Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

NEXUS 4 TOOLKIT
#1

Просто представям много полезен инструмент за телефона, за това съм дал само линк към оригиналната тема в XDA, от където да си свалите самата програма. Ако е полезна за вас дайте +1 на разработчика.

Програмата е инструмент единствено за Nexus 4 и позволява да се рутва устройството, да се качват драйвъри, Backup/Restore, отключване/заключване на бутлодера и много други.
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1995688
Внимание: ToolKit.exe и ModsSection.exe файловете не са Майкрософт сертифицирани и е възможно антивирусната ви програма да ги засече като потенциална опасност и да ги изтрие при първоначално стартиране. Ако това се случи ги ресторнете и ги изключете от сканираните процеси.


[h]
Характеристики
[/h]


●► Инсталира adb/fastboot драйверите автоматично ( Windows xp/vista/7 32bit+64bit )
●► Backup/Restore на отделен пакет или всички приложения, дейта и вътрешна памет
●► Backup на /data/media (virtual SD Card) на PC-то
●► Unlock/Re-Lock на Bootloader-а
●► Root-ва Stock Jelly Bean разработки (до 4.2.0 JOP40C)
●► 1-Click For All to Unlock, Root, Rename the Restore File and CWM
●► Прави FULL NANDROID Backup на системата чрез adb и го запаметява като Custom Recovery format на PC-то
●► Recovery format on your PC which can be Restored via CWM Recovery
●► Взима /data и /system папките и ги компресира в .tar файл и ги запазва на PC-то
●► Взема избрани Phone Partition-и, компресира ги в .zip файл с md5 сума и ги запазва на PC-то
●► Инсталира BusyBox binary на телефона
●► НОВ Auto Update ToolKit (donator feature)
●► Mods section to automatically perform certain tasks on your phone
●► Сваля Google Stock Image директно в правилната папка на ToolKit-а и може да се флашне директно
●► Флашва Google Stock Image на телефона
●► Флашва Stock Recovery или CWM Recovery или TWRP Touch Recovery
●► Преименува Recovery Restore файла в някои Stock Rom-ве
●► Влиза в CWM Touch Recovery или TWRP Touch Recovery без да го флашва
●► Стартира или флашва .img файлове директно от PC
●► Инсталира отделно apk или няколко на телефона
●► Поставя файлове от PC-то на телефона
●► Взима файлове от телефона и ги слага на PC-то
●► Dump selected LogCat buffers to your PC
●► Dump BugReport to your PC
●► Set Files Permissions on your phone
●► Отваря Command Prompt за ръчно въвеждане
●► Рестартира във Fastboot Mode или от Android във fastboot mode
●► Рестартира в Fastboot Mode, Recovery, Android или Download Mode от adb mode


[Изображение: Snap_2012.11.19_00h06m15s_001_.png]
[Изображение: Snap_2012.11.19_01h01m14s_002_.png]

[h]
Работа с Google Nexus 4 TOOLKIT
[/h]

I. Инсталиране на ADB/FASTBOOT драйвери.

1.Първото нещо, което трябва да направите е да инсталирате adb/fastboot драйверите.
Те ще са ви нужни за да отключите bootloader-а, root-те телефона и инсталирате CWM (ClockworkMod) Recovery.
Драйверите вече могат да бъдат инсталирани директно Toolkit. Вариант 1 в главното меню.


ИНФО: Ако имате някакви проблеми с Toolkit ИНСТАЛИРАНЕ на драйверите моля пишете в тази тема с версията на операционната система и ГРЕШКАТА.

ИНФО: Ако не искате да ги инсталирате през програмата може да пробвате с PdaNet 32-bit PdaNet 64-bit за Android.
Ако ви пита изберете

SAMSUNG за ваше устройство.


2. След като се инсталират драйветите, извадете кабела и изключете телефона.

3. Сега натиснете 'Volume Up' и 'Volume Down' buttons след това и 'Power'.Така ще влезнете във FastBoot Mode .

4. Сега влезте в Control Panel на PC-то и отворете Device Manager.Това трябва да е отворено, за да видите, че FastBoot драйверите са инсталирани. Ако не са ги инсталирате ръчно.


