Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да максимизираме живота на литиево-йонна/полимерна батерия
#1

[h]написано от Михаил през 2009: [/h]


Наскоро капацитетът на моята 1500mAh литиево-полимерна батерия за телефона рязко спадна. И освен че поръчах нова оригинална батерия, реших и малко да почета за тези батерии и как да се грижа по добре за тях и да мога да ги ползвам по-дълго. Е, някой от нещата бяха близки до ума, но други доста ме изненадаха. Ето листа (който е валиден както за литиево-йонните, така и за литиево-полимерните батерии):

* Не оставяйте батерията да падне напълно. Ако става дума за телефон, винаги го изключвайте когато капацитетът на батерията падне под 10%. По принцип телефоните имат подобна вградена защита на батерията и се изключват преди пълното и изтощаване, но е по-добре да загубите няколко минути време с телефона, отколкото да рискувате да скапете батерията напълно.
* Литиево-йонните батерии трябва да се пазят от топлина! Високите температури сериозно влошават живота им. Така ако имате резервна батерия (за лаптоп или телефон), трябва да я съхранявате на студено. Обикновен хладилник (не фризер) е идеалното място.
* Съхраняването на батериите трябва да става идеално при 40% (до 60%) от капацитета им. И ако нямате резервна батерия по принцип, сигурно се чудите защо това трябва да ви интересува? Защото си представете лаптопа ви, който поддържа батерията ви винаги на 100% и е на доста топло място. От последните две правила, става ясно защо батерията заминава бързо. Ако лаптопът позволява да се използва на ток с извадена батерия, просто я разредете до половината и я сложете в хладилника.
* Литиево-йонните и полимерните батерии почти не губят заряда си във времето (освен около 5% през първите 24 часа). След това загубата е до 5% на месец, така че не се притеснявайте да извадите батерията и да я "забравите" в хладилника.
* Постоянната загуба на разряд е друго нещо. Това е загуба на волтажа, която не може вече да бъде възстановена чрез зареждане. Колкото по-често батерията е на 100% от заряда си (обикновено 4.2 V или 3.6 V), толкова по-голяма е загубата на максимален заряд. Това е и основният принцип при грижата за батериите – Разреждайте батерията само частично (никога до отказ!) и зареждайте непълно (под 100%). Оптимално – зареждайте до 85% от капацитета. За не съм видял зарядно, което да може да се наглася така, но ако знаете колко е заредена батерията преди да я включите и колко ток подава зарядното, с елементарна математика можете да прецените след колко време батерията ще е на 80-90%.
Но поне спазвайте лесно правило – не си оставяйте телефона в зарядното през нощта, а просто го включвайте когато станете и преди да сте излязли, батерията ще е достатъчно заредена за ден-два, без да е на 100%.
* Ползвайте оригинално зарядно, предназначено за тази батерия! Според мен причината да скапя моята батерия, беше че използвах зарядното на iPod-a, което подаваше цели 1000 mA за батерия от 1500 mAh (2C/3). Препоръчваният максимум, който трябва да подава зарядното е С/2 (в моя случай 750 Аh, колкото беше на оригиналното зарядно). В колата непрекъснато ползвах някакво евтино зарядно, което кой знае какъв ток подаваше… Също така оригиналното зарядно на телефона ми спира да зарежда ако батерията се загрее прекалено (което може и да е функция на телефона, не на зарядното, но евтината имитация на зарядно май зареждаше непрекъснато). Не подценявайте електрониката в зарядното – не е само трансформатор!
* Никога не зареждайте батерията под 0°С външна температура! Това може да ви изглежда абсурдно, но аз съм го правил – в колата сутрин, телефона включен в запалката на ледената кола.

Накрая малко общи приказки. Типичният живот на литиево-йонна или литиево-полимерна батерия е около 2-3 години. Най-лошият вариант е да се съхранява напълно заредена батерия на топло място (което именно става с батериите за лаптопи, които работят на захранване от мрежата)

Нека да обобщим:

1. Използвайте частични цикли за разреждане и зареждане – 20-90%, а не 0-100%
2. Не зареждайте до 100% ако е възможно.
3. Никога не оставяйте батерията да падне до пълно спиране
4. Ползвайте оригиналното зарядно за съответната батерия, освен ако не сте 100% сигурни какъв ток подава някое друго. Не ползвайте "супер-бързи" зарядни.
5. Не зареждайте гореща батерия, никога не зареждайте под 0°С и съхранявайте батерията в хладилник, заредена наполовина.
6. Не зареждайте постоянно без нужда батерията.

