Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4
#1

Някои притежатели на смартфонът вече се "похвалиха" с някои дефекти, та в тази връзка смятам, че подобна тема ще е от полза.
Срещани проблеми и дефекти:
1. Жълти петна по дисплея.
smiley написа:Честито, появи се и първия проблем. При загряване екрана пак жълтее както при iPhone-те и 1X-а. Явно лепилото не е изсъхнало още.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1990276

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
Аксесоари
#2

Още един проблем- телефона дрънкал на някои потребители в областта на камерата. Не започва добре.

+

В XDA има спекулации че телефона не е AOSP. Не знам как да го разбирам, но звучи проблемно Tooth
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1989841

Това което разбрах е, че драйвърите за телефона не са пуснати ВСЕ ОЩЕ, но не се знае ще ги пуснат ли, ако не ги си остава телефона с поддръжка от LG, т.е. ще си умре на 4.2. Нещо не се връзва...

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#3

smiley написа:Още един проблем- телефона дрънкал на някои потребители в областта на камерата. Не започва добре.

+

В XDA има спекулации че телефона не е AOSP. Не знам как да го разбирам, но звучи проблемно Tooth
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1989841

Че то и Гнексуса дрънка, така че, явно им е патент, аа така де запазена марка. Big Grin

ПС: Ами ако се окаже така, няма да е много гот, като му спрат подръжката...

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#4

Проблемите с прегряването явно също не са решени... Rolleyes
Цитирай
#5

smiley написа:Още един проблем- телефона дрънкал на някои потребители в областта на камерата. Не започва добре.

+

В XDA има спекулации че телефона не е AOSP. Не знам как да го разбирам, но звучи проблемно Tooth
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1989841

Това което разбрах е, че драйвърите за телефона не са пуснати ВСЕ ОЩЕ, но не се знае ще ги пуснат ли, ако не ги си остава телефона с поддръжка от LG, т.е. ще си умре на 4.2. Нещо не се връзва...

Май не си запознат с AOSP (Android Open Source Project). Tongue Това, че го няма там означава, че хората, които искат да правят къстъм РОМ-ове, няма да могат да го направят. Имаше някакви спекулации, че някоя технология не искат да бъде разкрита от производителя - май точно за процесора. Сега обаче прочетох, че SDK-то донякъде е излезнало, тъй че няма да е проблем.
Аз не знам защо се впрягате толкова за тези проблеми - това са единични бройки. За кой телефон няма спекулации и кой телефон е излезнал чист без проблеми? Smile Нека изчакаме да излезнат повече бройки и да се надяваме, че проблемите не са масови!
Дисплея, жълтите петна - класика! Как не се научиха да ги правят тези дисплеи... Как Sony се научиха, а другите не се учат от това... Sony вече ползват лепило, което издържа до 70 градуса без да има проблеми. (вече след Xperia S)

Ако се замислите, бързото свършване на тези телефони може и да означава, че са един вид бета версия - версия за най-вманиачените, които имат големи очаквания за телефона и които за навътре с нещата. Точно тези хора се смята, че ще разпространят своя опит с другите хора и Google ще опитат да оправят проблемите при бъдещите партиди.

nexus 6P
Цитирай
#6

sashebalchev написа:Май не си запознат с AOSP (Android Open Source Project)
Не съм, признавам си Angel но мерси за разяснението, полезно е!
А това, че проблемите които изреждам са на единични потребители също е вярно и че не трябва да се впрягаме много, но е хубаво да се споменат според мен. А лепилото поне при iPhone-а след известно време спря да се показва, така че предполагам че и тук ще е същото.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#7

sashebalchev написа:...
Се една дума колегата не е прав за един от най-важните евентуални дефекти на телефона - поддръжката от LG?
От много време искам телефон от LG, но все ме спираше поддръжката.
Логично е Google да се заемат с издръжката на този телекфон, като с тези дадености няма да могат да се оправдаят със слаб хардуер в близките 3 години.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#8

^ Нещо не ти разбрах поста, за софтуер ли говориш или? Smile

nexus 6P
Цитирай
#9

За ъпдейтите на фърма, да. Не съм се изразил правилно явно, макар че аз си се разбрах Smile
Ако остане на LG 4.2.2 ще се получи през 2016г., за това идеята ми е поддръжката да е от Гугъл.
Иначе до сега се мъчих с едно зарядно, което вади напрежение, но не иска да зарежда. Грозна работа.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

@jorrddan това за поддръжката от LG кой го измисли :unknw: :facepalm:
Ще прочете някой темата и ще се уплаши Lol

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#11

Сигурно едно част ще са от LG, а другата от Google поддържани. Както е сега със Самсунг. То даже и цените ще се различни. На LG бройките ще са им 2 пъти по-скъпи от тези в P.Store (мисля, че го знаете). За жалост... :/ На мен нещо ми намирисва на провал де. Особено в малките пазари като нашия.
Цитирай
#12

naskox написа:Че то и Гнексуса дрънка, така че, явно им е патент, аа така де запазена марка. Big Grin


И S2-ката ми дрънка Huh Confusedtupid: Явно това е нещо нормално при телефоните, така че не е проблем.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#13

И моята х10-ка, така че спокойно можем да приемем, че е нормално Big Grin
Цитирай
#14

Първи проблем, който се появи. Когато набера някой екрана ми загасва и не иска да светне. Нито мога да затворя нито нищо.

