Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navikey 7 ways
#51

По скоро се опитвам да направя използваема програмата в България... И така стигнах до Велико Търново - и пак греда - няма две еднакви карти:
[Изображение: thumb-566E_51433EAE.jpg]
[Изображение: thumb-EB11_51433EAE.jpg]
[Изображение: thumb-CEE3_51433EAE.jpg]

Коя е вярната карта... че да се съобразявам с нея???
Цитирай
Аксесоари
#52

Хм, мен Навител Навигатора ми дава това.... с нова карта

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#53

Браво, всеки производител на карти си има свой вариант на търново и после ние спорим кой крив, кой прав Smile
Ще видя и на google какво е Smile

Редакция: Нова вариант на търново Smile
Цитирай
#54

Обновена картата на България до версия 2013_04. Промените спрямо предната версия:
- Очертания на улици (някои с имена) на села в области Габрово и Велико Търново
- Търсене го точен адрес в градовете Габрово и Велико Търново
- Поправени грешки... по пътя Банско - Дупница.

яндех

адреса на папката в data.bg е без промяна - http://gafferfour.data.bg/p/files/Navike...0.465/maps
Цитирай
#55

Navikey 7ways 1.01
[Изображение: image.png]
Промените:
[box]Общие изменения:
- второй маневр на карте
- выбор dpi при выборе скина по данным от устройства
- возможность создания большого количества dpi у одного скина
- поиск в истории поиска и в моих местах
- возможность скроллировать меню в горизонтальной плоскости
- новый скин на базе нововведений
- добавлена возможность выбора места хранения атласов из программы
- улучшение контейнера карт
- теперь в контейнере могут находится любые ресурсы к программе скин, язык, карта, звуки, speedcam
Улучшения скина:
- элементы меню могут быть разного размера,
- текст и картинка могут быть выровнены отдельно друг от друга,
- программа может работать со старыми скинами,
- подсказка в поле ввода,
- объекты на карте могут быть прозрачными,
- добавлен параметр hint для элемента edit,
- в списках возможно размещать элементы разного оформления,
- в тексте интерфейса можно использовать изображения
Улучшения конвертера:
- конвертер может генерализовать и удалять дубликаты и джиттеры на карте,
Исправлены ошибки:
- история поиска переход по координатам,
- исправлен поиск ближайших объектов,
- исправлен конвертер карт,
- исправлен 2,5D режим,
- исправлена ошибка привязки маршрута,
- возможна работа в Android без SD карты,
- исправлена ошибка загрузки ресурсов
- исправлен звук в программе[/box]

Сваляне:
Официален сайт

С добавени български меню, гласове, камери за скорост:
Андроид

Скиновете от предната версия работят, но без подобренията. Картата от предната версия работи, но е желателно да се ползва за новата версия.
Карта на България:
България
обзорна на света
атлас

Леко пипнат скин Nitro
[Изображение: image.png]
сваляне

Български език:
с клавиатура АБВГ
с клавиатура QWERTY
Ако сложите двата файла едновременно в папката с езиците, можете от настройки на клавиатура да изберете да имате смяна между двете клавиатури. Самия превод на програмата е еднакъв.
Цитирай
#56

Браво за усилията и положения труд!Навигацията наистина е добра и много ми харесва,а постоянната работа по картата на България я прави още по-добра.Но защо в новата версия на програмата не мога да избера картата BGMountains2.7wz... В старата версия на програмата всичко си беше наред.Картата на България в папка maps,а BGMountains2.7wz в основната директория на програмата и се сменяше безпроблемно от менюто на програмата.А сега не става?!?

HTC EVO 3D ROM Cool ICS v11 GSM
Цитирай
#57

И аз забелязах един бъг и им писах... разархивирай BGMountains2.7wz с WinRar в някоя папка и я избери за основна карта. Може би са спрели поддръжката на контейнери поради възможността да си избираш папка с карти. Ще им пиша и за това. А за бъга дето аз го забелязах - не избирайте кратък маршрут че тръгва и по пътеките с автомобил.... Чакам отговор дали трябва промяна в картата или си е бъг на програмата...


