Оценете темата:
  • 10 гласа - средно 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на навигация
#76

Благодаря Smile
ще си взема нова по голяма сд карта че ползвам от стария телефон за да не трия IGO My Way-а и ще качвам Примо 2!

Lg Optimus L9
Lg Optimus GT540
Цитирай
Аксесоари
#77

Искам да сложа една от двете на LG L3 E400 който е с дисплей 320х240.
Кажете коя от двете е по-добра и с какво?Една и съща карта ли ползват?
Навтек картата ли е най-подробна за BG?И евентуално коя от двете е
по-лека защото телефона е слабичък?Благодаря ви предварително! Christmas

now - Lenovo P70 + Stock ROM Kit Kat 4.4.4
before - Samsung Galaxy S2 i9100 
beginning - LG optimus 2x P990 
Цитирай
#78

Аз бих пробвал първо с Примо.
Цитирай
#79

Търся навигация която ще мога да ползвам оффлайн(само с GPS-a от телефона ми) и най-вече за пешеходство.
Трябват ми карти за Италия и Германия.

Lenovo A536
Цитирай
#80

Пишеш в правилния раздел. Ако си беше направил труда да прочетеш първите мнения на важните теми, щеше да видиш, че всички почти навигации в раздела са офлайн. Избери си някоя и качвай, спазвайки инструкциите в съответните теми.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#81

Явно се оказа че размера на навигацията с картите които ми трябват е твърде голям за моето Tipo .. С карти на Германия и Италия ми стига близо 1,5 гб..

Lenovo A536
Цитирай
#82

Колеги, ще бъда благодарен, ако някой ми предложи навигационна програма за андроид, която работи коректно с външен gps-приемник.
Цитирай
#83

Няма проблем ,че антената ти е външна, това за софтуера "не е от значение" , така че харесай си и си сложи някоя навигация , за начало ти препоръчвам navigon ,че е лесна от към инсталиране и карти.

ZTE Grand X Pro
Google Nexus S
Цитирай
#84

befino написа:Няма проблем ,че антената ти е външна, това за софтуера "не е от значение" , така че харесай си и си сложи някоя навигация , за начало ти препоръчвам navigon ,че е лесна от към инсталиране и карти.

Явно не съм обяснил разбираемо. Купих си един поокастрен таблет, на който за да му "докарат цена" не са сложили нито gps нито bluetoot. Телефонът ми има gps и инсталирах програма за шеринг на gps сигнала чрез вай-фая. Остава да може на софтуера на програмата, която ще инсталирам да има опция - външен gps сигнал. Дали нямаше гармина такава опция?
Цитирай
#85

има ли начин да се ползва GET DIRECTIONS на гоогле мапс при оффлайн режим. мога да си запазя карта за работа оффлайн, но не успявам да накарам навигацията да ми направи маршрут до мястото където искам да отида. Christmas
Цитирай
#86

nyksanbg написа:Явно не съм обяснил разбираемо. Купих си един поокастрен таблет, на който за да му "докарат цена" не са сложили нито gps нито bluetoot. Телефонът ми има gps и инсталирах програма за шеринг на gps сигнала чрез вай-фая. Остава да може на софтуера на програмата, която ще инсталирам да има опция - външен gps сигнал. Дали нямаше гармина такава опция?
Хммм аз доколкото си спомням и без да съм търсил инфо повечето външни GPS се вързват през блутут Rolleyes

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#87

Здравейте колеги, искам да Ви попитам да ли мога да ползвам навигацията на телефона си без да имам достъп до интернет. Ако мога - как??? Тел. ми е Самсунг галакси С3. Ако не мога да ползвам самата навигация на телефона без достъп до интернет, следователно искам да ви попитам да ли ще мога да ползвам навигация без достъп до интернет ако сваля ИГО или Сайджик програмите ??? Предстои ми пътуване, по която няма да мога да ползвам мобилен интернет!
Благодаря Ви предварително!

Xiaomi Mi4 LTE - - -> Redmi Note 4 - - -> Redmi Note 5 !!!
Цитирай
#88

Може да се инсталира така наречената ОФФ лаин навигация - така че си инсталираи някоя от изброените от теб и си готов.
Цитирай
#89

Вчера си играх да пробвам въпросните навигационни програми на Nexus 7.

Установих че CoPilot рутира грешно, като влезе в цикъл по затворен маршрут около Дебелец при тест от Русе до Истанбул.

Sygic ми предлага да минавам през Варна и Бургас за да стигна от Русе до Истанбул.

Докато iGO правилно ме прекарва през търново и Хаинбоаз.

Имам приятели, които твърдяха се сиджик е по-добра от iGO, но и при тестове на маршрути във В. Търново сиджика се излагаше много яко, въпреки че му вкарвах насила допълнителни точки да го върна в правият път.

Вашите впечатления какви са?

Всякакви устройства, компютри, телевизори, фотоапарати, телефони, преносими и вградени навигации и прочее ненужни боклуци с процесор и операционна система вътре.
Цитирай
#90

Sygic-а го популяризираха тия със Symbian, тъй като за тях няма Primo, а и Garmin не върви толкова гладко. Също така го слагат хора, които не могат да си сложат Primo. В един от постовете в една тема за Garmin бях попитал това чудо "Sygic" какво е... Това е мое мнение...

п.с. Не си мисли, че и Primo-то няма да се изложи някъде, но вероятността е доста по-малка. Винаги човек трябва да има едно на ум Smile
Цитирай
#91

Или хората слагат Sygic защото им харесва? Примерно аз съм с нея и до сега нито, ама нито веднъж не ми е правила проблеми- чудесна е, и да мога да си сложа Primo. Такива заключения са малко смешни.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#92

А колко километра си навъртял с него???
Цитирай
#93

От къде да знам... достатъчно? Пътувал съм с нея от България до Хамбург, Германия (: Нямах никакви грижи.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#94

Едно пътуване значи... За да има човек мнение по въпроса, трябва да е навъртял достатъчно километри с няколко навигационни програми и тогава да пише.
Цитирай
#95

Дадох ти пример за едно пътуване, не че е само едно?

