Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми/дефекти с Nexus 4
#76

Понеже не съм се занимавал с root , някой може ли да сподели дали наистина има голяма разлика , когато дисплея се пипне с програмата Nexus 4 Display Control с препоръчаните в XDA настройки? Много ми е убит в сравнение с амолед-а Sad

POCO F1
Цитирай
Аксесоари
#77

Лично аз виждам доста голяма разлика. Не ползвам обаче най-известните настройки R:238, G:228, B:240, а ползвам R:235, G:245, B:255. Този профил предлага по-студени цветове, защото лично моя ми изглеждаше на по-топлата вълна. Бялото е супер и като цяло всички цветове са по-резки. Пробвай я, имаш 15 минути да си поиграеш с нея, ако не ти хареса си върни парите. (първо трябва да го руутнеш обаче)

nexus 6P
Цитирай
#78

Колеги, някой знае ли как в Play Music да не ми се появяват звуковите файлове от навигациите ? Смесват се с музиката и става ..... мармалад.

POCO F1
Цитирай
#79

В папката на звуците на навигацията създай файл .nomedia

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#80

.
Цитирай
#81

jorrddan написа:В папката на звуците на навигацията създай файл .nomedia

Как по-точно става това ?

POCO F1
Цитирай
#82

Току що пробвах с два вида слушалки:
1. Оригиналните от комплекта на LG Optimus 2x (тапи) - много готин звук със стоковия плейър и достатъчно силен за да ми събере тъпанчетата. Слушах Nightwish. Тези слушалки са много подходящи според мен.
2. Големи слушалки с мида около ушите (за компютър) - звукът беше добър, но тих, при максимално увеличаване на нивото. Ако пробваш с такива слушалки - не стават. Optimus 2x свиреше много по-силно с тези слушалки отколкото Нексуса.

За диода нямам идея, онзи ден случайно видях, че мига.
По принцип Google са оставили доста неща да се правят от външни програми, но ние сме разглезени от другите марки телефони, които сме ползвали и в които са набухани един тон неща.

Разархивираш зипа, качваш файла на телефона и от опцията ринейм на файловия мениджър махаш разширението .txt на файла. Слагаш го при звуците на навигацията

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#83

Не знам според мен диода е мн готин, аз още на 1-я ден го видях.. звука също е добре, но най ме дразни че няма начин да превключиш само на 3г мрежа..

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#84

.
Цитирай
#85

Nekulturen написа:Не знам според мен диода е мн готин, аз още на 1-я ден го видях.. звука също е добре, но най ме дразни че няма начин да превключиш само на 3г мрежа..

Има. Виж в гугъл кода от някой клип за активиране не LTE и там при опциите има WCDMA only. Местиш го от Аuto. Но ако някъде няма 3г покритие, ще оставаш без никаква мрежа.

@Gugobugo , не е само защита. Аз на С2-ката си страшно силен звук имах дори с неговите си слушалки. Аудио чипът също играе голяма роля и няма какво да се лъжем, аудио-тата на ЛГ са може би едни от най-зле представящите се откъм сила.

POCO F1
Цитирай
#86

Относно звука от слушалки, имам един АКГ професионални 40 мм, едни АКГ гомени студиини, едни АКГ малки тапи и едно Босе НС(тея дето заглушават външният шум) и сравнено със звука който от лаптопа излиза,а съм с отделна звукова карта,не е по лош.Дори пробвах различни плеари, но от стоковия съм най доволен.но това което немога да проумея като цяло е тея от Гугъл кога най накрая ще опраят Андроида да работи стабилно? Досега съм имал дамо Нексус телефони и таблет, ами неможе и от ЛГ и от Асус да са сложили най евтините антени,че нета и от оператора и от рутера постоянно да прекъсва.супер дразни това.или като изгуби уи фи сигнала да не превключва автоматично на 3г.постоянно скайп крашва, или браузера.вече взех да съжалявам че не си взех айфон 5.ако някой има съвети има ли начин да се оправят нещата да дава съвети Smile
Цитирай
#87

bassoon_godbg написа:Относно звука от слушалки, имам един АКГ професионални 40 мм, едни АКГ гомени студиини, едни АКГ малки тапи и едно Босе НС(тея дето заглушават външният шум) и сравнено със звука който от лаптопа излиза,а съм с отделна звукова карта,не е по лош.Дори пробвах различни плеари, но от стоковия съм най доволен.но това което немога да проумея като цяло е тея от Гугъл кога най накрая ще опраят Андроида да работи стабилно? Досега съм имал дамо Нексус телефони и таблет, ами неможе и от ЛГ и от Асус да са сложили най евтините антени,че нета и от оператора и от рутера постоянно да прекъсва.супер дразни това.или като изгуби уи фи сигнала да не превключва автоматично на 3г.постоянно скайп крашва, или браузера.вече взех да съжалявам че не си взех айфон 5.ако някой има съвети има ли начин да се оправят нещата да дава съвети Smile

Мда. Аз в началото бях в еуфория от скоростта, но вече си чакам редовно по 10-15 секунди да се сети, че има пуснати данни и да ми рефрешне времето. За зареждане на страници дори няма да говоря .... Чакаме 4.2.2 със затаен дъх и с надеждата цитирания от теб проблем да не е хардуерен.