редакция 02.04.2013г.

Бъга се оказа в картата....
Обнових картата на България - промяната - забрана за транзитен трафик по черни пътища...
Връзките същите.

редакция 03.04.2013г
Цитат:Здравствуйте.
Теперь контейнеры могут содержать в себе не только карты но и скины, языки перевода, спидкамы, звуки.
поэтому карты необходимо внутри архива размещать в папке maps, скины в папке skins и т.п. по аналогии с основной структурой каталогов программы.
Сами контейнеры могут быть размещены в папках maps, content, и корневой папке программы.
Обязательно условия создания именно zip архива с опцией - без сжатия (команда в командной строке для 7z такая: 7z a -tzip -mx0 <Имя архива> <маска файлов или список файлов>)

Във версия 1.01 има промяна в структурата на контейнера - може да съдържа комплект от карти, скин, превод, глас, камери. Обаче файловете трябва да са в архива в папки със структурата на папките в програмата. По тази причина не разпознава стария контейнер. Преработих скина на aaangelll, създаден специално за тези карти и го поставих в контейнера, с ново конвертирани, но от същия източник карти.

сваляне

Контейнера може да поставите където си искате из устройството, само трябва да го изберете като карта от настройки на програмата.
Цитирай
#58

Аз тия дни се разходих из България и картата НАвтек 2012 Q3 ми направи приятно впечатление там където гледах за адреси ... та понеже се чудеше коя карта да ползваш като референс за сверяване на улици и номера - нея я бива дори сравнявайки с картата БГРутинг последната излязнала официална 6.7 - май базата данни с адреси на Навтек е по-голяма Rolleyes а на БГРутинг са по-точни данните за улиците и пътища - кои са проходими и еднопосочни... ама грешки съм виждал навсякъде :whistle:

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#59

Във връзка с настъпващите празници, предлагам майската версия на картата с няколко дни предсрочно.
Промените в картата - добавени очертания на улици в села в области Силистра, Шумен, Велико Търново, Габрово, Търговище, Бургас, Хасково. Търсене до точен адрес вече има в градовете Благоевград, Добрич, Габрово, Левски, Ловеч, Нова Загора, Плевен, Разград, Варна, Видин, Велико Търново, Монтана, Русе, Раднево, Стара Загора, София, Силистра и Шумен. За следващата версия ще опитам да вкарам Бургас...

сваляне на карта bulgaria_2013_05.7w

папка в data.bg
само карта
само atlas.dat
световна карта

Приятен път!
Цитирай
#60

На 4pna Kostik44 пусна своя версия на картите на Румъния, Молдова, Украйна, Белорус, Украйна, Казахстан и Русия. И на България от OSM. За свързване по границите с Румъния направих малка промяна на крайните точки на пътищата. Картата е обновена на всички връзки по горе, като освен крайните точки на пътя на Дунав мост, Дуранкулак, Силистра и Йовково има промяна в показването на полигоните по нива. Никаква промяна в търсене, адреси, рутиране. Ако все пак пътувате на север, добре е да обновите.

Карти от Kostik44

Украина OSM 24.04.2013г
Белоруссия OSM 25.04.2013г
Казахстан OSM 25.04.2013г
Молдова OSM 25.04.2013г
Болгария OSM 25.04.2013г
Карта Румынии OSM 25.04.2013


редакция 30.04: Картата на България е обновена на всички връзки. Причина - намерени неточности във Велико Търново.
Цитирай
#61

Защо постоянно ми дава че картите ми са стари при стартиране на програмата

Sony xperia М2, Microsoft Luimia 535
Цитирай
#62

Не си обновил, по подразбиране напомнянето е на 108 дни, но понеже за България пущам на месец съм го намалил на 60... мисля. bgmountains мисля че без време ги конвертирах, може от тази 0 да е... Не пречи за работата на програмата, целта е да напомни за обновяване.