Източници:
powerelectronics.com
batteryuniversity.com
kenanoff.com

Lenovo Vibe X2
Аксесоари
#2

z3le написа:[h]написано от Михаил през 2009: [/h]


1. Използвайте частични цикли за разреждане и зареждане – 20-90%, а не 0-100%
2. Не зареждайте до 100% ако е възможно.
3. Никога не оставяйте батерията да падне до пълно спиране
4. Ползвайте оригиналното зарядно за съответната батерия, освен ако не сте 100% сигурни какъв ток подава някое друго. Не ползвайте "супер-бързи" зарядни.
5. Не зареждайте гореща батерия, никога не зареждайте под 0°С и съхранявайте батерията в хладилник, заредена наполовина.
6. Не зареждайте постоянно без нужда батерията.

Моето мнение по въпроса е, че това са пълни глупости. За батерия на лаптоп незнам (не съм имал никога), но батерията на телефона ми определено не се държи така.

1. Винаги си зареждам телефона до 100%, а го включвам когато мога (някой път на 0, някой път на 30%)
4. Винаги гледам да го зареждам бързо в мрежата, а не бавно през ЮСБ-то на ПС-то.
5. Случвало се е доста пъти да зареждам телефона и да играя на него, при което той се нагрява доста.
6. Не мисля, че някой си зарежда телефона без да има нужда.

Трябва да се има и предвид факта, че HTC пуснаха ъпдейт, с който при зареждане през нощта батерията не се разрежда при спиране на тока, а си остава с максимално напрежение.

В следствие на това за шест месеца работа на батерията всеки път като я заредя (колкото повече, толкова повече), всеки път волтажа ми е 4,2 или малко повече. Доколкото знам тези батерии си имат определен брой цикли на живот и дали ще я изтощиш един път от 100 до 0 или от 90 до 50, после да я заредиш до 85 и да я разредиш до 25 си е един цикъл. Колкото повече ползваш телефона, толкова по-бързо ще се изразходват циклите.

Според мен само зарядните гледайте да са оригинални (ако зареждаш през ЮСБ няма проблем, защото кабела си е един и същ) за да не се подава различно напрежение. А и на оригиналното зарядно си ми пише 200 mA, батерията ми е 1400 mA, а се зарежда за 2.5-3 h на максимум. И на мен не ми излиза математиката тук, но честно казано не ме и интересува Smile

Nexus 4 16 GB 4.4.2 stock
#3

Грешка ли е че първото зареждане на батерията го направих чрез USB-то :/

nuvifone А10 OS 2.1
#4

Confusedtupid: това дето го четете по зарядните колко mA са не означава, че зареждат с толкова. Това е максималния ток, който може да осигури адаптера. Зарядния ток се регулира от самия телефон или др. устройство. И с 15А източник на 5V да го зареждаш е все тая.

Samsung Galaxy Nexus 4.1.2
#5

Сега да резюмирам накратко описанието дадено от колегата, което може би трябва да изглежда горе-долу по този начин:

- Ако в главата ви няма други мисли, освен живота на батерията на скъпоценния ви телефон, е необходимо да се превърнете в роби на въпросната батерия и вместо телефона да ви върши работа, вие да работите за телефона си. Само гледайте да не ви уволнят от работа, докато гледате втренчено индикатора и не вършите нищо.
- Дръжте телефона на такова място, към което имате ясна видимост към индикатора на батерията и по възможност си инсталирайте уиджет, който да изписва с цифри, заемащи целия екран, моментното й състояние.
- Най-добре да превърнете стаята си в хладилник, а ако случайно се наложи да излезете някъде, носете хладилна чанта.
- Типичният живот на литиево-йонните/полимерни батерии е около 2-3 години, но вашият ще се съкрати с 10, докато се опитате да постигнете максимума.

