ви допада, но да е с картата на Навтек...
Това е едното условие, другото което бих добавил е рутирането -т.е. коя навигация най-добре се справя с изчисляването на адекватни и най-бързи маршрути в даден период от деня по един и същ маршрут.
Томтом е най-скъпа в стора около 60евро за цяла Европа + отделно онлайн камери 18евро + отделно хд трафик-а им 30 евро. Но когато стане въпрос за най-бързо и адекватно рутиране е ненадмината с вграденото IQ рутиране в картите.
С пускането на последните 3 ъпдейта вече всичко е много по плавно и бързо. Жалко за нашите географски ширини че е неприложима с постните и неточни карти. Дано се усетят и ни зарадват с по актуални карти за нашия регион.
Цитирай
#55

Колеги, много се извинявам за това, че отварям нова тема но има прекалено много изписано за навигациите а на мен ми трябва леко спешно и всичко качено на едно място /като един архив/ за да копирам директно на картата памет и да инсталирам...

Та можете ли да ми дадете някаква навигация за този модел... коя според вас е най-добра за този модел... пробвах да инсталирам Sygic /на стария ми телефон работеше много добре/ но на този ми даде грешка... :unknw:

Lenovo S850
Цитирай
#56

mgmchannel написа:Това е едното условие, другото което бих добавил е рутирането -т.е. коя навигация най-добре се справя с изчисляването на адекватни и най-бързи маршрути в даден период от деня по един и същ маршрут........
Това би го имал и Igo ако имаше histspeed файл за България.... А ако повече хора ползваха Навител в онлайн режим навигацията щеше да показва и да коригира ако е включено маршрута според трафика... това като опция го имат доста навигации, но всичко опира и до доста други неща. Иначе логиката на рутирането би трябвало да е сравнително сходна - ако картите са достатъчно точни - с отбелязани клас улици, брой светофари и ограничения на скоростта, то тогава единствената разлика в логиката би трябвало да е трафика.
Затова предимство би трябвало да е ползването на възможно най- актуални карти с възможност за разделяне на улиците на най-много класове и възможно най-пълна допълнителна информация

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#57

Han_Solo написа:
mgmchannel написа:Това е едното условие, другото което бих добавил е рутирането -т.е. коя навигация най-добре се справя с изчисляването на адекватни и най-бързи маршрути в даден период от деня по един и същ маршрут........
Това би го имал и Igo ако имаше histspeed файл за България.... А ако повече хора ползваха Навител в онлайн режим навигацията щеше да показва и да коригира ако е включено маршрута според трафика... това като опция го имат доста навигации, но всичко опира и до доста други неща. Иначе логиката на рутирането би трябвало да е сравнително сходна - ако картите са достатъчно точни - с отбелязани клас улици, брой светофари и ограничения на скоростта, то тогава единствената разлика в логиката би трябвало да е трафика.
Затова предимство би трябвало да е ползването на възможно най- актуални карти с възможност за разделяне на улиците на най-много класове и възможно най-пълна допълнителна информация
Пускам гармин, айго, навигон, ко пайлът-а все ме прекарват на 95-100 процента през един и същ маршрут, пускам томтом прекарваме по -друг по-бърз и ненатоварен маршрут. Като маршрута не е задължително да е най-краткия през целия център на града например, може да е с 3-4 км по-дълъг но като се качиш караш с максималната допустима скорост без задръстване, най-много да спреш някъде ако те хване някой светофар. Това + ако си абонат на актуалния им HD трафик в добавка към IQ рутирането вградено в картите прави пътуването комфортно.
Идеята ми е че всички по-горе навита ще ти свършат работата да те закарат от точка А до точка Б, но има някой неща по-горе които си оказват малко или много значение и това са точно описаните по-горе точки.
Цитирай
#58

Стига сте спорели в темата. Ако искате да продължите пишете си на лични, а не в темата.

quod sumus, hoc eritis
Цитирай
#59

Здравейте колеги.Обръщам се към вас за помощ в търсенето на някаква навигация, която да може да работи през GPRS. Тоест да си калкулира маршрута и да показва къде съм в даден момент.Опитах с Google Maps , но не съм доволен.2 пъти я инсталирах и 2-та пъти ми даваше проблеми.Благодаря ви предварително !

Alcatel OneTouch X`POP 5035X , LongShengFa = Android 4.0.1 china
Цитирай
#60

Има ли навигация за Android 2.3 Gingerbread

Huawei P30 Pro
Цитирай
#61

Това е като да попиташ дали има програми за Андроид... Да, всички навигации за Андроид стават за Gingerbread, може би без Гармин, който тръгва на определена резолюция.
Цитирай
#62

rosenrt написа:Има ли навигация за Android 2.3 Gingerbread
Всички навигации от важните теми в раздела стават за него Wink

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#63

dhk20 написа:Здравейте колеги.Обръщам се към вас за помощ в търсенето на някаква навигация, която да може да работи през GPRS. Тоест да си калкулира маршрута и да показва къде съм в даден момент.Опитах с Google Maps , но не съм доволен.2 пъти я инсталирах и 2-та пъти ми даваше проблеми.Благодаря ви предварително !

