Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navikey 7 ways
#1

Навикей 7ways 1.81.1189
Изисквания: WinCE/Mobile/MIPS/Android/iOS/Windows XP, Vista, 7, 8 32/64, Линукс
Резолюция: всякаква
Лиценз: Безплатен
Езици:Руски и английски (неофициален български)
Официален сайт: navikey.org

[Изображение: oWv8vUwZlgsVLhxDWwMCQPi9ni-qZ7wyYUMyPnsm...8K0_=h1080]

Програмата поддържа:
Два типа маршрут - бърз и кратък, показване на предупреждения за камери, превишена скорост, ленти за престрояване, следваща маневра, HUD, сваляне на карти, гласове, превод директно от програмата (през интернет) и др. 

Актуална версия на програмата - google play

Карти:
мегамапс

Карти на България
FreеBgMap от baibradar (може да се сваля през интерфейса на програмата)
BulgariaFree присъства в папка с ресурси за програмата на mega или на navikey-bg.esy.es

В оригиналния apk файл липсват български превод и гласове. Поставят се съответно в папки languages и sound.
Може да се свалят през меню AddOns.

Файла с точки за предупреждения е същия като при Навител, може да се свали от същото меню. Няма ограничение на броя текстови файлове в папката, но задължително редовете в текстовия файл трябва да са номерирани.Някои скинове поддържат разширени точки за предупреждения, достигайки до 30 категории, по подобие на Примо. Може да се използват файловете от speedcambg.eu , според скина за Навител (за всички скинове) или за Примо или igo 8.3 (за скинове които поддържат тези категории)

Инструкции:
Настройка на програмата чрез редактиране на файл settings.xml
[-] 1 потребител изказва благодарност на gaffer за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Оказа се че новата версия на програмата не работи коректно с камерите в igo стандарт (25 категории) и днес промених малко гласовете - "Роден град" и "Подробен" - bulgarian.7wv и BulgarianDetailed.7wv и преконвертирах камерите в Навител стандарт (10 категории) за да работят коректно. До създаване на скин с пълноценна работа на камери в igo стандарт, то по точно Примо стандарт, няма смисъл да се ползва глас "Подробен плюс"'. В папка speedcam поставих два файла - Speed_Camera_full с всички точки от колекцията на Vami за igo Primo в 25 категории, като липсващите категории, спрямо Примо, съм поставил в категория Other dangers. Файл Speed_Camera_wo_pedestrian.txt съдържа същите точки, без Pedestrian crossing. В папката трябва да е един файл, по ваш избор, със или без предупреждения за Пешеходна пътека.
Цитирай
#3

В новата версия на програмата е добавена възможност да чете картите от основната папка на програмата във формат 7wz. Идеявта е била при заключени устройства, iPhone, не позволяващи създаване на папка, да се поставя готов файл с карти. За любителите на планината предлагам файл BgMountains.7wz, които да се сложи в папката на програмата, съдържащ планинарските карти на bgmountains.org. За рутиране по тези карти (пешеходните пътеки) трябва да се махната отметките за избягване на черни пътища и търсене на бърз път. Контейнера с карти 7wz не работи от папка maps.
връзка за сваляне - http://gafferfour.data.bg/p/files/Navikey%20v1.00.465
Цитирай
#4

Поздравления за труда! Бях я пробвал преди, но поради липса на карта и превод я изтрих. Сега ще я пробвам отново. :thumbup:


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай
#5

gaffer написа:В новата версия на програмата е добавена възможност да чете картите от основната папка на програмата във формат 7wz. Идеявта е била при заключени устройства, iPhone, не позволяващи създаване на папка, да се поставя готов файл с карти. За любителите на планината предлагам файл BgMountains.7wz, които да се сложи в папката на програмата, съдържащ планинарските карти на bgmountains.org. За рутиране по тези карти (пешеходните пътеки) трябва да се махната отметките за избягване на черни пътища и търсене на бърз път. Контейнера с карти 7wz не работи от папка maps.
връзка за сваляне - http://gafferfour.data.bg/p/files/Navikey%20v1.00.465
Здрасти да попитам с какво си конвертирал BGMountains? От гарминската карта с помощта на GPSMapedit и 7waysConv конвертора ли?
Защото мисля че ако се конвертира планинарската карта директно от източника ще се получи по-добро качество според мен без междинни конвертации, ако пишем директно на авторите предполагам няма да имат нищо против да се конвертира във формат за 7ways още повече че от доста време насам гледам из разните форуми хората питат дали картата може да се ползва на Андроид телефон. Не съм тествал още как ще изглежда планинарската карта в 7ways но предполагам ще липсва цветовата схема която е типична при изобразяването в Гармин приемник например.
Цитирай
#6