POCO F1
Цитирай
#88

Да чукна на дърво, не съм забелязал такова нещо. В бачкането с нито един телефон нямам 3G, като хората...
Звукът на предишния нексус беше много зле, особено на говорител. Предполагам, че може да се флашне някой мод за аудиото, както при галакси нексуса и проблемът е отстранен.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#89

^ Бихте ли споделяли и инфо относно ромовете, които ползвате, когато докладвате проблемите си... Направо съм изумен от горните няколко поста Sick
Аз съм с найтлитата на Cyanogen и подобни гадости не съм усетил. Звукът на слушалки е супер, особено с вграденото в рома DSP+ купен PowerAmp! За интернета пък съм направо в еуфория, на мен ми дава в 99% от времето не HSPA (3G/H), а HSPA+ (3.5G/H+), което е едно от големите предимства на нашия телефон. За WiFi пък да не говорим - на 60-70 метра от рутера (диагонално на блока, в който живея) хваща добър сигнал и прави браузването безпроблемно. Разговорът на високоговорител пък е дразнещо силен. Notification led-a има отделен раздел за настройки (време на примигване, цвят, приложения, които го ползват и т.н.), а за лаг и дума не може да става...
Общо взето досега апаратчето се държи на 9.8/10. Не съм и очаквал толкова добра машинка.

Явно проблемите ви са чисто софтуерни и чистия Google 4.2.1 е доста зле оптимизиран. Не му дадох много време и минах на изпитаната класика CM10.1, която досега не ме е предала Tooth
Цитирай
#90

.
Цитирай
#91

c4e написа:^ Бихте ли споделяли и инфо относно ромовете, които ползвате, когато докладвате проблемите си...
Явно проблемите ви са чисто софтуерни и чистия Google 4.2.1 е доста зле оптимизиран. Не му дадох много време и минах на изпитаната класика CM10.1, която досега не ме е предала Tooth

Gugobugo написа:За това си взех нексус - за да не слагам къстъм ромове и да съм с последна версия на андроид с вградената функционалност за ъпдейт. Ако не беше това, можеше да си взема произволен друг телефон и да си фалшвам.
Да проблема с ниския звук, може да се фикс-не с root+допълнителен софтуер.
Иначе и аз не съм забелязал другите проблеми цитирани от колегите със забавянето и лага.

Явно назрява моментът за две нови Nexus 4 теми, с примерни заглавия:
- Препоръчителни ROM-ове за Nexus 4
- Джентълменският набор софтуери за Nexus 4

Мнения? Модераторите какво ще кажат?
Цитирай
#92

На 4.2.1 ми GPS-а тотално, четох че и на други хора с Nexus 7 и 4 така... кофти.

Nexus 4
Цитирай
#93

wexus написа:На 4.2.1 ми GPS-а тотално, четох че и на други хора с Nexus 7 и 4 така... кофти.


Опитай на български, моля, не съм учил чужди езици, поне не този...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#94

Още немога да разбера дали лагването на мобилните данни е от мтел или от телефона, а много ме дразни. На wifi няма проблем, лети. Но когато се включат данните, докато "захапе" така да се изразя .... ужас. А нямам микро сим на друг оператор да пробвам Sad

POCO F1
Цитирай
#95

Жената има нет от глобул и няма проблеми с нета

nonebasi@gmail.com
Цитирай
#96

jorrddan написа:
wexus написа:На 4.2.1 ми GPS-а тотално, четох че и на други хора с Nexus 7 и 4 така... кофти.


Опитай на български, моля, не съм учил чужди езици, поне не този...
Една дума да не изяде човек Smile
Така добре ли е?

wexus написа:На 4.2.1 ми изчезна GPS-а тотално, четох че и на други хора с Nexus 7 и 4 така... кофти.

Nexus 4
Цитирай
#97

Можех да се сетя какво си изпуснал, но описанието на проблема продължава да не е точно, по какво съдиш, че ти е изчезнал GPS?
Изчезнал от настройките, не се включва или не работи, както си очаквал

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#98

wexus написа:На 4.2.1 ми изчезна GPS-а тотално, четох че и на други хора с Nexus 7 и 4 така... кофти.

Аз днес точно намерих време да му пробвам точността и останах приятно изненадан. Приблизително 16м, което е повече от отлично Smile Но явно всеки има някакъв частен проблем, на мен пък мобилният ми нет бавно зацепва без видима причина.

POCO F1
Цитирай
#99

Имам следния проблем, когато званя на някой дисплея ми става черен, без да му скривам детектора за светлина, после натискам бутона за заключване да ми светне дисплея и само за секунда пресветне и пак стои черно... така нито можеш да затвориш,нито нищо.. друг голям дефект е че много лесно се дере отзад, ако някой знае как да се справя с първия проблем ще съм много благодарен, за втория е ясно някъв кейс или защитно фолио
Цитирай

.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)