5. Сега свържете кабела и в Device Manager ще се появи нова икона 'Android 1.0' и след това драйверите трябва автоматично да се инсталират.Ако всичко мине Ок ще ви излезне икона в Device Manager, която ще се казва Android Phone без "!".
Това ще рече, че са инсталирани правилно.

ИНФО: Ако драйверите не се инсталират автоматично след това щракнете двукратно върху Android 1.0, след това кликнете върху таба на драйверите и изберете "Update Driver" .


Цитат:●► Сваляте Google Nexus 4 ToolKit и го стартирайт, за да се инсталира ToolKit-а на PC. След инсталацията ще имате и икона на десктопа 'Nexus 4 ToolKit'. Сега е хубаво да изберете опцията за инсталация на драйверите.

●► Можете да стартирате ToolKit-а с телефона в Adb или Fastboot Mode.

●► След като влзнете в главното меню ще видите 'Fastboot Mode' и 'Adb Mode' отгоре. Ако драйверите са инсталирани правилно ще видите вашия сериен номер под режима, в който сте. Ако стигнете до този момент, значи всичко е наред и може да продължите.

●► Всяка опция има информация за какво е и как се ползва.

●► Ако ще излизате от ToolKit-а ползвайте 'x' от Main Menu, като това ще спре adb процеса, а няма да остане да работи.

[box]В случай, че вече сте с инсталиран Android 4.2.2 на телефона си, вече можете да свалите adb/fastboot за 4.2.2
Сваляте архива и го разархивирате в папката на Nexus 4 Tookit, като му зададете да замести файловете.
[/box]

Ако имате забележки, препоръки или преведете нещо, което съм пропуснал мипишете за да коригирам :thumbup:

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
Аксесоари
#2

Цитат:Q. Как се връща в заводско състояние?

1. Сваляте и инсталирате Google Nexus 4 Toolkit.
2. Инсталирате adb/fastboot drivers
3. Избирате опция 9, за да свалите Google Factory Image.
4. След като се свали ще даде опция за флашване, което трябва да направите
4. След като се флашне ще се рестартира. От там пак влизате във fastboot mode.
5. Избирате опция 3, за да заключите bootloader.

Всичко по таблета ще бъде изтрито и ще се върне в заводско състояние!


Цитат:Q. ToolKit-а разпознава таблета в adb mode, но не и във fastboot mode ( или обратното )?

Отворете Device Manager на РС и влезте във fastboot mode или adb mode ( още не слагайте кабела). USB debugging трябва да е включен. Сложете кабела и изчакайте, като проверете в Device Manager коя точка е въведена в списъка. След като намерите таблета давате десен бутон и след това update druvers. Изберете 'browse my computer' и след това изберете 'drivers' папката в ToolKit. Сега давате next и трябва да е ОК.

Ако ви даде вашият сериен номер, значи всичко е ОК!


Цитат:Q. След като флашна CWM Recovery не мога да го буутна от Fastboot Mode?

Това се оправя като сложите USB кабела преди да влезете в Recovery или като свалите Quick Boot или Rom Manager от Google Play.

Цитат:Q. Мога ли да направя BackUp на приложенията?