Сега малко коментари:
Ако се чудите защо батериите във вашите телефони вместо 2 електрода (+ и -) имат три или четири, то е защото един от тях е свързан с датчика за температура вграден в самия пакет на батерията и ако случайно температурата надминава критичните нива, батерията просто не се зарежда. В самата батерия има електроника, която се грижи за правилното зареждане и разреждане и не позволява на батерията да се разреди напълно.

И в заключение:
Ако смятате да се превръщате в роб на телефона или батерията си, може да се ровите навсякъде, където всякакви специалисти дават съвети кое, как да правите. Ако ли пък не, направете така - оригиналното зарядно - в къщи, USB кабела - в офиса, за инцидентно зареждане, и едно зарядно в колата. Айде нека ви е зле. Smile

Samsung Galaxy S5 Neo

[-] 1 потребител изказва благодарност на marioiv за това мнение:
  • georgi6
#6

dachev87 написа:Грешка ли е че първото зареждане на батерията го направих чрез USB-то :/

Коментар.... :/

nuvifone А10 OS 2.1
#7

dachev87 написа:Грешка ли е че първото зареждане на батерията го направих чрез USB-то :/
Спокойно! Не е грешка, дори е по-добре, защото тока през USB е по-малък и зареждането е по-бавно, но за сметка на това батерията се загрява по-малко и заряда е по-качествен.

Човек се учи докато е жив, но като спре да се учи не умира...
#8

:thumbup:

nuvifone А10 OS 2.1
#9

marioiv написа:Сега да резюмирам накратко описанието дадено от колегата, което може би трябва да изглежда горе-долу по този начин:

- Ако в главата ви няма други мисли, освен живота на батерията на скъпоценния ви телефон, е необходимо да се превърнете в роби на въпросната батерия и вместо телефона да ви върши работа, вие да работите за телефона си. Само гледайте да не ви уволнят от работа, докато гледате втренчено индикатора и не вършите нищо.
- Дръжте телефона на такова място, към което имате ясна видимост към индикатора на батерията и по възможност си инсталирайте уиджет, който да изписва с цифри, заемащи целия екран, моментното й състояние.
- Най-добре да превърнете стаята си в хладилник, а ако случайно се наложи да излезете някъде, носете хладилна чанта.
- Типичният живот на литиево-йонните/полимерни батерии е около 2-3 години, но вашият ще се съкрати с 10, докато се опитате да постигнете максимума.

Сега малко коментари:
Ако се чудите защо батериите във вашите телефони вместо 2 електрода (+ и -) имат три или четири, то е защото един от тях е свързан с датчика за температура вграден в самия пакет на батерията и ако случайно температурата надминава критичните нива, батерията просто не се зарежда. В самата батерия има електроника, която се грижи за правилното зареждане и разреждане и не позволява на батерията да се разреди напълно.

И в заключение:
Ако смятате да се превръщате в роб на телефона или батерията си, може да се ровите навсякъде, където всякакви специалисти дават съвети кое, как да правите. Ако ли пък не, направете така - оригиналното зарядно - в къщи, USB кабела - в офиса, за инцидентно зареждане, и едно зарядно в колата. Айде нека ви е зле. Smile

:bow: :bow:
Dance

както викаше една малка костенурчица в Немо

"якоооу '' :rofl:

Евала мен Smile е те та тва е мнение , че с тия батерии хората направо от зомбиране взеха да прекаляват Confusedleep:

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
#10

Така е, ама понякога си зависим от батерията. не може да се разчита на нея, а от там и на телефона, Оставям го на 70% без никаква консумация вечерта, а на сутрина той вече е изключил. Къде в случая съм се зомбирал?
Ако го бях ползвал и за аларма сутрина, нямаше да стана за работа навреме, въобщер даже не искам да и обръщам внимание или да му слогувам, но какво правите Вие в този случай?

Samsung A52s 5G
#11

@VesMil, по-добре провери дали си изключил нета .. или имаш некой уиджет, който постоянно се синхронизира.
Дори и нета да ти е влючен, нe може да ти избегат 70% за 10часа .. На мене са ми фъркали към 30% с нета за 7-8 часа.
Сега телефона държи около 3-4 дена с около 3-4 часа ровичкане в нета и 7-8 часа игри и приложения.
Не съм правил нищо по темата освен като стане на 10-15 % и тогава да го зареждам.