Nexus S, Galaxy  Nexus, Nexus 4,Nexus 7,Nexus 7 2013, Nexus 10, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9, 5х, 6p
Цитирай
#15

Сигурен ли си, че ръката ти не е близо до сензора?
Аз съм се шашкал така

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#16

Не е близо. Много е дразнещо това. Трябва да го рестартирам след всяко обаждане. Проблема не е от телефона. Просто му сложих протектор от G Nexus, който явно закрива сензора и държи дисплея загасен по време на обаждане. Махнах го и няма проблем.

Nexus S, Galaxy  Nexus, Nexus 4,Nexus 7,Nexus 7 2013, Nexus 10, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 9, 5х, 6p
Цитирай
#17

Също оплаквания от проблеми с WiFi, не движи и един е спрял да се конектва след няколко опита.
Същият този с проблем при флаша на камерата, замръзва на флаш или нещо подобно.
Проблем и с Bluetooth и замръзване или рестартиране на телефона, не се оправял с хард ресет.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
#18

Още един проблем с WiFi-я- много е бавен. Няколко мнения чета че хора ползват в една и съща мрежа няколко устройства и никое от тях няма проблеми със скоростта освен Nexus 4-ката.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#19

Здравейте,

Нексуса в действителност дрънка около камерата, но се надявам да не е нещо сериозно Smile

Все още не съм го тествал за жълтите петна по дисплея. Загрявал ми е телефона но не съм забелязал такива аномалии.

При мен WiFi е светкавичен, без никакви проблеми. Тествал съм го на няколко различни мрежи и браузването в нета е удоволствие.

Имам проблем с NFC обаче. Тествал съм го с S III-ки на мои приятели и при всяка дава различен проблем? В единия случай, когато се опитат да ми пратят снимка с NFC, ми се отваря Play Store и ми се изписва "This app does not exist" или нещо такова... В друг случай в статус бара ми се появява иконка, че уж получавам нещо, а когато отворя статус бара ми пише "New tag collected" и под него пише "text/directsharevideo". Нищо не става като цъкна върху него, само мога да го махна от нотификациите. В трети случай успявам да изпратя и да получа файл без проблеми. Не знам дали аз не правя нещо като хората... :huh2:

Nexus 5, 32GB BLACK
Цитирай
#20

поЧти всеки телефон дрънка около камерата заради акелерометъра , всиЧки айфони са така например Wink

Nexus 4 16GB , Samsung Galaxy S3 16GB , iPad 2 32GB Smile
Цитирай
#21

smiley написа:Още един проблем с WiFi-я- много е бавен. Няколко мнения чета че хора ползват в една и съща мрежа няколко устройства и никое от тях няма проблеми със скоростта освен Nexus 4-ката.
Онзи ден това го тествах с двадесетина телефона закачени в една мрежа + двата Нексуса = каквато е скоростта на другите, такава и на Нексусите, няма проблем.
Иначе за дрънкането около камерата, дрънчат всички, или поне четирите, с които съм имал досег.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#22

Всички телефони дрънкат заради жироскопа.

Пикпик, навсякъде чета, че цветовете на екрана били малко измити и мътни. Сподели твоето впечатление, че още няма къде да го скивам на живо.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#23

Ами не е както при Амолед дисплеите, но за мен лично е оки. Тези дни ще ти постна снимки до други телефончета за сравнение. Иначе ако имаш път към Пловдив, заповядай на по кафенце да го разцъкаш.

п.с. Снощи бях заседнал и си майсторих един скин за UCCW за около час, малкия след това грабна телефона и цъкаше някакви игри. Съвсем случайно получих мейл и отворих да го прегледам. Нещо ми се стори, че в долният десен ъгъл на дисплея е по-жълтичко. Качих една програмка веднага за тест на дисплея - и на бял или светло сив фон, ясно се забелязваха две жълтеникави петна на дисплея(не се сетих да ги снимам :facepalm: ) в долният десен ъгъл с размер около половин квадратен сантиметър.
Правих си разни експерименти и установих, че петната са видими само когато загрее телефончето доста и само на бял или светло сив фон(без значение на какъв контраст е настроен дисплея). Изстине ли телефончето, нищо не се вижда, петънцата ги няма.
Телефончето го продадох днес на приятел, който тези петна не го бъркали и откраднах на жена ми нейният. Big Grin

Та ако сте се насочили към този телефон, имайте предвид моята ситуация и тествайте, за да няма после чесане там, където не Ви сърби!

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#24

Аз забелязах някаква бяла/сребриста хоризонтална линия на дисплея, която е с размер приблизително 0,25 мм, вижда се най-добре на бял фон и на дневна светлина когато телефона е изключен. Слушалката издава някакъв шум, като пищене. Понякога с по-висока амплитуда, друг път с по-ниска. По принцип каква е процедурата, защото поръчах телефона на 4-ти декември и ми го доставиха на 6-ти? Ще го подменят ли и мога ли, вместо това да изисквам refund? Изобщо не съм доволен от качеството на тоя телефон, предполагах че се преекспонира с проблемите на тоя телефон, но явно не е така... :unknw:
Цитирай
#25

Описаните от теб проблеми аз не съм ги срещнал, за мен лично са сериозни и бих направил рекламация. Явно наистина има на пазарът доста дефектни бройки и човек трябва да гледа доста при покупка, както споменах по-рано днес.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)