пп Никоя карта не ми казва че е остаряла... в момента
Цитирай
#63

gaffer интересно ми е да попитам директно картите от OSM данните ли ги конвертираш или добавяш и някакви промени по тях преди създаването им?
Цитирай
#64

Камерите от подписа на Vami, конвертирани за Navikey/Navitel:
камери v0.731

Разархивирайте в папка speedcam. Плюсовете за Vami!!!

icpart, да не бъда по краен, да кажем че картата съдържа около 10% данни от OSM. Не се конвертира от OSM, добавям поправки понякога... Ако сравниш се вижда че няма почти нищо общо... По скоро е продължение на картата на Pelala за навител от преди няколко години.
Цитирай
#65

Благодаря gaffer за отговора. Това ми беше интересно да разбера каква е основата на картата.
Цитирай
#66

Качвам картата в работен вариант, обновяване през няколко дни, да не кажа ежедневно на yandex.com. Това обаче е работна версия, за тестове, така да се каже, и в края на месеца може да има промени.

връзка
Цитирай
#67

Картата на България обновена до версия за юни месец... добавено търсене до точен адрес в Ямбол, Търговище и Бургас (налично търсене в градовете Благоевград, Добрич, Габрово, Левски, Ловеч, Нова Загора, Плевен, Разград, Варна, Видин, Велико Търново, Монтана, Русе, Раднево, Стара Загора, София, Силистра, Шумен, Търговище, Ямбол, Бургас), поправки в София, актуализирана пътната мрежа според обстановката... и наличната информация за затворени отсечки.

текуща версия 2013.06
Цитирай
#68

Navikey 7ways 1.02
[Изображение: image.png]

Промените:
Цитат:- улучшения стабильности работы программы
- отображение дорог с односторонним движением на карте
- крупные города в поиске теперь выводятся первыми
- новая карта открывается на экране с позиционированием к ближайшему крупному - городу (при отсутствии координат GPS)
- отметить свою точку на поисковой карте теперь проще (опции прокладки маршрута - Отметить)
- обработка отдельного поля legalspeed в польском формате
- отображение точек подъезда при поиске по адресу (в случае присуствия такой информации в карте)
- телефоны, ссылки и email станут активными

Сваляне:
Официален сървър
С побългаряване...
В папката в data.bg съм качил програмата за с добавени български превод, глас, камери и скин. Препоръчвам да се деинсталира старата версия и да се изтрие папката на програмата, ако ползвате моя apk файл...
Картата е обновена с малки промени... работна версия. Може да се ползва предната, ако я запазите при триенето Smile
папка
Цитирай
#69

Картата я обнових днес, вчерашната основа бе за City Guide и много къщички се явиха...
Цитирай
#70

gaffer написа:Картата я обнових днес, вчерашната основа бе за City Guide и много къщички се явиха...

Би ли добавил следната сграда при следващата актуализация, защото я няма на нито една карта .
ул. Тинтява №13Б
1113 София, жк Изток, Изгрев.

Железопътната линия , която минаваше през жк. Изток я няма доста отдавна.

Samsung galaxy J5
Цитирай
#71

Железопътната линия я махнах, както е според Google Maps. Но къде точно е №13Б?
Цитирай
#72

gaffer написа:Железопътната линия я махнах, както е според Google Maps. Но къде точно е №13Б?

http://www.bgmaps.com/map/sofia

Samsung galaxy J5
Цитирай
#73

mormybet написа:
gaffer написа:Железопътната линия я махнах, както е според Google Maps. Но къде точно е №13Б?

http://www.bgmaps.com/map/sofia

линка не ти се е получил :huh2:

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай
#74

Готово за следващата версия. Просто не очаквах да е толкова далеч от Тинтява 13....
Цитирай
#75

gaffer написа:Готово за следващата версия. Просто не очаквах да е толкова далеч от Тинтява 13....

Самата улица е странна , но си се справил.

Samsung galaxy J5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)