Да! От опция 2>1 и 2>3 може да се направи BackUp на приложенията, дейтата и настройките им, както и BackUp на вътрешната памет. Това няма да изиска да сте с отключен Bootloader преди това.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#3

```AM Team```

[box]
ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ
[/box]


??? Какво е HBOOT ???

HBoot е bootloader - нещо като BIOS. Той казва на телефона какво да направи, след като натиснете стартовия бутон.



??? Какво е Root ???

Root ви дава привилегирован достъп, нещо като на администратор. С него можете да използвате всички приложения, които искате и да инсталирате всичко.


??? Какво е Кернел ???

Kernel е ядрото на ОС-а. Работата му е да осъществява връзката между хардуера и софтуера и изпълнение на системни функции. За всеки ром има различни кернели. Може да се ползва и един кернел за няколко ром, но за тази цел зависи как е направен и дали ще сработи.



??? Какво е ClockworkMod Recovery???

ClockworkMod - известен също като CWM - е къстъм recovery ( идва от думата recover – възстанови ) на Android телефони и таблети. То ви позволява да изпълнявате няколко сложни операции за възстановяване, инсталиране и поддръжка на вашето устройство с Android, които не са възможни със заводското (оригиналното) recovery.



??? Какво е Дял/Partition ???

Повечето телефони имат SYSTEM|DATA|CACHE. Някои от тях имат различни, но основно ROM-а и операционна система са в SYSTEM, вашите акаунти и лични настройки и приложения, които инсталирате, след като първото зареждане, те всички са в DATA. CACHE паметта е основно се заема с това нещата да остават бързо и гладко, разбира се имате и RAM.


??? Какво е CPU и GPU ???

CPU е процесора. Той изпълнява основните функции. GPU е видеокартата. Отговаря за качеството на графиката.


??? Каква е разликата между Стоков и Къстъм Ром (Stock vs Cooked) ???

Stock/Стоковия ром обикновено имат екстра "буламач", които заемат допълнително пространство по телефона. Cooked/Къстъм ром-те са олекотени, за да осигури повече пространство. Повечето от тях са променени, с цел да се получи по-бърза и по-стабилна операционна система.



???Какво е Soft Brick???

Това е когато телефона е в bootloops, но можете да влезнете в CWM.



???Какво е Hard Brick???

Това е когато телефона не се включва по никакъв начин. Не можете да влезнете в CMW или в стоковото Recovery.



???Какво е OTA или FOTA ???

(F)OTA означава (Firmware) Over The Air. Това е процес, при който изискваните ъпдейти и операционни системи за телефона могат да се пращат по клетъчната мрежа.



???Какво е Firmware ???

Firmware е термин, който често се използва за обозначаване на фиксираните, малки програми и / или структури от данни, които вътрешно контролират различни електронни устройства. Програми, съхранявани в ROM, EPROM, или флаш памет, които обикновено контролират различни вътрешни електронни устройства (твърди дискове, клавиатури, дисплеи и др.). Firmware обикновено е "фиксиран" софтуер, който не е актуализиран в потребителските устройства, но често актуализирана/флашвана от напреднали/advanced потребители за премахване на бъгове или да добави функции към устройството.



??? Каква е разликата между Стоков и Къстъм Ром (Stock vs Cooked) ???

Stock/Стоковия ром обикновено имат екстра "буламач", които заемат допълнително пространство по телефона. Cooked/Къстъм ром-те са олекотени, за да осигури повече пространство. Повечето от тях са променени, с цел да се получи по-бърза и по-стабилна операционна система.



???Какво е Baseband/Modem???

Отговаря за всички безжични комуникации (GSM, GPS, Bluetooth, WiFi) и тяхното поведение (от kernel-a зависи дали изобщо ще работят). Различните Baseband (Modem) могат да повлияят скоростта на GPS позиционирането, силата на сигнала и други параметри.



???Internal sdcard???

Вградената памет на телефона за снимки и музика и т.н.



???Как се прави проверка за версията на софтуера???

Settings → About Phone:
* Android Version –> версията на firmware-а
* Baseband Version –> версията на Baseband / Modem
* Kernel Version –> версията на kernel-а



??? Хубаво ли е да се ползва Task Killer???

Принципно Не. В Android OS има доста процеси, които протичат на заден план освен приложенията, които отваряме. Убивайки ги, ние караме OS-а да ги зарежда отново, което води до бавене (ако решим да отворим нещо в този момент) и до хабене на енергия.
Лично съм го забелязал като правя тест на Quadrant Standart, като преди това съм пуснал Task Killer – стойностите са по-малки в сравнение с тези, ако не го пускам.