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#96

Аз пък съм пропътувал през последните 5 години около 150-200 хиляди километра из България, Румъния, Гърция и Македония. Мога да кажа съвсем спокойно, че iGO в различните му разновидности и най-вече Primo са ме водили най-точно. Sygic става само с картите на Navteq, но не му се доверявам напълно, някой път ми прави странни маршрути по третостепенни пътища, а като му задам пак същата дестинация, се поправя. Гармина го отказах, откакто се изгубих в Румъния заради него и откакто се опита да ме прекара през 7 ж.п. коловоза в Ямбол (с картата на Геотрейд Wink ). Но най-вече надделява у мен възможността на Primo да се нагоди по моя вкус - как да изглежда, колко да ми говори, за какво да ме предупреждава и за какво не, благодарение разбира се на скинотворците, които за iGO са много и да са живи и здрави Rock

P.s. Пропуснах Copilot, но го тествах само веднъж и го деинсталирах.
Цитирай
#97

Горния пост е достатъчно показателен, но само да допълня. Покрай хобито ми с навигаците имам надблюдение върху това какво ползват таксиметровите шофьори, тези хора с това си вадят хляба. Те ползват Primo, iGO, Garmin, Navitel, но не и Sigyc...
Цитирай
#98

Т.е. на тези на които Sygic ни върши работа не разбираме от нищо? Защо правиш такива генерални заключения- на теб не ти е проработила както трябва веднъж, на Пешо също, на мен ми работи без проблеми и ми изкарва винаги най-добрия маршрут. Всеки може да си прецени сам за себе си коя навигация му върши работа.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#99

Не казвам, че ми е създавала проблеми, по принцип инсталирам на устройствата си почти всички навигационни програми и тествам. Почти всяка навигация ще те заведе там където си задал. При положение, че се ползват едни и същи карти (Navteq и TomTom) на Sigyc и iGO Primo, никога не бих използвал Sigyc освен за тест. Не се сещам за фабрична автомобилна навигация, в която да е инсталиран Sigyc, поправете ме ако греша. Това също е показателно, защото явно автомобилните производители и нямат доверие.

п.с. Ето според мен как стоят нещата... Човек инсталира нещо. Ако го ползва достатъчно дълго време, започва да го познава и свиква с него. След това решава да пробва друго, но не може да му свикне, очаква логиката да е като на старото.. Да, ама не... Преди 5-6 години дълго време ползвах само Garmin и си мислех, че е най-добрата, докато не свикнах и с други. Всяка навигация си има някакво предимство, но тук се питам, защо не свикнах и с Sigyc?
Цитирай

Vami написа:Не казвам, че ми е създавала проблеми, по принцип инсталирам на устройствата си почти всички навигационни програми и тествам. Почти всяка навигация ще те заведе там където си задал. При положение, че се ползват едни и същи карти (Navteq и TomTom) на Sigyc и iGO Primo, никога не бих използвал Sigyc освен за тест. Не се сещам за фабрична автомобилна навигация, в която да е инсталиран Sigyc, поправете ме ако греша. Това също е показателно, защото явно автомобилните производители и нямат доверие.

п.с. Ето според мен как стоят нещата... Човек инсталира нещо. Ако го ползва достатъчно дълго време, започва да го познава и свиква с него. След това решава да пробва друго, но не може да му свикне, очаква логиката да е като на старото.. Да, ама не... Преди 5-6 години дълго време ползвах само Garmin и си мислех, че е най-добрата, докато не свикнах и с други. Всяка навигация си има някакво предимство, но тук се питам, защо не свикнах и с Sigyc?
Много точно казано. Много често човек свиква с дадено нещо и това ползва -но не винаги това е най-доброто. Пресен пример е сиджик-а, на който в последно време много неща добавиха -така и до ден днешеш не можах да му свикна с "ШАРЕНИЯТА" и претрупания му интерфейс. Нещо повече който е на "ТИ" с навитата от доста години сигурно знае че точно сиджик стартира като "порт" клон на томтом -първите версии приличаха на него и много хора точно това говориха че е един клон на томтом. Общо взето и досега по една или друга причина му ползват картоосновата Телеатлас + хд трафика им.

Има 2 оригинала -ТОМТОМ с(телеатлас картооснова) и Нокиа(с навтек картооснова) -като най-популярната им в световен мащаб е точно Гармин (стриитпайлът-а -за андроид).
И това не е защото искам да си наложа мнението -а защото са най-популярни -с най-голям процент потребители в световен мащаб, съответно най-добрия съпорт, безброй тул-чета за работа с тях(томтом home,garmin mapsource, web update и др.)
Я някой да ми намери аналогичните на ТОМТОМ home : Sygic home, Igo home или Co pilot home Big Grin Big Grin или някоя елементарна програмка която с два клика да ми обнови базата данни със спиид камерите при гармин(.gpi) или пък да речем garmin web ъпдейтъра която разпознава устройство-то ми и ми предлага веднага куп обновления по версията на софтуера ми 1.49(garmin streetpilot -galaxy note) На бялото няма как да кажеш че е черно. Когато стане въпрос за удобство на работа, подробни и навременни ъпдейти(не само на картите, но и на софтуера), голямо комюнити -много потребители които споделят голяма база данни то избора е ясен.
След това идва ред на Navigon, iGO, Co pilot, Sygic, Route66,Ndrive и др.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)