Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4
#26

Мой роднина ще пътува в средата на следващата седмица и ще се свърже с поддръжката на play store-а. Предполагам, че ще подменят телефона въпреки, че е минал месец от покупката? :facepalm:
Цитирай
Аксесоари
#27

Offtopic Ако го подменят и не го искаш, знаеш къде да ме намериш

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#28

Google задействаха процедура по RMA, въпроса е, че се колебая дали да задържа телефона или да го пусна в ebay. :rofl:
Цитирай
#29

Еми ако телефончето си те кефи, подменяш и си го ползваш. Иначе на твое място бих го подменил при всички положения, независимо дали съм решил да го продам след това.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#30

pikpik написа:Не знам дали имам частен проблем, или проблемът е всеобщ, но имам един пакет от тапети, реша ли да отворя папката в която съм ги сложил, се почва едно отваряне ... едно лагване ... та ще помоля друг притежател на телефончето, да качи въпросният пак на неговият телефон, няколко пъти да отвори галерията(и по точно тази папка с тези тапети) и да сподели как се отваря. При мен понякога изобщо не зарежда и дори е нужно да рестартирам телефона. Представям си, ако нацъкам към стотина снимки и какво чудо ще е с отварянето.

п.с. Теста го проведох на четири Нексуса и при четирите е една и съща работата - проблемът е всеобщ. Някои от тапетите даже изобщо не се отварят. Леко съм разочарован в това отношение, не съм и предполагал/очаквал за подобна проблемация. :capitulation:
Този въпрос не съм го обсъждал в тази тема, но май мястото му е тук.
След проведени тестове с доста други телефончета(благодарности на колегите, които се присъединиха), се установи, че проблемът е софтуерен и не е срещан само при Nexus 4, а и при Galaxy Nexus. Да се надяваме, че с някой ъпдейт нещата ще си дойдат на мястото, но до тогава някой ако е открил решение, да споделя.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#31

В момента имам 85 броя снимки и тапети на телефона с резолюция от 1920х 1080 до 5976х 3680- 8.78Мб, в различни папки... Да ти кажа, не съм очарован от скоростта на отваряне- една по една, леко, спокойно, всеки път... :facepalm: Сега ще метна тези от твоя пак да видя.
ПП: Това е резултата... :facepalm: Lol
Цитирай
#32

В момента съм с последното найтли на ParanoidAndroid и техните текущи gapps. След разархивиране, стандартната галерия показва изображенията нормално. Ако бързо приплъзна надясно (над 4 екрана х12) се налага да изчаквам да се заредят.
http://db.tt/6c36oXHL
Цитирай
#33

Сега разбрахте какво имам предвид. Пробвах пакчето и на два таблета, също няма проблем, само Нексусите ... :/

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#34

^ Както си говорихме, и стария Нексус е така. Проблемът е софтуерен. Аз за това не ползвам стоковата галерия, а и защото няма опция да отваря на макс яркост. Ползвам F-Stop.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#35

@e34v8, пробвах F-Stop, но на моменти и там има лаг(не като в стоковата галерия все пак де). Тествах няколко приложения за отстраняване на проблема известно време и да ви кажа честно, най-доволен останах от QuickPic.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#36

Дразни ме това, че са забили слушалката на ръба на телефона, като така чувам по слабо в първия момент на разговора, и ми трябва допълнително наместване върху ухото. Досега подобен проблем не съм имал с друг апарат. :unknw:

А QuickPic и на мен ми се струва най- читавата галерия.
Цитирай
#37

Тези дни ще пробвам да махна стоковата галерия и да сложа тази от SGS III с въртележките(кефи ме). Ако начинанието ми претърпи успех, ще споделя.

LG G2 + SGS⁴ Active + Galaxy Note III                                
                                                                             UCCW Skins
Цитирай
#38

Едва ли ще проработи, понеже е интегрирана с TW фреймуърк-а. Пробвай все пак. М/у другото, стоковата галерия има 0% преоразмеряване (не смалява снимките) и малко и от там идват проблемите с изчакването в този твой (общ) случай.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#39

Някой беше споменал в една от темите за поскърцване на бутона за увеличаване/ намаляване на звука при преминаване с пръст от горе надолу? Получава се и в обратен ред. Lol При употреба по предназначение е спокойно. :thumbup:
Цитирай
#40

Като пусна нивелира ми дава ~11.0 градуса отклонение...и това само като е вертикален, хоризонтално няма проблеми /<1 градус отклонение/...
Друго което забелязах е, че поставен на маса има същото подобно отклонение....