Lenovo Vibe X2
#12

VesMil написа:Така е, ама понякога си зависим от батерията. не може да се разчита на нея, а от там и на телефона, Оставям го на 70% без никаква консумация вечерта, а на сутрина той вече е изключил. Къде в случая съм се зомбирал?
Ако го бях ползвал и за аларма сутрина, нямаше да стана за работа навреме, въобщер даже не искам да и обръщам внимание или да му слогувам, но какво правите Вие в този случай?


Ами само да ти кажа, че явно нещо не е наред или с телефона, или с батерията ти.
Сега погледнах в ebay за цената на моята батерия. Заедно с доставката излиза към 21 долара.
По добре да ги дам за батерия, отколкото за хладилна чанта. Абе като се замисля и хладилната чанта върши работа, ама ми се струва, че не е точно свързана с мобилните комуникации.

Samsung Galaxy S5 Neo

#13

От тъпанарски теми и умници, които съветват да се заврем са се батерията в хладилника ми се вмириса на риба! Глупашка тема с глупашки съвети от 2009 г. Михаил може да си гледа работата и едва ли батерията на лаптопа му е оцеляла от 2009 г. до сега от висене в Хладилника..

За тез, които имат нов телефон (като мен) и всичко по него им е мило.. даже и батерията и внимават да не съкращават живота й преждевременно ще копирам мнението на един колега от форума, чието мнение е НАЙ-ИЗДЪРЖАНО и правдоподобно..

Serios НАПИСА:

Такааа, след като ми мина първоначалната еуфория по телефона, която предполагам знаете, е като вирусна инфекция а именно тежка и с отклонения [Изображение: crazy.gif] Реших, да спра да го ръчкам и да се поразровя малко. Открих доста добра тема в XDA относно ли-йо батериите. Авторът се позовава на според мен доста сигурни източници, единият от които се занимава с изучаването на презареждаеми батерии от 20 години. Ето и превод на съкратеният вариант:


СЪВЕТИ ЗА ЗАРЕЖДАНЕ
  • Цикли с частичен разряд, могат значително да увеличат жизнения цикъл, зареждане до по-малко от 100% на капацитета може да увеличи живота на батерията още повече
  • След пълно зареждане, литиево-йонна батерия обикновено губи около 5% от капацитета си в първите 24 часа, след това около 3% на месец, заради саморазряд и допълнителни 3% на месец, ако батерията има защитни вериги
  • Няма нужда първоначален (5 + часа) заряд, това не важи за литиево-йонните батерии
  • Използвайте само оригинални или сертифицирани от HTC зарядни устройства и батерии (те имат изключително важна функция на прекъсване на зареждането, когато заряда достигне 100% *)
  • Батерията не може да бъде подобрена чрез над зареждане (over-charging) - трябва да се избягва напрежение по-високо от 4.2 V (по-високото напрежение ще повиши капацитета, но ще съкрати цикъла на живот)
  • Няма нужда да се притеснявате за така нареченият "ефект на паметта" при "непланирано" зареждане (тоест можете да зареждате батерията независимо на колко % е)
  • Избягвайте софт ресет на телефона, по време на зареждане
  • Опитайте се да намалите "стресирането" на батерията докато се зарежда, до минимум (добър метод е телефона да се зарежда докато е изключен)
  • Умишлено пълно разреждане и зареждане на всеки 30 зареждания премахва "феномена на погрешно разчитане" в повечето случаи, ако това се игнорира, показателят на заряд на батерията, ще става все по-малко точен
  • Използването на зарядни устройства, които позволяват ограничване на промяната на напрежение (4-4.1V) могат да увеличат живота на батерията, когато се използват за зареждане на 4.2V Li-ion батерии (това незнам дали е съвсем точно преведено, тъй като не разбирам нищо от електротехника и токове :whistle: )
СЪВЕТИ ЗА РАЗРЕЖДАНЕ
  • Пълни цикли на разреждане (до 2.5 V или 3 V, в зависимост от химията на батерията) трябва да се избягват, ако е възможно (изключение прави само посоченият по-горе случай при рекалибриране на устройството)
  • Използване само на 20% или 30% от капацитета на батерията преди презареждане, ще увеличи живота и драстично. Като общо правило, 5 до 10 "плитки" разреждания са равни на един пълен цикъл на разряд
  • Избягвайте честите пълни разреждания, много дълбоките разряди, ще увредят литиево-йонната батерия - бързо и трайно
  • Избягвайте високо-стресов разряд, бавен разряд = по-добър живот на батерията
  • Нивото на разряд се удвоява с всеки 10°C повишение на температурата на околната среда
СЪВЕТИ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ
  • Избягвайте екстремни условия на натоварване (приложения, използващи много енергия)
  • Избягвайте излагането на заредена батерия на високи температури
  • Батерия съхранявана година или повече, ще започне да "остарява" - необратима загуба на капацитета
  • Поддържане на литиево-йонна батерия в напълно заредено състояние ще скъси живота и
  • Съхранявайте батериите заредени на 40% (това мисля, важи за батерии който не се използват)
  • Сменете батерията, ако първоначалният и капацитет падне под 80%, батерията губи по 10% от капацитета си всяка година (независимо дали се използва или не)
* Изборът на зарядно, което има възможност за прекрътяване на захранването при пълен заряд (C/10 или C/x) също може да удължи живота на батерията, като не я зарежда до 100% от капацитета и. Например, прекратяване на зареждането, когато захранването падне до C/5 е също, като намаляване на напрежението до 4.1 V. И в двата случая, батерията се зарежда само до приблизително 85% от капацитета и, което е важен фактор в живота на батерията. Буквата “C” се използва от прозиводителите, като посочва капацитета на разряд, измерен в милиампер часа. Например, батерия 2000-mAhr ще осигури 2000-mA заряд за един час, преди заряда на клетката да падне до нула.