Ако на някой му се занимава може да прочете тази тема и да обърне внимание на блоковата схема:




[Изображение: tribal%20carbon%20with%20ball%20complete.png]

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#4

Малко ъпнах темата и добавих няколко неща!
Дано @emski_vas не се сърди много.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#5

Напротив :thumbup: Благодаря ти много :bow:

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#6

Позволете ми да добавя фастбуут файловете за Android 4.2.2.
Сваляте архива и го разархивирате в папката на Nexus 4 Tookit, като му зададете да замести файловете.

Сега, като се замисля, ще ги сложа в първи пост.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#7

Преди малко започнах рутването но стигнах го стъпката [waitting for USB debugging to be enabled] пускам usb debugging но нищо не става.С андроид 4.2.2 съм .

neXus 4
Цитирай
#8

Замести файловете от предния ми пост, и започни отначало.
Преди това се увери, че са спрени процесите на туулкита и adb server

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#9

Само не разбрах сега трябва ли да използвам Donatе Version ако искам да руутна 4.2.2 или просто да използвам горепосочените драйвъри ?

Nexus 4 16GB
Цитирай
#10

Това е ъпдейта, подменяш файловете и готово

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#11

Някой заключвал ли си е бутлоудъра отново?
Идеята е, че си бях рутнал моя с този тулкит, след това излезна 4.2.2, съответно ъпдейтнах, загубих суперсу, както и да е , не го ползвам. Но сега тулкита не ми разпознава модела, ъпдейтнах тулкита с файловете уж за 4.2.2, но на началния екран ми дава да избирам само за 4.2. Нещо пропускам ли друго, и как да го заключа и да си го докарам до стоковия вид?
Цитирай
#12

Не е променено в менюто, но файловете са подменени, с една дума пише 4.2, но се разбира 4.2.2 и поне при мен работи.

А може ли да се ъпдейтва при отключен буутлоъдър?

Не се бях замислял/зачитал...

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#13

Имам въпрос, на какво може да се дължи това, че след инсталация на 2.0.0 не иска да се покаже конзолата? Файла който тегля е 38мб, толкова ли трябва да е по принцип?
Цитирай
#14

Когато съм готов с драйвърите,от менуто на туулкит 8 ще ми инсталира всички нужни неща за къстъм ром,така ли да си го обясня?Малко се притеснявам да не брикна телефончето Sad
Цитирай
#15

То за къстъм ром, единственото нужно нещо е къстъм рековъри (CWM или TWRP) и да при желание ще го инсталира

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#16

А линк за сваляне NEXUS 4 TOOLKIT с опция за Андроид 4.3?
Свалих тулкита от линка,но има само за 4.1 и 4.2 Андроид.

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#17

При мен спокойно бачка и при 4.3

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#18

teles написа:При мен спокойно бачка и при 4.3
Това значи ли че рутва 4.3

Samsung Galaxy S4 -Huawei p10 Lite
Цитирай
#19

Незнам как,освен ако не си направил дарение,работи под Андроид 4.3

LG G2 16GB with OrionOS -2.2
Цитирай
#20

Имам проблем с инсталацията на драйверите на win xp 32bit-a. Инсталираха се успешно, но в My computer не ми отваря Storage(не ми се отварят папките на MTP, на PTP си ми показва снимките и няма проблем) също така от command prompt-a като напиша "fastboot devices" не ми го разпознава. На прясно преинсталиран windows съм, защото на предния изобщо не искаше да ми инсталира драйверите

LG Nexus 4 Black 16gb version 4.3 jwr66y + Cataclysm ROM + franco kernel #193
Цитирай
#21

за xp допълнително се правят някакви магии,аз така и не можах да го оправя и сложих тънка 7-ца
Цитирай
#22

chlaifa написа:
teles написа:При мен спокойно бачка и при 4.3
Това значи ли че рутва 4.3
Не, но можеш да си отключиш буутлоадъра + да му добавиш къстъм рекавъри и повечето благинки там. А за руута се инсталира един файл през рекавъри.

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#23

oska написа:за xp допълнително се правят някакви магии,аз така и не можах да го оправя и сложих тънка 7-ца

На един приятел на лаптопа разпозна телефона без проблем... Моя защо не иска, нямам представа

LG Nexus 4 Black 16gb version 4.3 jwr66y + Cataclysm ROM + franco kernel #193
Цитирай
#24

За руута използвах този толкит-http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2171332 и съм много доволен, с него можеш да си инст... драйварите за комп.... и много други неща.

Samsung Galaxy S4 -Huawei p10 Lite
Цитирай
#25

и аз го ползвах,супер е.
само едно за информација,не можеш да направиш руут или рековери мени ако не си отклучил ботлоадера.

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)