Преди време им писах за конвертиране във формат за навител, казаха че могат но не искат. Конвертацията в карта за 7ways е свързана с конвертора на самата програма, ако се съгласят добре, но не знам. Наистина се губи специфичната цветова схема при преминаването от img в mp и после конвертиране. Пробвайте, попитайте, може да са си променили политиката.
за навикей - може да се направи скин специално за тази карта. Скина представлява на практика zip архив без компресия, с преименувано разширение. То те си имат някакво тулсче май, но при мен не сработи и така ги събирам - в winrar. Програмата чете скина ако е поставен в собствена папка, разархивиран, в папка skins. Та като се разархивира, в неговите папки map_day и map_night има файл map.xml в които са описани цветовете за различните типове полигони. Всеки желаещ може да опита да направи своя версия и да се види коя е най удачна. За последната бета имаше скин, копиращ изгледа на гармин, така че няма невъзможни неща.

редакция: Само да спомена, има версияна програмата за Windows XP, Vista, 7, 8 32/64 bit с възможноста за стартиране в прозорец с размер по избор - с десен бутон на иконата на десктопа, свойства и в реда с целта, примерно C:\7ways\7ways32.exe се дописва с интервали разширението... за 480/272 изглежда така C:\7ways\7ways32.exe 480 272 Скиновете са еднакви за всички OS.

версията за компютър http://www.navikey.ru/files/7w/7ways32.zip
Цитирай
#7

инсталирах я от маркета, свалих файловете от папката ти в data.bg и ги поставих на съответните места и нищо .. изобщо не ги вижда ...
трябва ли да бъдат в .bin ?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#8

как bin????

картата е в 7w, скина 7ws, превода 7wl, гласа 7wv... няма никаде bin
Цитирай
#9

wdr ... :whistle:
вярно нещо при мен не е наред, понеже ги е свалило ...
ся ще пробвам пак ... Smile

.... захапа, ама много крашва, да я доизкусорят още малко, иначе изглежда много добре, семпла, без излишни глупости ... като за безплатна много добра Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#10

Обновена картата на България, промените - търсене по адрес в Плевен и Нова Загора, очертания на улици в села в Плевенско, допълнени адреси в Стара Загора.
Сваляне - http://search.data.bg/ready/c3bf31d15f75...42d8cdd216
Цитирай
#11

Няколко пъти я ползвах и мога да кажа , че работи и на доста слаби телефони без проблем - имам и един Леново с 256 РАМ - нито един път не е забила; не мога да кажа за други навигации същото :power: . Новата версия ползва повече РАМ, но пак работи без проблем. На ЕВО-то с ICS при смяна на скин обаче се появяват артефакти. След рестарт на програмата / както в ПРИМО / всичко си е наред.
Ползвах и туристическите карти - прави си маршрут по пътеките .
Доста добра навигация е и браво на gaffer , че я поддържа със скинове, карти и други. А сред руснаците от 4pda ув.gaffer си е извоювал име на гуру :bow:

 S7Edge  MiMax  Mate20Pro S21Ultra
Цитирай
#12

С уточнение че следващото го взех наготово от скиновете на ув.nik_mayak и ув eagles1970 и ги обединих...

[Изображение: image-E663_50AB7EFD.jpg]

скаляне или скин garminmode в папката на data.bg
Цитирай
#13

@gaffer програмата е супер, и едно голямо "Благодаря!" към теб за труда ти Smile. Не съм я тествал все още в реални условия, вчера в късните часове я сложих, но като UI и лекота на работа няма нищо общо с това нещо Orux с качена планинската карта Smile. Само едно нещо не ми хареса, и то е че картите са доста големички като обем, но памет поне има засега Smile
Цитирай
#14

програмката действително е интересна, доста лека е, само дето и трябват карти Rolleyes За България добре - имаме конвертираната БГМаунтънс и тази карта която е дал gaffer / между другото от доста време се каня да те попитам като такъв ли работиш Wink може да се окаже че се познаваме /

За държавите околко България обаче положението с картите май не е толкова розово... май ще трябва да видя как работи тоя конвъртър за картите... :whistle:

Апропо Орукса работи тежко само с големите гармински карти, с другите си е ОК... трябва да поогледам как стоят там нещата с конвертирането

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#15

Картата на България в megamaps.org е подобна на тази в Open Street Maps. Съответно кварталът, където живея е пълен с бисери, особено моята улица. Така че докато не си подобрят картите, са аут. Как да им се доверя за места през девет земи в десета, когато не мога да изляза от квартала си? А може би трябва да перефразирам два епизода от "Пътеводител на галактическия стопаджия": 1) картите са верни, действителността лъже и 2) всичко, което виждате, е плод на болното ви въображение. Big Grin

Добавка, за да не създам погрешно впечатление за другата карта: Сега разбрах, че е трябвало да изтегля картата на gaffer, която е по-точна. Не че OSM не е, но не навсякъде.
Цитирай
#16

Мога ли да настроя да не гасне екрана докато програмата работи?