Тук можете да намерите оригиналната тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...ost3846897 с графики

А тук можете да намерите, още по-оригиналната и дълга тема: (тъй като по горното е в съкратен вариант)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=518861

В заключение ще използвам цитата от по дългата тема:
"Ако е възможно, не разреждайте литиево-йонната батерия твърде дълбоко. Вместо това, зареждайте по-често."



Както казах, техническите термини може да не са съвсем точни, все пак електротехниката и електрониката не са силните ми страни :coffee: Но смятам останалото се разбира [Изображение: smile.png] Честно казано, ако скоро ме отмързи мога да преведа и пълната тема, но знаете как е ...лято, това онова, студени бири :cheers: ... ...нищо не обещавам
#14

Хубаво е написаното, но самата тема е с 4-годишна давност Smile
#15

И освен това някои неща са откровени глупости, които се повтарят от първоначалната тема.
Пр. : Разредете батерията до 2,5V и после я чакайте да започне да се зарежда. Ще започне, когато ББ спре да краде.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#16

Това за хладилника е пълна глупост.В хладилника най много да се клистализира и да се скапе.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
#17

Имам letv x500. Мисля че батерията му е литиево-полимерна. Та реших да си поиграя и да видя как се зарежда батерията му при различни условия. Това което установих е, че с оригиналното му зарядно токът е доста променлив - варира от 5V до 7,5 V. Ампеража също играе много - от 0,5 до 1,7, Никога не достига 2А с колкото очаквах да се зарежда, защото по спецификации на телефона и надпис на зарядното е толкова. Дори и при пуснат GPS. При самия процес на зареждане батерията се стопля.
След това го включих към зарядното на жената - Iphone 6s. Там токът е далеч по-постоянен - около 5.05V и 1.02-1.04А. При пискане на GPS показателите скачат незначително - около 0.1-0.2. Самия телефон не се стопля.
Въпроса ми е с кое зарядно е по-добре да зареждам телефона. Тази постоянна смяна на волтаж и апераж, и то в доста голяма амплитуда

при оригиналното зарядно, има ли вероятност да изхаби по-бързо батерията. Или пък това няма никакво значение върху живота й
#18