да не бъркаш GPS с GPRS? или имаш телефон без GPS?

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#64

Han_Solo написа:
dhk20 написа:Здравейте колеги.Обръщам се към вас за помощ в търсенето на някаква навигация, която да може да работи през GPRS. Тоест да си калкулира маршрута и да показва къде съм в даден момент.Опитах с Google Maps , но не съм доволен.2 пъти я инсталирах и 2-та пъти ми даваше проблеми.Благодаря ви предварително !

да не бъркаш GPS с GPRS? или имаш телефон без GPS?


Проблемът е че нямам GPS на телефона, но, разполагам с неограничен gprs интернет на телефона и затова търся някаква онлайн навигацийка ,разбирасе без google maps, ще се радвам ако някой ми предложи някаква. Благодаря ви предварително!

Alcatel OneTouch X`POP 5035X , LongShengFa = Android 4.0.1 china
Цитирай
#65

Хм, тя точността ще е супер, мен само на операторски ме засича с 3 километра радиус на точност, т.е. се намирам някъде там....
Цитирай
#66

dhk20 написа:Проблемът е че нямам GPS на телефона, но, разполагам с неограничен gprs интернет на телефона и затова търся някаква онлайн навигацийка ,разбирасе без google maps, ще се радвам ако някой ми предложи някаква. Благодаря ви предварително!

тогава ако държиш на телефона си вземи един външен gps - през блутуут, не че и там няма проблеми... първия ми смартфон
без gps и със симбиан... още си работи, ама го ползвам като резервен. ;-)

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#67

Писането на Кирилица е Задължително!!!
Цитирай
#68

1. Пиши на български
2. Чети малко

Преди тия неща никой няма да ти отговори. Ай успех Wink
Цитирай
#69

Han_Solo написа:
dhk20 написа:Проблемът е че нямам GPS на телефона, но, разполагам с неограничен gprs интернет на телефона и затова търся някаква онлайн навигацийка ,разбирасе без google maps, ще се радвам ако някой ми предложи някаква. Благодаря ви предварително!

тогава ако държиш на телефона си вземи един външен gps - през блутуут, не че и там няма проблеми... първия ми смартфон
без gps и със симбиан... още си работи, ама го ползвам като резервен. ;-)

А няма ли нещо подобно което да работи на принципа на google maps тоест онлайн чрез мобилния интернет или всички са офлайн?

Alcatel OneTouch X`POP 5035X , LongShengFa = Android 4.0.1 china
Цитирай
#70

http://www.amazegps.com/


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#71

:wall: Здравеите някои може ли да ми каже читава навагиция за HTC Desire X която да има и карта на българия.Благодаря предварително Smile
Цитирай
#72

Всички в раздела са читави и имат карти на България, въпрос на личен избор.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#73

Здравейте,
на стария ми телефон Lg GT540 Optimus съм инсталирал IGO My Way и съм супер доволен.Обаче днес си взех LG L9 и доколкото разбрах от прочетеното не става за неговата резолюция(540x960)!въпроса ми е коя навигация ще е по добре за него IGO Primo или IGO Primo 2.0 или може би някойя друга представена в раздела?Не съм супер в час със телефоните но със вашите перфектни обяснения ще се справя със инсталирането,въпроса е коя!

Lg Optimus L9
Lg Optimus GT540
Цитирай
#74

ilia_d написа:Здравейте,
на стария ми телефон Lg GT540 Optimus съм инсталирал IGO My Way и съм супер доволен.Обаче днес си взех LG L9 и доколкото разбрах от прочетеното не става за неговата резолюция(540x960)!въпроса ми е коя навигация ще е по добре за него IGO Primo или IGO Primo 2.0 или може би някойя друга представена в раздела?Не съм супер в час със телефоните но със вашите перфектни обяснения ще се справя със инсталирането,въпроса е коя!
В раздела виждам IGo Primo 2 друго не мяркам... ако ще се заиграваш сложи си "тънката" версия. Имай предвид че може да имаш проблеми - доколкото виждам твоя телефон има и вътрешна памет и това може да обърка Primo-то което си търси файловете на sd картата - има описано решение, май не конкретно за твоя телефон. А коя навигация ще е по-добре зависи от личните ти навици и предпочитания и от това за какво ще я ползваш, но след като си доволен от старото igo и новото ще ти хареса, даже още повече Wink

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#75

@ilia_d Не само че има IGO My Way за твоята резолюция, но и работи много добре
Друг е въпроса че вече е остаряло.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)