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай
#17

Tiger VI написа:Мога ли да настроя да не гасне екрана докато програмата работи?

Опции, Интерфейс, постави отметка на Задържане на осветление. Може би превода не е точен и има нужда от корекция, това е от руски... то и на английски е Hold Backlight
Цитирай
#18

Има ли начин да се инсталира на SD картата защото заедно с всички файлове заема много мяста в паметта на телефона?
Цитирай
#19

Обновена картата на България

http://search.data.bg/ready/0fcdac7e35e5...00217d74c5

Новото - търсене по адрес в Русе, Ловеч. Левски

@emka22 има... но е ръчно, трябва да се отвори с текстови редактор файл settings.xml в папка settings и частта
<map path="maps" да се промени на <map path="името на картата с памет/папката с карти" като и картите се поставят там...

Трябва да стане нещо като path="maps; \mnt\sdcard\folder" за да работят и двете папки - оригиналната и folder Smile
Цитирай
#20

gaffer написа:Обновена картата на България

http://search.data.bg/ready/13a8955d06d6...e0c71a9c92

Новото - търсене по адрес в Русе, Ловеч. Левски

@emka22 има... но е ръчно, трябва да се отвори с текстови редактор файл settings.xml в папка settings и частта
<map path="maps" да се промени на <map path="името на картата с памет/папката с карти" като и картите се поставят там...

Трябва да стане нещо като path="maps; \mnt\sdcard\folder" за да работят и двете папки - оригиналната и folder Smile
Откъде я взимаш тази карта?Колко е подробна сравнено с картите на навтек и тази последната за навител?Нали не е osm,защото там търсенето никакво го няма.
Цитирай
#21

Добре де нали уж картите трябва да са в .7w . Как тогава да подкарам BGmountains като са в .7wz?
И има ли начин да сваля от дата.бг цялата папка, а не файл по-файл?
Цитирай
#22

azcv написа:Откъде я взимаш тази карта?Колко е подробна сравнено с картите на навтек и тази последната за навител?Нали не е osm,защото там търсенето никакво го няма.

от тук се започна - http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...а-България иска регистрация


spitfire написа:Добре де нали уж картите трябва да са в .7w . Как тогава да подкарам BGmountains като са в .7wz?
И има ли начин да сваля от дата.бг цялата папка, а не файл по-файл?


https://www.androidbg.com/forum/post710551.html#p710551

само една страница е все още...
може да се ползват карта по карта в папка maps, всички карти в папка maps и комплект в 7wz в папката на програмата...
Цитирай
#23

gaffer написа:
azcv написа:Откъде я взимаш тази карта?Колко е подробна сравнено с картите на навтек и тази последната за навител?Нали не е osm,защото там търсенето никакво го няма.

от тук се започна - http://www.ipmart-bg.com/showthread.php?...а-България иска регистрация
Това добре.Но мен ме интересува дали тази карта е по-подробна от тази последната от темата за Навител 5.5.1.0.Виждам от линка,който си дал ,че поддържаш картата и за Навител,но тръгва ли на 5.5.1.0.Въпросът ми е продиктуван от това,че картата за Навител(която доколкото разбирам е и bgrootingmap) е добра и доста актуална,но само като карта.ПОИ точките са много малко,а някои са абсурдни,като например църквата "св. Петка Самарджийска" в подлеза на цум.Кръстена е по някакъв друг начин.
Ползвам навигацията предимно в градски пешеходен режим и ПОИ точките са доста важни за мен.В Навител не видях да има начин за импорт на пои,а как стои въпроса с Navikey?Също така предпочитам и по-лека навигация,защото имам и инсталирано и Иго и една камара други,но за бързо търсене из центъра на София например не ми се занимава с тежки навигации.
Дано не съм прекалил с въпросите,но е добре да има някакво сравнение не толкова между навигациите,а по-скоро между картите.Все пак колкото и да е умна една навигация с калпави карти нищо не става.
Цитирай
#24

gaffer написа:, това е от руски... то и на английски е Hold Backlight

Благодаря :bow: , ако бях го видял на руски, може би щях да се сетя сам, но буквалният превод ме обърка.

Първите впечатления от програмата са много положителни. Приятен и разбираем интерфейс, бърза работа и, което е много важно, добри карти :thumbup: , поне за това което пробвах.

П.П Виждам че се занимаваш с карти, приемаш ли корекции и забележки?

Siemens ME45->Siemens M75->HTC Desire->HTC One X->Samsung Mini ->HTC One X->HTC 10>HTC 12+->SONY Xperia 1 II->Samsung S23 Ultra
Цитирай
#25

Разбира се, даже са ми нужни, аз не мога сам да видя лично всичко. Програмата по подразбиране записва тракове, ако не се махне отметката, ще се радвам ако ми се изпращат за корекция на картата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)