Сега нека разясня някой неща за лаИците.
Имаш зарядно на което пише 5волта 2 ампера сила на тока.  Тези стойности са номинал.
Самият ти телефон има съпротивления и контролери и като сложиш волт и амперметър стойностите варират защото телефона ползва и от батерията и от зарядното ток. Ампеража винаги варира. Когато телефона е в спящ режим тогава зареждането започва да е в оптимален режим (визирам самсун нот 5.... 9волта 1,67ампера) Ако отключиш телефона автоматично консумацията се превключва на тока от зарядното и ампеража пада защото просто телефона не може да изконсумира 1-2 ампера, а почват да варират от около 300ма до 1.2а Щом угасне пак се връща в режим на оптимално зареждане и вдига ампеража.
Също е грешка че като сложиш зарядно с голям ампераж няма да има проблем.
Ако дадена батерия по показатели трябва да се зарежда със ток 500ма а ти включиш ток със сила 2А то почват да греят съпротивленията които намалят силата на тока нужен за оптималното зареждане на дадената батерия. И така или рязко намаляаш живота на електрониката на батерията или до минути или часове тя ще дефектира. Ако беше така то всаичи зарядни щяха да са на по 5-10ампера

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#19

Offtopic
Гъзибарев,

[Изображение: bf64956f4636.jpg]

Offtopic

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
#20

Ако имаш нещо да казваш казвай....не цапай

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#21

Веднага ти казвам. Ето това е най-голямата глупост, която съм чел някъде и показва очевидната ти липса на елементарни знания по електротехника:

Цитат:Ако дадена батерия по показатели трябва да се зарежда със ток 500ма а ти включиш ток със сила 2А то почват да греят съпротивленията които намалят силата на тока нужен за оптималното зареждане на дадената батерия. И така или рязко намаляаш живота на електрониката на батерията или до минути или часове тя ще дефектира. Ако беше така то всаичи зарядни щяха да са на по 5-10ампера
Не знам дали си наясно, но тока е следствие, а не причина. Тока протича през проводник, в чиито краища има потенциална разлика, или напрежение. А големината на тока зависи от съпротивлението на този проводник(консуматор). Тоест, ако си зареждаш телефона със зарядно, подаващо напрежение 5V, ако ще зарядното да е оразмерено за 20А ток, през веригата ще протече точно толкова, колкото и трябва на батерията, която е консуматора. Никакви съпротивления не греят, ако не се надвишава напрежението. Big Grin  Продължавам. Електрониката няма живот. Тя не се "износва". Не можеш да промениш химическия състав на силициевия кристал, че да износиш транзистора. Електрониката може да се повреди, но не и да се износи. "Износва" се клетката. Повече няма да се задълбочавам, има литература, чети. Пълно навсякъде с "разяснители" подвеждащи хората! Уважаеми модератори, благодаря за предупреждението, но преглеждайте все пак и кой какви "разяснения" прави. Иначе темата, като цяло е абсолютна глупост. Ползвайте си батериите когато и както решите за добре. Единствено ползвайте оригиналните си зарядни и поне веднъж месечно правете един пълен цикъл разряд-заряд, за да се калибрира. Всичко останало са алабализми.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
#22

Добре бе. Давам ти пример. Слагам пауърбенк на зарядно 500Ма. Пуска 5.1 волта 300ма. .. батерията се затопля леко. След това слагам същата банка на зарядно 2 А. Пуска 5.1 волта пак 300ма но батерията почва да грее много и изключва защитата

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#23

Това "бе" за благозвучност ли го слагаш? Ми включи го към осцилоскоп, изследвай му хармониците и ще ти стане ясно де е ключа на палатката. Може да има променлива съставна на изхода, знам ли с какво зарядно зареждаш. И на моя телефон с фалшиво зарядно тъча му спича, докато се зарежда, а с оригиналното няма ядове. Нямам кристална топка.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
#24

На adaptive fast charger на samsung почва банката яко да грее и след 3 4 минути влиза във защита.

 Sony Ericsson experia X10I LG OPTIMUS 3D Samsung Galaxy Note 2. Note 3. Note 5. Samsung galaxy S8+, S10+ S20 Ultra S21 Ultra. S23 Ultra 1Tb
#25

gazibarev, дали не е време да помълчим и да започнем да четем, а не да говорим само за чутото и прочетеното по форумите? Не винаги информацията там е вярната.

ПС: Всички тези спорове са за някакъв консуматив... Кво мерите точно не разбирам, но е е приятно да се чете.

Ей тук има подобна тема:

https://forum.androidbg.com/showthread.p...25&page=16
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)