Та при вас така ли е или да ходя да менкам или да търся начин за калибрация... /не може да се цъка темпъл рън.../

ПП: Мтел отказаха съдействие... или поне не дадоха да сверим с друга бройка...

Едит: След разправии в магазина и разговори с 088 1881 /бяха доста любезни, и влязоха в положение/, и последващо връщане в магазина телефона беше сменен, вече отклонението е в рамките на поносимите ~2 градуса. Общо взето човека от супорта за смартфони, заведе че телефона е за смяна и така се съгласиха да го сменят в магазина. Иначе с тези от магазина на глава трудно да излезеш.

ПП: Да знаете, че може да има една бройка да обикаля с "изкривен" акселерометър - Това за мТел.

Xiaomi Mi6
Цитирай
#41

Вижте това - някакъв Survice information bulletin на LG: http://forum.xda-developers.com/showpost...ount=42516

Пише за различните ревизии на телефона и какви проблеми са оправени, което потвърждава, че са се заели с шума в слушалката (buzzing noise, както е описан в документа).
Цитирай
#42

Pandishpan написа:Браво за ревюто!
Аз четох някъде, че се оплаквали от странен бръмчащ звук при разговори и когато телефонът е в покой.. Забелязвал ли си такова нещо?

Някой ипитал ли го е? Говоря за пълен покой, доста тихо е, но се чува, ако го сложиш до ухото и е тихо около теб.

Nexus 4
Цитирай
#43

При мен го няма все още, но забелязах, че като си държа дълго време притиснат телефона до ухото се получава ефекта на рапана.

Имам обаче едно наблюдение - понякога, като ми звъннат и вдигна, не ме чуват веднага. Инсталирах Call delay patch и пак остана понякога ... В смисъл понякога не ме чуват веднага, а понякога ме чуват. След инсталацията на пача ме чуват по-често.
Имате ли наблюдения?
Стелефонът беше с Андроид 4.2, проблемът го имаше. Ъпдейтнах до 4.2.1 и пак си остана. На SGN със същата версия, проблемът го нямаше.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#44

Шум в слушалката в покой нямам. Имам малък шум на точно определени три места, едното е в нас, другите две на работа, но понеже са точно определени местата и се случва всеки път и само там, отдавам го на клетките, на които съм "закачен" към момента и мрежата на оператора.
Да не ме чуват веднага го наблюдавах на всеки един Андроид телефон, които имах за последната година, дразни ме, но се опитвам да не му обръщам внимание.
Цитирай
#45

И аз съм го забелязал това на предишния телефон (rev. 10). В първите секунди не те чуват. Новия е rev. 11, ще видим при него какво е положението, като ми го изпратят. Колкото до шума в слушалката, съдейки по документа към който дадох линк, явно от LG са взели някакви мерки в rev. 11. Но има хора, които казват, че и в новата ревизия има шум от слушалката, но е по-слаб.

P.S. На кой оператор сте? Аз съм на Виваком.
Цитирай
#46

Моя е rev_11 и ползвам глобулска карта... :unknw:
С Call delay patch от пет позвънявания и петте бяха както трябва.
Цитирай
#47

Един тъп въпрос: Къде се гледа Rev кой номер е?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#48

Moят е ментелски, използвам го с тяхна карта и нямам шумове никъде да чукна на дърво. И аз незнам къде се гледа ревизията. Има един допълнителен стикер на кутията и пише 1.2 на него.

POCO F1
Цитирай
#49

Изключвате телефона и натискате едновременно Power бутона + Volume up + Volume down.
Цитирай
#50

Моя е от Мтел (rev 11), но има шум макар и лек. Трябва да е изключително тихо да се чуе. В гоогле стотици са писали за същия проблем.

При изключен телефон volume down и power button. Пише HW_rev....

Nexus 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)